Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887042 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6560 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 08:13:36 »
Meg, de a 8K-s filmek 2020 előtt nem nagyon várhatóak.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6561 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 08:26:53 »
Na ja és most azé vegyek egy asztali lejátszót , hogy ezek után ilyen formátumú lemezeket nézek. Amúgy meg már úgy tudom a BlueRay utódja is megvan.
Hát ja, annak idején (kb. 10 évvel ezelőtt? :headscratch:) így indult a videokazetta utáni élet is. ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6562 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 10:04:31 »
Azért van egy kis különbség. A BlueRay lejátszó, lejátssza a sima DVD-t is. DVD, Videokazettánál ez azért nem állt fent.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6563 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 13:14:14 »
Na, ja, de azért nagyon látszik, hogy "leakarják járatni a dvd-t", mer ha megnézed a amikor bejött a Dvd mennyi extra cuccot nyomtak rá, csakhogy inkább azt vegyék, mint a szimpla kazit... most meg szinte semmi extra nincs a dvd-n (még egy sima audiokomentár se, na nem mintha azt hallgatnám...), ellenben a bblueray-t jól megpakolják (jobban, mint a dvd-t.)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6564 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 13:34:34 »
Egy blue Ray lejátszón HD-ben felkonvertált DVD, és a Blueray között szinte semmi különbség nincs.
Szóval a Blueray maga rohadtúl feleslegesnek tűnik, így hiába van br lejátszóm, így is mindig dvd-t veszek.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6565 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 14:24:03 »
Akkor azzal a tv-vel valami nem stimmel. Ötszörös felbontáskülönbséget még Mr. Magoo is észrevenne. Ez olyan, mintha nem látnál különbséget egy mozivetítés és az IMAX között.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6566 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 19:57:13 »
Meg, de a 8K-s filmek 2020 előtt nem nagyon várhatóak.
Miért?

Egyébként ami az extrákat illeti, nekem rengeteg kétlemezes kiadásom van, de jobban belegondolva nem is szoktam megnézni őket. Az extra egy jó üzleti fogás, ami után azt tudom mondani, hogy igen, ezért éri meg DVD-t venni és nem letölteni a filmet, de ez igazából tökre nem is igaz. Azért szoktam filmeket vásárolni, mert végül is ez a legkézenfekvőbb módja annak, ha ki akarom fejezni hogy az a film nekem mennyire tetszett - még ha az "alkotók" ugye ebből nem is észlelhetnek semmit.

Az 1lemezes kiadás 2000 ft-ért egyébként nem is drága, már persze tekintetbe véve, hogy új filmről van szó, ráadásul közönségsikerről, az meg aztán tényleg drágábban szokott indítani, persze ez forgalmazó függő is. Ha unieversal lenne, biztosra vehetnénk, hogy 1 éven belül már egy 1000-ért is adják.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6567 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 20:03:22 »
Amiből csak lehet, én a 2 lemezes változatot veszem meg. De az új filmek DVD-n valahogy mostanság csak 1 DVDs verzióban jönnek (Avengers, Thor, C.A. ...) Én mindig megnézem az extrákat, és nem csak a bakik, vagy a kimaradt jelenetek miatt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6568 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 20:04:57 »
Idézet
Miért?
Sok oka van, az egyik legfőbb az, hogy még ilyen tv se létezik. 4K-sak lesznek idén karácsonykor, de azok is 4-5 milliónál indulnak. Még az adatátviteli technológia is bőszen kidolgozás alatt áll, a mostani tv-k első körben csak a sima HD felnagyítására lesznek hardveresen képesek. Meg mondjuk nem árt majd hordozó se hozzá, mert bár sokat ígér a h.265-ös kodek, kétlem, hogy 25 GB elég lenne egy film terjesztéséhez. Nem is beszélve arról, hogy az adatsugárzási sebességet se ártana növelni a hálózatokon.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6569 Dátum: 2012. Szeptember 01. - 20:36:07 »
Én is mindig az extrásakat vettem meg a képregényfilmeknél, főként, mert érdekeltek a képregényes vonatkozások, amiket rátettek. A többi filmnél csak abból vettem extra kiadást, amelyik film kifejezetten nagyon tetszett (a Köd, Volt egyszer egy vadnyugat, például).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6570 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 17:43:20 »
Igen, ez jó topic.
Nem, nem kamu.
Igen, ez létezik.
És kiadták.
Nem az Asylum.
Ennek totál keresni kell egy feliratot és betenni a HZs Matinébe.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6571 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 17:50:36 »
"Top Secret Goverment Facilty"-tábla. Legitim.


Ez nem lehet komoly. Nem hiszem, hogy..áá.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6572 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 18:01:50 »
Nem kamu.
http://www.imdb.com/title/tt1788453/
http://www.rottentomatoes.com/m/the_amazing_bulk_2010/
http://www.amazon.com/The-Amazing-Bulk-Jordan-Lawson/dp/B006U1S99M
Évszám ne tévesszen meg, az a gyártási időpont, de ezt idén adták ki.
És ami a legszomorúbb, hogy ez még mindig nem rosszabb, mint a Batman & Robin.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6573 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 18:11:00 »
Nem kamu.
http://www.imdb.com/title/tt1788453/
http://www.rottentomatoes.com/m/the_amazing_bulk_2010/
http://www.amazon.com/The-Amazing-Bulk-Jordan-Lawson/dp/B006U1S99M
Évszám ne tévesszen meg, az a gyártási időpont, de ezt idén adták ki.
És ami a legszomorúbb, hogy ez még mindig nem rosszabb, mint a Batman & Robin.

Hihetetlen. Kötelezném, hogy kiírják a borítóra: "Figyelem, értelem csökkentő hatása van".  :roll:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6574 Dátum: 2012. Szeptember 10. - 22:14:38 »
Akkor azzal a tv-vel valami nem stimmel. Ötszörös felbontáskülönbséget még Mr. Magoo is észrevenne. Ez olyan, mintha nem látnál különbséget egy mozivetítés és az IMAX között.
Egy egyszerű matematika példa következik.
Egy 82 cm-es képátlójú TV-t hosszabbik oldala 71,5 cm ez 1920 pixel, rövidebbik oldala 40,2 cm. Ha ezt a amit átlag 2 méterről nézek a szemem által a képről az agyamba közvetített szög a hosszabbik oldal esetében 20.26 fok. Az emberi szem egy szögpercet tud elkülöníteni egymástól, így az agyadba közvetített kép csupán 1215,6 pixel, nem 1920. A rövidebbik oldal esetében ez 683,7 pixel. Ergó az előszobámban a kanapéról nézett Full HD TV képe az agyamban csupán 1216x684 pixellel jelenik meg. Ez csupán a normál pal szabvány kétszerese.
Tehát nem azt feltételezem, hogy egy HD-ba felkonvertált DVD film minősége képes elérni egy BR film minőségét, vagyis közel 5x jobb képminőséget produkálni, hanem azt, hogy az eredeti felbontás közel 2-szeresét el lehet így érni. Amit igen el lehet.
Két dolog a tanulság. 1. jelen esetben számomra nem éri meg Blue Rayt venni. 2. rohadt nagy hülyeség volt 82 cm-es képátlójú full HD TV-t gyártani. Mentségemre szóljon, le volt árazva, és ugyanannyiba került, mint egy HD Ready.
De abban igazad van, hogy a megfogalmazás rossz volt, ez nem általános törvény, de gyanítom, hogy az én esetem, még sokakra igaz.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 10. - 22:21:56 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6575 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 19:42:45 »
számomra az a leg kiábrándítóbb, hogy nem a mozi a csúcsminősége egy filmnek. Legfeljebb hangban. Múltkor láttam egy HD előzetesét a Bosszúállóknak barátomék óriástv-jén(kb 120képátló) és nem hittem a szememnek milyen éles. A mozi még a sima tvhez képest is elmosódott.
(a paraméterek leírása nem kelhet versenyre Toddéval :D)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6576 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 20:03:49 »
Múltkor láttam egy HD előzetesét a Bosszúállóknak

HD előzetesét a Bosszúállóknak

a Bosszúállóknak

 :paradicsom:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6577 Dátum: 2012. Szeptember 11. - 20:06:07 »
Egy pillanatig azt hittem, azt furcsállod, hogy ez a germán birtokos szerkezet elég fura egy szabad szövegben (fordításban alaphibák egyike), de aztán inkább arra jutottam, hogy a magyar címmel nem vagy elégedett.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6578 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 00:16:54 »
Egy pillanatig azt hittem, azt furcsállod, hogy ez a germán birtokos szerkezet elég fura egy szabad szövegben (fordításban alaphibák egyike), de aztán inkább arra jutottam, hogy a magyar címmel nem vagy elégedett.
Mi a baj a szerkezettel?
Múltkor láttam egy HD előzetesét a Bosszúállóknak

HD előzetesét a Bosszúállóknak

a Bosszúállóknak

 :paradicsom:
Ez a film címe amiről beszélek. Nem azzal van bajod amit írtam, hanem a film címével ugye?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6579 Dátum: 2012. Szeptember 12. - 06:50:07 »
Az, hogy magyarul a birtokos valakinek a valamije: a birtokló van elöl, rá helyeződik a hangsúly. Nem valamije a valaminek, ez a germán (vagy angol, ha jobban tetszik) nyelvtan. Amit oda írtál, az beszélt nyelvben "A Bosszúállók egyik HD előzetesét." mert szórendcserével a -nak/-nek raggal a végén magyartalannak érzi a fül.
Nyelvtanóra vége. :)