Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887108 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6420 Dátum: 2012. Július 21. - 12:57:44 »
Az ilyen szintű őrültségnek sokkal mélyebb gyökerei, kiváltó okai vannak, gondolom már gyerekkorban nem stimmel valami, nem tudom, nem értek a pszichológiához túlzottan. :-\ De egy játék vagy film miatt senki nem lesz mészáros, ez biztos.
Persze, de ezt a legtöbb ember nem tudja. Egyszerűbb sajtóhadjáratot folytatni a filmek/videójátékok ellen.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6421 Dátum: 2012. Július 21. - 15:43:16 »
Basszus nem semmik a marhák odakint...
vannak már reagálások, itt taglalják őket:
http://index.hu/kultur/2012/07/21/hollywood_dobbenten_all_a_denveri_esemenyek_elott/

Erre az okos bejegyzésre azért felhívnám a figyelmet... van olyan marha aki így foja fel a laza fegyvertartást odakint... :roll:
A Discovery Channelen látható Amerikai fegyverek című dokureality egyik főszereplője azt nyilatkozta, hogy ha minden amerikainak hagynák, hogy fegyvert viselhessen, az ilyen események megelőzhetők lennének. „Ha az első sorban ülők közöl csak egy embernél is lett volna fegyver, azonnal lelőhette volna a támadót. A tragédia kiválóan illusztrálja, miért kellene minden amerikainak fegyvert viselnie." Az ismeretterjesztő kábeladó vezetősége azonnal közzétett egy nyilatkozatot, miszerint Renee Wyatt nem a csatorna álláspontját képviseli ebben a kérdésben.

Az utolsó bekezdés viszont "jó hír" a cikkben, bocs, de most jobbára  a film sorsát is szem előtt tartom. :uhoh:


Itt pedig egy érdekes.
Ahelyett, hogy a fegyver tartáson modosítanának, szigorítják a moziba belépést, maszkba nem lehet bemenni, mintha az lenne a fő ok... :roll:
http://index.hu/kultur/2012/07/21/maszkban_mar_nem_mindenutt_lehet_moziba_menni/
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6422 Dátum: 2012. Július 21. - 16:09:16 »
Szörnyű tragédia, remélem ez észhez téríti már az amcsikat a rohadt stukkereikkel kapcsolatban. Nem is beszélve a biztonsági teendőkről.
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6423 Dátum: 2012. Július 21. - 17:22:46 »
Szörnyű tragédia, remélem ez észhez téríti már az amcsikat a rohadt stukkereikkel kapcsolatban. Nem is beszélve a biztonsági teendőkről.

De nem fogja mert ahelyett hogy minden mozit felszerelnének fémdetektorral és módosítanának a fegyvertartási törvényen inkább ügyet csinálnak az egészből és természetesen nanáhogy magát a filmet fogják okolni! Mert bűnbak mindig kell mint mikor Columbine-ban az a két idióta lemészárolta a fél sulit erre a kormány Marilyn Manson-t és a Rammstein-t tette felelőssé na meg persze a heavy metal irányzatot (+a videó játékokat ugye).
A világ leghülyébb földjén senki se várjon ésszerű és logikus lépéseket ez ügyben :drying:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6424 Dátum: 2012. Július 21. - 17:49:04 »
Most olyasmit fogok írni, amin sokan megbotránkozhatnak, de megteszem.
Az egész ügynek van egy olyan beteg iróniája, ami nagyon nem hagy nyugodni. Vagyis a dark Knightban nagyon sokan már már Jokert istenítették a film után. Vagyis annyira marha csorda az ember (én is), hogy olyan filmekre ül be, amikben borzongást, feszültséget halált pszichopatákat vár, és erre még gyerekekkel megy, és ezen "szórakozik". Aztán meglepődik, hogy élhetnek ilyen beteg állatok.
Tuti, hogy a csávónak nagy kedvence volt az előző film. És ezzel most akkora hírverést csapott az új résznek, ami még Ledger halálát is űberelte.

Emellett tökéletesen egyetértek azzal, hogy ezért nem a film maga a hibás. Én nem azon döbbentem meg, hogy maszkban lehet moziba menni, inkább azon, hogy egy 24 éves srác hogyan kaphat legálisan gépfegyvert. Szóval nekem pont a fegyvert mindenkinek helyett egy új érv amelett, hogy túl lazák ezek a szabályok.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 21. - 18:51:13 írta Todd »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6425 Dátum: 2012. Július 21. - 18:38:37 »
Igen, ilyen szempontból valóban erős film volt a TDK, egyáltalán nem gyerekmese... De azért épelméjű (és jólelkű, tisztességes) emberek a helyén tudják kezelni a dolgokat, és nem kezdenek lövöldözni egy ilyen film után. Természetes, hogy bűnözés, gyilkosságok mindenhol vannak, és mindig is lesznek, sokszor a filmek pont ezt a világot akarják bemutatni. De az, hogy az ilyen filmeket szereti az ember, nem jelenti azt, hogy a valóságban is helyesnek tartaná a bűnözést. Meg a legtöbb film abban különbözik a valóságtól, hogy mindig a jó győz és a gonosz megbűnhődik. :)

Elhiszem, hogy ennek a gyilkosnak nagy kedvence lehetett a TDK, mint sok más embernek is, de tuti, hogy baj lehet a fickó elméjével, ha ilyesmire képes. És itt nem a TDK a lényeg, mert akármi más film, könyv vagy internetes anyag kiválthat az ilyen beteg emberekből ilyen tetteket.

Idézetet írta: BuB
Ahelyett, hogy a fegyver tartáson modosítanának, szigorítják a moziba belépést, maszkba nem lehet bemenni, mintha az lenne a fő ok...
Sejtettem, hogy ez lesz a reakció. Már látom a lelki szemeimmel a fémdetektorokat a mozibejáratok előtt. Egyértelmű, hogy a fegyvertartást kellene szigorítani és jobban szabályozni.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6426 Dátum: 2012. Július 21. - 18:50:27 »
Meg a legtöbb film abban különbözik a valóságtól, hogy mindig a jó győz és a gonosz megbűnhődik. :)
Ez mondjuk a TDK-ra pont nem igaz.

Nálam egyébként az eden lake volt az a film, aminek a megtekintése után már én is azt mondtam, hogy oké, hogy reális, meg történnek ilyen beteg dolgok a valóságban, meg minden, csak én ezt nem akarom nézni. Pedig agyba főbe dicsérték mindenhol, hogy milyen jó film.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6427 Dátum: 2012. Július 21. - 19:02:33 »

Elhiszem, hogy ennek a gyilkosnak nagy kedvence lehetett a TDK, mint sok más embernek is, de tuti, hogy baj lehet a fickó elméjével, ha ilyesmire képes. És itt nem a TDK a lényeg, mert akármi más film, könyv vagy internetes anyag kiválthat az ilyen beteg emberekből ilyen tetteket.


Anyum is pont ezt mondta,hogy emiatt nem lehet a filmet okolni,az ilyen elmebeteg emberekből,akikben ez a hajlam már korábban megvolt,lehet,hogy ez hozza ki ezt a fajta viselkedést,de az is lehet,hogy akár egy másik film is kihozhatta volna belőle,sosem lehet tudni,hogy az ő nem ép elméjében mi zajlik le.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6428 Dátum: 2012. Július 21. - 19:02:55 »
Én is úgy vagyok vele, hogy a túlságosan is valósághű, reális erőszakra és kegyetlenkedésre épülő filmeket nem szívesen nézem. Nem maga a vér és a brutalitás zavar (bár horrorokat is ritkán nézek), de jobb szeretem az olyan filmeket amikből azért érződik, hogy ez csak film, és nem a valóság. De bizonyos témákat nem is szeretek filmekben, pl a drogosok mindennapjairól, meg a nácik kegyetlenkedéseiről szóló filmek nem szoktak érdekelni, ugyanígy a (világ)háborús témák sem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6429 Dátum: 2012. Július 21. - 19:53:48 »

Erre az okos bejegyzésre azért felhívnám a figyelmet... van olyan marha aki így foja fel a laza fegyvertartást odakint... :roll:
A Discovery Channelen látható Amerikai fegyverek című dokureality egyik főszereplője azt nyilatkozta, hogy ha minden amerikainak hagynák, hogy fegyvert viselhessen, az ilyen események megelőzhetők lennének. „Ha az első sorban ülők közöl csak egy embernél is lett volna fegyver, azonnal lelőhette volna a támadót. A tragédia kiválóan illusztrálja, miért kellene minden amerikainak fegyvert viselnie."

Hát ez kész :oh: Mindenki viseljen fegyvert? Persze aztán néhány idegesebb természet egy szóváltás miatt fog agyonlőni valakit, vagy mert csúnyán nézett rá :stupid: Érdekes egy ország ez az Amerika :-\
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6430 Dátum: 2012. Július 21. - 20:40:39 »
Ez lesz a vadiúj vadnyugat. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6431 Dátum: 2012. Július 21. - 21:01:18 »
Hát ez kész :oh: Mindenki viseljen fegyvert? Persze aztán néhány idegesebb természet egy szóváltás miatt fog agyonlőni valakit, vagy mert csúnyán nézett rá :stupid: Érdekes egy ország ez az Amerika :-\
Kétségtelen tény, másrészt ennek a mentalitásuknak köszönhetjük valahol, hogy a bolygó harmada nem áll éppen háborúban önmagával. (Meg pont ennek a mentalitásnak a hiányát rótták fel nem olyan rég Európával szemben Líbia kapcsán, és a jelek szerint igazuk volt a kritikusoknak.)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6432 Dátum: 2012. Július 22. - 20:15:16 »
Nem teljesen alaptalanok a vádak sem. Nyilvánvaló, hogy egy normális emberből nem fog ilyesmit kihozni se egy film, se egy videójáték. De nagy marhaság erre hivatkozni, hiszen mindenki személyesen is ismer legalább egy olyan személyt, aki tök hülye, aki ha bekattan, azt se tudja, mit csinál, és még nem beszéltünk a részeg, vagy drogos verziókról. Ezek a dolgok nem önmagukban hibáztathatók az ilyenekért, hiszen akkor minden egyes ember ezt tenné ezek a filmek után, de ne hagyjuk figyelmen kívül, hogy vannak beteg emberek is, lelki sérültek, akik egy ilyen hatására kattannak be. Vagyis, bár maga a mű nem egyértelműen hibáztatható érte, mégse lehet figyelmen kívül hagyni. Mint a bomba és a detonátor. Vagy mint a sokszor felvetett téma a nemi erőszak és a kurvás öltözködés/viselkedés között. Ott is totál igaz, hogy az erőszak oka a beteg ember, ugyanakkor nem törne felszínre a betegsége, ha ezt nem váltaná ki belőle valami.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6433 Dátum: 2012. Július 22. - 23:05:25 »
Hát igen, csak erre mondják azt, hogy akkor a nők ne öltözködjenek kihívóan? (Hisz joguk van hozzá, még akkor is, ha így valóban nagyobb kockázatnak teszik ki magukat.) Vagy ne készüljön egyetlen erőszakos film/műalkotás sem? Csak mert ezek kiváltó okok lehetnek? Akárhogy nézzük, egyelőre még az egészséges, tisztességes emberek vannak többen, inkább a beteg elemeket kellene hamarabb kiszűrni a társadalomból. Sokszor több figyelmeztető jelet mutatnak az ilyen beteg emberek, mielőtt megkattannának, csak épp sem a hatáóságok, sem az ismerősök nem veszik észre, nem veszik komolyan.
Meg a másik probléma, hogy a kiváltó ok nagyon sokféle, nagyon sokrétű lehet. Nem lehet konkrétan rámondani valamire, hogy akkor ez most tök veszélyes, mert kiváltó ok. Ha Nolan nem csinálta volna meg a TDK-t, akkor valszeg egy másik film, vagy videójáték lett volna a kiváltó ok a lövöldözésre.
Sokszor ráadásul a kiváltó ok olyan, aminek az alapja a múltból, pl. gyerekkori traumákból eredeztethető. Pl. egy ilyen beteg ember megölhet valakit akár amiatt is, mert valami rossz múltbeli emléket idézett fel a kinézete/viselkedése.
Emlékszem, egyszer az egyik tanárom mesélt egy sztorit, hogy valamelyik nyugati országban egy pali bekattant, és leszúrt több embert is az utcán fényes nappal, látszólag válogatás nélkül. Aztán később kiderült, hogy az áldozataik mind olyan járókelők voltak, akiknek headset volt a fülében, azzal telefonáltak, de a gyilkos ezt nem vette észre, csak azt látta hogy mozog a szájuk. Azt képzelte, hogy biztos őrajta gunyolódnak ezek az emberek, ettől elborult az agya, és ölt.
Ettől függetlenül nem elhanyagolható téma amit felvetettél, vagyis hogy jó-e, hogy ennyi durva film/videójáték készül, vagy jó-e hogy manapság úgy öltözködnek a csajok, ahogy. De ettől még szerintem a felelősség akkor is a kattant emberé, aki gyilkol, neki kell(ene) vállalni a tetteiért a következményeket.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6434 Dátum: 2012. Július 23. - 13:00:46 »
Amennyire hinni lehet a személyes élménybeszámolóknak, a tdk-ban felvázolt amerika egy nagyon is reális világ, ahol 9/11 olyan mély nyomokat hagyott, amiről a legtöbben nem is tudnak. Én azt olvastam, hogy a srác a vészkijáraton ment be, ergó nem értem, hogy mi köze van a maszkoknak a tragédiához, és hogy a maszkok megtiltása ezek után mivel teszi biztonságosabbá a mozikat. Ugyanennyire szenzációhajhász megjegyzés az is, hogy a gyilkos a bane-hez hasonló gázmaszkot hordott. Könyörgöm emberek, mégis milyen maszkot hordjon? Ha nem gázmaszkot vett volna fel, hanem egy kijukasztott sapkát/harisnyát, az meg a batmanre emlékeztetne?

A hangsúly tényleg a fegyvertartáson van, és egyáltalán nem tartom jó ötletnek a biztonsági szigorításokat. Az ilyen eljárások megfojtják az embert, és már-már utópisztikusan hat, ahol a biztonság érdekében minden ellenőrzés alatt van. Nyomasztó.

A tragédia természetesen engem is megdöbbentett, de azt sem tartom normálisnak, hogy valaki 10 évnél fiatalabbat vigyen a vetítésre. Biztos van, aki már ebben a korban is normálisnan fel tudja dolgozni a látottakat, de nem ez a jellemző.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6435 Dátum: 2012. Július 23. - 19:10:54 »
Eddig 190 millió a TDKR bevétele.
Tejet kérek! Csokisat!

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6436 Dátum: 2012. Július 23. - 23:08:48 »
A mozis lovoldozes es a tdk viszont kozosen csunyan lefejezte a pokembert, ami a 3. hetvegejen csak 10 milliot nyogott ki. :O

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6437 Dátum: 2012. Július 24. - 07:54:36 »
Ja, sajna elég szomorú, hogy szinte mindenki oda volt érte, jobban tetszett mint a Raimis részek, és mégis ez a rész teljesít a leggyengébben... :'(   valszeg másoknak is túl korai volt még ez a reboot, legalábbis én erre tippelek...
és hálivúd se tanul ebből, inkább lecserélik a rendezőt (mer valszeg a "gyenge eredmény" nem tetszik nekik és hibáztatni kell valakit...), remélem azért a színészek maradnak, mer elég gáz lenne, ha most megin új szereplők jönnének... :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6438 Dátum: 2012. Július 24. - 08:09:16 »
Talán nem kellett volna ennyire közel tenni minden idők legnagyobb várakozásával tekintett képregényfilmjének bemutatójához. Mondjuk a Sony valószínűleg abban reménykedett, hogy nyár elejére sokan belefáradtak Nolan filmjének marketingjébe, plusz az előzetes infók sem olyanok voltak, amik annyira feltüzelték a népet, mint a középső résznél. Ám végső soron az, hogy utólag kiderül, a Sony hibásan következtetett, annyira nem meglepő mostanában.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6439 Dátum: 2012. Július 24. - 08:24:20 »
Ja, én is csodálkoztam hogy ennyire közel rakták a Jégkorszakhoz, meg Batshez...
Meg azért Póki egy elég gány reklámhasjáratot is kapott, ezzel a "rakjunk ki minden egyes jelenetet kis reklám klippek formájában"...  engem a végére már nagyon zavart (mondjuk nem is néztem meg őket..)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL