Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5460 Dátum: 2011. Június 24. - 17:39:43 »
Azt igazából egy nyáron tanultam meg két okból, egyrészt mert úgy untam magam hogy már a falat kapartam a kíntól (számítógépem akkor még sehol, 10-12 évesen), másrészt mert a rajztanárnőm (suliban) azt mondta az egész osztály előtt fröcsögő gúnnyal, hogy a büdös életben nem leszek képes egy semmi szépen rajzolni.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5461 Dátum: 2011. Június 24. - 18:17:19 »
Azt igazából egy nyáron tanultam meg két okból, egyrészt mert úgy untam magam hogy már a falat kapartam a kíntól (számítógépem akkor még sehol, 10-12 évesen),
Biciglizés, foci, úszás, kirándulás, kosárlabda, döngi (direkt a kicsiknek), tenisz... nem, semmi ilyesmi?
hogy a büdös életben nem leszek képes egy semmi szépen rajzolni.
Ha ezt szó szerint így mondta, akkor a többiek veled együtt nevettek és nem rajtad. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5462 Dátum: 2011. Június 24. - 19:01:42 »
Azt igazából egy nyáron tanultam meg két okból, egyrészt mert úgy untam magam hogy már a falat kapartam a kíntól (számítógépem akkor még sehol, 10-12 évesen),
Biciglizés, foci, úszás, kirándulás, kosárlabda, döngi (direkt a kicsiknek), tenisz... nem, semmi ilyesmi?

Ó én egészen más hobbit választottam, asztmának hívják és helyi bajnok vagyok benne. Bár egy ideig bírkóztam, amíg az edzőnk le nem lépett a sportköri pénzzel.

hogy a büdös életben nem leszek képes egy semmi szépen rajzolni.
Ha ezt szó szerint így mondta, akkor a többiek veled együtt nevettek és nem rajtad. :)

Nem velem, úgy utált mindenki mint a xart. Általános, szakközép végig. Ez az átka az ötös átlagnak.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5463 Dátum: 2011. Június 25. - 01:47:14 »
Ilyenkor vizsgaidőszakban cserélnék veled alvásigény szempontjából. Én jól bírom a strapát egy-két hétig, utána viszont teljesen kikészülök a napi 6-7 órás alvásoktól. Most kezdek kikészülni, és még két vizsga hátravan...
Idézet
Bajtársiasság, önfeláldozás, bátorság... bármily hihetetlen számodra, vannak, akik így gondolkoznak...
Félreértetted. Azt én is értem, hogy abból a jelentből ezt lehet leszűrni. Írtam is, sőt, szerintem ez már több is, mint önfeláldozás abban a helyzetben, amikor azért volt idő elugrani annyira a gránát elől, hogy ne legyen senkinek olyan komoly sérülése.

Inkább azt nem értem, hogy miért ezzel a teszttel választották ki, ki kapja a szérumot. Ha ugyanis én legyártok egy szuperkatonát, az a célom vele, hogy megnyerje nekem a háborút, vagy legalábbis sokat dobjon a csapataim harci képességén, mind morálján. Ezen feladatokat aligha tudja megtenni, ha a fene nagy önfeláldozó hajlamai miatt, az első csatában "önfeláldozza magát".

Lehetne mondani, hogy de nem egy katonát akartak átalakítani, akkor viszont meg még annyi értelme sem volt ennek a tesztnek szerintem. Akkor egyszerűen kísérleti nyúlnak kiválasztották volna a legkevésbé értékesnek tartottat (számolva arra, hogy valami gáz lesz és meghal). Steve lehetett volna ez a személy ilyen gránát-teszt nélkül is, elnézve a fizikumát a többiekéhez képest...

Szóval ebből  a trailerből nekem ez egy tipikusan fölösleges, erőltetett jelenetnek tűnik.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5464 Dátum: 2011. Június 25. - 05:39:23 »
Ilyenkor vizsgaidőszakban cserélnék veled alvásigény szempontjából.

Azért néha visszaüt ez.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5465 Dátum: 2011. Június 25. - 11:12:02 »
Inkább azt nem értem, hogy miért ezzel a teszttel választották ki, ki kapja a szérumot. Ha ugyanis én legyártok egy szuperkatonát, az a célom vele, hogy megnyerje nekem a háborút, vagy legalábbis sokat dobjon a csapataim harci képességén, mind morálján. Ezen feladatokat aligha tudja megtenni, ha a fene nagy önfeláldozó hajlamai miatt, az első csatában "önfeláldozza magát".
:lol: Sok igazság van benne, hiszen eből inkább csak annak adja tanúbizonyságát, hogy megfelelően lesz képes Amerika díszpolgára lenni, mintaképe, csakhogy ez csak sokkal később lett, nem ez volt az elsődleges célja.
Idézet
Nem velem, úgy utált mindenki mint a xart. Általános, szakközép végig. Ez az átka az ötös átlagnak.
Amikor én jártam általánosba, ott egyetlen fiú volt kitűnő tanuló, de ezért nem utálta senki.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5466 Dátum: 2011. Június 25. - 12:03:00 »
Idézet
megfelelően lesz képes Amerika díszpolgára lenni, mintaképe, csakhogy ez csak sokkal később lett, nem ez volt az elsődleges célja.
Még az sem. Abban a jelenetben nem az Amcsi zászlót védi, vagy valamilyen nemzeti dolgot, pusztán a  bajtársait. Lehet ha a McDonalds dolgozója lett volna, ott is megtette volna az alkalmazottakért, akinek fele mondjuk kínai. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5467 Dátum: 2011. Június 25. - 12:10:12 »
Na jó, de azért egy példakép csak egy hős lehet, és ugye a hős ismérve, hogy saját érdekeit félretéve segít másokon. :)

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5468 Dátum: 2011. Június 25. - 12:55:56 »
Ó én egészen más hobbit választottam, asztmának hívják és helyi bajnok vagyok benne.

Igen ez akkor valóban leszűkíti a kört, de nem zárja ki a sportot...

Bár egy ideig bírkóztam, amíg az edzőnk le nem lépett a sportköri pénzzel.

Nem velem, úgy utált mindenki mint a xart. Általános, szakközép végig. Ez az átka az ötös átlagnak.
Hát komolyan mondom, félelmetes helyen laksz.  ;D Pont, mint egy szappanopera, mindig történik valami... :D

Félreértetted. Azt én is értem, hogy abból a jelentből ezt lehet leszűrni. Írtam is, sőt, szerintem ez már több is, mint önfeláldozás abban a helyzetben, amikor azért volt idő elugrani annyira a gránát elől, hogy ne legyen senkinek olyan komoly sérülése.
Csak ennyi, de az egész okfejtésetekre válaszolva. Olyan, hogy biztonságba futsz egy gránát elöl, olyan nincs. Csak a filmekben, erre próbáltam utalni. :) (egyébként ilyen gránátos eset nem is egy valóban előfordult a II. világháborúban, gondolom ezért van benne a filmben is)  5 méteres sugarú körben halálos, 50 méteresben súlyos sérülést okoz (és mióta én is voltam ilyen gránátos "lövészgyakorlaton", persze csak, mint néző, azóta ebben nem is kételkedem, a kézigránát robbanása még 100 méterről is "megrázó" élmény). Az, hogy ilyenkor földre veted magad, nagyjából olyan, mint amikor atomtámadásnál az asztal alá kell bújni. Csak egy bevett protokol, hogy a katonák ne dermedjenek le, mert akkor biztosan meghalnak. Ha a földön vagy, akkor meg már szerencse/és esetleges fedezék kérdése.

Azért nagyon jó ez a jelenet, mert Steve ösztönösen a lehető legjobb megoldást választja, benne van a halálzónában neki már mindegy, de akkor legalább a többieket megmenti. Ez a katonai bátorság netovábbja és ugye a katona legfontosabb erénye, hogy bátor (a magyar cinikus dolgokat meg hagyjuk, természetesen nem a Bryan féle öngyilkos osztag felé vigyük el a témát...:) ).

Bátorság nélkül a szérum semmi, de gondolom ezt a filmben is kifejtik majd jobban is. A másik amiért őt választják, az emberi gondolkodás. "Hú, ha ilyen nyeszlettből sikerül szuperkatonát csinálni, akkor majd az igazi katonákból mi lesz."

Egyébként számomra sokkal erőltetettebb, amikor azt akarják hangsúlyozni, hogy mekkora király lett, és 5 számmal kisebb póló van rajta (átöltözés után persze), meg amikor mezítláb nekilódul. Szerintem annak nincs az ég világon semmi értelme. :)

Még az sem. Abban a jelenetben nem az Amcsi zászlót védi, vagy valamilyen nemzeti dolgot, pusztán a  bajtársait. Lehet ha a McDonalds dolgozója lett volna, ott is megtette volna az alkalmazottakért, akinek fele mondjuk kínai. :D
Ilyet is csak egy magyar tud mondani.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5469 Dátum: 2011. Június 25. - 13:01:03 »
Ó én egészen más hobbit választottam, asztmának hívják és helyi bajnok vagyok benne.

Egy ideig lejártam úszni a helyi bányatóra, csak miután vagy 10 éve kiszedtek egy az elárasztáskor benne hagyott IFA teherautót és megdöglött benne minden, kicsit elment a kedvem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5470 Dátum: 2011. Június 25. - 15:16:28 »
Idézet
Ilyet is csak egy magyar tud mondani.
Meh?

Idézet
Azért nagyon jó ez a jelenet, mert Steve ösztönösen a lehető legjobb megoldást választja, benne van a halálzónában neki már mindegy, de akkor legalább a többieket megmenti. Ez a katonai bátorság netovábbja és ugye a katona legfontosabb erénye, hogy bátor
Végülis...Ha jobban belegondolok, az önfeláldozás is csak addig rossz a katonai vezetők szempontjából, amíg kisemberekért, egyszerű közlegényekért teszi azt, ott már nem jön rosszul, ha valami nagyon komoly pillanatban kell bedobnia magát, amivel esetleg az egész vezetőséget, netán az országot is megmentheti.

Idézet
Egyébként számomra sokkal erőltetettebb, amikor azt akarják hangsúlyozni, hogy mekkora király lett, és 5 számmal kisebb póló van rajta (átöltözés után persze), meg amikor mezítláb nekilódul. Szerintem annak nincs az ég világon semmi értelme.
Persze, hogy nincs. Ez csak olyan popcorn filmes cool faktor.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5471 Dátum: 2011. Június 25. - 21:37:26 »
Na a Thor behozta az árát. 150 millából készült, 176-nál tart odahaza, plusz jön hozzá 260 milla idegenben. Ki hitte volna, hogy ennyire sikeres lesz? :)
Az X-Men 160-ból készülve 128-nál tart. Kicsit gyengébben nyitott, mint a Thor, és lassabban is jön föl. Viszont idegenben 164-et súrolja, úgyhogy bukta már biztosan nem lesz.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5472 Dátum: 2011. Június 25. - 21:42:58 »
Azért meglepett, hogy az X-men ilyen jó kritikákat kapott, illetve ti is nagyon dícsértétek. A trailerek alapján nem számítottam volna jó filmre, de ez nekem is meghozta a kedvemet a megnézéséhez.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5473 Dátum: 2011. Június 25. - 22:20:35 »
Azért nem volt mindenki elégedett vele. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5474 Dátum: 2011. Június 25. - 23:56:49 »

Szerintem jó ötlet, csak kár, hogy már mindenki olyan messze volt, hogy nem is voltak veszélyben.
Miből gondolod, hogy nem voltak veszélyben? Csak Arnold Schwarzenegger akciófilmjeiben van a gránátnak 1 méteres hatósugara és akkor is csak karcolja a bőrét... :)
Nem vagyok benne biztos, csak tippeltem. Én is az gondoltam, hogy egy gránátnak elég nagy a hatósugara, de a Los Angeles inváziója: csata: Föld-ben bedobta a medencébe a katona a gránátot, és el sem szaladt utána. Habár ez egy ufós film, mégis elég reálisra vették a harcászati részeit.  Vagy csak ügyesen elhitették velem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5475 Dátum: 2011. Június 26. - 02:37:50 »
Abban a filmben semmi reális nincs. valamit nagyon benéztél.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5476 Dátum: 2011. Június 26. - 07:06:03 »
Idézet
Na a Thor behozta az árát. 150 millából készült, 176-nál tart odahaza, plusz jön hozzá 260 milla idegenben. Ki hitte volna, hogy ennyire sikeres lesz? :)
Az X-Men 160-ból készülve 128-nál tart. Kicsit gyengébben nyitott, mint a Thor, és lassabban is jön föl. Viszont idegenben 164-et súrolja, úgyhogy bukta már biztosan nem lesz.
Tök jó, akkor megnyugodhat a marvel is.  :D
Viszont lehet megvan az első igazi nyári bukta, mivel  a ZL 72% (!)-ot eset múlthéthez képest, durva, szegény Dc-nek nem megy jól, előbb a WW sorozatot lövik le, most Zl bukdácsol. Nem nagyon lesz itt Jla mozi, ha be se tudják mutatni a karaktereket ;D max egy Supi/Bat film.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5477 Dátum: 2011. Június 27. - 12:09:05 »
Azért meglepett, hogy az X-men ilyen jó kritikákat kapott, illetve ti is nagyon dícsértétek. A trailerek alapján nem számítottam volna jó filmre, de ez nekem is meghozta a kedvemet a megnézéséhez.
Ha önálló filmként nézed és nem a többihez, vagy a képregényhez hasonlítod, akkor tetszeni fog. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5478 Dátum: 2011. Június 27. - 13:19:22 »
Egyetértek.
habár én azért örültem volna neki, ha kevesebb helyen mond ellent a régebbi filmeknek.
És ilyenkor jövök rá, hogy azért Lucas mégis nagy ember, ha 30 év távlatából jóval kevesebb bakival tudott összerakni 6 filmet.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5479 Dátum: 2011. Június 27. - 13:53:43 »
Ha önálló filmként nézed és nem a többihez, vagy a képregényhez hasonlítod, akkor tetszeni fog. ;)
Hát igazából nem vagyok olyan nagy X-fan, úgyhogy ha jó a film akkor jó esélyekkel indul nálam.:) Nekem pl a sokat kritizált Wolverine film is tetszett. Igaz, hogy tele van farkasordító (:hehe:) hibákkal, de szórakoztató movie volt.:)

Viszont lehet megvan az első igazi nyári bukta, mivel  a ZL 72% (!)-ot eset múlthéthez képest, durva, szegény Dc-nek nem megy jól, előbb a WW sorozatot lövik le, most Zl bukdácsol.
Ez viszont kár lenne, engem kimondottan érdekel a ZL film, remélem, hogy valahogy megússza a buktát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Június 27. - 14:01:07 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.