Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887613 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6720 Dátum: 2013. Január 01. - 17:41:09 »
A Thorban meg anthoni Hopkins és Rene Russo. Ez aalpkoncepció, hogy főszereplre egy ismeretlen, gonosznak meg egy ismert húzónév.
De az Am.Cap jó film volt, miért csak Hugo miatt nézted végig?

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6721 Dátum: 2013. Január 01. - 17:56:04 »
A Thorban meg anthoni Hopkins és Rene Russo.

oh, tényleg, őket kihagytam. :)

Ez aalpkoncepció, hogy főszereplre egy ismeretlen, gonosznak meg egy ismert húzónév.

jól eltalált ötlet. :)

Idézet
De az Am.Cap jó film volt, miért csak Hugo miatt nézted végig?

Alapból nem szeretem azt a szintű patriotizmust, ami a karakter lényege. Olyan amerikai-színű szirup ömlik belőle, ami nekem már nem egyszerűen sok, már kiakasztóan sok. ;)
A film meg teljesen karakterhű volt, szóval ebből a szempontból jó, persze. :) Csak pont ezért nekem nem tetszett.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6722 Dátum: 2013. Január 01. - 18:03:45 »


Idézet
De az Am.Cap jó film volt, miért csak Hugo miatt nézted végig?

Alapból nem szeretem azt a szintű patriotizmust, ami a karakter lényege. Olyan amerikai-színű szirup ömlik belőle, ami nekem már nem egyszerűen sok, már kiakasztóan sok. ;)
A film meg teljesen karakterhű volt, szóval ebből a szempontból jó, persze. :) Csak pont ezért nekem nem tetszett.

Én is pont ezért féltem a filmtől és nem tudtam elképzelni, hogyan nem lesz ez bárgyú vagy nacionalista, pont a mai korban, amikor hát tudjuk milyenek az amcsik.
De a film nagyon jól megoldja a dolgot. a figura egy propagandafigura és a filmben nem próbálták ezt elkenni, hanem ott is pont ez volt az eredeti célja. Ahelyett, hogy a gagyiságát erőltetetten megpróbálták volna elkendőzni, ellenkezőleg, kidomborították. a többit már tudjuk a film sztorijából.
Aztán az egész sztori elvált a IIvh témától, hogy ne is kelljen állást foglalnia a háború hősiessége mellett és egy képregényesebb mesevilágba ment át. A Bosszúállókban meg már idegenek az elleség, nem kérdés kivel azonosul a néző:)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6723 Dátum: 2013. Január 01. - 18:17:12 »
a figura egy propagandafigura és a filmben nem próbálták ezt elkenni, hanem ott is pont ez volt az eredeti célja. Ahelyett, hogy a gagyiságát erőltetetten megpróbálták volna elkendőzni, ellenkezőleg, kidomborították.

Ez mind így van, és tökjól van megoldva, de nekem még így is sok volt. ;) Egyszerűen idegen tőlem a karakter. Valami olyasmi, hogy ha nem szeretem a háborús filmeket, akkor a legjobb sem fog tetszeni, még ha értem is, hogy mitől olyan jó. Persze, adódik a kérdés, hogy akkor meg miért néztem meg? ;D Mert kíváncsi voltam. :) És Hugo Weaving miatt, valami eszméletlen hangja van annak a fazonnak. :)

Idézet
A Bosszúállókban meg már idegenek az elleség, nem kérdés kivel azonosul a néző:)

Az Avengersben már nem zavart, ott nem csak ő volt a fókuszban. :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6724 Dátum: 2013. Január 01. - 19:08:54 »
Érdekes, nekem Kapi a saját filmjében teljesen elviselhető volt, az Avengersben viszont a falra másztam minden egyes megnyilvánulásától, mint ahogy általában a képregényekben is. Komolyan, eddig egy olyan sztorit sem olvastam (legyen az Bosszú angyalai, vagy Pókember vagy akármi), amelyben akár csak egy kicsit is szimpatikus lett volna. :\

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6725 Dátum: 2013. Január 01. - 19:40:59 »
Nem, Thanos volt az. Sinestro úgy is a bajsza alatt mosolyogna.  :hehe:
Így van.Bővebb infó itt és itt.

Oh, köszi, így már mond valamit. Arról van valami hír, hogy Andrew is benne lesz az Av2?
SD. EJC.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6726 Dátum: 2013. Január 01. - 21:54:24 »
Komolyan, eddig egy olyan sztorit sem olvastam (legyen az Bosszú angyalai, vagy Pókember vagy akármi), amelyben akár csak egy kicsit is szimpatikus lett volna. :\
Csatlakozom. Nekem az Avengers volt az első és eddig egyetlen alkalom, ahol el tudtam viselni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6727 Dátum: 2013. Január 02. - 06:39:07 »
Csapatban általában olyan. Akármilyen fura, a saját címeiben (mínusz a v4) ezerszer jobb. Nemhiába mondogatják jó ideje, hogy a CapAm v5 kötelezően olvasandó Marvel-alapmű lett azóta.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6728 Dátum: 2013. Január 02. - 09:50:51 »
Számomra egy telitalálat Kapi a filmekben. Féltem, mikor bejelentették, hogy készül a film, mert annyira könnyen ellehet csúszni vele. BA filmben is rohadt jó volt.  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6729 Dátum: 2013. Január 02. - 11:28:46 »
Csapatban általában olyan. Akármilyen fura, a saját címeiben (mínusz a v4) ezerszer jobb. Nemhiába mondogatják jó ideje, hogy a CapAm v5 kötelezően olvasandó Marvel-alapmű lett azóta.
Mi az a v4, v5 stb?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6730 Dátum: 2013. Január 02. - 11:43:28 »
Ilyenkor áldom az eszem, hogy megírtuk ezt… :)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6731 Dátum: 2013. Január 02. - 12:55:24 »
Csapatban általában olyan. Akármilyen fura, a saját címeiben (mínusz a v4) ezerszer jobb. Nemhiába monhttp://pokember.hu/forum/Smileys/default/smile.gifdogatják jó ideje, hogy a CapAm v5 kötelezően olvasandó Marvel-alapmű lett azóta.
Mi az a v4, v5 stb?

Azért ez picit meglepett, főleg tőled, VTomi. 

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6732 Dátum: 2013. Január 02. - 13:00:50 »
Csapatban általában olyan. Akármilyen fura, a saját címeiben (mínusz a v4) ezerszer jobb. Nemhiába monhttp://pokember.hu/forum/Smileys/default/smile.gifdogatják jó ideje, hogy a CapAm v5 kötelezően olvasandó Marvel-alapmű lett azóta.
Mi az a v4, v5 stb?

Azért ez picit meglepett, főleg tőled, VTomi.
Miért?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6733 Dátum: 2013. Január 02. - 13:02:43 »
3 éve egy képregényes fórumon, több mint 3k megjegyzéssel... gondoltam már elvből mindenki tudja itt mire értik a v1, v2, stb-t.  :)

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6734 Dátum: 2013. Január 02. - 13:32:48 »
Én is sok dolgot itt tudtam meg. Pl: Mit jelent a HC meg a TPB ?? Mi a különbség ? Jó pap holtig tanul.  :)
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6735 Dátum: 2013. Január 02. - 22:22:28 »
Minden egyes új "vol" egy alternatív sztorivonal, ami újraindítja  történetet?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6736 Dátum: 2013. Január 02. - 22:24:10 »
Nem. Simán "évadok". A Captain Marvel v4 például annyira a v3 közvetlen folytatása volt, hogy nemhivatalosan megtartotta a régi számozást, és egyetlen hónap se maradt ki a kiadásban.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6737 Dátum: 2013. Január 02. - 22:46:38 »
Csak mert a limkelt leírásban ez van:
 "Magazinoknál általában minden egyes évben új évfolyamot kezdenek, melyen belül mindig újrakezdik a számozást (n. évf. x szám formátumban). Az amerikai képregényköteteknél azonban a harmincas-negyvenes években bizonyos költségkímélő intézkedések miatt felhagytak azzal, hogy évenként megújuló évfolyamokat indítsanak, így a sorozatok folyamatos számozással bírnak.
Amikor azonban egy sorozat mégis véget ér, hogy aztán bizonyos idő elteltével ilyen-olyan okok miatt újrainduljon, a magazinokhoz hasonlóan „évfolyamokkal” különböztetik meg a korábbi változatokat az újabbaktól."
Akkor itt csak időben kicsit pihentetik?

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6738 Dátum: 2013. Január 02. - 23:00:12 »
Vagy az vagy újraindítják a számozást simán, általában azért hogy az első számból eladják mind a 12 féle borítót 100 ezer példányban. De vannak ilyen évados megoldások is amik tényleg csak iksz hónapig szünetelnek és folytatják a sztorit. Pl Az Ultimates ilyen volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6739 Dátum: 2013. Január 03. - 06:36:47 »
Akkor itt csak időben kicsit pihentetik?
Igen. A "bizonyos" idő egy héttől 27 évig (Ms. Marvel v1 vége és a v2 indítása közt eltelt idő) terjedően bármennyi lehet.