Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887111 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7060 Dátum: 2013. Május 26. - 22:19:08 »
És milyen jó, hogy nincs tincse:)
Kiváncsi leszek rá szemüveges Clark Kent-ként is.

Kérdés hogy lesz-e alteregója a filmben.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7061 Dátum: 2013. Május 26. - 22:50:50 »
Ép ésszel fel nem tudom fogni,hogy képesek egyesek a Thor 2-t ilyen elánnal várni :hehe:

Pedig ez nem nagy truváj. Az első rész nagyon jó volt (K.B. rulez), és akiknek tetszett, azok várják a folytatást. A Vasemberben az első rész kivételével (ami nagyon jó volt) meg annyi kraft volt, mint csapágygolyóban a tejsavó-fehérje. Szóval, én nem bánnám, ha az Avengers mozin kívül nem erőltetnék tovább.
"Live for nothing or die for something, your call."

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7062 Dátum: 2013. Május 26. - 23:03:31 »
Ép ésszel fel nem tudom fogni,hogy képesek egyesek a Thor 2-t ilyen elánnal várni :hehe:
Úgy, hogy az első része állat jó volt annak idején.  :P

A Vasemberben az első rész kivételével (ami nagyon jó volt) meg annyi kraft volt, mint csapágygolyóban a tejsavó-fehérje. Szóval, én nem bánnám, ha az Avengers mozin kívül nem erőltetnék tovább.
Nekem speciel a 3. rész is tetszett, de mivel az Avengersben amúgyis ő a főkolompos, így én is megelégednék azzal is, ha csak ott szerepelne. Végülis a legnagyobb ellenségeit a szóló filmjeiben már úgyis ellőtték, nem? (Kivéve Ultront talán)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7063 Dátum: 2013. Május 27. - 01:08:46 »

A Thor 2. pedig szerintem sokkalta jobb lesz, mint az első rész, hiszen a Trónok Harca rendezője dirigálta. ;)


Az elsőt meg Kenneth Brannagh.  :brow: Nagyon sok mindent belehet mutatni a 2.-ban, Thor egy más ember, tapasztalt vezető, számtalan lehetőség van a karakterében.  :oh: Nem árt az sem, hogy szerintem Hemsworth telitalálat, nem beszélve, hogy a trailerből ítélve szerintem Loki a film végére újra szabad lesz. Nem hinném, hogy sikerülni fog visszatuszkolni a cellába miután a bajnak vége.  :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7064 Dátum: 2013. Május 27. - 06:23:11 »
Így várós és úgy várós filmek. Én úgy várom ahogyan jönnek és majd megnézés után mondok csak véleményt. Szerintem csak az összképpel lehet mondani véleményt.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7065 Dátum: 2013. Május 27. - 08:47:45 »
Ebben a műfajban én úgy vettem észre különösebben nem számít ki rendez egy ilyen filmet, mert a végeredmény jóformán mindig az a sablonos popcorn mozi lesz. Az első Thor-t miközben néztem egyszer sem jutott eszembe,hogy "hé ez a jelenet mennyire K.B.-s lett".
Úgy vélem ezek a Marvel mozik teljesen egy kaptafára készülő egységes darabok amikben semmi kreatív megnyilvánulás nincsen! Persze humoros,akciódús és marha látványos meg színes,de az Avengers karakterek közül eddig csak Robert Downey győzött meg valamelyest. A Bosszúállók is teljes mértékben azt bizonyítja,hogy Vasemberen kívül a többiek csak töltelékként vannak jelen és semmi másért :hehe:
Szóval én még mindig kitartok amellett,hogy a Thor széria nem szimplán együgyű és kiszámítható hanem erre még Chris Hemsworth is rátesz egy lapáttal a sekélyes színészi alakításával. Az megint csak hab a tortán,hogy Loki valszeg kiszabadul majd újra és kezdi elölről az egészet :roll: Nem bántam volna ha helyette az Avengers-ben mondjuk Red Skull ugrik be (ő kevésbé volt ripacs és teátrális).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7066 Dátum: 2013. Május 27. - 09:44:57 »
Ép ésszel fel nem tudom fogni,hogy képesek egyesek a Thor 2-t ilyen elánnal várni :hehe: Mi abban olyan káprázatos? Egy Vasember más tészta, mert abban van azért kraft nem is kevés.
Eddig a Marvel filmjei közül a Thor volt az egyetlen, ami képvisel valami értéket egy egyszer nézős látványmozin túl. A vasember marha élvezetes, ha hullafáradt vagy és kell valami, aminek a megértéséhez elég fél agysejt, mert akciódús, izgalmas, és tök üres. A Thorból Branagh kihozott egy drámát úgy, hogy megtartotta az akciórészeket is, mert hát ugye az kell. Mondjuk kíváncsi lennék, ha nem várnák el a csihipuhit, milyen film készülne belőle.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7067 Dátum: 2013. Május 27. - 09:51:23 »
Egyszer volt "rendezői változat", a Hulk. Arról lerítt, hogy a rendező filmje, nem a Marvelé.
Másrészről ezek szuperhős képregények, ahol a műfaj sajátossága, hogy látványos jelenetekkel teli egyéb magánéleti szálakat mutatnak be. Mitől lenne benne hely valami igazán sexpíri drámának? A műfaji sajátosságok elviszik a film idejének harmadát, felét, 4 órás filmet meg nem csinálhatnak, hogy mindennek legyen elég helye/ideje.  ;)
Ezek a filmek - a nagy része - nagyon jól sikerült alkotások a műfajukon belül. De egyik után sem fogsz négy napon át magadba fordulni, és azon agyalni, hogy mennyire rossz lehet benne valakinek. Viszont úgy jössz ki a moziból, hogy jól szórakoztál. Ez a lényeg, azt hiszem.  :spidey:

Én jelenleg a legjobban Singer új X-Menjére vagyok kíváncsi, hogy meg tudja-e ismételni azt, amit az X2-nél félbehagyott. Aztán a Thor jön nálam is, majd a Wolverine.
Superman a legalján.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7068 Dátum: 2013. Május 27. - 10:02:42 »
Ép ésszel fel nem tudom fogni,hogy képesek egyesek a Thor 2-t ilyen elánnal várni :hehe: Mi abban olyan káprázatos? Egy Vasember más tészta, mert abban van azért kraft nem is kevés.
Eddig a Marvel filmjei közül a Thor volt az egyetlen, ami képvisel valami értéket egy egyszer nézős látványmozin túl. A vasember marha élvezetes, ha hullafáradt vagy és kell valami, aminek a megértéséhez elég fél agysejt, mert akciódús, izgalmas, és tök üres. A Thorból Branagh kihozott egy drámát úgy, hogy megtartotta az akciórészeket is, mert hát ugye az kell. Mondjuk kíváncsi lennék, ha nem várnák el a csihipuhit, milyen film készülne belőle.


Én meg úgy vagyok ezzel,hogy számomra nem csak a Vasember az ami egyszer nézős és látványos hanem az összes Marvel filmgyárból érkező alkotás. A Thor-t is egyszer néztem meg és az bőven elég volt egy életre. Nem éreztem benne sem a drámát sem bárminemű értéket. Főleg mert ez az egész egy akciódús feldolgozása a valódi mitológiai istennek ;) Ebből sosem lehet filmtörténeti klasszikust kreálni mert mint mondtad az akció és a cgi előrébb való, na meg az a cél,hogy eladható legyen a termék. Szívesen megnéznék egy olyan változatot is amiben nincs benne a Marvel mocskos kis praclija és a VALÓDI viharistent mutatja be a nézőknek drámával és komoly témákkal megfűszerezve :)

kaine: Oké,de itt most szigorúan a Thor-ról van szó. Neki illene egy hozzá méltó filmet gyártani ami kb olyan magasságokba van mint egy Watchmen vagy hasonló. Nem kell 4-5 órás film mert ezt laza két és fél órából is össze lehet kalapálni, csak érteni kell hozzá.
Amit én láttam az nem egy istenről szóló eposz csak egy könnyed tartalmú akció-mese a kötelező klisés elemekkel és kész! Lehetne ennél több is szerintem. Szórakozni mindenképp lehet rajta, bár én a 25 évemmel erre nem voltam képes,de talán egy fiatalabb elvan vele vígan.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7069 Dátum: 2013. Május 27. - 10:39:36 »
Igazad van, de a marveles Thor nem éppen a klasszikus eposzokhoz hű képregény. Márpedig a Thor film a képregénynek az adaptációja. Ha az eredeti Thorról kéne filmet csinálni, az drágább lenne, mert abba nemigen tudnának beszúrni hétköznapi jeleneteket, mint itt a kutatócsoporttal. Viszont arra kevesebben lennének kíváncsiak, így olyan soha nem fog készülni. Én is megnézném szívesen, ha lenne.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7070 Dátum: 2013. Május 27. - 10:54:52 »
Nézd én már annak is örülnék ha egy Ultimate Thor filmet csinálnának pontosan olyan látványvilággal mint amilyen az Ultimates 2 végén is volt :) Tény,hogy nem várhatok el ilyen grandiózus alkotásokat a Marveltől,de ha már képesek lennének legalább a 616-os Thor-t megközelíteni azt örömmel venném!

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7071 Dátum: 2013. Május 27. - 12:16:00 »
Én ajánlom, hogy nézd meg még egyszer. Nincs dráma? Odin, aki azon a napon, mikor át kellett volna adja a vezetői stafétát a saját fiának, kénytelen e helyett száműznie őt miután szembesül azzal, hogy nem csupán egy meggondolatlan és rossz vezető Thor, hanem még éretlen is, hogy megértse a tetteinek következményeit. Esküszöm, már csak a száműzés jelenetéjért megéri megnézni a filmet és, akkor még meg sem említettük Lokit.
Az egész film zseniálisan bemutatja, hogy Lokiból, hogyan lesz "gonosz". Márpedig szó sincs semmiféle klasszikus "főgonosz" hatalomra töréses szcenárióról, hisz van itt egy olyan karakter, aki a saját hibáján kívül, egy versengő, grandiózus és arrogáns harcos árnyékában nőtt fel egy olyan családban, ahol hagyták, hogy azt higgye, hogy nincs semmi kérdéses az eredetében. Egyetlen pici szurkálásból, ami abból állt, hogy egy könnyen legyőzhető csapat jégóriást beszervezett, hogy a testvére nagy napját akár egy ujjnyit is árnyékolja be, elindul a lavina és ellene fordul a dolog.
És ez a brilliáns a filmben, mert olyan szépen látható (köszönjük Tom Hiddleston) a bekavaró kicsi testvérből való átalakulás a szembesített, pánikba eső emberévé, aki hirtelen a saját bőrében is idegennek érzi magát. És ebből az agyból pattan ki a "terv", mert ez inkább egy kétségbeesett, kiengesztelést követelő bár ravasz gyermek agyából kipattanó terv, mintsem egy határozott, uralkodásra törő ember fejéből.
És miután minden meghiúsul, Jotunheimot nem sikerül elpusztítani, a testvér visszatér, a hősök ellene fordulnak és az anya szembesül a fia "beteges" tervéről, ez az ember megtörik - és csupán a film legvégén kapjuk meg azt a Lokit, aki most már "ténylegesen", a klasszikus értelemben vett gonosztevő.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7072 Dátum: 2013. Május 27. - 12:26:06 »
Még egy TV spot. Komolyan, egyre jobban várom ezt a filmet, pedig anno nem fűztem hozzá nagy reményeket.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7073 Dátum: 2013. Május 27. - 13:25:01 »
Én legjobban a Supermant várom, aztán a Pókember, a Thor, a lista végén pedig a Wolverine van. Egyszerűen nem tudok mit kezdeni azzal a filmmel. Az előzetesek gyengék. Az X-Menről túl keveset tudni még, hogy eldöntsem érdekel-e.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7074 Dátum: 2013. Május 27. - 14:18:56 »
Ebben a műfajban én úgy vettem észre különösebben nem számít ki rendez egy ilyen filmet,

Már hogy a viharba ne számítana? Szerinted Singer X-Men 2-je vagy Lee Hulkja sablonos popcornmozi?

Az első Thor-t miközben néztem egyszer sem jutott eszembe,hogy "hé ez a jelenet mennyire K.B.-s lett".

Érdemes K. B. Lokiját összehasonlítani Whedonéval. Míg a Thorban nagyon is komoly dráma zajlik a karakterben és tökéletesen érthetővé válik, hogy miért lesz gonosz, addig az Avengersben csak egy idióta ripacs, aki a varázspálcájával puffogtat egy pick-up hátuljáról (miiiiiiiivaaaaan? egy isten?) és be kell szervezze Sólyomszemet, mer ugye nélküle nem tudna elintézni semmit. Szerintem pont elég rendezői kézjegynek, hogy a Lokit alakító színész játéka tökéletes a Thorban, míg az Avengersben egy erős nulla alá. Ez pedig nyilvánvalóan a rendezői instrukció hiánya. Nem hinném, hogy elfogyott a tehetség, mire újra el kellett játszania a karaktert.

még Chris Hemsworth is rátesz egy lapáttal a sekélyes színészi alakításával.

Hát... Lehet, hogy nem ugyanazt a mozit néztük, de Hemsworth sok minden volt, csak sekélyes nem.

Nem mondom, hogy a Thor a magaskultúra zászlóvivője, de nem is az a bugyuta mese, amit csak a oviban lehet levetíteni a tejbegrízzel összemaszatolt arcú Pistikének.
"Live for nothing or die for something, your call."

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7075 Dátum: 2013. Május 27. - 14:58:59 »
Azt elismerem,hogy a Thor 1-ben Loki pálfordulása és karakterfejlődése jól lett kivitelezve,de ezt leszámítva én abban a filmben nem találtam más egyéb értéket. Számomra ennek a filmnek a felépítése olyan volt mint egy fiataloknak készült mese. A történet rém egyszerű már-már kiszámítható, és a tetteik következményét nem éreztem túl fajsúlyosnak. Mikor Thor lekiabálta Odin fejét mire az száműzte, hát azon is inkább kínomban már csak nevettem. Viszont az bejött mikor a Shield által felállított sátorban lezúzta a katonákat és Coulson kihallgatta. A többi már khm cukrozott takony kategória...

killingjoke: Az X2-nél és az első Hulk-nál látszódott a rendező mancsának nyoma! De ezeknél a marvel filmgyáras produktumoknál már csak a uniformizálást látom meg azt,hogy minél jobban illeszkedjenek egymáshoz. Ez végül is jó mert kapunk egy egységes világot, másrészt rossz mert én úgy vettem észre mintha minden ilyen filmnek szigorúan kapcsolódnia kellene a többihez azaz nem lóghat ki a sorból egyik sem :roll:
Ebből a szempontból akkor inkább már a régi rendszert választom mikor is minden karakter más stúdióknál honolt és egész érdekes alkotások születtek (Hulk,X2,DD,Blade..)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7076 Dátum: 2013. Május 27. - 15:46:28 »
Szívesen megnéznék egy olyan változatot is amiben nincs benne a Marvel mocskos kis praclija és a VALÓDI viharistent mutatja be a nézőknek drámával és komoly témákkal megfűszerezve :)
Abban… nem lenne sok köszönet. Bár mint minden mitológiai alak, az ő ábrázolása is eléggé sokféle, de alapvetően… nem egy bonyolult lélek. A tomboló vihar, a nyers fizikai erő és a… nos, fickósság istene, akinek van egy bazi nagy kalapácsa. Innen szerintem kikövetkeztethető, alapvetően miből áll az élete. :)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7077 Dátum: 2013. Május 27. - 16:11:53 »
Olvastam a mitológiai verziót is így van összehasonlítási alapom :) Ott sem a kimért és választékos beszédéről híres hanem az erejéről és a jóságáról! Ami végeredményben megtalálható a filmben is,de ami az én csőrömet igencsak szúrta az Chris Hemsworth alakítása. Figyelembe vettem azt is,hogy mikor a történet játszódik akkor még Thor fiatal és forrófejű ami ugye indokolja a száműzését a későbbiekben ;) Eddig rendben van,de a fiatal gőgös istent lehetne úgy ábrázolni mint azt a képregényben is tette anno Straczynski.
Nem éreztem egyik karakterben sem a szikrát és ebből adódóan nem voltak hitelesek számomra. Istent úgy is lehet megszemélyesíteni mint a csillagkapuban Jaye Davidson!!! Na hozzá képest ezek max statiszták lehetnének :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 27. - 16:13:30 írta Mr.Sinister »

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7078 Dátum: 2013. Május 27. - 17:03:20 »
A Rozsit szerintem el X@*#-ák. :(
Túlbonyolították, és végül semmi köze nem lesz Frank Miller képregényéhez, azon kívül, hogy szintén Japánban fog játszódni.
A Thor 2. pedig szerintem sokkalta jobb lesz, mint az első rész, hiszen a Trónok Harca rendezője dirigálta. ;)

Valaki azt írta a Pókemberes topicban: " Az új film: Pár kép és videó alapján még ne írjuk le előre, várjuk meg az előzetest, trailert, és majd akkor.  "   :brow:

Vagy te már láttad az új Rozsi filmet?  ;)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7079 Dátum: 2013. Május 27. - 17:05:30 »
Ép ésszel fel nem tudom fogni,hogy képesek egyesek a Thor 2-t ilyen elánnal várni :hehe:

Pedig ez nem nagy truváj. Az első rész nagyon jó volt (K.B. rulez), és akiknek tetszett, azok várják a folytatást. A Vasemberben az első rész kivételével (ami nagyon jó volt) meg annyi kraft volt, mint csapágygolyóban a tejsavó-fehérje. Szóval, én nem bánnám, ha az Avengers mozin kívül nem erőltetnék tovább.

 :hehe: :hehe:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS