Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887312 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6520 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 12:49:41 »
Nem baromság, csak egy élmélkedés.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6521 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 17:38:39 »
Túl vagyok a TDKR-en és szerény véleményem szerint ez egy fos. Az egész film kb 154 perc de maga a történet simán elfért volna kb 1 órában ha a sok felesleges ömlengést és maszlagot kihagyják belőle. Úgy kezdtem nézni, hogy igyekeztem magam távol tartani az előzetesek megtekintésétől, a látványtervektől satöbbi, de így is már az elejétől teljesen kiszámítható és sablonos volt. Egyaránt keverték benne a The Man Who Broke the Bat és a No mans land történetet. Annál a nagy jelenetnél, amikor Alfred megmondja Bruce-nak, hogy remélte sosem jön vissza és egy nap talán összefutnak abban a kávézóban, biccentenek és jónapot, már tudtam, hogy ez is visszaköszön a végén, és Alfred mondókája szöges ellentétben áll az első résszel, amikor azt mondja, sosem mondott le Bruce-ról.
A rendőrőkön meg majdnem elröhögtem magam. Hónapokat töltenek a sötétben összezárva, de semmi gond, amint kijutnak azonnal rárontanak és legyőznek több száz erős bűnözőt. Na elmennek a picsába. Akaraterő ide vagy oda, reálisan meghalni se lett volna erejük, nemhogy verekedni. Rettenetes csalódás volt az egész. Blake karakterével meg abszolút nem vagyok kibékülve. Simán lehetett volna Dick Grayson mint nyomozó és úgy lenne realitása is egy esetleges 4. részben.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6522 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 18:46:39 »
Simán lehetett volna Dick Grayson mint nyomozó és úgy lenne realitása is egy esetleges 4. részben.
Viszont ha ezt a nevet adták volna neki, akkor mindenki tudta volna - vagy legalábbis, aki jártasabb a témában vagy jól emlékszik a régi filmek neveire. Szerintem úgy kellett volna megoldani, hogy nevet változtatott valamiért, s a régi neve volt Dick Grayson.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6523 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 20:36:42 »
Viszont ha ezt a nevet adták volna neki, akkor mindenki tudta volna - vagy legalábbis, aki jártasabb a témában vagy jól emlékszik a régi filmek neveire.
És szerinted így nem ugyanúgy tudta mindenki? Mert nekem nem volt olyan ismerősöm (még azok között se, akiknek max csak régről derengett, hogy mintha lett volna valami idióta társa Batmannak), akinek ne esett volna rögtön le, hogy ő Robin.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6524 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:37:46 »
Viszont ha ezt a nevet adták volna neki, akkor mindenki tudta volna - vagy legalábbis, aki jártasabb a témában vagy jól emlékszik a régi filmek neveire.
És szerinted így nem ugyanúgy tudta mindenki? Mert nekem nem volt olyan ismerősöm (még azok között se, akiknek max csak régről derengett, hogy mintha lett volna valami idióta társa Batmannak), akinek ne esett volna rögtön le, hogy ő Robin.
Fűleg miután mondta neki, h hordjál maszkot, mert úgy a menő ;D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6525 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:06:49 »
Viszont ha ezt a nevet adták volna neki, akkor mindenki tudta volna - vagy legalábbis, aki jártasabb a témában vagy jól emlékszik a régi filmek neveire.
És szerinted így nem ugyanúgy tudta mindenki? Mert nekem nem volt olyan ismerősöm (még azok között se, akiknek max csak régről derengett, hogy mintha lett volna valami idióta társa Batmannak), akinek ne esett volna rögtön le, hogy ő Robin.
Nem feltétlenül. Akivel mentem, ő se tudta, pedig utánajárt a témának.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6526 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 00:16:45 »
A 'the consultant ' marvel kisfilmnek van feliratos verziója?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6527 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 04:19:49 »
How The Dark Knight Rises Should Have Ended

A legjobb jelenet a stáblista után van.  ;D


VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6528 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 13:05:58 »
:D
-------
Megnéztem újra a Bosszúállókat és megint csak szörnyen elcsépeltnek és sablonosnak éreztem azt, hogy az ellenséges anyahajó felrobbantásával az alien katonák is holtan estek össze. Erre semmi okuk nem volt. Amúgy is ez a sablon annyira szakállas, és egyértelműen egy megúszás, ami a történet gyors lezárását szolgálja, hogy már paródiáját is láttam belőle. Pedig pofon egyszerű lett volna a befejezése  harcnak: Stark eltéríti a nukleáris rakétát, ő visszapottyan, a kapu bezárul, a maradék idegent meg az addigra megérkező hadsereg lelődözi vadászgépekkel és tankokkal. És akkor az a lyuk is be van foltozva, hogy miért nincs ott a katonaság. Említenek valamit a rendőrök, hogy egy órába is beletelik mire odaérnek (  :roll: ). A végén még sincs ott senki.

Valahogy így van amúgy az a párbeszéd két rendőr között:
-Egy órába is beletelik mire ideér a memzetőrség.
-A nemzetőrség!? A hadsereg nem tudja mi folyik itt?
-Miért mi tudjuk? (És ezzzel poénnal el is van intézve a dolog)
De mi a különbség nemzetőrség a és a hadsereg  között, hogy így visszakérdez?

Amúgy a Shield légibázison is voltak vadászrepülők. azokat miért nem vetették be?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6529 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 14:04:04 »
A nemzetőrség tartalékos hadsereg (hétvégi katonáknak is csúfolják őket), fegyveres, alapkiképzést kapott civilekből áll, a lényege, hogy mivel helyben vannak, gyorsan bevethetőek egyszerűbb krízisek kezelésében. A hadsereg a regurális katonai erő, ha országon belül vetik be őket, ott már eléggé nagy a gáz. (Nem is tudom, hogy fikciókon kívül egyáltalán volt-e erre példa a II. vh. óta.)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6530 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 14:10:47 »
Köszi! Ezt jó tudni.
A rendőr meglepődését akkor sem értem.
----------------
Hát az meg ki a háttérben? A Zöld Manó? :D

A Kapitány II.világháborús ruhában?
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 24. - 19:08:33 írta VTomi »

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6531 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 20:55:02 »
Hát az meg ki a háttérben? A Zöld Manó? :D
Sztem Thannos.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6532 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 21:49:02 »
Inkább egy skrull. :nezze:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6533 Dátum: 2012. Augusztus 25. - 22:41:25 »
Ho, már lehet kölcsönözni a Bosszúállókat (bár amilyen jó áron lehet majd megvenni, ez tuti vétel lesz, csak nem tom még, hogy Blueray legyen, vagy sima dvd...), és belepillantottam, szal, a legeslegvégén, a stáblista után belekerült, hogy zabálnak :D nem tom, ez a moziba is benne volt? Látta valaki a végén anno? (bár úgy rémlik, hogy ez a jelenet pótforgatáson vettél fel, hetekkel az amcsi premier előtt, és csak odakint volt látható...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6534 Dátum: 2012. Augusztus 26. - 00:15:29 »
belepillantottam, szal, a legeslegvégén, a stáblista után belekerült, hogy zabálnak :D nem tom, ez a moziba is benne volt?
Pont ma néztem meg én is a filmet, tényleg rajta van. ;D Itthon a moziban nem volt ez a jelenet, csak az amcsiknál.
Egyébként így második megnézés után is azt mondom, hogy fantasztikus hangulata van a filmnek. ;D Letojom, milyen klisés a sztori, mert imádom, ahogy a hősök életrekelnek a vásznon. 8) Vasember a legjobb. ;D A végén a nagy csata meg hajletevős, még így tv-n is. Nem is tudom, láttunk-e már ilyen állat jó final fight-ot szuperhősös filmben.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6535 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 10:27:57 »
A múlt héten én is végignéztem, de nekem nagy csalódás volt :(. Sokkal többet vártam tőle. Az akciók rendben voltak, a Helibázis iszonyat zsír volt és még mindig a Vasember, illetve Tony Stark a legjobb karakter, de összességében nem ájultam el tőle. Számomra a legtöbb karakternek nem volt mélysége, vagy kicsit több kellett volna olyasmi, ami a Vasembernél bejött: hogy egy kicsit kikacsintsanak a filmből, ne vegyék annyira komolyan magukat - talán a Kapitánynak volt egy-két jó mondata, de a másik véglet Sólyomszem volt :(:(:( - uh, iszonyat irritáló volt, "kemény vagyok, lepuffantok mindenkit", stb. Ha ez volt a cél persze, akkor sikerült nálam elérni :).
Aztán ami szintén nem tetszett: veszekednek, bunyóznak (Thor vs. Vas./Kap., Kap. vs. Vas.), aztán két perc múlva már úgy csinálnak, mintha semmi nem történt volna  :(. Vagy Hulk megpróbálja szétverni a hajót, az Özvegyet meg Thort, aztán zuhan egyet és utána minden oké, együtt bandázik és aprítja a többiekkel együtt az ellent (na jó, Thor még azért kap egy fülest :)).
Vasember viszont most is cool volt (pl. a stuttgart-i belépő :)), jó volt látni Pepper Potts-t is, nem beszélve Scarlett Johansson-ról (aki most egy kicsit fejre lepukkantabb volt, vagy csak rosszul láttam?). A fentiektől eltekintve kikapcsolódásnak jó volt, de nekem nem olyan, úgymond korszakalkotó alkotás, mint a Vasember első része, vagy az X-Men 1-2.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6536 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 10:54:44 »
Azért nem verekedtek 2 perccelkésőbb, mer Loki volt rájuk ilyen hatással, miután elhúzott tisztult mindenki feje.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6537 Dátum: 2012. Augusztus 27. - 11:57:36 »
Vagy Hulk megpróbálja szétverni a hajót, az Özvegyet meg Thort, aztán zuhan egyet és utána minden oké, együtt bandázik és aprítja a többiekkel együtt az ellent
Azért nem verekedtek 2 perccelkésőbb, mer Loki volt rájuk ilyen hatással, miután elhúzott tisztult mindenki feje.
Igen. Amikor Banner először átváltozik, akkor Loki varázslata alatt áll és azért mérges annyira. Miután lezuhan, és rátalál az öreg a csarnokban, mondja neki, hogy amíg zöld volt, direkt úgy irányította a zuhanást, hogy üres helyre essen, ahol nincs senki. Akkor Banner is furán néz, hogy Hulk ezek szerint tudatos lenne? Vagy Hulkként feltűnik az ő értelme is kicsit? De ugye nem gyakorolta ezt a tudatosság dolgot, mivel tudjuk, hogy egy éve nem változott át. Talán ekkor kezd el bízni a "másik fickó"-ban.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6538 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 21:58:47 »
Most néztem meg a Bosszú Angyalai filmet DVD-n is. A végén,mikor szereplők,kameramann,rendező,stb lefutott,akkor volt egy párbeszéd a film elején levő idegen és egy másik idegen(egy vörös képű) között. Ki volt az az idegen? Mert,ha jól gondolom,akkor a vörös képű egy skrull volt.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6539 Dátum: 2012. Augusztus 28. - 22:12:52 »
Thanos, de csak az álla skrullos. :hehe: (Nem értem miért csinálták pirosasra.  :stupid: )
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.