Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887314 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5320 Dátum: 2011. Június 06. - 19:33:47 »
Talán nem is baj, hátha a stúdió észbe kap és inkább az X4-et kezdi el készíteni ennek a második része helyett... :roll:
Hát, az X3-at figyelembe véve én jobban örülnék, ha ezt folytatnák, mintha azt...
Hm, én kíváncsi lennék, hogy ez a "régi/új" páros vajon mi tudna kihozni abból a szétbarmolt csapatból, ami az X3 végén megmaradt.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5321 Dátum: 2011. Június 06. - 22:42:10 »
Tudtommal a filmben sosem hangzott el az, hogy rubinkvarc a szemüvege.
Az, hogy a képregényben az volt, semmit sem jelent. A film, és minden adaptáció alapvetően önálló produktumként kezelendő.
Akkor is valami spécinek kell lennie, de legalábbis pirosnak. És hogyan jutott hozzá csukott szemmel? Amúgy nagyon gyenge volt ott a szemüveg, egy teljesen szellős kis pilótaszemcsó, miközben az X1 és 2-ben oldalt is zárt.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5322 Dátum: 2011. Június 06. - 22:46:42 »
Magyarázat: gyerekként még nem manifesztálódott a képessége, csak "elindult valami", amit még egy sima napszemcsivel is kordában lehetett tartani.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5323 Dátum: 2011. Június 06. - 22:54:37 »
pubertáskori optikus csapás?  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5324 Dátum: 2011. Június 07. - 09:37:50 »
Hát nem mindenkinél van ez így?  ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5325 Dátum: 2011. Június 07. - 11:14:54 »
Én csak simán ájulós voltam  :-\

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5326 Dátum: 2011. Június 07. - 11:35:52 »
nagyon gyenge volt ott a szemüveg, egy teljesen szellős kis pilótaszemcsó, miközben az X1 és 2-ben oldalt is zárt.
Miért kéne ott is zártnak lennie?

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5327 Dátum: 2011. Június 07. - 13:28:30 »
Miért kéne ott is zártnak lennie?

Mert az ő szeme minden irányba lő, nem úgy mint Superman esetében, aki jobban tud fókuszálni.
Ráadásul így inkább Matt Murdockra hasonlít.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5328 Dátum: 2011. Június 07. - 13:53:48 »
Mert az ő szeme minden irányba lő, nem úgy mint Superman esetében, aki jobban tud fókuszálni.
Ez biztos?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5329 Dátum: 2011. Június 07. - 13:58:36 »
Igen, a teljes szemgolyón keresztül áramlik az energia, egy meglehetősen nagy térszögben.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5330 Dátum: 2011. Június 07. - 14:10:51 »
Igen, a teljes szemgolyón keresztül áramlik az energia, egy meglehetősen nagy térszögben.
Ezt mondjuk nem tudtam, de én is úgy képzeltem, hogy a szemüveg alatt tombol a lézerhurrikán. De legalábbis folyamatosan áramlik (ami biztos) ezért sem lenne szabad átlátnunk sem a lencsén, hisz így jól látható, hogy lézer sehol.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5331 Dátum: 2011. Június 07. - 14:17:17 »
Igen, a teljes szemgolyón keresztül áramlik az energia, egy meglehetősen nagy térszögben.

Az oké, de hacsak nem guvad ki a szeme, akkor közvetlenül oldalra nem tud lőni, nem igaz? Ezért is kérdeztem, mivel elvileg egy ilyen "pilótaszemüveg" szerintem is elég, hogy blokkolja a "lézerét". :)

Meg persze azért is kérdeztem, mert a képregényben is van mindenféle szemüvege (oldalt nyitott is), de ugye a képregény nem szentírás... :D

De legalábbis folyamatosan áramlik (ami biztos) ezért sem lenne szabad átlátnunk sem a lencsén, hisz így jól látható, hogy lézer sehol.
Ööö, hát ööö... noprize?!?  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 14:18:57 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5332 Dátum: 2011. Június 07. - 16:17:29 »
Holloo, az emberi szem látószöge közel 180 fok.
Ahol befelé ilyen nagy szögben tud menni a fény, ugyanott kifelé is. ;)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5333 Dátum: 2011. Június 07. - 16:29:41 »
Szerintem most félrebeszélünk egymás mellett, a napszemüvegek többsége sem zárt, mégis tökéletesen árnyékolja a szemet. De majd, ha valamelyik leendő orvos erre téved kifejti nekünk a szem működését bővebben és a szemüveg funkcióját is.  ;D

De, mint mondtam, én elhiszem nektek Scott képességét, de akkor is van neki a képregényben is "nyitott napszemcsije" ... :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5334 Dátum: 2011. Június 07. - 16:46:08 »
Egyetlen napszemcsi sem fogja be a teljes látószöget, mert az mint írtam baromi nagy, de bőven elég, ha az éleslátószöget, ami nagyjából 60 fok lefedi, a többi főként úgyis csak mozgást érzékel.
Tegyél csak fel egy pilótaszemcsit, és utánna húzd el az újjad a szemüveg pereme, és a koponyád között, hacsak nincs csőlátásod látni fogod. ;)

Viszont Scott ügyében igazad van.
A filmben max egy 5-10 fokos tartományt sugárzott be, és a képregények nagy többségében is így láttam, így tök fölösleges a teljes szemcsi.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 16:50:16 írta Todd »

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5335 Dátum: 2011. Június 07. - 17:03:14 »
Egyetlen napszemcsi sem fogja be a teljes látószöget, mert az mint írtam baromi nagy, de bőven elég, ha az éleslátószöget, ami nagyjából 60 fok lefedi, a többi főként úgyis csak mozgást érzékel.
Tegyél csak fel egy pilótaszemcsit, és utánna húzd el az újjad a szemüveg pereme, és a koponyád között, hacsak nincs csőlátásod látni fogod. ;)
Te szemész vagy? :) Engem meggyőztél. Akkor jön a következő hülye kérdésem: Ha Scott egész szemgolyója lövi a sugarat (ugye ez volt a hipotézis), akkor befelé is lövi? Mármint önmagába? Jó persze tudom, hogy Scott immunis a saját sugarára (ahogyan Alexéra is és fordítva) sőt erősíti is. Akkor most, hogy is van ez?  Lényegében fokozatosan erősíti a saját sugárzását a sugárzása? :nemtudom:

« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 17:08:03 írta holloo »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5336 Dátum: 2011. Június 07. - 17:10:20 »
Nem hiradástechnikus. Fél éven át tanultuk a látás, és a hallás működését, azért hogy megfelelően tudjuk elektronikusan átverni a szemet, és fület.

Egébként holloo, te végig is szoktad olvasni a hozzászólásokat, vagy csak gyorsan belekötsz valamibe? :nemtudom:
Emiatt kérdezem:
Viszont Scott ügyében igazad van.
A filmben max egy 5-10 fokos tartományt sugárzott be, és a képregények nagy többségében is így láttam, így tök fölösleges a teljes szemcsi.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 17:15:42 írta Todd »

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5337 Dátum: 2011. Június 07. - 17:26:22 »
Egébként holloo, te végig is szoktad olvasni a hozzászólásokat, vagy csak gyorsan belekötsz valamibe? :nemtudom:
Ezt ennyi erővel én is kérdezhetném vissza, mégpedig emiatt:  :nezze:
Engem meggyőztél.
A mondandóm további része általános jellegű, nem direkt neked címeztem, ha félreérthető volt akkor bocs (bár szerintem nem az :) ) csak továbbviszem azt a hipotézist, amit néhány Hsz óta boncolgatunk...
Viszont Scott ügyében igazad van.
A filmben max egy 5-10 fokos tartományt sugárzott be, és a képregények nagy többségében is így láttam, így tök fölösleges a teljes szemcsi.
De egyébként egy kicsit jobban belegondolva tud elég nagy tartományt is belőni, a titkos háborúban is nyomott elég széles (bár így emlékezetből nem merném mondani, hogy 180 fok) lövést, amikor megmenti Kolosszust. Képet nem találtam róla, de gondolom a többség tudja miről beszélek...
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 07. - 17:37:52 írta holloo »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5338 Dátum: 2011. Június 07. - 19:16:43 »
Több négyzetméteres felületet is sugárzott már be az optisugarával.
A nagy szemcsi amúgy elég neki. Todd pilótaszemüveges példájában benne van, hogy egyrészt az ujjad közepét látod a periférián, másrészt az ilyen mozgást önkételenül követi az emberi szem. De a szemhéj mögötti rész térszöge, bár nagyobb, mint hinné az ember, de azért nem annyira vészes.
Meg lehet, hogy Scott is kifejlesztette a Bud Spencer-féle résnyire szűkült tekintet állandósulását. Elvégre egy.két alkalmat leszámítva sose láttuk a szemeit, csak a belőle kicsapódó sugarat.
Idézet
Ha Scott egész szemgolyója lövi a sugarat (ugye ez volt a hipotézis), akkor befelé is lövi?
Ezzel már foglalkoztak a Marvelnél is. Eredetileg az optisugara hasonló volt Superman hőlátásához, egy szolárfúziós energiakivetülés, vagyis a sejtjei közvetítették kifelé az energiát a szemidegen át. Aztán ez változott a kilencvenes évek környékén arra, hogy a csarnokvizében egy átjáró van egy aldimenzióba, amiből folyamatosan áramlik ez az energia, szóval ott eleve egyirányú. Aztán jött egy frissebb elmélet, de azt már nem tudom, mi. A wiki talán okosabb.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5339 Dátum: 2011. Június 07. - 19:22:31 »
De, mint mondtam, én elhiszem nektek Scott képességét, de akkor is van neki a képregényben is "nyitott napszemcsije" ... :)
Az nem számít, mert ez film, az meg képregény, sokkal több mindent elbír a rajz, mint a film.