Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887178 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6440 Dátum: 2012. Július 24. - 14:23:19 »
Töltött fegyverrel ült be a Batman-filmre
http://index.hu/kulfold/2012/07/24/toltott_fegyverrel_ult_be_a_batman-filmre/

Újabb illető, aki hála az égnek, most nem lövöldözött...bár ő is gyilkolni készült.
Sajnos ameddig a fegyvertartás szabályai nem szigorodnak az USA-ban, nem lesz túl meglepő, ha megint előfordulnak ilyen tragikus végkimenetelű, denverihez hasonló, esetek.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 24. - 14:24:52 írta D-TOX »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6441 Dátum: 2012. Július 24. - 15:27:44 »
Ja, sajna elég szomorú, hogy szinte mindenki oda volt érte, jobban tetszett mint a Raimis részek, és mégis ez a rész teljesít a leggyengébben... :'(   valszeg másoknak is túl korai volt még ez a reboot, legalábbis én erre tippelek...
és hálivúd se tanul ebből, inkább lecserélik a rendezőt (mer valszeg a "gyenge eredmény" nem tetszik nekik és hibáztatni kell valakit...), remélem azért a színészek maradnak, mer elég gáz lenne, ha most megin új szereplők jönnének... :roll:

Ebben lehet valami, mert elgondolkodtató dolog történt velem. Egyik barátom, aki abszolúte tájékozatlan filmek terén, azt mondta, amikor megkérdeztem jön-e megnézni a Pókembert. "mehetek, bár még a második részt sem láttam".

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6442 Dátum: 2012. Július 25. - 21:58:22 »
A sötét lovag hattyúdala

A sötét lovag – Felemelkedés olyat tesz, amit egyáltalán nem vártam tőle: minden tekintetben sikerrel emeli a tétet, és szárnyalja túl elődeit. Még monumentálisabb, még drámaibb, még izgalmasabb, még több bőrszerkós hős bunyózik benne, és minden eddiginél nagyobb pusztításnak lehetünk benne szem- és fültanúi. De ami a legfontosabb, hogy egyszerűen jobb a korábbi két Nolan-adaptációnál.
A kritikát sasoljátok a Prae.hu-n: http://prae.hu/prae/articles.php?aid=5338&cat=1
:D :D  :kingpin:

A véleményemmel egyébként kisebbségben vagyok, a legöbbek szerint jó a 3. rész, de nem annyira. szerintem meg annyira!  :)

Annyira fura, hogy egy hónapja azt magyaráztam, hogy a Bosszúállük miért tökéletes képregényfilm, most meg arról kell áradoznom, hogy az ellenkezője is tökéletes. :)

Engem a TDK k9rüli rajongás kicsit elidegenített a Batmanektől, de most egyszerűen csak isteníteni tudom Nolant.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 25. - 22:02:41 írta Ron És Nerida »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6443 Dátum: 2012. Július 25. - 22:02:30 »
KI van bőrszerkóban? :D :headscratch:

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6444 Dátum: 2012. Július 25. - 22:31:38 »
ez jogos, de a lényeg átjön :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6445 Dátum: 2012. Július 26. - 21:08:16 »
Én is most néztem meg, és örülök, hogy SEMMIT se tudtam erről a filről, mert így minden fordulat ütött. Jó volt! És rohadtúl aktuális.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6446 Dátum: 2012. Július 26. - 23:40:32 »
ez jogos, de a lényeg átjön :)

Tudtam én csak szívózok :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6447 Dátum: 2012. Július 27. - 08:00:31 »
KI van bőrszerkóban? :D :headscratch:
Bane-n többször is volt bőrkabát. :)

Kérdés:
Egyébként a film végén a repülőben hogy a retkesben nézik meg a robot pilótát, amikor felrobbant egy atom bombával?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 27. - 18:40:54 írta Todd »

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6448 Dátum: 2012. Július 28. - 21:02:26 »
a kérdés qrva jó:D és csak 1 prototípus volt belőle azt mondták

Egyébként ajánlom mindenkinek én is az új BATMAN-t finoman fogalmazva nagyon jó lett!!!

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6449 Dátum: 2012. Július 28. - 22:19:28 »
Én megnéztem ma. Már nem tartom a legjobb képregényfilmnek az Avengerst.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6450 Dátum: 2012. Július 28. - 23:42:41 »
én nem akarom őket összehasonlítani
ez olyan mint ha a marvelt meg a dct hasonlítanánk össze, meg van midn a 2nek a maga atmoszférája és mind a 2 nagyon jó film egyik így másik úgy

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6451 Dátum: 2012. Július 28. - 23:47:47 »
Ez igaz és tudom hogy így kéne kezelni, mielőtt láttam a a TDKR-t én is ezt mondtam. De annyival többet nyújt, annyira kerek és egész és látványos és k.vajó és bár kiszámítható volt a végén kívűl minden még is úgy oldották meg hogy na. Meg ugye a VÉGE. Tökéletes.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6452 Dátum: 2012. Július 29. - 00:25:17 »
Nekem nagyon gyenge volt. Alapból úgy vagyok vele, hogy szerintem Nolan Batman filmjei túlhypeoltak, de eddig csak jót hallottam a harmadik részről, így reménykedtem benne, hogy ettől majd hátha másképp fogom látni az előző kettőt is, de nem. Az egész film alatt egy "meh" érzés volt bennem. Kapkodtak, nem vezették fel rendesen a szálakat, karaktereket, és nagyon sok miért? és hogyan?, illetve honnan tudta? kérdés keringett a fejemben. Egészen addig, amíg Talia fel nem fedte magát, és villámként csapott belém a felismerés, hogy "basszus, tényleg nem lehetett Bane a gyerek, hisz mondta, hogy férfi volt már, mire először meglátta a fényt". Egészen addig még el is hittem volna, hogy Nolan csavart egyet a sztorin, és Bane-t teszi meg Ra's gyerekének. Szóval onnantól a végéig tetszett a film. Vagyis kb. az utolsó 25 perc. Pedig amúgy lehetett volna egy nagyon jó film is, mert az alap konfliktus, amit Selina is beharangozott az elején, meg amire Bane ugye az akcióját alapozta, nagyon jó lehetőségeket rejtett magában, de ezt utána egy olyan wtf? áradattal toldották meg, hogy az egész nevetségessé vált számomra. Meg én hiányoltam Bane-ből az észt. Amennyire én tudom, Bane egy intelligens, tudományokban jártas fickó, aki emellett még iszonyat erős is. Nos, az utóbbi megvolt, az előbbi viszont nem. Mondjuk Batman is csak egyszer volt Batmanes, amikor a csatornában leszereli Bane embereit, egyébként alig használta a kütyüit, nem lopakodott, csak ment fényes nappal, nyílt terepen és verekedett. Viszont Joseph Gordon Levitt karaktere jó volt (azt leszámítva, hogy Batman fél arca alapján jött rá, hogy ő Bruce Wayne), kíváncsi lennék vele egy spin-offra. Mondjuk a középső neves megoldásról még nem sikerült eldöntenem, hogy tetszik-e, vagy sem.

Összességében nem bántam meg, hogy megnéztem, mert azért mégis csak így kerek a trilógia, de nem tetszett annyira, mint amennyire szerettem volna, hogy tetsszen, és emiatt nagyon szomorú vagyok.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6453 Dátum: 2012. Július 30. - 15:00:22 »
Számomra a film abszolút mélypontja a bunyó volt Bane-nel. A trilógia első részének jó 50%-a azzal foglalkozott, hogy részletesen bemutassa, milyen kiképzést kapott Batman, mitől lett ilyen hihetetlenül, emberfelettien jó harcos, stratéga, meg minden, itt meg Bane ellen úgy verekszik, mint aki csak filmben látott horogütést. És mivel ez kulcsfontosságú jelenet volt, nálam nagyon kiverte a biztosítékot.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6454 Dátum: 2012. Július 30. - 16:09:19 »
8 évet kihagyott azért az iparból.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6455 Dátum: 2012. Július 30. - 17:00:41 »
Vannak tanítványaim, akik 10 év kihagyás után jobban csinálják, amikor visszatérnek, pedig a közelében nem voltak annak a szintnek, mint Batman. :) Ennyi év gyakorlást nem lehet elfelejteni, berögzül.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6456 Dátum: 2012. Július 30. - 18:41:14 »
de szerintem minden részben kicsit furán verekedett :D fent a könyök és könyöklés kb
bezzeg a mai batman játékok pfú... engem kicsit az zavart hogy midnig nyitva votl a szája a jelmezben gondolom az orrán nem kapott levegőt :D bár akkor meg fura ha kap egy ütést a protektor az orra alatti bőrt sztem simán szétvágja
meg amikor már "mindenki" tudta hogy ki ő akkor is furán beszélt :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6457 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 21:11:52 »
Na ma megnéztem én is. :D
:spoiler:
Összességében tetszett, bár valóban voltak benne furcsaságok (amik főleg Batman karakteréhez és a 8 év kihagyáshoz kapcsolódtak), de szerintem méltó lezárása volt a Nolan-érának. Izgalmas volt végig, bár kiszámíthatóbb volt a forgatókönyv, mint a TDK-é, de azért pár csavar ütött benne. Bane karaktere nagyon jó volt, nagyon átjött a nyers brutalitása, Hardy jó választás volt a szerepre. Az "eredettörténete" nagyon tetszett, Nolan szépen összefonta a szálakat a korábbi részekkel. Azt sejtettem, hogy Cotillard karaktere lesz Thalia, de én is bekajáltam a csavart, hogy Bane volt a gyerek, pedig nem. :) De az tetszett, hogy Bane védelmezte a kis Thaliát a kútban. Liam Neeson és Cillian Murphy cameoi is tetszettek. Ami talán a legnagyobb meglepetés (és az egyik legdrámaibb szál), az Alfred "árulása" volt. (Jól értelmeztem, hogy a film végén Alfred nem ül oda Bruce asztalához, tehát végérvényesen szétváltak az útjaik?)
Joseph Gordon Levitt karaktere is klassz volt, különösen a végén a kis poén, hogy a középső neve Robin :D , illetve hogy utalnak rá, hogy ő veszi át a stafétabotot Wayne-től. Anne Hathaway is jó volt Macskanőnek, de nem volt semmi extra a karakterében.
A film leggyengébb részei egyértelműen a bunyók, pontosabban Batman verekedése. Ciki, ha azt mondom, hogy Selina is jobban verekszik nála? Ha az új Pókember filmnél pozitívum volt, hogy Póki milyen "Pókos" lett, akkor itt bizony negatívum, hogy Batman nem "Betmenes". Egyetértek Kaine-vel, bénán verekszik, nekem az volt a legszembetűnőbb, hogy nagyon lassan üt. (Nálunk edzésen ez kb. középdinamikus tempónak számítana, nem? ;D ) Nem érződik rajta, hogy egy full skilles harcművész, nem technikás. Bárkivel is verekszik, olyan mintha pusztán csak a fizikai erejére támaszkodna. Ezt átlag rosszfiúk ellen még elnézi az ember, nade ha találkozom valakivel, aki kétszer erősebb nálam, akkor logikus, hogy gyorsasággal és technikával próbálok felülkerekedni rajta, nem? Ehhez képest úgy festett az egész, hogy Batman fizikai erővel akart felülkerekedni Bane-en ami nyilván képtelenség. Oké, hogy Bane a gáz miatt nem érez semmi fájdalmat, ezért megy előre, mint a terminátor, de attól még - megfelelő technikával - neki is el lehet törni a karját, térdét, stb. Hiányzik Batmanből az atletikusabb, technikásabb (harcművész szintű) bunyó (arról nem is beszélve, hogy valóban alig használta az öve tartalmát). Persze lehet mondani, hogy páncélt hord, ami nem könnyű meg stb. de azért ő mégse Vasember, nem úgy kéne verekednie, mint egy tank.

A másik furcsaság meg a 8 év kihagyás volt... Azért én Batmant mentálisan erősebb karakternek tartom annál, semhogy így beleroppanjon a szerelme elvesztésébe, nehogy már ne tudja feldolgozni 8 év alatt. Ez számomra gáz volt kissé, hogy csak úgy bujkál 8 évig, szarik egy nagyot a bűnözőkre (ráadásul elég erőltetett indok, hogy a Dent-törvény miatt kvázi a világ legbiztonságosabb városa lett Gothamből... 8 év alatt semmi Joker-rajongó idióta nem bukkant fel? Na ne már), próbáltak ráerősíteni, hogy lenyomorodott szegény, ehhez képest felcsatol a térdére egy izét és lerúgja a téglafalat... Szóval ezek elég erőltetett dolgok voltak.

Az Avengerssel meg tényleg nem érdemes összehasonlítani a Nolan-filmeket, annyira más alapokon nyugszik és más szemléletmód jellemzi a két univerzumot. (Az Avengerst már TDK is verte a sztorit tekintve, de ettől függetlenül mindegyik film nagyon jó a maga nemében.)

azt leszámítva, hogy Batman fél arca alapján jött rá, hogy ő Bruce Wayne
Szerintem nem az alapján jött rá, hanem Wayne civil viselkedésén vette észre, hogy csak színészkedik (ezért beszélt arról, hogy mindkettejüknek meg kellett tanulnia elrejteni a haragot). Elég erőltetett megoldás volt amúgy ez is.

Egyébként a film végén a repülőben hogy a retkesben nézik meg a robot pilótát, amikor felrobbant egy atombombával?
Nagyon jó kérdés, ha tényleg csak egyetlen prototípus volt belőle, akkor ez egy baromi nagy baki. Mondjuk a Beginses mikrohullám-fegyver hülyeségéhez képest elenyésző. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6458 Dátum: 2012. Augusztus 01. - 21:51:33 »
Hát, Bruce kérése volt, Alfred meg tiszteletben tartotta, ahogy el is mesélte korábban.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6459 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 01:34:04 »
Igen, akkor jól értettem, így valóban drámai volt a befejezés.

Amúgy belegondoltam, hogy ez az első szuperhős-mozifilm, ahol a hős végleg visszavonul, teljesen lezárják a karakter történetét. :D Kiváncsi leszek, mi lesz a DC következő lépése, rebootot készítenek, vagy megpróbálják folytatni (akár Levitt-tel a főszerepben)?

Egyébként a film előtt leadták az új Superman teaser-ét, valamint az Emlékmás remake trailerjét is. Ez utóbbi nagyon ígéretesnek tűnik. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.