Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887331 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6160 Dátum: 2012. Május 02. - 10:43:33 »
Azt láttátok, hogy Tonyn Black Sabbath póló volt? :) Az Iron Man miatt, nyilván. :)
Ezt még Ben is mutatta képen és hozzáfűzte, hogy imádja. ;) :cavinton:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6161 Dátum: 2012. Május 02. - 10:56:32 »
Jól fel volt építve az is, hogy a film elején kiderült, hogy Pepperrel valahogy közelebbi barátságba került, amit Tony ugyan nem értett elsőre, de végül ez neki is elegendő érzelmi töltést adott a gyászhoz. Ez szép vot így sztem.

Nick kis hazugsága a végén, ugyan valóban megkérdőjelezhető, de nincs sok különbség a lényeg szempontjából, hogy most a kártyák konkrétan a zsebében, vagy a szekrényében voltak éppen Coulsonnak. Sztem ő sem bánta volna.


Szóval amellett, hogy ez jó poénforrás volt, végül kulcsszerepet is kapott.

Valamit viszont nem értettem. Volt egy rész amikor Tony és Coulson bejönnke a képbe és Tony valkami utazásról magyaráz neki. Az mi volt?
Hát a csellista csajról dumáltak. :) Pepper is kérdezősködött róla még a Stark toronyban. A Kártyákról meg annyit, hogy Coulson persze h nem bánta volna, mielött elpatkol, el is mondja, hogy nem baj hogy meghal, mert ez legalább összekovácsolja a csapatot. Hill megjegyzése inkább azért fontos, mert ez is mutatja hogy Fury milyen egy öntörvényű valaki, másrészt benne van, hogy azért Hill sem hülye. Remélem neki később lesz még sokkal nagyobb szerepe is.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6162 Dátum: 2012. Május 02. - 11:57:18 »
Jól fel volt építve az is, hogy a film elején kiderült, hogy Pepperrel valahogy közelebbi barátságba került, amit Tony ugyan nem értett elsőre, de végül ez neki is elegendő érzelmi töltést adott a gyászhoz. Ez szép vot így sztem.

Nick kis hazugsága a végén, ugyan valóban megkérdőjelezhető, de nincs sok különbség a lényeg szempontjából, hogy most a kártyák konkrétan a zsebében, vagy a szekrényében voltak éppen Coulsonnak. Sztem ő sem bánta volna.


Szóval amellett, hogy ez jó poénforrás volt, végül kulcsszerepet is kapott.

Valamit viszont nem értettem. Volt egy rész amikor Tony és Coulson bejönnke a képbe és Tony valkami utazásról magyaráz neki. Az mi volt?
Hát a csellista csajról dumáltak. :) Pepper is kérdezősködött róla még a Stark toronyban. A Kártyákról meg annyit, hogy Coulson persze h nem bánta volna, mielött elpatkol, el is mondja, hogy nem baj hogy meghal, mert ez legalább összekovácsolja a csapatot. Hill megjegyzése inkább azért fontos, mert ez is mutatja hogy Fury milyen egy öntörvényű valaki, másrészt benne van, hogy azért Hill sem hülye. Remélem neki később lesz még sokkal nagyobb szerepe is.
Köszi! Nem mindig tudtam követni, mert elég fáradt voltam.
Erről jut eszembe még egy szempont amiért piros pont jár a filmnek. Ugye ha jól tudom az ultimate vonal sajátja, ami a filmben is van, hogy az Avengers egy állami szervezet. Hogy a Shield toborozza össze. Régen ez egy teljesen önálló hőscsapat volt. Tök jó, hogy a végén Fury szélnek ereszti őket és így már önállóvá válnak. Nem tudják őket ugráltatni.
Ja és hogy akkor jönnek a szükség van rájuk. Ez egy zseniális mondat a filmben. Jól kifejezi a szuperhős fogalmát.

Amúgy a Tanács az kikből vagy mikből áll? A képregényben is van ilyen?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6164 Dátum: 2012. Május 02. - 13:46:38 »
Nem tudom volt-e már:

Videó: „szuperhősök” társaságában lépett pályára a Barcelona

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 36. fordulójában idegenben aratott 7–0-s megsemmisítő győzelmet a Barcelona a Rayo Vallecano ellen. Lionel Messi három gólpassza és két gólja mellett a találkozó érdekessége az volt, hogy a kezdéskor a játékosokat kísérő gyerekek szuperhősöknek és egyéb futurisztikus figuráknak öltöztek be. Talán Puyol volt a legjobban meglepve „kísérője" láttán.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labdarugas/video-szuperhosok-tarsasagaban-lepett-palyara-a-barcelona-2128390

A Rayo még a mezén is reklámozta a Vengadorésokat...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6165 Dátum: 2012. Május 02. - 20:31:17 »
Ma megnéztem én is a filmet. Fú, gyerekek, király volt! :D
A történet ugyan nem zuhant Nolan-i mélységekbe, de ehhez a filmhez bőven megfelelt. Tök jó volt együtt látni a nagy szuperhősöket a mozivásznon, már csak ettől is virul a búránk. ;D Tony egy állat, ismét neki voltak a legjobb szövegei. ;D Downey Lubickol a szerepben, kegyetlen jó. ;D A többiek is jók voltak, tetszett Kapi is, talán Lokinál éreztem azt, hogy az ördögi vigyorból a kevesebb több lett volna, picit mintha túljátszotta volna a "húdegonosz vagyok szerepet", de ettől függetlenül jó volt ő is. Az új Banner volt kicsit fura, de a végére megszoktam. Hulk jó volt, bár azért látszott rajta a CGI (Képzelődtem, vagy Hulk haja picit őszes volt?).

Az akciók nagyon jók voltak és pörgősek, a látvány pedig király, főleg a végén az inváziónál. Ott nagyon odab*szott (pedig csak sima 2D-ben néztem). Azok a nagy repülő halszerű szörnyek a Shadow of the Colossus játékot juttatták az eszembe. ;D De a film közben a Vas-Thor és a Thor-Hulk bunyók alatt is vigyorogtam, mint a tejbetök, baromi jó élmény volt látni. :D Mekkora poén volt, hogy Hulk se tudta felemelni a Mjölnirt! ;D
A film alatt nem értettem, hogy az idegen faj, a Chitauri, mi a lópitypang volt (azóta olvastam a kommentekben, hogy az újvilági skrullok :roll:), viszont lezúzandó rosszfiúknak tökéletesek voltak. Örülök, hogy nem lőtték el a skrullokat itt, remélhetőleg majd a kövi részben felbukkannak. :)
A stáblista közbeni jelenetben Thanos felbukkanása pedig a cseresznye volt a torta habján. 8)
Ja, a helibázis is eszméletlen jól nézett ki.

A látvány mellett a film másik legnagyobb erőssége a poénok voltak. ;D A legtöbb nagyon ütött, nemegyszer felröhögött a terem. Főleg Vasember dumáinál és persze Hulknál. ;D Pláne, amikor Lokit a padlóhoz csapdosta. :lol: Meg amikor Vasembernél nem működött Loki szívbökős-manipuláló módszere.  :lol: "Öt emberből egynél előfordul" ;D
Kapival is jó volt az árammal működős poén. :D
Coulsont sajnáltam én is, Hill kisasszony pedig nagyon tetszett, de azért Özvegy is csini volt. :)

Összességében baromi jól sikerült a film, a karakterek, a látvány és a poénok mindent vitt. Igazi szórakoztató blockbuster lett. Képregényrajongóknak kihagyhatatlan. 8)

Ja, Bartont egyszer Sólyomszemnek szólította Natasha, a végső harc alatt.


Nagyon hiányoltam amúgy Thor sisakját.
Minek neki sisak, amikor anélkül is simán lefejeli Vasembert
?
;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Parrosbajusz

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 92
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6166 Dátum: 2012. Május 02. - 21:03:08 »
Kiderült, a filmhez készült egy újabb bónusz jelenet, amit csak az amcsik fognak látni moziban :drying:.
Nem nagy cucc egyébként, csak elmennek a tagok a beígért kajálásra. Kép is van róla, bizonyítéknak, hogy nem kacsa.

http://www.unleashthefanboy.com/wp-content/uploads/2012/05/avengers-after-credit-scene.jpg

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6167 Dátum: 2012. Május 02. - 21:34:35 »
 :lol: Ez jó. ;D

Amúgy nekem az volt furcsa, hogy a filmben többször is arról beszéltek, hogy az Avengers korábban már feloszlott. Ami azért fura, mert pont ebben a filmben áll össze először a csapat. A korábbi filmek végén is a tagtoborzásról szóltak a stáblista utáni jelenetek, de azokban nem volt szó arról, hogy a karakterek nemet mondtak, vagy összeálltak, de nem jött be. Szal ezt a részét a sztorinak nem tudtam hová tenni.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6168 Dátum: 2012. Május 02. - 22:07:59 »
:lol: Ez jó. ;D

Amúgy nekem az volt furcsa, hogy a filmben többször is arról beszéltek, hogy az Avengers korábban már feloszlott. Ami azért fura, mert pont ebben a filmben áll össze először a csapat. A korábbi filmek végén is a tagtoborzásról szóltak a stáblista utáni jelenetek, de azokban nem volt szó arról, hogy a karakterek nemet mondtak, vagy összeálltak, de nem jött be. Szal ezt a részét a sztorinak nem tudtam hová tenni.
Talán csak a terv oszlott fel. fordítási hiba?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6169 Dátum: 2012. Május 02. - 22:25:58 »
Nem tudom, de fura volt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6170 Dátum: 2012. Május 02. - 22:37:01 »
Nekem is szemet szúrt.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6171 Dátum: 2012. Május 02. - 23:12:59 »
Nekem is. Én is úgy vettem, hogy csak nem sikerült összehozni a csapatot, és dobták a tervet.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6172 Dátum: 2012. Május 03. - 09:05:06 »
Vagy utalás az ötvenes évekre.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6173 Dátum: 2012. Május 03. - 12:35:09 »
Kiderült, a filmhez készült egy újabb bónusz jelenet, amit csak az amcsik fognak látni moziban :drying:.
Biztos vagy te ebben? Nem hiszem, hogy az észak-amerikai piacot jobban vagy kevésbé elégítené ki ez a jelenet. Szerintem max a DVD-re kerül fel.

Parrosbajusz

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 92
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6174 Dátum: 2012. Május 03. - 16:48:59 »
Tuti, hogy az amcsiknál lesz, nem azért mert oly eget rengető, hanem azért mert akarták, de csak nemrég forgatták le.
(Ha most már kész van miért ne raknák bele? Illetve, ez lehet valami, amivel kárpótolhatják őket amiért egy héttel később láthatják csak) ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6175 Dátum: 2012. Május 03. - 19:00:29 »
Mi olyan különleges abban, hogy esznek?

Parrosbajusz

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 92
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6176 Dátum: 2012. Május 03. - 19:10:01 »
nem [...] eget rengető
Ez csak egy poén, kb olyan mint amivel a film tele van. Én csak azért raktam be ide, mert volt róla szó, hogy két bónusz jelenet is van, de a pletykákkal ellentétben nem Hangyáról szól, és nem is Vízióról.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6177 Dátum: 2012. Május 03. - 19:44:56 »
A szívroham hazájában és elhízás földjén egy kis Hamburgerezés is sokat számít!

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6178 Dátum: 2012. Május 03. - 22:58:03 »
Idézet
Tuti, hogy az amcsiknál lesz, nem azért mert oly eget rengető, hanem azért mert akarták, de csak nemrég forgatták le.
Dehogy forgatták le most, már rég mindenki máshogy néz ki mint a filmben. Ez nem  az utolsó percekben összetákolt film azért, hogy hé srácok, ugorjatok már át, le kéne forgatnunk még egy tök jelentéktelen, de azért vicces jelenetet. Meg hát azért a kópiákat már rég le kellett gyártani!  :nezze:

Ha egy filmnek Z változatát mutatják be valahol, akkor az sokkal radikálisabb szokott lenni, 10-30 percekkel hoszabb vagy rövidebb verziók, nem egy nyamvadt kis rövid jelenet beszúrása.

Meg aztán ez kb mindig a hülye producerek miatt szokott lenni, a Marvel producerei pedig nem olyan hülyék, a Bosszúállók is egy csoda, ha klasszikus stúdiófilm lett volna, ez nem jöhetett volna létre az fix. Pláne nem Whedonnal, akit stúdiófilm közelébe se engednének a múlt buktái miatt.

Idézet
(Ha most már kész van miért ne raknák bele?
ööö, csak amiért a kivágott jelneteket nem szokták berakni a filmbe? És amik általában még a DVD-n is a kimaradt jelenetek között landolnak?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 03. - 23:07:01 írta NERIDA »

Parrosbajusz

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 92
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6179 Dátum: 2012. Május 03. - 23:03:20 »
Nem én találom ki, csak megosztom amit (az eddig) megbízható oldalakon olvasok.

"Fans will recall that Robert Downey, Jr. let leak recently that the cast was shooting a new scene for The Avengers the week the film had its big Hollywood premiere. Subsequently, producer Kevin Feige downplayed the whole thing, but now word is coming in that a second post-credits scene does in fact exist for The Avengers. "

De szerintem, itt már hagyjuk abba ennek a témának a kivesézését, nem olyan nagy dolog az egész.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 03. - 23:09:00 írta Parrosbajusz »