Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5980 Dátum: 2012. április 23. - 10:03:59 »
Aki látta már: érdemesebb megnézni IMAX-ben? Sok benne a látványos 3D-s jelenet?
Nehéz megmondani, de mindenképpen érdemes, hisz hatszor akkora képen láthatod a filmet, mint különben. Olyan klasszikus 3D-s "kinyúlós" jelenet nincs benne.
Videókat kérnénk.
Rajta vagyok. :)
Az eddigi Marvel-filmek alapján nem egy nagy szám a 3D, néha nyugodtan le is lehet venni a szemüveget is, valszeg. És konvertált is.
Nem, a szemüveget nem lehet levenni, legalábbis biztos, hogy nem mindig. Időnként én szoktam próbálgatni anélkül. :)
Idézet
Meg nem tudom, a Bosszúállókat IMAX kamerákkal forgatták-e? Mert lehet hogy nem, ettől függetlenül parasztvakításként szerintem IMAX-ba lehet küldeni olyan filmeket is, amiket nem azzal forgattak. Persze, ezt nem tudom biztosan, de úgy rémlik, mintha itthon egy csomó filmet vetítenének az Aréna IMAX termében is, márpedig csak nagyon kevés film készül ezzel a kamerával.
Ezt a dolgot szörnyen félreértelmezed. A világon mindenhol vetítenek IMAX-ben rendes mozifilmeket is, amiket előbb átkonvertálnak ekkora méretre. Vagyis bármelyiket nem lehet bevinni, de vannak olyanok, amikre várhatóan nagyobb kereslet lesz, amiket megcsinálnak úgy is, hogy itt is vetíthető legyen. Ez egyáltalán nem parasztvakítás (nem szeretem ezt a kifejezést, különben), hanem egy olyan plusz élményt ad az, hogy több emelet magas vásznon nézed a filmet, és mellé valami 1200 watt hang szól úgy, hogy a vászon mögé van téve sorban. Sima mozi ilyen élményt soha nem ad.
Idézet
Egyébként hiszem, hogy az IMAX tényleg valami kisebb csoda, de nem nálunk. Biztos vagyok benne, hogy a hazai terem nem vetekedhet egy nyugatabbra levő ország mozivásznaival.
Ismét tévedsz: elsősorban az IMAX egy védjegy, vagyis nem csinálnak különböző mozikat (hülyén is jönne ki, ha egy filmet minden országban más méretre kéne konvertálni), de én voltam Londonban is,
Sőt, Szlovákiában is IMAX-ben. Ugyanolyan. Utóbbi helyen a Pókember 2-t néztem meg például, csak a filmélmény miatt.
Idézet
De hogy feliratos 2D-ben is, azt még nem tudni.
Jó volt a szinkronja.
Főleg azt nem tudom hova tenni, hogy ha olyan publikus volt, hogy-hogy nem kapta fel senki a hírt?
Hát, én, amikor kiírtam ide, nagyon hamar lehurrogott mindenki, hogy a médiamajomkodás nem érdekel senkit, úgyhogy én se erőltettem. De ettől függetlenül bíztam benne, hogy annál több lesz, hisz most már  azért kemény védjegyekről van szó, Disney-támogatásról, meg minden.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5981 Dátum: 2012. április 23. - 11:57:54 »
Azt szeretném tudni, hogy ez most konvertált lesz? Mert ha igen, nem tudom, érdemes-e 3D-ben nézni.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5982 Dátum: 2012. április 23. - 12:41:35 »
2D-ben fogják nyomni a filmet, igaz csak kevés helyen. De hogy feliratos 2D-ben is, azt még nem tudni. Majd szerdán kiderül.
Légyszi szólj ha megtudsz valamit!

Nekem az a nagy bajom a mozival általában, hogy homályos a kép és amikor a figura elhalad a vásznon, még inkább az. Egy pár perc alatt megszokom.
Hallottam olyat is, hogy valahogy, de nem értek hozzá, "takarékon" üzemeltetik a vetítőgépeket és amúgy élesebb lenne a kép. ÉS ez külföldi mozikban nem így van.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5983 Dátum: 2012. április 23. - 12:47:35 »
Idézet
Azt szeretném tudni, hogy ez most konvertált lesz? Mert ha igen, nem tudom, érdemes-e 3D-ben nézni.
Mindkét előtted levő hsz-ben le volt írva. ;) Igen az, mint az összes eddigi Marvel film.


Az eddigi Marvel-filmek alapján nem egy nagy szám a 3D, néha nyugodtan le is lehet venni a szemüveget is, valszeg. És konvertált is.
Nem, a szemüveget nem lehet levenni, legalábbis biztos, hogy nem mindig. Időnként én szoktam próbálgatni anélkül. :)
Én is pont ugyanezt mondtam :D

Idézet
Idézet
Meg nem tudom, a Bosszúállókat IMAX kamerákkal forgatták-e? Mert lehet hogy nem, ettől függetlenül parasztvakításként szerintem IMAX-ba lehet küldeni olyan filmeket is, amiket nem azzal forgattak. Persze, ezt nem tudom biztosan, de úgy rémlik, mintha itthon egy csomó filmet vetítenének az Aréna IMAX termében is, márpedig csak nagyon kevés film készül ezzel a kamerával.
Ezt a dolgot szörnyen félreértelmezed. A világon mindenhol vetítenek IMAX-ben rendes mozifilmeket is, amiket előbb átkonvertálnak ekkora méretre. Vagyis bármelyiket nem lehet bevinni, de vannak olyanok, amikre várhatóan nagyobb kereslet lesz, amiket megcsinálnak úgy is, hogy itt is vetíthető legyen. Ez egyáltalán nem parasztvakítás (nem szeretem ezt a kifejezést, különben), hanem egy olyan plusz élményt ad az, hogy több emelet magas vásznon nézed a filmet, és mellé valami 1200 watt hang szól úgy, hogy a vászon mögé van téve sorban. Sima mozi ilyen élményt soha nem ad.
:)

Idézet
Ismét tévedsz: elsősorban az IMAX egy védjegy, vagyis nem csinálnak különböző mozikat
:)

Idézet
Jó volt a szinkronja.
Ilyenkor inkább az a kérdés, hogy a hangkeverés rendben van-e, nem halnak el zörejek, nem halkabb-e a zene, ilyesmik.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5984 Dátum: 2012. április 23. - 12:52:59 »
És a Hulk hangja milyen? Mert a Hihetetlen Hulkban, amikor meghallgattam angolul csak azt az egy ominózus részt, amikor azt mondja: "HULK Smash!" (hagyjuk, hogy magyarul  mit mondott, csak egy rossz álom volt ;D) én magam alá...
http://www.youtube.com/watch?v=7nrCvjg6nsI
------------
Látom a Holdfény FB mappájában vannak a képek az eseményről. A kisfiú Supermanes pólóban vicces a sok marvel hős közt ;D
« Utoljára szerkesztve: 2012. április 23. - 13:01:45 írta VTomi »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5985 Dátum: 2012. április 23. - 13:22:35 »
Én egy újság hátlapján találkoztam a hirdetéssel és fel is tettem a FB-ra , de szerintem itt is írtam . Én is irigykedem .
Ez engem igencsak érdekelne. Konkrétumok? Milyen újság hátlapja? És mi volt a hírdetésben?

Én is kicsit hülyének érzem magam. :) Főleg azt nem tudom hova tenni, hogy ha olyan publikus volt, hogy-hogy nem kapta fel senki a hírt?

Egmont által kiadott Marvel Super Heroes lap hátlapján is ott volt.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5986 Dátum: 2012. április 23. - 13:42:55 »
A háttérben ki bukkan fel ?

Tényleg nagyon jók voltak a jelmezesek.

Celebek


BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5987 Dátum: 2012. április 23. - 14:11:26 »
Hö, tudják, hogy mire is jöttek? :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5988 Dátum: 2012. április 23. - 14:57:19 »
Azért hogy ne keseredjetek el annyira, meg hogy egy kis félreértést tisztázzunk, érdemes megjegyezni, hogy valójában két Avengers témájú program volt aznap az Arénában.
Az egyik 11-től délután 5-ig tartott, a Saturn előtt, ez inkább "családi program" akart lenni, itt volt Pókember is. Az Események topikba mindjárt teszek be róla képeket. Erről volt egy-két hirdetés, de sok részletet nem írtak róla.
A másik maga a film premier előtti vetítése volt, meg az előtte lévő egy óra, a HoldfényCon-os képek innen származnak. Viszont erről sehol se lehetett olvasni, én is csak ott tudtam meg, hogy aznap lesz. Ráadásul csak sajtó, celebek, stb. voltak meghívva, illetve nyereményjátékok nyertesei, mint pl. a HoldfényCon-os Marvel témájú cosplay versenyé. Meg természetesen ott voltak a HoldfényCon szervezői is. Szóval nem lehetett rá se jegyet vásárolni, se csak úgy odamenni, hogy van-e még hely. Ettől függetlenül pontosan az utóbbit csináltuk. ;D  :lol: De már amiatt is kissé felhúzták a szemöldöküket, hogy ketten vagyunk, valószínűleg több embert nem engedtek volna be, már így is teljesen tele volt a terem és ugye a 3D szemüvegek száma is véges. Illetve az utolsó pillanatban derült ki az is, hogy bejutunk egyáltalán. De mertek volna ellenkezni Pókember és Kaine rögtönzött harci bemutatója után? ;) (Erről majd kéretik feltenni a videót.)

Egyébként a szinkron tényleg nem volt rossz. Persze össze kellene hasonlítani az eredetivel, de így elsőre nem volt vele semmi problémám.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5989 Dátum: 2012. április 23. - 15:15:06 »
Azért hogy ne keseredjetek el annyira, meg hogy egy kis félreértést tisztázzunk, érdemes megjegyezni...
Na végre, pontosan egy ilyen részletes, minden kérdésemet megválaszoló hsz-re vártam! :)

Idézet
Ráadásul csak sajtó, celebek, stb. voltak meghívva
Abból is csak a szerencsésebbek. :) Azért arra kíváncsi vagyok, hogy a hírességeket mi alapján hívják meg.


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5990 Dátum: 2012. április 23. - 16:16:00 »
És a Hulk hangja milyen?
Jó. És szólnak neki, hogy "zúzzon".  :D
Idézet
Erről majd kéretik feltenni a videót
Az még jó lett, de a többi... sajnos szerintem véletlenül rányomtál a képstabilizátor gombra, mert a nagy eseménynél nagyon remeg a kép.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5991 Dátum: 2012. április 23. - 16:38:13 »
Idézet
Erről majd kéretik feltenni a videót
Az még jó lett, de a többi... sajnos szerintem véletlenül rányomtál a képstabilizátor gombra, mert a nagy eseménynél nagyon remeg a kép.

Affene. Ha így volt, bocsánat. :-[ De lehet, hogy csak a karom remegett már, egész nap vettem fel én is a jelmezeseket, aztán tompa ceruzával próbáltam Pókembert rajzolni puha asztalterítőn.
Bár én csak a kungfu bemutatót vettem fel, ha utána is olyan a kép, akkor valószínűleg tényleg elállíthattam valamit.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5992 Dátum: 2012. április 23. - 16:53:18 »
Idézet
Azt szeretném tudni, hogy ez most konvertált lesz? Mert ha igen, nem tudom, érdemes-e 3D-ben nézni.
Mindkét előtted levő hsz-ben le volt írva. ;) Igen az, mint az összes eddigi Marvel film.
Bocs, kicsit kómás voltam még...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5993 Dátum: 2012. április 23. - 16:53:41 »
Utána olyan, szerencsére az még jó. :)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5994 Dátum: 2012. április 23. - 17:02:45 »
Utána olyan, szerencsére az még jó. :)
Úgyis az volt a legjobb. ;)

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5995 Dátum: 2012. április 23. - 17:14:49 »
Nyomjátok már fel azt a videót! Nem bírom már idegekkel!  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5996 Dátum: 2012. április 23. - 17:16:19 »
Nem olyan egyszerű. Még vágni is kell. Ma már nemigen lesz kész.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5997 Dátum: 2012. április 23. - 17:33:12 »
Akkor még adj hozzá pár effektet is.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

venom87

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 159
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5998 Dátum: 2012. április 23. - 17:40:29 »
Király!!!És hogy lehet rákeresni a videókra "yotube-on"???  :D

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #5999 Dátum: 2012. április 23. - 19:13:56 »
Nyomjátok már fel azt a videót! Nem bírom már idegekkel!  :hehe:

Amíg várakozunk, feltettem egyet a jelmezesekről:

(Igen, az Enji-set a magas nézettség miatt. ;D )