Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887020 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4860 Dátum: 2011. április 30. - 23:38:42 »
Huhú
Odin kicseskamrájában ott lapul Agamotto szeme is.
klikk

Ésazmi? :roll:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4861 Dátum: 2011. április 30. - 23:48:47 »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4862 Dátum: 2011. április 30. - 23:54:35 »
És ez hogy kerül Odin papa kincstárába? Nem a Dokinál kéne lennie?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4863 Dátum: 2011. Május 01. - 14:18:46 »
Én is láttam a Thort tegnap. Nagyon élvezetes szerintem, de nem egy nagy durranás mint amilyen szerintem az Amkap lesz. Inkább egy kötelező kis előfilm Thornak az Avengerszhez. De tényleg tetszett, jó kis "tékozló fiú hazatér" történet. Odin tudta mit csinál amikor kiátkozta Thort.
lenne egy kérdésem ami segítene megérteni egy két dolgot remélem tudtok segíteni: Loki varázshatalma hogy működik? Amikor pl megjelenik a tükrös szobában Thor előtt öltönyben, akkor ő nem ment a földre, csak kivetítette magát? Mint ahogy azt csinálta harc közben is. És ehhez szüksége van tükörre? Vagy neki nem kell lesugároznia magát, hanem tükrökön át tud közlekedni?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4864 Dátum: 2011. Május 01. - 15:32:46 »
Én is megnéztem a Thor filmet. Sajnos el is jutottam vele arra az álláspontra, hogy a többi film már nem is igazán érdekel. És a Hihetetlen Hulk és a Thor után már azt kell mondanom az Avangers film sem tűnik jónak... A kritikusokat nagyon meg tudom érteni, ez a film tényleg azoknak jöhet be, akik sem a képregényt, sem a mitológiát nem ismerik, sajnos az első öt percben már el is múlt a "varázs" (ahogy Odin elveszíti a szemét), meg úgy egyébként is a film legerősebb momentuma a ruhák és a díszletek. A többi szerintem elég erősen a vicc kategóriába esik, nem igazán értettem miért is kellett ennyire keverni a dolgokat. Az Asgardiak UFÓK, a szivárványhíd egy "csillagkapu", Odin lándzsája egy lézerpuska, a "varázslat meg ugye olyan tudomány, amit nem értünk. Mondjuk az nagyon vicces, hogy Thor tud repülni, Loki meg teleportálni, de, amikor nagyon sietnek mindketten lóra szállnak... :uhoh: :stupid: :headscratch: :lol:
És ez hogy kerül Odin papa kincstárába? Nem a Dokinál kéne lennie?
Én is pont ezt akartam írni, meg azt akartam kérdezni, hogy biztosan Agamotto szeme? Bár ez filmes univerzum, de Odin kapcsán ez a szem mást is jelenthet. De ezen "misztikus" hős bemutatása után már nem is érdekel (és el se tudom képzelni) egy esetleges Dr. Strange filmmel mit művelnének...
Loki varázshatalma hogy működik? Amikor pl megjelenik a tükrös szobában Thor előtt öltönyben, akkor ő nem ment a földre, csak kivetítette magát? Mint ahogy azt csinálta harc közben is. És ehhez szüksége van tükörre? Vagy neki nem kell lesugároznia magát, hanem tükrökön át tud közlekedni?
Semmi ilyesmi, a filmben is elmondja, hogy vannak olyan átjárók, amiket még Heimdall sem lát, azokon keresztül ment ő is a Földre. Azért sem lehet kivetítés, mert ő is próbálgatja a kalapácsot. ;)
A képregényben (és a mitológiában) ő a varázslat mestere, Odinon kívül ő az egyetlen, aki megfejtette a rúnák titkát, csak sajnos a filmben ennyire futotta a mágikus dolgokból. Egyébként, amikor a végén láttam, hogy kik közreműködtek a filmben, eléggé elszomorodtam, hogy még tőlük is csak ennyi kreativitásra futotta...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 01. - 15:46:48 írta holloo »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4865 Dátum: 2011. Május 01. - 16:25:57 »
Nekem annyi volt a gondom, hogy ha a sisakokat meg tudták csinálni olyan jó fémhatásúra akkor a páncélok is csilloghattak volna kicsivel jobban mert Thor vértje pl pont annak tűnt ami. Műanyagnak. És a sisakját is hordhatta volna gyakrabban mert marha jól nézett ki. Teljes harci díszben ment csatába csak a sisakot hagyta mindig otthon.
A jelmezek jól működtek Asgardban, de a sivatagban amikor Thor visszakapta a kalapácsát és rajta lett a jelmeze, nagyon idegennek hatott. Mintha forgatási videót néztem volna. Kicsit drámaibban kellett volna kiballagnia a porfelhőből. Talán a kameraálláson változtatnék, nemtudom.
Hollo:
Az Asgardiak UFÓK, a szivárványhíd egy "csillagkapu", Odin lándzsája egy lézerpuska, a "varázslat meg ugye olyan tudomány, amit nem értünk. Mondjuk az nagyon vicces, hogy Thor tud repülni, Loki meg teleportálni, de, amikor nagyon sietnek mindketten lóra szállnak... :uhoh: :stupid: :headscratch: :lol:
Nézd másik szemszögből: A tudomány mondja a szivárványhídra, hogy féregjárat. És amúgy nem ugyan az?
Te hogyan fogalmaznád meg a varázslatot? Vagy mi lett volna a helyes megfogalmazás szerinted a filmben?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4866 Dátum: 2011. Május 01. - 18:09:22 »
Teljes harci díszben ment csatába csak a sisakot hagyta mindig otthon.
Gondolom a készítők úgy gondolták, hogy így sokkal "coolabb" a figura...
A jelmezek jól működtek Asgardban, de a sivatagban amikor Thor visszakapta a kalapácsát és rajta lett a jelmeze, nagyon idegennek hatott. Mintha forgatási videót néztem volna. Kicsit drámaibban kellett volna kiballagnia a porfelhőből. Talán a kameraálláson változtatnék, nemtudom.
Mivel annyira erőltetett és mesterkélt volt az egész sivatagi "harci/önfeláldozós jelenet, hogy a páncélja már fel sem tűnt ott.  ;D
Nézd másik szemszögből: A tudomány mondja a szivárványhídra, hogy féregjárat. És amúgy nem ugyan az?
Te hogyan fogalmaznád meg a varázslatot? Vagy mi lett volna a helyes megfogalmazás szerinted a filmben?
Félreértettél. Nem azzal volt a bajom, hogy a földi szereplők így értelmezték a dolgot. Ez valahol érthető, hiszen a mi világunkban jelenleg a "tudomány vallása" az uralkodó. Sőt, az ilyen misztikus filmekben általában mindig van ugye a kétkedő szereplő, aki csak a tudományban hisz, még akkor is, amikor a szellemek épp feltrancsírozzák... :)
De itt inkább az volt a bajom, hogy az alkotók is mindenhonnan vettek egy kicsit és ezt lényegében belerakták egy "turmixba" és ettől nagyon semmilyen lett az egész, nagyon érezhető, hogy igazából a készítők sem tudták eldönteni, hogy melyik irányba vigyék el a filmet. Nagyon jóra is össze lehetett volna hozni ezt a filmet, még ebből az alapanyagból is, de akkor kellettek volna kidolgozott párbeszédek, kidolgozott harcok, kidolgozott(abb) történet, kidolgozottabb poénok (bizony ezeknek a többsége a TF 2 szintjén mozog) egyedül talán Barton beszólásai voltak jók, bár ő is annyira laza volt, hogy azt hittem mindjárt szétesik alatta a kis "liftje"...
Egy dolog viszont biztos:
Stan Lee azt nyilatkozta, hogy ezeket a filmeket a már felnőtt képregényrajongóknak csinálják, akik már kinőttek a képregényből, és nekik ugye gyermekkoruk hőseit hozzák el komoly formában. Innentől kezdve szerintem nem kell csodálkozni, ha tök hülyének nézik a képregényes társadalmat, mivel, ha valaki tényleg elhiszi ezt és látja a filme(ke)t, ami a komoly kategóriába esik, el se tudom képzelni, mit gondolhat a gyerekes képregényekről... :)
A másik személyes véleményem, hogy a Marvel studios sokkal "képregényesebb" filmeket ígért, de az eddigi munkáik alapján szerintem azok a feldolgozások, amikbe ne folytak bele sokkal, de sokkal jobbak voltak...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4867 Dátum: 2011. Május 01. - 18:16:06 »
Megnéztem én is. Nem hiszem hogy spoileres lenne a véleményem de a film pont olyan amilyennek vártam. Semmilyen. Asgard tényleg impozáns és Heimdall sem bántóan néger, a történet viszont rettentően sablonos és szinte csak a filmben elhelyezett rejtett utalások húzzák előre a dolgot. Mint mikor Eric a gamma kutatóról beszél aki a SHIELD-del történt kapcsolata miatt tűnt el ( :hulky:), Agamotto szeme (igen biztosan az), Stark emlegetése stb. Igazából ez tényleg semmi egyéb csak egy töltelékfilm amivel bebiztosítják Thor helyét a Bosszúállókban. Sólyomszemet meg meg mernék esküdni hogy Őrszemnek fordították ?????. Loki az egyetlen karakter aki tényleg kivált valamiféle pozitív reakciót belőlem. Összességében elég unalmas film, de sok apróság ad hozzá pozitívumot.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4868 Dátum: 2011. Május 01. - 18:29:33 »
Én is egyet értek veled Ben, egy töltelék film volt, ami elmagyarázza mi a helyzet Thor-al, és összekapcsolja a filmeket, ezekkel az utalásokkal, hogy aki nem ismerné a Marvel univerzumot, tudja, hogy ezek a szuperhősök egy világba élnek.
Sólyomszemet meg meg mernék esküdni hogy Őrszemnek fordították ?????. 
Nem, igazából meg se volt nevezve, hogy Sólyomszem, csak annyit mondott az ügynök, hogy egy őrszemet a toronyba.

Amúgy még lenne egy kérdésem; hogy Loki a képregényben is Jégóriás???

Meg még egy dolog, Thor, mikor lekerül a földre, valami olyasmit mond, hogy 'Ez a satnya emberi test elfáradt, táplálékra van szüksége' de ezt nem tudom pontosan, viszont fel szeretném hasnálni egy RonMania - Thor edition striphez, szóval aki tudja pontosan az idézetet, írja meg nekem, köszi :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4869 Dátum: 2011. Május 01. - 18:30:14 »
Mint mikor Eric a gamma kutatóról beszél aki a SHIELD-del történt kapcsolata miatt tűnt el ( :hulky:),
Nemtom, lehet hülyeséget írok, meg régen is láttam a H. Hulkot, de ott emlegetik a SHIELD-et? Én úgy emlékszem a hadsereg akarja elkapni (és ők is pénzelték a kutatásait, ami a szuperkatona program továbbfejlesztése akart lenni...)
Agamotto szeme (igen biztosan az), 
Akkor innentől kezdve elég kérdéses a dr. Strange film... :)

Amúgy még lenne egy kérdésem; hogy Loki a képregényben is Jégóriás???
Igen (és a mitológiai történetekben is).
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 01. - 18:33:23 írta holloo »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4870 Dátum: 2011. Május 01. - 18:33:20 »
Amúgy még lenne egy kérdésem; hogy Loki a képregényben is Jégóriás???

Nem, hanem egy pöcs. Amúgy igen.

Az Őrszemet, meg akkor félreértettem, mert az ügynök utána csak Bartonnak hívja.

Mint mikor Eric a gamma kutatóról beszél aki a SHIELD-del történt kapcsolata miatt tűnt el ( :hulky:),
Nemtom, lehet hülyeséget írok, meg régen is láttam a H. Hulkot, de ott emlegetik a SHIELD-et? Én úgy emlékszem a hadsereg akarja elkapni (és ők is pénzelték a kutatásait, ami a szuperkatona program továbbfejlesztése akart lenni...)

Ross a SHIELD katonai összekötője.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 01. - 18:35:47 írta Ben Reilly »

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4871 Dátum: 2011. Május 01. - 18:36:38 »
Az Őrszemet, meg akkor félreértettem, mert az ügynök utána csak Bartonnak hívja.
Valószínű, és igen utánna többszőr is megemlíti a Barton nevet, innen lehet következtetni, hogy Sólyomszemről van szó.
Mondjuk örülnék, ha kapna egy képregényes rucit, ez az Ultimate ruha nem annyira jön be.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4872 Dátum: 2011. Május 01. - 18:37:29 »
Nem, hanem egy pöcs.
Hmmm, azt hittem abba a fajba csak Quesada tartozik.  :D

Mondjuk örülnék, ha kapna egy képregényes rucit, ez az Ultimate ruha nem annyira jön be.
Ultimate ruha? Csak valami kommandós szerkó volt rajta, mint a többi őrön.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 01. - 18:40:48 írta holloo »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4873 Dátum: 2011. Május 01. - 18:38:44 »
Nem ő a pöcsök egy külön alfajába tartozik Romitával együtt a faszkalapok közé.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4874 Dátum: 2011. Május 01. - 18:42:53 »
Nem ő a pöcsök egy külön alfajába tartozik Romitával együtt a faszkalapok közé.
Még jó, hogy ilyen jó véleménnyel vagy korunk két legzseniálisabb képregényes gurujáról. :) Bendisről már ki sem merem kérni a véleményed. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4875 Dátum: 2011. Május 01. - 18:43:24 »
Sokakkal ellentétben őt kifejezetten szeretem.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4876 Dátum: 2011. Május 01. - 18:46:19 »
Romitával mi a bajod? :o
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4877 Dátum: 2011. Május 01. - 18:50:23 »
Nála mindenki Kalapácsfej.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4878 Dátum: 2011. Május 01. - 19:12:54 »
És ennyi?
Azért mert egy "érdekes" stílusban rajzol már egy kuki? ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #4879 Dátum: 2011. Május 01. - 19:15:52 »
Romitával mi a bajod? :o
És újra elérkeztünk a 34. 'Ki szereti Romitát és ki nem' vitához.  :drying:
 :smoff: