Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887104 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5380 Dátum: 2011. Június 12. - 10:59:36 »
Nem fog, ezt csak Paolo Rivera készítette önszorgalomból.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5381 Dátum: 2011. Június 12. - 11:11:48 »
Nekem is tetszik ez a poszter illene a filmhez , de nagyon.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5382 Dátum: 2011. Június 12. - 12:17:07 »
Fú, Michael Biehn óriási lett volna Kábelként! :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5383 Dátum: 2011. Június 12. - 13:02:59 »
A Hősökből a csaj is elég jó lett volna Emma Frostnak.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5384 Dátum: 2011. Június 12. - 18:58:49 »
Tegnap este végre megnéztem az X-et. (aki még nem látta spoiler!)
Ha össze kell hasonlítanom az eddigi x-men filmekkel, akkor egyáltalán nem lóg ki a sorból. Hozta azt a szintet. Se nem volt jobb se nem volt rosszabb. Megmondom őszintén kicsit jobbra számítottam. Szinkronosan láttam, azzal nem is volt semmi baj. A karakterek elég jól el voltak találva, bár nem mindegyiket ismertem, sőt. Nagyon hajaztak az ultis rajzokra, amivel nem volt gond, de pl. Bestia igen gyászos lett.
Mindent összevetve, az előzményeket jól hozta, a képi világa elég jól el lett találva, a zenék is tetszettek.
Nem igazán tudtam ki a főgenya, csak azért mert nem láttam még képregénybe, vagy azért mert külön ehhez a filmhez írták?
A sisakja is jó volt, nem gondoltam volna hogy Magnus rólla szedi le, és így lesz az ővé. Ez is filmes megoldás, vagy így volt a képregényekben is? De legalább megmagyarázták, hogy így blokkolja a telepata képességeket. Ha jól tudom még fel is erősíti a mágneses képességeit.
Emma Frost is gonosz karaktert játszott a filmben, ezt se tudtam, hogy ő gazfickóként kezdte.
Az a teleportáló mutáns (Azazel :headscratch:) lesz Kurt apja?
A Rozsis bejátszás tényleg jó volt, nagyot feküdtem, mikor megláttam. Beszéltük is a végén haverommal, hogy tuti több gázsit kapott ezért a pár másodpercért, mint pl . a Magnetót játszó színész.
A vége jelenet nekem akkorát nem ütött mint ahogy azt vártam, sőt Stan Lee bácsi sem szerepelt a filmben, és még a végén sem volt semmi extra jelenet...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5385 Dátum: 2011. Június 12. - 19:15:10 »
A Rozsis bejátszás tényleg jó volt, nagyot feküdtem, mikor megláttam. Beszéltük is a végén haverommal, hogy tuti több gázsit kapott ezért a pár másodpercért, mint pl . a Magnetót játszó színész.

Ingyen vállalta Singer kedvéért.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5386 Dátum: 2011. Június 12. - 19:29:00 »
Nem igazán tudtam ki a főgenya, csak azért mert nem láttam még képregénybe, vagy azért mert külön ehhez a filmhez írták?
Nem, képregényben is van(volt/lesz?!?), sőt magyarul is megjelent... :)
A sisakja is jó volt, nem gondoltam volna hogy Magnus rólla szedi le, és így lesz az ővé. Ez is filmes megoldás, vagy így volt a képregényekben is?
Filmes.
De legalább megmagyarázták, hogy így blokkolja a telepata képességeket. Ha jól tudom még fel is erősíti a mágneses képességeit.
Nem bizonyított, csak rajongói koholmány.

sőt Stan Lee bácsi sem szerepelt a filmben
Az X-menben nem is nagyon szokott, talán csak az X3-ban volt jelenete... :headscratch:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5387 Dátum: 2011. Június 12. - 19:31:23 »
Nekem is sikerült megnéznem és nem meglepően tetszett is a film. Az egészben valahogy a professzort játszó színész nem nagyon tetszett és szerintem is bestia kinézetét nagyon elrontották. A film megnézése után átgondoltam az egész X-Men széria idővonalát és néha ,néha a szereplők korával nem voltam tisztában egy-egy résznél. Elkezdtem kutakodni és ezt találtam, lehet , hogy volt már itt , de akkor én nem olvastam. Érdekes dolgokra világitalnak rá . Eléggé SPOILERES, csak az olvassa aki bevállalja.
http://bateman.hu/2011/06/x-men_first_class_bakik/

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5388 Dátum: 2011. Június 12. - 19:40:26 »







Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5389 Dátum: 2011. Június 12. - 20:27:30 »
Tegnap én is megnéztem, nekem alapvetően tetszett a film, de olyan töménytelen baki mennyiség van benne, ami fölött képtelen vagyok elsiklani.
Xavier hajasan lebénulása nagyon gáz, a korok szinte sehol sem stimmelnek (ororo, és Scott 40 éves körül lenne az X1-ben, ez kizárt dolog), striker még sose volt ilyen öreg, pedig álítolag ez a legkorábbi rész.
összességében dramaturgiailag, és ha önállóan tekintek rá, simán túlszárnyalta a két legutóbbi X filmet, de ezek sokat rontanak rajta.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 12. - 20:31:18 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5390 Dátum: 2011. Június 12. - 20:33:25 »
Ja, nekem is a bénulásos rész ami szúrja a szemem, a sisak meg a Cerebro még talán magyarázható...

Stan bá, pedig az X1-ben szerepelt, a másik kettőben nem.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5391 Dátum: 2011. Június 12. - 20:45:39 »
A 3-ban tuti szerepelt, a többiben nem emlékszem rá.

De én se érzem őt elengedhetetlen kellékének a X filmeknek.
Ja, nekem is a bénulásos rész ami szúrja a szemem
Gondolom az volt a probléma, hogy dramaturgiailag ez a befejezés illik a leginkább a filmhez, de közben ugye ez ellentmondás.
Én úgy oldottam volna meg, hogy nem bénul le rögtön, de elindul nála a leépülés (akár a golyotól, vagy akármi mástól), így meg lett volna a drámai befejezés, de nem lett volna egy ordenáré ellentmondás.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 12. - 20:57:04 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5392 Dátum: 2011. Június 12. - 20:58:42 »
Téééllleg... Claremonttal együtt voltak benne az elején...
De a kettőben tuti nem volt. ;D

Gondolom a bénulást meg azért került bele, mert mindent beleakartak szorítani egy filmbe... de közbe azért nyitva hagyták a végét... fene se érti ezt...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5393 Dátum: 2011. Június 12. - 21:00:16 »
striker még sose volt ilyen öreg, pedig álítolag ez a legkorábbi rész.
[/spoiler]

Csakhogy ez nem az X2-es Striker, hanem annak az apja, Striker sr.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5394 Dátum: 2011. Június 12. - 21:04:31 »
Gondolom a bénulást meg azért került bele, mert mindent beleakartak szorítani egy filmbe... de közbe azért nyitva hagyták a végét... fene se érti ezt...
Hát, nem tudhatták, hogy lesz-e annyira sikeres, hogy trilógia legyen belőle, így beletették, biztosra mentek. Ha meg lesz folytatás, majd kitalálják, hogy időszakosan gyógyszer segítségével maximum 1 órát képes járni valahogy. Nem nagy ördöngösség, különben a BoP-ben Orákulum is lábra állt pár percre, amíg bunyózott egyet Lady Shivával a sorozat közepe felé.
Csakhogy ez nem az X2-es Striker, hanem annak az apja, Striker sr.
Pedig mond valamit Xavier arról, hogy mutáns a fia, nem? Mert akkor mégis az a Striker lesz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5395 Dátum: 2011. Június 12. - 21:10:17 »
Szerintem csak annyi volt, hog a fiára gonolt, azt nem mondta, hogy a fia mutáns lenne.
Így ez a beszúlás utalhat a későbbi gennyzsák Strykerre.
Nem nagy ördöngösség, különben a BoP-ben Orákulum is lábra állt pár percre, amíg bunyózott egyet Lady Shivával a sorozat közepe felé.
Akkor ő is olyan, mint a Yoda, eljátsza a nagy nyomorékot, azt ha erról van szó, szétrugja bárkinek a seggét.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 12. - 21:14:02 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5396 Dátum: 2011. Június 12. - 21:17:27 »
Azt kérdezte tőle, vagy mondta, már nem rémlik, hogy a maga meg a fiára, Williamre gondolt... vagy ilyesmi, de a nevet kimondta, hogy William.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5397 Dátum: 2011. Június 12. - 21:19:16 »
Ja, oké. A mutáns Strykernek különben mi a keresztneve?

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5398 Dátum: 2011. Június 12. - 21:25:02 »
Nem igazán tudtam ki a főgenya, csak azért mert nem láttam még képregénybe, vagy azért mert külön ehhez a filmhez írták?
Nem, képregényben is van(volt/lesz?!?), sőt magyarul is megjelent... :)
És mi a neve, kicsit utánna néznék, hogy ábrázolják a képregénybe stb.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5399 Dátum: 2011. Június 12. - 21:34:38 »
Ja, oké. A mutáns Strykernek különben mi a keresztneve?
Jason.
Vagyis ő lett volna Jason Wyngrade (vagy hogy is írják...) vagyis Agymester, aki szintén Pokoltűz Klub tag lenne, vagy volt a Főnix saga idején.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL