Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887105 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5660 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 11:24:44 »
Nem ez az első eset.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5661 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 12:19:28 »
Elvileg van egy 114 perces és egy 105 perces változat. Nem tudom, mi van kivágva az utóbbiból, de én a hosszabb verziót láttam és nem éreztem összecsapottnak vagy érthetetlennek (bár néhány fonalat időözben csak úgy elvesztett és nem is tértek ki rá aztán), inkább azt mondanám, hogy a történetnek kissé hullámzó volt az íve. Meg a főszereplő ruhája se jött be, főként a maszk rész, de legalább a filmen belül is kissé úgy kezelték, hogy hülyén néz ki rajta (az egész filmből Carol reakciója tetszett legjobban az álarcra meg a titkos személyazonosságra). Egyébként nekem pozitív csalódás volt, mert előtte folyamatosan azt hallottam, hogy milyen pocsék lesz. Inkább olyan átlagosnak mondanám - voltak hibái, de azért akadt, amit elég jól megcsináltak (nekem tetszett Oa, meg a földönkívüli Lámpások is egész jók lettek).

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5662 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 12:59:31 »
A Lámpás fim csak trilógiában lett volna élvezhető mint a Gyűrűk Ura. Első rész kiválasztás, kiképzés, ismerkedés, végén a veszély felismerése, második rész tervezés, előkészület, kisebb csaták, szereplők mélyebb kibontása, harmadik rész harc, pusztulat és döghalál.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5663 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 13:42:36 »
A Lámpás fim csak trilógiában lett volna élvezhető mint a Gyűrűk Ura. Első rész kiválasztás, kiképzés, ismerkedés, végén a veszély felismerése, második rész tervezés, előkészület, kisebb csaták, szereplők mélyebb kibontása, harmadik rész harc, pusztulat és döghalál.
Ezt én is így gondolom,habár még nem láttam a filmet.De úgy nagy durranás lett volna,persze ettől még lehet hogy így is az lesz. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5664 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 14:04:11 »
Szerintem ők is úgy tervezték. Ez az első egy korrekt eredettörténet volt, de annak teljesen rendben volt.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5665 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:18:25 »
Szerintem ha ennél is jobban elcseszték volna, akkor még a Wolverine-t is alulmúlja. Kegyetlenül elrontották. A kiképzés pl egy orbitális nagy vicc. A párbeszédek a félelemről meg röhejesek. Reynolds fullba nyomja a kretént.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5666 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:59:21 »
A kiképzés pl egy orbitális nagy vicc.

Én hasonlóképpen éreztem a Batman Begins első felében, amikor a nindzsás részek voltak. Kb. az "Amerikai nindzsa" filmek jutottak eszembe róla és röhejesnek éreztem, de mindenki más istenítette.
Itt csak annyi volt a bajom, hogy borzasztóan rövidnek tűnt a főhős kiképzése.

Persze lehet, hogy az a különbség, hogy ennél a filmnél rosszra készültem és kellemes csalódás volt, az új Batmaneket meg mindenki istenítette és azért nem lopták be magukat a szívembe.

De nem érzem úgy, hogy ezt annyira elrontották volna, mint a Wolverine filmet, inkább csak azt, hogy több potenciál lett volna benne. Talán volt is olyan szöveg, amit a képregényből vettek át. Egyébként nem igazán szeretem Hal Jordant, úgyhogy jobban el tudom nézni ennek a filmnek a hibáit, szóval meg tudom érteni azokat is, akiknek nem tetszett. Én kb. hasonlóan rühellem a Transformers filmeket.

Reynolds fullba nyomja a kretént.

Egyértelműen a Vasembert akarták ezzel koppintani, hogy viccesebbre veszik az amúgy elég sótlan figurát, csak ott jól sült el, itt meg éppen fordítva.

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5667 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 16:45:27 »
Reynolds fullba nyomja a kretént.
"Sose nyomjad fullba a kretént."  :lol: :lol: :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5668 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 17:55:14 »
A kiképzés pl egy orbitális nagy vicc.

Én hasonlóképpen éreztem a Batman Begins első felében, amikor a nindzsás részek voltak. Kb. az "Amerikai nindzsa" filmek jutottak eszembe róla és röhejesnek éreztem, de mindenki más istenítette.
Ugyanígy gondolom én is. Ez a kiképzés csak szemelvény volt, nem is vette magát komolyan egy percig sem.
Ellentétben Batmannel, amely totálisan komolyan nyomta, pedig tényleg nevetséges volt kicsit.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5669 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 18:41:42 »
Én most néztem még csak meg az Amerika Kapitányt , nagyon nem akarom kielemezni csak annyit , hogy szerintem igen jól eltalált film lett. Koponya nagyon tutira sikeredett. A propabandás blokkot kicsit erőltettetnek tartottam , de azon kívül nekem semmi bajom nem volt a filmmel. 

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5670 Dátum: 2011. Augusztus 13. - 19:08:02 »
Megnéztem a Zöld Lámpást a mai napon , tetszett annak ellenére , hogy én nagyon sokat nem vártam tőle. A kiképzés nekem is kapkodónak tűnt , bele folyhattak  volna jobban is.  A film végén az jutott eszembe , hogy úgy nézném egyből a második részét is.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5671 Dátum: 2011. Augusztus 18. - 22:09:56 »
A Zöld Lámpás-filmmel kapcsolatban hasonló problémám van a szereplőválogatással,mint ahogy korábban az Amerika kapitány filmmel is: Egy színész,aki már alakított egy figurát (DC-Marvel,stb),az ne alakítson másikat! Hát,nincs elég színész az USA-ban, bakker??! (Itt,ugye a Zöld Lámpást alakító színész volt Deadpool az X-MEN:Origins filmben.) :( :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5672 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 09:03:34 »
Akkor neked lehetnek problémáid a képregényfilmekkel, mert ez elég általános.
Rebecca Romijn volt a Megtorlóban és az X-Menben, Ryan Reynolds ráadásul a Penge 3-ban is - és még sorolhatnám.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5673 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 09:29:32 »
Xavier prof meg megdugta Jean Greyt a Star Trek (TNG) forgatása alatt.  :brow:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5674 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:03:15 »
Az a komoly! :D

A BB kiképzéséhez azért vegyük hozzá, hogy ott csak Bruce "finomhangolása" zajlott, eléggé képzetten ment már a hegyre. Erre tökéletes példa  a jelenet, amikor hulla fáradtan egymás után 3 harcstílusban vagy miben nyomja Ra's ellen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5675 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:10:44 »
Erre nem emlékszem, de nincs olyan, hogy valaki három harcstílusban verekszik egymás után.  ;) Vagy van egy legjobb, amire hagyatkozik, vagy még valószínűbb, hogy a három kombinációját használja - amely technikák a legjobbak mindegyikből. Alapvetően 3 féle pusztakezes küzdelem van. Az ütés-rúgások, a dobások és a földharc (birkózás). Ha az első néhány ütés hasztalan, akkor már elég necces elkezdeni birkózni valakivel, de mondjuk dobást még megpróbálhat. Csakhogy az nem úgy megy, hogy egy darabig ütöm, mert nagyjából a harmadik ütés után kiderül, hogy van-e értelme tovább ütni, vagy nincs. :) Ha pedig 3 ütés után dobni próbálok, akkor az az elegye a több stílusnak, amit tanultam, azt nem nevezhetjük "egymás utáninak".

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5676 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:20:02 »
Drága Tomi ez már erősen szakmai dolog szerintem. Én is lehúzhatnám a filmet, hogy istentelen baromság a "katalizátoroktól elvonjuk a fehérje összetevőket duma" Bruce megmérgezése után, ahogy az egész ellenszeres-immunitás-mérgezés szál, a mikrohullámú párologtatóról nem is beszélve szintén tömény hülyeség. De ez egy film, ráadásul képregényfilm, úgyhogy az ilyesmi vajmi keveset von le az értékéből.

Amúgy a jelenet úgy néz ki, hogy Bruce nagy nehezen felvánszorog a hegyre, majd Ra's elkezdi csépelni, mondván, hogy akármilyen fáradt, a halál nem vár arra, hogy kipihenje magát.  És akkor Ra's elmormol ilyeneket, hogy "tigris, párduc, meg jiu-jitsu", miközben Bruce szemmel láthatóan másfajta beállásokat, mozdulatokat csinál. Majd a végén annyit mond, hogy "látom képzett vagy, de ez ide kevés", és kiüti Bruce-t.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5677 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:25:53 »
A Nolan féle Batman filmekben a keysi harci stílust használták főként.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5678 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:30:51 »
Xavier prof meg megdugta Jean Greyt a Star Trek (TNG) forgatása alatt.  :brow:

Mese! :D
Tejet kérek! Csokisat!

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5679 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 11:34:23 »
A Perfect Mate című epizód után két hónapig jártak.