Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7080 Dátum: 2013. Május 27. - 17:18:18 »
Szívesen megnéznék egy olyan változatot is amiben nincs benne a Marvel mocskos kis praclija és a VALÓDI viharistent mutatja be a nézőknek drámával és komoly témákkal megfűszerezve :)
Abban… nem lenne sok köszönet. Bár mint minden mitológiai alak, az ő ábrázolása is eléggé sokféle, de alapvetően… nem egy bonyolult lélek. A tomboló vihar, a nyers fizikai erő és a… nos, fickósság istene, akinek van egy bazi nagy kalapácsa. Innen szerintem kikövetkeztethető, alapvetően miből áll az élete. :)

Ez valóban így van, mert tudtommal a Valhalla rising bukta volt, pedig nem is az a kőkemény mitológiai film, illetve nem közvetlen kapja az ember az arcába, hanem gondolkodni kell kissé rajta. A mai világban nehéz értéket képviselő filmet készíteni.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7081 Dátum: 2013. Május 27. - 17:25:02 »
Mondjuk így jobban belegondolva sajnos tényleg rájön az ember,hogy jócskán elk*rvult a világ. Minél egyszerűbb és butább valami annál jobban fogyasztható :roll: Lásd Avengers :hehe:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7082 Dátum: 2013. Május 27. - 21:21:13 »
A Rozsit szerintem el X@*#-ák. :(
Túlbonyolították, és végül semmi köze nem lesz Frank Miller képregényéhez, azon kívül, hogy szintén Japánban fog játszódni.
A Thor 2. pedig szerintem sokkalta jobb lesz, mint az első rész, hiszen a Trónok Harca rendezője dirigálta. ;)

Valaki azt írta a Pókemberes topicban: " Az új film: Pár kép és videó alapján még ne írjuk le előre, várjuk meg az előzetest, trailert, és majd akkor.  "   :brow:

Vagy te már láttad az új Rozsi filmet?  ;)

Nem, de te trailert, a most készülő Pókemberből? ;)
Egyébként, egyre gyanakvóbb vagyok azzal kapcsolatban is, de mindegy.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7083 Dátum: 2013. Május 27. - 21:37:20 »
A Rozsit szerintem el X@*#-ák. :(
Túlbonyolították, és végül semmi köze nem lesz Frank Miller képregényéhez, azon kívül, hogy szintén Japánban fog játszódni.
A Thor 2. pedig szerintem sokkalta jobb lesz, mint az első rész, hiszen a Trónok Harca rendezője dirigálta. ;)

Valaki azt írta a Pókemberes topicban: " Az új film: Pár kép és videó alapján még ne írjuk le előre, várjuk meg az előzetest, trailert, és majd akkor.  "   :brow:

Vagy te már láttad az új Rozsi filmet?  ;)

Nem, de te trailert, a most készülő Pókemberből? ;)
Egyébként, egyre gyanakvóbb vagyok azzal kapcsolatban is, de mindegy.

A trailer és a " kiszivárgott " videó közt annyi a különbség, hogy a trailer egy megcsinált, feltuningolt videó, ami alapján pont nem lehet ítélni, mert azért van, hogy bemenj a moziba. A forgatási képsorok ellenben sokkal árulkodóbbak.  ;)
Ugye? Már az első is gyenge volt, azóta én is gyanakvással figyelem a projektet...


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7084 Dátum: 2013. Május 31. - 18:04:07 »
Azta... lehet idén nem lesz Thorísta? :headscratch:

Filmdroid:
Nemrég kikerült a netre néhány rosszabb minőségű fotó a Thor folytatásából, de most megérkeztek a hivatalos képek. Sajnos ezzel együtt egy rossz hírt is kell közölnöm, bár a Marvel eddig még nem erősítette meg, de nem is cáfolta. Alan Taylor rendezővel nem túlzottan elégedettek és egy időre leálltak a film vágásával, hogy a két fél egyezségre jusson. Állítólag Taylor két és fél órás játékidőt akar, de a Marvel viszont kettőt akar. Ugyanakkor olyan híresztelések is felröppentek, hogy a stúdió azt szeretné, hogy a rendező vegyen ki egy kis szabadságot, legalább a film bemutatójáig és ne mászkáljon a projekt körül.

Kár, pedig a pedig kivi lettem volna, milyen Trónok Harcás beütést kap a project :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7085 Dátum: 2013. Május 31. - 18:31:31 »
Nem az lehet a dolgok hátterében,hogy végre jött egy rendező aki a saját szájíze szerint akarja bemutatni a karaktert és ez a drágalátos stúdiónak nem fekszik? Komolyan mint valami kommersz osztag akik lecsapnak arra aki némi életet lehel a projectbe ;D

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7086 Dátum: 2013. Május 31. - 18:38:16 »
Ja, ez nem jó hír. Sőt, tudtommal nem az első alkalom, hogy a stúdiónak nem fekszik egy rendező/színész saját elképzelése a projektről. Az meg mi, hogy a stúdió azt szeretné, hogy a rendező "ne mászkáljon a projekt körül" ? Imádom a modern kori stúdiók finom pofátlanságát, mikor a rendezőket szépen elküldik  az éterbe inkább, minthogy valami szálka kerüljön az elképzelésükbe.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7087 Dátum: 2013. Május 31. - 19:13:38 »
De most miért? A stúdió fizet a rendezőnek, akkor végtermék legyen olyan, amilyennel a stúdió elégedett, nem? Ez olyasmi, mint hogy te sem örülnél annak, ha mondjuk a fodrász totál máshogy vágná a hajad, mint ahogy te azt kérted. Egész biztos, hogy utána nem engednéd a fejed közelébe. :D Aztán, hogy miért elégedetlenek vele, az már teljesen más kérdés, lehet, hogy tényleg jobb lenne a film úgy, ahogy a rendező elképzelte, de egyelőre még nem ő pénzeli a produkciót.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7088 Dátum: 2013. Május 31. - 19:20:55 »
Ilyen megvilágításba talán egyetértek de, mindig azt hittem, hogy azért bíznak meg egy rendezőt (főleg egy ilyen kaliberü filmnél), mert valahogy egyezik az elképzelésésük vagy az illető vÅ‚ziójában látnak fantáziát. Gondolom a szerződés sem vaktában íródott, nem véletlenül került ő a rendezői székbe.  :)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7089 Dátum: 2013. Május 31. - 19:21:46 »
Azért a rendezőnek van némi szabadsága, nem kell mereven ragaszkodni a könyvhöz, ha vannak meglátásai, amik szerinte jobbá tennék a filmet, akkor miért ne használhatná? őt bízták meg a film dirigálásával, nyilván igyekszik a legjobban megoldani, szerintem ebben az iparban nincsenek ilyen fixen lekötött dolgok, hogy a rendező minden lépését  meghatározzák. Kompromisszum kellene, talán az a hosszabb játékidő sokkal jobb filmet eredményezne :headscratch:
Tejet kérek! Csokisat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7090 Dátum: 2013. Május 31. - 19:26:55 »
Nem a stúdiót védem, de mondanék nektek pár filmet, ahol teljesen szabad kezet adtak a rendezőknek, akik a maguk ízlésére formálták a végterméket, hogy az az ő gondolatvilágukat fejezze ki:
The Cell (A sejt), Sucker Punch (Álomháború), Batman & Robin, North, Southland Tales, Waterworld /Postman (A jövő hírnöke), Speed Racer (Totál turbó), akármi Shyamalantól a Jelek után… és a Heaven's Gate (Mennyország kapuja), ami híres arról, hogy Cimino azt  tehetett benne, amit akart, és a végeredmény kis híján csődbe vitte a United Artistsot (nem vicc).
Ezek után mindenki gondolkozzon el, tényleg annyira feltétlen, 100%-ig jó ötlet-e, ha a stúdió nem ugat némileg bele abba, amiért kiperkál százmillió dollárokat.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7091 Dátum: 2013. Május 31. - 19:32:06 »
Én értem, nem is az fura, hogy nem kap szabad kezet a rendező, hanem számomra picit érdes az a kijelentés, hogy ne mászkáljon a projekt körül, mikor az a projekt az ő rendezésében készül.  :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7092 Dátum: 2013. Május 31. - 19:33:25 »
Ez sem feltétlen példa nélküli. Igazából ilyenkor tényleg mindig csak utólag derül ki, kinek volt igaza. Volt, hogy a stúdió elcseszett egy potenciálisan jó filmet, volt, hogy megmentették a rendező ámokfutásától.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7093 Dátum: 2013. Május 31. - 19:33:55 »
Lehet, hogy a Taylor nagyon eltért volna a már jól bevált recepttől (ha jól emlékszem az Avengers kivételével minden Marvel film játékideje 2 óra körül volt, lehet ezért ragaszkodnak hozzá), és ez nem tetszett a stúdiónak/nem akartak kockáztatni, mint ahogy Mr. Sinister is írta. Én mondjuk azon vagyok meglepődve, hogy csak most borult ki ennyire a bili. Mindig is azt hittem, hogy az ilyeneket, hogy pl. milyen hosszú legyen a film, még a forgatás előtt nagyjából leszögezik. De egyébként mit kell ezen fennakadni? Csináljanak egy kétórás változatot a mozihoz, DVD/BR-n meg adják ki a Director's Cutot, és mindenki boldog lehet. :Đ

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7094 Dátum: 2013. Május 31. - 19:35:29 »
És mi a helyzet Nolan Batmanusával? Vagy az olyan f*sza filmekkel mint a Fight Club,Natural Born Killers,Donnie Darko etc..

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7095 Dátum: 2013. Május 31. - 19:39:24 »
Nem az lehet a dolgok hátterében,hogy végre jött egy rendező aki a saját szájíze szerint akarja bemutatni a karaktert és ez a drágalátos stúdiónak nem fekszik? Komolyan mint valami kommersz osztag akik lecsapnak arra aki némi életet lehel a projectbe ;D
Szerintem már a Vas 3 is ilyen film volt. Marhára érződik rajta Shane Black stílusa, és sok olyan dolgot bejátszott, amire csodálom, hogy a stúdió rábólintott.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7096 Dátum: 2013. Május 31. - 19:40:18 »
És mi a helyzet Nolan Batmanusával? Vagy az olyan f*sza filmekkel mint a Fight Club,Natural Born Killers,Donnie Darko etc..
Lehetne sorolni pl. Burton, Tarantino, Ritchie, Rodriguez filmjeinek nagy részét.
Tejet kérek! Csokisat!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7097 Dátum: 2013. Május 31. - 19:48:05 »
A kedvenc filmjeim mind szerzői filmek. Szerintem minél többen pofáznak bele, annál jobban szétesik bármilyen project, mert minden elváráshjoz sose lehet alkalmazkodni.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7098 Dátum: 2013. Május 31. - 20:26:58 »
Egy MoS így készült, néhány új jelenettel.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7099 Dátum: 2013. Május 31. - 20:31:26 »
És mi a helyzet Nolan Batmanusával? Vagy az olyan f*sza filmekkel mint a Fight Club,Natural Born Killers,Donnie Darko etc..
Lehetne sorolni pl. Burton, Tarantino, Ritchie, Rodriguez filmjeinek nagy részét.
Igen, csak az a különbség, hogy ezek a rendezők világhírűek, szakmailag elismertek, sok jó filmmel és tapasztalattal a hátuk mögött. Egy Nolannek vagy Tarantinonak a filmjeibe persze hogy nem pofázna bele egy stúdió sem, mert tudják, hogy vannak annyira zsenik, hogy akármit csinálnak, abból kasszasiker lesz. Egyszerűen akkora a hírnevük, illetve a szakmai tekintélyük, hogy a stúdiók megbíznak bennük.
De egy kezdő, kevéssé tapasztalt, vagy másodvonalbeli rendezővel természetes, hogy óvatosak és belepofáznak, mert nagyobb a rizikó, hogy elcseszi a filmet és ezzel együtt a beleölt pénzt is.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.