Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6460 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 19:55:02 »
Az új Dredd poszter engem nagyon emlékeztet egy másikra



Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6461 Dátum: 2012. Augusztus 02. - 20:25:52 »
Nekem is Fenegyerek jutott róla eszembe. Ettől még a poszter jól néz ki, de a trailer nem fogott meg annyira... Túl Mad Maxes, nem olyan sci-fis, mint a Stallone-féle volt.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6462 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 11:03:14 »
valamint az Emlékmás remake trailerjét is. Ez utóbbi nagyon ígéretesnek tűnik. :)
Az számomra nagyon nagy csalódás volt.
1. szóról szóra végigköveti a Swarczi féle filmet, meg se próbálja a novellát újszerűen megközelíteni.
2. 2,5 percben összefoglalja a film teljes történetét, és bemutat minden kulcsfontosságú jelenetet.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6463 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 12:58:45 »
Én is megnéztem a Batmant
A Superman trailere állati hangulatos, jó volt nagy vásznon is látni.
Úgy is mindent kitárgyaltok és abból választ kapok, ezért csak egy-két apróbb kérdés.
Engem érdekelt volna, hogy Bainnek pontosan milyen sérülése volt és mit csinált vele az a doki. És ez a maszkos megoldást ki kicsinálta, és hogyan segít ez rajta. Valamint, h valami nyugtató-fájdalom csillapító gázt szív, akkor: 1 honnan jön a gáz, 2.mitől olyan erős, ha nem ettől, 3.milyen cső megy a bőre alatt és honnan hova?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6464 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 14:14:09 »
A mostani Pókembert még nem láttam, de a Bosszúállók-ról már tudok mit mondani:
Amennyire örültem mikor elkezdődött, annyira lettem szomorú mikor vége lett! Én többet vártam volna a Marveltől! :( Sok nyitot kérdést hagyott a film maga után pl.:
- Kik voltak a támadó földönkívüliek?
- Hogy került Thor a földre, ha egyszer széttörte a szivárványhidat?
- Mire célból lett más páncélja Vasembernek, a film vége felé?
Továbbá zavart, hogy a karakterek nem tudtak kibontakozni, Amerika Kapitány olyan volt mintha ott se lett volna! Megértem hogy az akció volt a fő hangsúly a film készítése során, de nem lett volna szabad a látványnak a minőség rovására menni! Azt hittem tanult már Hollywood a Transformers filmekből!!



VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6465 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:30:11 »
- Kik voltak a támadó földönkívüliek?
A nevüket mondták csak. Chitauri, vagy hasonló. Egyszerűen egy töltelék faj akit le lehet zúzni. Mint a rohamosztagosok a SW-ban, vagy a FEkete láb a Tinininjákban.
- Hogy került Thor a földre, ha egyszer széttörte a szivárványhidat?
A Thor film végén mondták, hogy más utak is vannak. És Loki is kikerülte a hidat a film során. Azt hogy pontosan hogyan, azt valóban nem mondták.
Remélem tudtam segíteni.
- Mire célból lett más páncélja Vasembernek, a film vége felé?
Az új páncél annyiban volt jobb, hogy ötvözte a táskapáncél gyors felölthetőségét a nagy összeszerelő gépek nélkül és a sima páncélok ellenállóképességét és erejét, amit ugye a Suitcase armour beáldoz a hordozhatóság kedvéért. Sőt talán még erősebb is, legalábbis sokkal robosztusabb a többinél.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6466 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 15:37:26 »
Furi,h ogy a kibontakozást mondod, mikor szinte mindenki attól volt elájúlva, hogy Whedon milyen jól mozgatta a karaktereket, és szinte senki nem szorult háttérbe, kapott kellő figyelmet mindenki :D

Thor meg mintha mondta volna Loki az első találkozásnál, hogy valakivel alkut kötöttek, vagy vmi alkus utalás volt benne, szval valszeg úgy jött vissza. És valószínű. hogy azért nem lőtték le ezt a poént, hogy legyen miért megnézni a második Thor filmet is a népnek.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6467 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 18:01:09 »
A Transformershez való hasonlítás már csak amiatt sem állja meg a helyét, mert ott nem kaptak külön filmet a karakterek (már csak az hiányzott volna).
Itt inkább az egymáshoz való viszonyuk, eltérő álláspontjaikon, és a zúzáson volt a hangsúly. Ami szerintem tök jól működött, mivel mint fizikailag, mind verbálisan szinte mindegyik karakter konfliktusba került egymással.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6468 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 18:19:39 »
Megértem hogy az akció volt a fő hangsúly a film készítése során, de nem lett volna szabad a látványnak a minőség rovására menni! Azt hittem tanult már Hollywood a Transformers filmekből!!
Szerintem egyáltalán nem ment a látvány a minőség rovására. Tény, hogy a forgatókönyv nem merült Nolani mélységekbe, de attól még a csapat összekovácsolódását, és a tagok egymáshoz való viszonyulását remekül bemutatta. Mindegyik karaktert sikerült jól eltalálni és egy remek hangulatú, izgalmas, pörgős filmet kaptunk. Őszintén szólva, én pont attól féltem, hogy a látvány lesz a gyenge pontja a filmnek, ehhez képest letettem a hajamat tőle. A nagy csata a végén állkiakasztó volt.
Ez a film fényévekkel jobb bármelyik Transformers mozinál. ;) (Legalábbis az utolsó kettőnél biztosan.)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6469 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 21:38:38 »
Az utolsó háromnál.  :hehe:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6470 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:00:41 »
Hát igen, de azért az első TF még nem volt rossz, nézhető kategória volt. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6471 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:09:33 »
Ha nem is a robotok miatt...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6472 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:25:56 »
Nekem speciel a robotok is tetszettek, sőt, pislogtam, hogy milyen élethűen megcsinálták őket. De a második részt még a csúcs CGI sem mentette meg.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6473 Dátum: 2012. Augusztus 03. - 23:53:56 »
Kicsit fura, hogy Whedon húzza a száját a folytatás miatt, valahol olvastam, hogy nem biztos hogy benne lenne egy második részben is!
A TF filmek nekem nem jöttek be, talán a reboot, csak ne legyen hozzá köze Michael Bay-nek!! Rendezze csak a teknőcöket, vagyis Ninja földönkívülieket!! :D

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6474 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 09:16:27 »
Továbbá zavart, hogy a karakterek nem tudtak kibontakozni, Amerika Kapitány olyan volt mintha ott se lett volna! Megértem hogy az akció volt a fő hangsúly a film készítése során, de nem lett volna szabad a látványnak a minőség rovására menni! Azt hittem tanult már Hollywood a Transformers filmekből!!

Arra ott voltak az előzmény filmek. Azokban mindenki megkapta a maga karakterfelépítését. Kivétel persze a szegény Leterrier-féle Hulk: egy penészes kenyérben is több eredetiség van, mint abban a filmben.  :twisted: Az Ang Lee vonalat kellett volna kanonizálni.

Nekem személy szerint Loki karakterével volt gondom. Az őt alakító színész a Thor filmben zseniálisan játszott, míg Whedonnál csak egy idióta ripacs lett. Egy Isten, aki egy pick uppal viteti magát és öreg németeket ekéz. Hiába, azért Branagh más súlycsoport, mint Whedon.

Tény, hogy a forgatókönyv nem merült Nolani mélységekbe,

Még szerencse! A Batman 3-at elnézve, ez csakis negatív kontextusban lenne értelmezhető.
Nekem a nyári képregényfilmek sorrendje:
1. Pókember (magasan a legjobb)
2. Bosszúállók (jó kikapcsolódás)
3. Batman (nagy csalódás)
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6475 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 11:26:31 »
Nem tetszett az új Batman film? Miért?

Nekem a nyári lista végén bizony a Pókember kullog. :) Ez a film csak "jó szórakozás" kategória nálam, és nem "ütős". Rajongóként többet vártam volna Pókitól.

Nekem személy szerint Loki karakterével volt gondom. Az őt alakító színész a Thor filmben zseniálisan játszott, míg Whedonnál csak egy idióta ripacs lett.
Nekem is pont ez a bajom vele. A Thorban jobb volt. Viszont a többi karaktert nagyon eltalálta Whedon.
A másik gond, hogy tényleg klisés lett a sztori, de a jó karakterek és a remek látvány ezt ellensúlyozták. Illetve betudtam annak, hogy ez a film a csapat megalakulásáról szól. Remélhetőleg a folytatásban megpróbálnak egy picit eredetibb sztorit kreálni. :)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6476 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 11:31:20 »
1: Avengers
2: Pókember
3: Batman

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6477 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 11:55:08 »
1. Batman
Még a hibáival együtt is zseniális film, annak ellenére, hogy Batman már nem igazán "betmenes" a filmben. Jobban tetszik , mint az eddigi részei. Felkerült a legeslegjobb (képregény)filmek listámra, leszorítva róla az előző részt a Sötét lovagot. Olyan filmekről van szó, ahol nem tudok dönteni melyik a jobb.

2. Pókember 
Végre egy igazi Póki film, szerethető, érthető karakterekkel. Nagyon hiányzott már. ;)

3. Bosszú Angyalai
Kicsit kilóg a többi közül, nekem "csalódás" volt. Látvány kiváló, jó karakterek, hihető színészek, de a történet egy nagy nulla. Sokkal jobban örültem volna, ha a látvány helyett inkább a történetre feküdnek rá jobban. Meg tudom érteni, akik a Transformershez hasonlítják, mert olyan. Csak míg a TF ennek a típusnak az alján van, a BA az tetején. Jó film, de sokkal több potenciál volt benne.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6478 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 12:20:51 »
Nem tetszett az új Batman film? Miért?

Pont a fentebb említett forgatókönyvvel voltak óriási gondok és a színészvezetéssel. Sokat akartak fogni; végül pedig kicsúszott minden a kezeik közül: következetlenségek halmaza; kidolgozatlan karakterek, események; Batman karakteridegen (nem a képregényhez, hanem Nolan figurájához képest).
Pont azt a realitást vesztette el a film, ami a leginkább szerethető volt benne. Az érzést, hogy "bakker, ez tényleg megtörténhet". Hát, ilyet én nem éreztem. Spoiler on: Kezdve a lyukba fúrt, senki által nem őrzött börtönnel (mi van?), Bruce porcvesztett ugrabugrálásán keresztül és a lóvé nélküli utazgatásán át (egy kistáskával, pénz nélkül estére már Gothambe is van Tökömtudjaisztánból), egészen a bordái közé szúrt pengéig (ugyebár ezt a sérülést nemes egyszerűséggel elfelejtette). Spoiler off
A Foxal és Alfréddal folytatott "szócsaták" sem voltak jelen, és a két nagy öreg játéka meg sem közelítette az előző két rész színvonalát.

Rajongóként többet vártam volna Pókitól.

Én pont azt kaptam, amit vártam. Zseniális párbeszédek, erős drámai vonal (de nem annyira, hogy ne jusson tér a pókhumornak), kiváló színészek (öröm volt nézni Gwen és Peter közös jeleneteit). Amikor a Gyík megjelenik, az egy horror filmmel is felvehetné a versenyt a csatorna jelenetben. Szóval, nekem ez volt a legjobb, de ezt már írtam az előbb is.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 12:48:01 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6479 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 12:45:24 »
Ami még igen zavaró volt a Batman filmben, amikor a lukban megtudja, hogy időzített bomba ketyeg Gotham fölött, van egy hónapja (?) addig. A majdnem lehetetlen sérüléséből addigra felgyógyul, megerősödik (azon a kaján), majd lezuhan a magasból, ahol alighanem eltört a gerince, vagy bármije. Aztán újra megerősödik, meggyógyul, és újra leugrik. Megint szanaszét töri magát. De a határidőn belül megint meggyógyul és megint megerősödik. Ne már.  :-\