Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887145 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6740 Dátum: 2013. Január 09. - 18:40:40 »
Dredd kritika:
http://filmek.kepregeny.net/2013/01/09/dredd-2/
 "Szóval a Dredd történettel is rendelkezik" Nem tűnt fel... Annyira nincs sztorija, hogy az már fáj. És azértd fáj, mert annyira jó a koncepció, meg a látvány, csak nincs sztori. nulla. zéró.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6741 Dátum: 2013. Január 09. - 18:46:10 »
Hamlet is áradozik róla, úgyhogy a jelek szerint előzetes érzéseim dacára ezt igencsak messzire el kell kerülnöm.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6742 Dátum: 2013. Január 09. - 19:20:09 »
Hamlet is áradozik róla, úgyhogy a jelek szerint előzetes érzéseim dacára ezt igencsak messzire el kell kerülnöm.
Hamlet hol ír?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6743 Dátum: 2013. Január 09. - 19:24:29 »
Az indexen a Cinematrix blogba.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6744 Dátum: 2013. Január 09. - 20:18:10 »
Ja azt olvastam. "A Mátrixból jól ismert effekt"  :D

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6745 Dátum: 2013. Január 11. - 11:56:56 »
Múlt héten én is "kikölcsönöztem a videótékából" :-) Nekem tetszett a Dredd, de ez a mátrix efekt nem igen kellett volna. Jó film. Egyetlen dolgot sajnálok, hogy a jövő városaiban igen keveset mutatott.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6746 Dátum: 2013. Január 11. - 17:24:01 »
Múlt héten én is "kikölcsönöztem a videótékából" :-) Nekem tetszett a Dredd, de ez a mátrix efekt nem igen kellett volna. Jó film. Egyetlen dolgot sajnálok, hogy a jövő városaiban igen keveset mutatott.
Engem csak azért dühít a dolog,  mert nagyon tökös az egész, baromi jó a látvány, csak valami történetet kellett volna írni hozzá, mert az nem volt. Próbáltak egy kis fordulatot beleerőltetni a korrupt bírókkal, de e nagyon gyenge volt és pont e miatt vált a vége monológ tök hiteltelenné.
Amúgy meg az ez nem "mátrix" effekt. Ha így hívnánk, akkor a sima lassított felvételt is hívhatnánk annak.
Azért mutattak keveset a városból, mert kis költségvetésű a film és ezért ez a trükk, hogy bezárják őket egy megablockba, a városból meg csak pár cg képet látni.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6747 Dátum: 2013. Január 11. - 22:12:29 »
Én a drogos lassítás csak azért hívtam mátrix effektnek, mert előttem mindenki így írta le. De akárhogy hívjuk, az nem feltétlenül kellett volna. A story ellenben nekem tetszett. Nem volt az az őrült, csavaros, mega melepő, de nem volt rossz. A kis költségvetésről nem tudtam, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy számomra 10/7 volt a film.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6748 Dátum: 2013. Január 13. - 10:17:03 »
A lassítással én is így voltam először, hogy nem kell oda. Hogy a Slo-Mo drog lassító hatása semmit nem ad a cselekményhez, csupán látvány elem. Aztán egy másik szemszögből néztem: A drog hatása indokolja a lassítást. Hány akciófilmben lassítják be a filmet csak úgy, hogy jobban lássuk pl a robbanást. Itt viszont van oka: be vannak tépve és valóban így látja egy két szereplő.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6749 Dátum: 2013. Január 13. - 16:13:08 »
Büntetés szempontjából sem elhanyagolható, ahogy Ma-Ma megkínozta az elején a 3 delikvenst ( lassítva hosszabbnak tűnik a zuhanás ), ugyanazt kapja ő is a végén. Qrva kemény ez a Dredd, nekem nagyon bejött.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6750 Dátum: 2013. Január 17. - 10:18:51 »
Az volt még fura aDreddben, hogy az elején a telepata elkezd mondani valamit Dreddről. Hogy "sok benne a düh, szigorú és..." És aztán elhallgattatták. Azt hittem ebből majd lesz valami, hogy meg tudunk valamit a fickóról. A képregényben van eredettörténete? A klónozós storit csak a '95-ös filmhez találták ki?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6751 Dátum: 2013. Január 17. - 10:46:05 »
Nem, az a valódi valódi eredete (mármint úgy valódi valódi, hogy nem egy retcon). Bár arra nem mernék fogadni, hogy a tényen túl lenne bármi egyezés a '95-ös filmmel.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6752 Dátum: 2013. Január 17. - 11:13:34 »
Akkor a látnok csaj ezt látta?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6753 Dátum: 2013. Január 17. - 12:03:50 »
Minap megnéztem én is a Dreddet. Hát, nem csodálom, hogy bukott a mozikban. A '95-ös film - giccs ide vagy oda - simán veri látványban. Mondjuk a kis költségvetésből kihozták amit lehetett, ez látszik a filmen. De sztorija az tényleg nincs. Viszont akciódús, és nagyon brutális, de valahogy úgy érzem, részben a kis költségvetés miatt "kényszerültek rá" az ilyen fokú vérengzésre, hogy mégiscsak érdekelje az embereket. Végülis nézhető lett a film, van egy nyomasztó hangulata, és Dredd nagyon kemény, ez jó pont, ahogy a telepata csaj is jó ötlet volt. Viszont nem tetszett, hogy a Mad Max típusú sci-fi irányba mentek el (inkább mondjuk az új Total recall látványvilága illene egy Dredd filmhez szvsz), nem sok hi-tech kütyü volt a filmben, a bírók sisakja is elég gáz sztem. A film elején az autós üldözés és Dredd mocija borzadály lett. Amikor Dreddet meglövik, az a jelenet szintén nagyon béna, viszont a korrupt bírók ötlete nekem tetszett, feldobta a filmet.
Amúgy én kivételesen örülök, hogy Karl Urban nem vette le a sisakot, mert a nem túl macsós pofija rombolta volna az illúziót. :hehe:

Büntetés szempontjából sem elhanyagolható, ahogy Ma-Ma megkínozta az elején a 3 delikvenst ( lassítva hosszabbnak tűnik a zuhanás ), ugyanazt kapja ő is a végén. Qrva kemény ez a Dredd, nekem nagyon bejött.
Ja, a vége nekem is tetszett. A színészek jók voltak, engem többek között Lena Headey miatt is érdekelt a film, de sajna nem sok teret adott neki a szerep.

Az jó ötlet volt, hogy a drog az időérzékre hat, de ettől még kicsit sok volt a lassítás a filmben. 10-15 évvel ezelőtt ez még nagy szám lett volna, de ma már, amikor még a sportközvetítések is tele vannak szuperlassításokkal, nem esik hasra ettől az ember.

Részemről a film nézhető darab, az akciók miatt nem unalmas, illetve a nyomasztó atmoszférája is átjön, Dredd pedig kemény és badass, de én azért mind látványban, mind sztoriban többet vártam volna a filmtől (ha nem tudtam volna előre, hogy low-budget cucc). Így csak amolyan agyatlan szórakozásra jó.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6754 Dátum: 2013. Január 23. - 19:19:18 »
Hát ennek most már itt a helye, de egyelőre csak pletyka...
Filmnews:
Mifene? Jó ideje világos, hogy ki kit fog alakítani Az acélemberben (Man of Steel), azonban Jimmy Olsen karakteréről eddig nem esett szó, aki a The Daily Planet újságírója, és együtt dolgozik Clark Kenttel. Nos, Jimmy Olsen helyett Jenny Olsen lesz ebben a szuperhősös filmben, akit állítólag Rebecca Buller fog alakítani. Őt láthattuk a trailerben is, amint Laurence Fishburne oldalán rohan. Egyelőre az előbb elhangzottakat a Warner nem erősítette meg.

Ecsém... nem elég, hogy van egy fekete Perry Whitunk, most már van egy női Jimmy Olsenünk is (pletyka ide, vagy oda...), mi a fenének kell ilyeneken változtatni...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6755 Dátum: 2013. Január 23. - 19:28:57 »
Te még fennakadsz ilyesmin amikor a Smallville-ben simán megölték Jimmy Olsent, akinek a helyét átvette az ikertestvére... Jimmy Olsen?

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6756 Dátum: 2013. Január 23. - 19:32:25 »
Ezeken már a fekete Heimdall után meg sem akad a szemem.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6757 Dátum: 2013. Január 23. - 19:32:42 »
Részemről nem zavaró a dolog mert Jimmy szerintem egy lótifuti karakter és nem több. Most az hogy nővé válik engem nem igazán zökkent ki a mederből! Én nagyon várom már ezt a filmet és feka Perry+ female Olsen ide vagy oda szerintem még így is biztos elégedett leszek a végeredménnyel  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 23. - 19:34:18 írta Mr.Sinister »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6758 Dátum: 2013. Január 23. - 19:45:43 »
Ez amolyan Ultimate/alternatív világ lesz, mint a mostani Star Trek film esetében! ;)

Krizli

  • Fórum Tag
  • Kaméleon
  • ***
  • Hozzászólások: 822
  • Aardvark
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #6759 Dátum: 2013. Január 23. - 19:56:34 »
A castingos biztos nem ismerte a karaktert, rákeresett neten és ez volt az első találata:
http://goodcomics.comicbookresources.com/wp-content/uploads/2012/01/01-22-2012-072928PM-620x961.jpg
 ;D

Amúgy nem tudom, mi a baj, rájuk nézek és tiszta White és Olsen, nem? :smsarcasm:


Azért remélem, hogy tényleg csak pletyka marad, bár én simán kinézem a filmesekből.