Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887028 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6480 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 13:12:10 »
Azok a zuhanások, épphogy visszaállították a gerinc sérülését. :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6481 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 13:31:38 »
 :spoiler:
Kezdve a lyukba fúrt, senki által nem őrzött börtönnel (mi van?)
Oda azért nem kellettek őrök, mert az a börtön igazából már nem volt "aktív". Az már Bane "fogolytábora" volt, azok voltak csak ott, akik őt annak idején elárulták. Arra a logikára épült az egész (persze ennek ellentmond Talia esete, ami elég erőltetett), hogy úgy sem tud kimászni onnan senki. De ha ki is mászik, úgyis elpusztul a sivatagban. (Persze Batman sok Bear Grylls-t nézett korábban. :hehe:)

Ami még igen zavaró volt a Batman filmben, amikor a lukban megtudja, hogy időzített bomba ketyeg Gotham fölött, van egy hónapja (?) addig.
Volt 5 hónapja, sőt több is, mert a lyukba jóval azelőtt került, mielőtt Bane elfoglalta volna a várost. De legalább 5 hónap biztosan, mert azt mondták is a filmben, hogy élesítéstől számítva 5 hónap múlva robban fel a bomba. Persze a filmben kicsit gyorsan pörögtek az események, úgyhogy nem éreztük annyira, hogy valójában majdnem fél év telt el a filmben.
Amikor a kötéllel lezuhant többször is, ott úgy gondolom, hogy abból nem szenvedett súlyos sérülést (ami persze nem reális, dehát...), viszont az tényleg erőltetett, hogy kötéllel nem tud akkorát ugrani, mint kötél nélkül, dehát így izgibb volt. :) De ez Nolan történetmesélésének jellemzője, hogy a komplexitás, feszültség és a sok csavar kedvéért picit beáldozza a realitást. Ha végiggondoljátok a TDK filmet, abban is ugyanígy bele lehetne kötni a történetbe, Joker zseniális és hajszálpontos tervsorozata a valóságban rengeteg ponton elbukhatott volna, és kb rohadt nagy mázli kellett, hogy minden úgy összejöjjön neki, ahogy. :) 
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 13:35:12 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6482 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 13:34:17 »
De ha ki is mászik, úgyis elpusztul a sivatagban. (Persze Batman sok Bear Grylls-t nézett korábban. :hehe:)

Úgy emlékszem, hogy kb. 2 méterre volt egy város a gödörtől.
"Live for nothing or die for something, your call."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6483 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 14:18:04 »
Hát, 5 hónap is iszonyú kevés lett volna mindehhez (valójában egyetlen gyógyuláshoz is). Ha a kötélzuhanástól nem szenvedett volna komoly sérülést, akkor mi a francot csinált ott az a sok ember? Hiszen akkor mindenki naponta megpróbálta volna. Csak hát tudták, hogy örökre nyomorékok lehetnek tőle.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6484 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 16:33:30 »
:spoiler:
Persze, ezekben mind igazad van, én is erőltetettnek tartom, de erre mondtam, hogy Nolan realisztikusnak tűnő világa bőven tartalmaz irreális elemeket is, amelyekre szüksége van a cselekmények vezetéséhez. (Akármennyire realisztikus, akkor is csak képregényfilm.)
Ugye logikusan, ha azt akarnák, hogy tényleg senki ne juthasson ki a lukból, tükörsimára csiszolhatták volna a felületét, hogy fel se lehessen mászni a falára + nem hagytak volna ott nekik egy kötelet, amivel próbálkozhatnak. Viszont van egy logika, amihez passzol a luk felépítése: Bane logikája. Ugye ő azt mondta, hogy azzal lehet megkínozni legjobban az embereket, ha megadjuk nekik a reményt, hogy megmenekülhetnek. Vagyis az elméleti esély megvolt a kijutásra, de olyan minimális, hogy csak igazán rendkívüli embereknek sikerülhet (I'm Batman. :hehe:).
Egyébként én úgy gondolom, hogy néhányan megpróbáltak kimászni, de leestek és vagy súlyosan megsérültek vagy meghaltak - ez a többieket is elijesztette a próbálkozástól. Meghát alapból nem is mindenki volt olyan fizikai állapotban, hogy egyáltalán érdemes legyen megpróbálnia. (Sőt, szerintem amíg aktív börtön volt a lyuk, addig kötél sem volt ott - a kötelet már Bane hagyta ott a foglyainak szivatásból.)
De valóban úgy lett volna hihetőbb a dolog, ha Bruce látja, hogy páran próbálkoznak a kötéllel, de megsérülnek/meghalnak, ezért ő meg sem próbálta volna, hanem feledzi magát amennyire tudja, és utána egyből kötél nélkül ment volna próba szerencse alapon.
Amúgy a lyuk ötlete azért tetszett nekem, mert ez valójában annak a kútnak a metaforája, amelybe Bruce gyerekként beleesett.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6485 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 16:40:31 »
Nekem épp az tetszett a legjobban, hogy "mássz úgy mint a gyermek. Kötél nélkül". Nem azt mondom, hogy akkor nagyobbat tud ugrani, de valóban óóriási különbség és egy Batmanfilmbe ez bőőőven belefér, hogy így nagyobbat ugrik. Én másztam már sziklát, és rájöttem hogy ha nincs rajtam kötél, akkor a tériszonytól és a félelemtől, megdermedtem volna, de a tudattól, hogy biztosítva vagyok, gond nélkül másztam több száz méter mélység fölött, úgy hogy nem is feszes kötéllel, hanem via ferrata szettel
Az ilyen:


Szóval ettől még simán leeshet az ember és ha függőleges a kábel ami mentén halad akkor vissza lehet esni akár 2 métert. Jó nem a halálba, de megüti magát.
---
Bainnek pontosan milyen sérülése volt és mit csinált vele az a doki? A maszk hogyan segít rajta?. Ha valami nyugtató-fájdalom csillapító gázt szív, akkor honnan jön a gáz?
---
Az a doki a börtönben élég béna muki. Nyitva felejtette a nő celláját, elcseszte Bane műtétjét, plusz valami oka annak is biztos volt, hogy épp ebben a  börtönben kellett dolgoznia:)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 04. - 16:43:23 írta VTomi »

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6486 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 16:57:21 »
Minden filmbe lehet keresni hibákat de ha csak szórakozni vagy batmanezni támad kedvünk szerintem kib***** jó ez a trilógia és az utolsó rész is eszméletlen lett.

én több hibára itt a fórumon lettem figyelmes, a film nézése közben nem bírtam ilyenekre figyelni mert magával ragadott az egész engem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6487 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 17:11:04 »
Én másztam már sziklát, és rájöttem hogy ha nincs rajtam kötél, akkor a tériszonytól és a félelemtől, megdermedtem volna, de a tudattól, hogy biztosítva vagyok, gond nélkül másztam több száz méter mélység fölött, úgy hogy nem is feszes kötéllel, hanem via ferrata szettel
Jó, de ha kötél nélkül megdermedsz a tériszonytól és a félelemtől, akkor az már alapból cumi, nem? :D Pont, hogy teljesen le kell győzni ezeket a félelmeket, hogy tovább menj. :D Persze, laikusként beszélek, javíts ki ha nem így van. :)
Biztos, hogy számít valamennyit az adrenalin, de annyit csak nem javít az alap fizikumodon...
Meg ha egy kislány meg tudta ugrani a távolságot, akkor egy edzett, jó formában levő Batman hogy a fenébe ne tudná akár kötéllel, akár anélkül? Csak persze így hatásosabb volt a film. :)

Azt ugye tudjátok, hogy Bear Grylls elsőre kimászott volna? ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6488 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 20:22:05 »

Azt ugye tudjátok, hogy Bear Grylls elsőre kimászott volna? ;D


Miközben eszik valami élő bogarat :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6489 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 00:04:15 »
Én másztam már sziklát, és rájöttem hogy ha nincs rajtam kötél, akkor a tériszonytól és a félelemtől, megdermedtem volna, de a tudattól, hogy biztosítva vagyok, gond nélkül másztam több száz méter mélység fölött, úgy hogy nem is feszes kötéllel, hanem via ferrata szettel
Jó, de ha kötél nélkül megdermedsz a tériszonytól és a félelemtől, akkor az már alapból cumi, nem? :D Pont, hogy teljesen le kell győzni ezeket a félelmeket, hogy tovább menj. :D Persze, laikusként beszélek, javíts ki ha nem így van. :)
Biztos, hogy számít valamennyit az adrenalin, de annyit csak nem javít az alap fizikumodon...
Meg ha egy kislány meg tudta ugrani a távolságot, akkor egy edzett, jó formában levő Batman hogy a fenébe ne tudná akár kötéllel, akár anélkül? Csak persze így hatásosabb volt a film. :)

Azt ugye tudjátok, hogy Bear Grylls elsőre kimászott volna? ;D
Ja persze az én esetem nem állja meg a helyét a film szituációjában. Csak azt akartam mondani, hogy pszichológiailag mennyit számít a kötél tudata. Engem ledermeszt, Bruce-t kisegíti a börtönből.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6490 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 08:49:07 »
Azt ugye tudjátok, hogy Bear Grylls elsőre kimászott volna? ;D
Onnan bárki, aki akár csak max egy évet eltöltött falmászással elsőre kimászott volna, szóval igen Bear Grills tuti, hogy max fél óra mulva már röhögve sétált volna a sivatagban, és itta volna a pisijét.
Azt a lyukas részt pont ezért nem tudtam komolyan venni, az a fal max egy kezdő szint volt sportteljesítmény terén, és azt a bizonyos ugrást simán ki is lehetett volna kerülni, annyi fogás volt körülötte. Annyira nem vagyok tapasztalt ebben, de több ismerősömnek is ez a hobbija, én csak párszor próbáltam, de ők olyan falakon másznak fel, amihez képest az a lyuk egy gyenge reggeli edzés.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6491 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:07:52 »
Ez tényleg így van Todd! ::) Amennyire én láttam, a két párkány között amit átugrott, volt egy kis perem és egy másfél centi széles perembe már bele lehet kapaszkodni. Főleg ha Batman vagy  :D
Igazából az volt a fura, hogy a párkányig feljutni nem is okozott gondot senkinek. Csak az átugrás. Onnan meg sima ügy.

Ebbe érdemes bele-bele kattintgatni, hogy miket fog meg. Nem is látszik a falon  fogás.
http://www.youtube.com/watch?v=_eTxQLfIUNY&feature=relmfu

Itt meg csajok. Hasonlítsuk össze a börtön falával a nehézségi szintet :D
http://www.youtube.com/watch?v=eQb7Zt0z_KY&feature=related
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 05. - 16:13:12 írta VTomi »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6492 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:24:33 »
az a fal max egy kezdő szint volt sportteljesítmény terén, és azt a bizonyos ugrást simán ki is lehetett volna kerülni, annyi fogás volt körülötte.
Én sem vagyok tapasztalt mászásban, viszont sok Bear Grylls műsort néztem. ;D Ő ennél 10-szer lehetetlenebb felületeken is felmászott, kötél nélkül. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6493 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:32:13 »
Sőt, a kamerása, a hangosítója, a fénytechnikása, a rendezője, a stylistja Meleg Márk, a szakácsa és Habib a mindenese is.

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6494 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 16:33:25 »


ezt ajánlom még komoly játéknak tűnik :D

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6495 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:14:33 »


ezt ajánlom még komoly játéknak tűnik :D
Ez eddig oké de miért nem ebbe a topic-ba?  :headscratch:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

hudekira

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6496 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 17:36:03 »
nem ide akartam nem tudom hogy került ide :S

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6497 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:15:30 »
Ja,hogy véletlen volt.Az már velem is előfordult.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6498 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:38:27 »
Ez baromi jónak tűnik, tényleg. Silent Hill egyik legfontosabb elemét magán hordozza: hogy nem csak az eredmény, a végigjátszás és a harcok érdekesek benne, de minden ajtón belépve új érdekesség tárul a szemünk elé, ami érdekes és elgondolkodtató egyben, hogy vajon miért lett olyan a helyszín, amilyen, hogy mi történhetett ott nemrég.
Mikor jön ki?

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6499 Dátum: 2012. Augusztus 05. - 19:43:13 »
Mikor jön ki?
Pontos dátum nincs, valamikor 2013-ban.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül