Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887041 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6200 Dátum: 2012. Május 04. - 18:29:38 »
Én csak sima 2D-ben láttam, így nincs összehasonlítási alapom, de számomra így is élvezetes volt, a látványtól (főleg a film végén) simán hátast dobtam (volna, ha nincs a széken háttámla). Az effektek 2D-ben is nagyon ütnek szvsz.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6201 Dátum: 2012. Május 04. - 19:12:37 »
Én Imax 3D- ben láttam és nagyon jó választás volt.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6202 Dátum: 2012. Május 04. - 23:12:53 »
Ott a pont, de azért el kell ismerni, hogy egy ilyen Avengers filmbe nem nagyon férne bele.
Habár ezt gondoltam Sólyomszemről és az Özvegyről is, úgyhogy ...
Azért Sólyomszem nem is a saját lila cuccában ugra-bugrál.

Egyébként nekik kettejüknek sem volt előzményfilmje, szal nem gondolom, hogy pont emiatt nem került bele Darázs. Egyszerűen, minek? Nem elgég 6 hős első nekifutásra? :)

Idézet
Tudtommal még nem lőtték le az Ant-Man filmet, nem tudom, miről beszéltek...
Arról, hogy hogy lehet egy ilyen tervet komolyan venni? Szerintem senki sem sírna, ha a terv ott maradna az imdb adatbázisában, nem egy nagyvolumenű karakter a Hangya.

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6203 Dátum: 2012. Május 05. - 01:06:01 »
Egyébként nekik kettejüknek sem volt előzményfilmje, szal nem gondolom, hogy pont emiatt nem került bele Darázs. Egyszerűen, minek? Nem elgég 6 hős első nekifutásra? :)

Valóban így is elég sok karakter volt benne, többet nehezen bírt volna el a film, de már rengetegszer nyilatkozták (még mostanában is), hogy az Ant-Man film készül, csak baromi lassan. Amúgy abban igazad van, hogy a karakter nem annyira fontos, mivel nem vártak az Avengers filmmel, csak azért, hogy ő is felbukkanjon benne. Hawkeye és Black Widow legalább felbukkantak korábban is, ráadásul nekik nincs külön erejük, így kevesebb felvezetést igényelnek. Ant-Man és társa biztos kap majd eredetsztorit, ahogy az szokás.

Arról, hogy hogy lehet egy ilyen tervet komolyan venni? Szerintem senki sem sírna, ha a terv ott maradna az imdb adatbázisában, nem egy nagyvolumenű karakter a Hangya.

Nekem se ő a kedvencem, de azért sajnálnám, ha kihagynák. Én vígjátékot tudnék belőle elképzelni, sok poénnal. Ha nem veszi magát komolyan a film, még jól is elsülhet. Biztos nem véletlenül Edgar Wright (Shaun of the Dead, Hot Fuzz) a Marvel választása hozzá.
Csak ha tényleg elkészül egyszer, az asszonyverős szálat remélem, nem rakják bele. :-\

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6204 Dátum: 2012. Május 05. - 14:58:43 »
 ;D Ezt találtam mai, szerintem egy kattintást megér! :spidey:

http://www.demotivalo.net/view/92078/senki-sem-hivott-meg-a-bosszuallokba
SD. EJC.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6205 Dátum: 2012. Május 05. - 20:37:30 »
Nem hívták meg, mert nem tagja az eredeti csapatnak, a kép készítője valószínű nem túl tájékozott a Marvel univerzumban.  Persze akik nem ismerik a képregény világát, azoknak ez jó poén. Nekem nem teszik.
Tejet kérek! Csokisat!

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6206 Dátum: 2012. Május 05. - 20:46:19 »
Na, túl vagyok én is a Bosszúállókon.
Egész jó volt, sőt, nagyon is, végre egy csapat cucc, ahol minden tagra kellő figyelmet összpontosítottak, ezt nagyon díjaztuk. Sok klisés jelenet már egy kicsit rontott (a szokásos marakodás , még ha az Loki miatt is volt, a szokásos, először szétverjük egymást, és a szokásos áldozat, ami egyberázza a csapatot Coulsont azért sajnáltam...). Egy két dolog még furi volt, amikor elindult a nukleáris rakéta, elsőre azt hittem Hill intézte, sztem jobban illett volna a karihoz, mondjuk az Ulti Furyhoz is illett volna ez a húzás, talán a klasszikhoz is (őt annyira nem ismerem...), mint ez a kilövöm a repülőt, úgy, hogy még a parancsot teljesített megtévedt pilótámnak se essen baja... meg se gondoltam, amikor láttam a trailert, hogy ez a jelenet így fog végződni, valahogy nem tartottam ezt annyira Furysnak, de gondolom az amcsi nézőknek kellett ez makulátlan hős.
A végén akkor ez Thanos volt? Csoda, hogy ilyen gyorsan mutatták a credits közben, így még egy csomóan, akik tartotak kifelé vissza tudtak fordulni.
A 3D is elment sokat nem tett hozzá, (még mindig tök homályos/elmosott tőle az akció...), a végén viszont az a jelenet vágás nélkül rohadt jó volt. A poénok is klafák voltak, Tony hozta saját magát, de asszem mégis Hulknak voltak a legjobb csattanói ;D
A szinkronról is egy kicsit... remek, hogy nem változott senkinek a hangja, örültem, hogy Ruffalo is megkapta a szokásos hangját, plusz pont. Talán a Maria Hillt játszó csajnak volt furi a hangválasztása, vagy csak megszoktam már az Így jártam az anyátokbeli hangját... :headscratch: örültem Stholnak is, jó, hogy pont most szabadult és befutott (lehet első szinkron melója azóta) Barton hangjának.
És a nevek: Igaz, hogy végig Barton ügynököztek, de az elején Selvig mondta a Sólyom nevet, de csak így szimplán... :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6207 Dátum: 2012. Május 05. - 21:06:51 »
Nem hívták meg, mert nem tagja az eredeti csapatnak, a kép készítője valószínű nem túl tájékozott a Marvel univerzumban.  Persze akik nem ismerik a képregény világát, azoknak ez jó poén. Nekem nem teszik.

Oké, ezt mind tudjuk, de a poén szempontjából lényegtelen, hogy miért nincs benne és eredetileg mikor csatlakozott, csupán arról szól, hogy szegény Póki Marvel hős létére kimaradt a nagy blockbusterből és ezért szomorú. (Talán még nem tudja, hogy ő külön filmet kap. ;D )

És a nevek: Igaz, hogy végig Barton ügynököztek, de az elején Selvig mondta a Sólyom nevet, de csak így szimplán... :roll:

Ezt már korábban megbeszéltük, hogy az elején a sólyom dolog csak szóvicc volt, a végén Natasha már tényleg Sólyomszemnek hívja, szóval ez nem baki. ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6208 Dátum: 2012. Május 05. - 21:10:04 »
Ezt már korábban megbeszéltük, hogy az elején a sólyom dolog csak szóvicc volt, a végén Natasha már tényleg Sólyomszemnek hívja, szóval ez nem baki. ;)
Hm, hát lehet, 2-3 napja próbálom nem olvasni a topicot. :D
Viszont én a Sólyomszemet nem hallottam, pedig elvben friss az élmény. :headscratch: ;D (vagy csak annyira természetes volt, hogy már fel se tűnt...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6209 Dátum: 2012. Május 05. - 21:15:51 »
Viszont én a Sólyomszemet nem hallottam, pedig elvben friss az élmény. :headscratch: ;D (vagy csak annyira természetes volt, hogy már fel se tűnt...)

Azt hiszem, ennek az lehet az oka, hogy a sólymos szóvicc az elején egy elég nyugis résznél volt, akkor az ember még jobban odafigyelt az ilyesmire. A "Sólyomszem" név pedig a végén az akcióorgia közepén hangzik el, amikor a néző csak úgy kapkodja a fejét és túl sok jó dolgot próbál egyszerre befogadni. ;D

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6210 Dátum: 2012. Május 05. - 21:33:55 »
80,5 millió a nyitónapon. Azért ez nem rossz.  :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6211 Dátum: 2012. Május 05. - 21:43:58 »
Nem bizony. Most már biztos, hogy verni fogja  Potter 169 milliós hétvégéjét, egyesek szerint a 200 milla sem lehetetlen. A film nyitónapján 11 milliót vert az eddigi rekorder pókemberre, ami 49 milliót keresett 1 nap alatt (ebben nincsenek benne az éjféli vetítések, ahol a Bosszúállók csak a 8. a maga 19 milliójával)

A 3D is elment sokat nem tett hozzá, (még mindig tök homályos/elmosott tőle az akció...),
Ez nem igaz. Egyszerűen homályos maga a felvétel is, mert mozgás közben miért is lenne tűéles? Csak ez 3D közben még jobban kiütközik, mivel a szemünk egyébként is fókuszál, tehát a 3D ellenkezik a szemünk működésével, ezért is fáradnak el rajta sokan. Azok az akciók 2D-ben is pont ugyanolyanok.

Most kitalálták, hogy használjunk 48 képkockát per másodperc, a Hobbitot már így is forgatták, és ahol van erre alkalmas vetítőgép, ott így is fogják bemutatni. A tesztvetítésen sokan fanyalogtak, és kb el tudom képzelni, miért. Engem már a HD minőség is sokszor a házivideókra emlékeztet, belegondolni sem akarok milyen lehet ez a 48 kockás technika.

Aztán majd kezdhetik felszerelni az összes mozit, és amikor kiderül, hogy fölösleges, a mozik óriásit fognak bukni. A 3D miatt is azért nagy a lobbi, mert a stúdiók nem állhatnak vissza sima filmekre, miután rákényszerítették a termeket a 3D-s gépekre. Káosz az egész.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6212 Dátum: 2012. Május 05. - 22:30:45 »
Semmi gond nem lenne a 3D-vel mindegyik filmben megütné az Avatar szinvonalát. De nem lehet mindenki James Cameron, és mielőtt kezdődne a vita az Avatarról úgy értem a dolgot, hogy bárcsak sokkal több ilyen rendző lenne aki nem elégszik meg a középszerrel hanem mindig a legjobbra törekszik.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6213 Dátum: 2012. Május 05. - 22:41:55 »
Semmi gond nem lenne a 3D-vel, ha nem a hetvenes éveket ismételné. Meg ha működne.
(Amúgy érdekes, hogy Cameron kétszer is próbálkozott a +d újbóli elterjesztésével, bár most a jelek szerint tényleg rákapatták a népet.)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 05. - 22:45:05 írta talgaby »

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6214 Dátum: 2012. Május 05. - 23:30:35 »
Miért, mikor próbálkozott még ezzel?

És ha már Avatar, szerintem semmi különös nincs a 3D-jével, azon kívül, hogy szimpatikus, hogy kerüli a hatásvadászatot, és inkább mélységet adott a képeknek, de akkor is, az a film technológia szempontjából sem a "3D forradalmasítója", hanem a caption motioné, csak mivel a caption motionos filmekre nem lenne drágább a jegy, ezért inkább a 3D-t kommunikálják, ami egy kamu.

A nép egyébként rákapott, de már kezd is leszokni. 1-2 filmet még megnéznek 3D-ban, aminek van hype-ja, de egyébként ha választani lehet, a többség megint az olcsóbb 2D-t választja, ha meg nem lehet, gyakran inkább egy másik filmet választ.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6215 Dátum: 2012. Május 05. - 23:32:56 »
Hát a Terminátor 2-nél. Mondjuk te tényleg nem nagyon emlékezhetsz rá.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6216 Dátum: 2012. Május 05. - 23:59:07 »
Mi volt a T2-vel? Nyomták 3D-ben is? És akkor mi volt mögötte? Akkor 1 film miatt csak nem szereltek fel minden mozit 3D-s gépekkel

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6217 Dátum: 2012. Május 06. - 00:57:23 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6218 Dátum: 2012. Május 06. - 08:12:42 »
 ;D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 06. - 12:58:38 írta kaine »
SD. EJC.