Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6260 Dátum: 2012. Május 08. - 12:16:29 »
színvonalbeli kihívásokkal küszködik a szöveges része.
:lol:

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6261 Dátum: 2012. Május 08. - 14:51:47 »
Szép sorban fel kellene akasztani őket a rendezőtől kezdve. :-\ A Star Wars verziót nem tudom megbocsátani az iparnak.
í

Szerintem eddig a Batman volt a legjobb.  :hehe:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6262 Dátum: 2012. Május 08. - 15:09:55 »
Meg a Pirates.

Parrosbajusz

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 92
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6263 Dátum: 2012. Május 08. - 15:30:21 »
Na végül bekerült az USA változatba az a bizonyos jelenet.
http://filmbuzi.hu/archives/2012/05/08/avengers-nyami/

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6264 Dátum: 2012. Május 09. - 08:20:45 »
Bár még mindig nincs galériám, azért a conceptek és egyebek nincsenek elfelejtve. Az Avengersből hoztam most pár érdekességet ízelítőül.

http://www.mediafire.com/?zozmkhocmokoko0

és

http://www.mediafire.com/?6kvevw6gpeko77w

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6265 Dátum: 2012. Május 09. - 16:59:15 »
A Bosszúállók 13 nap alatt 702 millió dollárt termelt világszerte.

He, kivi vagyok az 2 milliárdos Avatart megdöntI-e? Kérdés, hogy az amcsiknál második hétre mennyire esik le...
(Bazz, az a gagyi avatar télleg 2 milliárdot hozzott? Eh, leragadtam 1-nél... :roll:)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 09. - 17:02:23 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6266 Dátum: 2012. Május 09. - 19:03:04 »
(Bazz, az a gagyi avatar télleg 2 milliárdot hozzott? Eh, leragadtam 1-nél... :roll:)

Jelenleg $2,782,275,172 a wikipédia szerint. Komolyan nem értem, miért ilyen sikeres. Nincs benne semmi különös, csak összelopkodott jelenetek halmaza, a történet meg teljesen kiszámítható. Alighanem a divatos 3d látvány a ludas. :drying:
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6267 Dátum: 2012. Május 09. - 19:27:37 »
Meg a csúcsszuper CGI. Tény, hogy a sztori nagyon klisés - a film lényegében egy Pocahontas remake - de attól még működik. Valóban csak a látvány a nagy durranás benne, de az tényleg olyan jó, hogy mindenkinek érdemes legalább egyszer megnéznie a filmet. El tudom képzelni, hogy ez a film tényleg nagyon ütős lehetett IMAX 3D-ben.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6268 Dátum: 2012. Május 09. - 19:54:49 »
A látványa tényleg ütött benne, de a sztori még úgy sem tetszett. :D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6269 Dátum: 2012. Május 09. - 20:00:16 »
Meg a csúcsszuper CGI. Tény, hogy a sztori nagyon klisés - a film lényegében egy Pocahontas remake - de attól még működik. Valóban csak a látvány a nagy durranás benne, de az tényleg olyan jó, hogy mindenkinek érdemes legalább egyszer megnéznie a filmet. El tudom képzelni, hogy ez a film tényleg nagyon ütős lehetett IMAX 3D-ben.


Remake-nek remake,de a Pocahontast már James Cameron lestoppolta  :hehe: Ez a film inkább egy sima klisés akciófilm ami egyrészt a CGI miatt másrészt pedig a karakterek miatt ütött ekkorát. Gondolj csak bele mekkora durranás ez a mozis közönség számára hogy Vasember,Thor,Hulk stb egy filmbe van belesűrítve! És akkor a poénokról már ne is beszéljünk amik horzsolnak elég rendesen  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6270 Dátum: 2012. Május 09. - 20:15:49 »
Remake-nek remake,de a Pocahontast már James Cameron lestoppolta  :hehe:
Ja, én az Avatarról beszéltem, nem az Avengersről. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6271 Dátum: 2012. Május 09. - 20:37:14 »
Klisétömeg, lopkodás ide, vagy oda, az Avatar mégis jobban össze van rakva, mint az Avengers. ;D

Inkább az volt a ciki, amikor az emberek el voltak szállva, hogy úristen, és még mondanivalója is van, védd a környezeted...aztán gyanítom másnap már ugyanúgy a kuka mellé szemetelt mindenki. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6272 Dátum: 2012. Május 09. - 20:42:19 »
Ha az a mondanivaló olyan nagy szám volna (nem az, és az animációs zászlóhordozóitól mentsen meg mindenkit a jóízléstündérke), akkor a Birdemic is nagy film lehetne. :D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6273 Dátum: 2012. Május 09. - 20:54:08 »
Tény, hogy a sztori nagyon klisés - a film lényegében egy Pocahontas remake - de attól még működik.
És ott a pont! Én már rengetegszer láttam az Avatart, még mielőtt 2009-ben bemutatták volna. És mégis működik. Szerintem a fanyalgók valami olyasmit várhattak, hogy tud majd adni valami többet egy korrekt szerelmes sztorinál, vagy egy új Star Warst, pedig nem. Csak annyit ad, de azt tökéletes arányérzékkel, még csak öncélú akciók sincsenek benne, igazi iparos mestermunka, és ne higgyük, hogy olyat könnyű csinálni. Ha olyan filmek 1000 milliót tudnak termelni, mint a Transformers, Harry Potter vagy az Alice Csodaországban, akkor az Avatar 2,7 milliárdja abszolút rendben van, mert kb annyival jobban össze is van rakva ezeknél (mondom ezt úgy, hogy nincs bajom a HP-val).

Ami sokaknak nem tűnik még fel, hogy Motion capture ide vagy oda, az Avatarban fajsúlyos színészi alakítások is vannak, én Zoénak dobtam volna egy szobrot, de hát maa még nem egyértelmá, hogy attól, hogy benne van a számítógépes technológia keze, attól az még az ő arca és az ő teste.

De talán szemléletesebb példa a Titanic, amit nem szeretek, de ugyanakkor belekötni sem tudok, tökéletesen össze van rakva, minden benne van, amit egy jó filmtől vár az ember, dráma, akció, érzelem, atmoszféra, de egyik sem öncélúan. Na oké, Avatar védelmét abbahagyom, mert még úgy jöhet le, hogy oda vagyok érte, pedig nem, de azért az erényeit nem lehet elvitatni. Nem a mit, hanem a hogyan miatt van ott ez a film, ahol.

Ami a bevételeit illeti, én nem tudom, Cameron hogy csinálja. A Titanicnál és az Avatarnál is igaz volt, hogy nem döngettek rekordokat, egyszerűen a szokásos lefutási idő többszöröséig maradtak bent a mozikban, és nem tudom, hogy ezt milyen marketing eszközökkel képesek elérni.

Szóval sokat termel a Bosszúállók, de sokmindent elárul majd a 2. hétvége. Az mindenesetre bíztató, hogy Hétfőn is 18 milliót kaszált, ami elég magas egy hétköznaphoz képest.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6274 Dátum: 2012. Május 09. - 20:59:33 »
Az Avatarban ami igazán jó volt, az a világ bemutatása. A növények, az élővilág, ahogy ezt használják az ott élők. De például a neveldmegasárkányodat rész kifejezetten gáz volt.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6275 Dátum: 2012. Május 09. - 21:48:16 »
Igen, tényleg egy élő, lélegző világot alkottak, ami magával tudja ragadni a nézőt, ez nekem is nagyon tetszett.
De például a neveldmegasárkányodat rész kifejezetten gáz volt.
Meg a hajjal összekapcsolódás is vicces volt. Mint valami usb csatlakozó. :hehe:

Idézetet írta: NERIDA
Szerintem a fanyalgók valami olyasmit várhattak, hogy tud majd adni valami többet egy korrekt szerelmes sztorinál, vagy egy új Star Warst, pedig nem.
Igen, a sztoritól is azt várták, illetve az egész filmtől, hogy valami filmtörténeti nagy durranás lesz, mint mondjuk a SW, vagy a Terminátor stb. De igazából csak a vizuális effektek szintjén robbantott nagyot a film.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6276 Dátum: 2012. Május 09. - 22:02:28 »
Jó sok mindent felre, vagy le se fordítottak benne...

Bane hangja meg tök tiszta, az előző trailerben jobb volt.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6277 Dátum: 2012. Május 09. - 22:13:45 »
Remélem meg lehet nézni valahol feliratosan.  :roll: Az első kettőnél is teljesen rendben volt, hogy nem szinkronosan ment le a hazai mozikban. Igaz a Sötét lovag magyar nyelvű verzióját még mai napig nem láttam, de nem is bánom, mert Stohl hangájához más filmekben volt szerencsém, így el tudom képzelni milyen élményromboló lehet Joker hangjaként.  :drying:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6278 Dátum: 2012. Május 09. - 22:24:06 »
Remélem meg lehet nézni valahol feliratosan.  :roll: Az első kettőnél is teljesen rendben volt, hogy nem szinkronosan ment le a hazai mozikban. Igaz a Sötét lovag magyar nyelvű verzióját még mai napig nem láttam, de nem is bánom, mert Stohl hangájához más filmekben volt szerencsém, így el tudom képzelni milyen élményromboló lehet Joker hangjaként.  :drying:
A szinkronosban, nem az a baj, ohgy Sthol Joker hangja, hanem hogy nem Heath Leger a hangja.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6279 Dátum: 2012. Május 09. - 22:28:05 »
Ööö, nem azért, de Stohl az egyik legjobb szinkronszínész, sokkal jobban megy neki, mint a színjátszás, már ha a kettőt össze lehet hasonlítani. Bár legutóbb a Tartuffe-ben nagyon jó volt, szal visszaszívom. :D Mindegy, a lényeg, hogy jó