Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887388 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7120 Dátum: 2013. Június 14. - 19:57:43 »
Engem a szinkron pár kivételtől eltekintve nem nagyon érdekel,  nincs nagy jelentősége.
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7121 Dátum: 2013. Június 14. - 22:48:40 »
Azt mondják az utóbbi idők egy legjobbja lett a cucc (szinkron) COstnernek örülök, régen volt ő neki a hang, de nekem tetszett a Testőrösben, Crowe is jó választás, valahogy jobban bejön Kőszegi mint Vass Gábor neki..., Cavill viszont nagyon furi, ezt majd valzseg ha megnéztem fogom tudni megemészteni. :headscratch:
Remélem is hogy jó lesz, mert a trailerek szinkronja borzalmas volt. Már azon is gondolkoztam, hogy eredeti szinkronnal kéne nézni, ha úgy adják valahol...

Idézet
Viszont itthon eddig kezdték lehúzni, és odakint is mélyrepülésben van a Rottenen... de közbe már mindenhol azt hallani, hogy jön a második rész, plusz vagy a Liga film, vagy egy Sup/Bat... kezd egy kicsit Zöld Lámpás érzésem lenni... bár még a számok messze vannak, csaknehogy pofára esés legyen a vége...
Hát szerintem majd csak a premier után lesz érdemes komolyabb következtetéseket levonni, de nagyon remélem, hogy jó lesz a film. Az előzetesek nagyon ígéretesek voltak, én bízom a filmben, már nagyon várom. Szupi filmet még sosem vártam ennyire.
Viszont, ha elszúrják, akkor a Liga film is megy a lecsóba, az tuti...

Ja, amúgy pont ma láttam egy tv-spotot a Klubon, már itthon is reklámozzák a filmet. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7122 Dátum: 2013. Június 14. - 23:05:06 »
Sajnos mindenhol azt írják, hogy a trailerek félrevezetőek, nem is kicsit, úgyhogy én elkezdtem félni. De persze úgyis csak az számít, hogy az ember milyen érzésekkel áll fel a székből, miután látta. A kritikusok véleménye másodlagos. :D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7123 Dátum: 2013. Június 14. - 23:41:47 »
Welker szerintem jó lesz neki! :)

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7124 Dátum: 2013. Június 15. - 00:16:19 »
Elolvastam nagyon sok negatív kritikát és mindegyik azt nehezményezte, hogy ez nem a Reeve féle Superman. Meg, hogy túl sok az akciójelenet. Hát köszönöm szépen de én nem kérek még egy Returst. Az egy nagy nulla. Az a baj, hogy a kritikusoknak Superman még mindig az a karakter aki macskákat szed le a fa tetejéről. Pedig ez már régen nincs így. A kinti képregényközösség túlnyomó része imádja a filmet. Én nem hallgatnék a kritikusokra, mert képregényfilmek esetén nem kompetensek. Fogalmuk sincs miről írnak kritikát.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7125 Dátum: 2013. Június 15. - 01:40:11 »
Elolvastam nagyon sok negatív kritikát és mindegyik azt nehezményezte, hogy ez nem a Reeve féle Superman. Meg, hogy túl sok az akciójelenet.
Király, én pont ezt várom a filmtől, hogy túllép végre a Reeve-korszakon. ;D Az a maga idejében szép volt, jó volt, de most már idejétmúlt. Szupira ugyanúgy ráfér az újítás, mint ahogy a Batman szériának is jót tett.
Olyat meg még nem is hallottam, hogy valaki egy képregényfilmnél a túl sok akciójelenetre panaszkodik. :o Inkább kevesellni szokták. :hehe:

Különben, ha az emberek tényleg a Reeve-féle Szupi hangulatra vágynának, akkor a Returnsnak orbitális nagy világsikert kellett volna aratnia. ;)
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7126 Dátum: 2013. Június 15. - 07:51:46 »
Ja, ezen már besírtam én is, hogy azon kezdtek panaszkodni, hogy sok az akciójelenet... :stupid: basszus, ez egy kació film,( hála az égnek a trailerekkel ellentétben, ahol annyira drámázásra mentek, hogy én attól féltem,hogy arról fog szólni  + Snydertől ki mi mást várt? :roll:...), de láttam már olyan kritikát, hogy még Supi hajába is belekötött... (magyar volt...) komolyan eszem állt meg, ha már a kisgatyába nem lehet, akkor már ott keresi a hibát ahol csak lehet... :o egy némelyiknél totál azt éreztem, hogy csak azért is leakarják húzni a filmet... aztán a geekzblogon olvastam egy félig meddig negatív véleményt (komolyan, ott van vmi amit nem húznak le? nem sokat olvasok náluk, de amit eddig láttam náluk az mind negatív cucc volt ;D) és azon kezdtem röhögni, hogy a srác véleménye után mindenki elkezdte temetni a filmet. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7127 Dátum: 2013. Június 15. - 09:11:04 »
Öö na álljunk meg egy pillanatra! Ti beszéltek fintorgó rajongókról mikor sokszor pontosan ugyanazt csináljátok mint ők? :hehe: Kapásból fel tudnám hozni példának az ASM 1-et amiben nem tetszett a kosztüm aztán a második részben már a MJ-t alakító csajjal vannak problémáitok és akkor még nem is beszéltem az X-Men franchise-ról ;D
Tény hogy aki már mindenben a hibát keresi szándékosan annak valószínű nem volt gyerekszobája vagy ilyesmi! De ilyet hogy a filmet lehúzzák még mielőtt azt látták volna hááát no comment...
Ismerve Snyder-t ez is mega-giga-epic movie lesz haosnlóan a Watchmen-hez :oh:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7128 Dátum: 2013. Június 15. - 11:14:15 »
Öö na álljunk meg egy pillanatra! Ti beszéltek fintorgó rajongókról...
Priceless, magam sem mondhattam volna szebben.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7129 Dátum: 2013. Június 15. - 11:26:09 »
Olyat meg még nem is hallottam, hogy valaki egy képregényfilmnél a túl sok akciójelenetre panaszkodik. :o Inkább kevesellni szokták. :hehe:
***khm***Transformers2**khm   :hehe:
de láttam már olyan kritikát, hogy még Supi hajába is belekötött...
Miért, nem állt ugyanúgy, mint Reevenek? :)

Idézet
aztán a geekzblogon olvastam egy félig meddig negatív véleményt (komolyan, ott van vmi amit nem húznak le? nem sokat olvasok náluk, de amit eddig láttam náluk az mind negatív cucc volt ;D) és azon kezdtem röhögni, hogy a srác véleménye után mindenki elkezdte temetni a filmet. :D
Igazából aki írta, ő tényleg jókat szokott írni. Azon kevés kritikusok közé tartozik, aki nem azért ír kritikát, mert szeretne nyilvánosan anyázni egyet, és nincs kinek. Ha talál benne jót, azt is megírja. Összesen három ilyen embert ismerek, úgyhogy rájuk odafigyelek én is. :) Ezzel együtt mindig óvatosan kell bánni a kritikákkal, mert helyzetükből adódóan olyanok írják, akik nagyságrendekkel több filmet láttak, mint az átlagnéző, így jóval több mindent kifogásolnak - például kliséként - mint amit mi látunk benne.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7130 Dátum: 2013. Június 15. - 11:55:53 »
A gekkblog, mint a neve is mutatja, egy GEEKBLOG, ennek függvényében kell hozzáállni. Vagyis ott a legelvetemültebb, legfanyalgóbb fanboyok írnak sokszer egymásnak is totálisan ellenmondó teljes mértékben elfogult, és szubjektív véleményeket.
Ha így kezeled nincsen vele semmi gond, sőt nekem tetszik, hogy ezt nyíltan vállalják is, de az nem egy sima filmes oldal.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7131 Dátum: 2013. Június 15. - 12:03:11 »
de láttam már olyan kritikát, hogy még Supi hajába is belekötött...
Miért, nem állt ugyanúgy, mint Reevenek? :)
Hát, mondjuk az a tincs évtizedeken át hozzátartozott a figurához. A DC-nél sokiág kinn volt a részlegen egy ábra, ami magyarázta a rajzolóknak és a kihúzóknak, hogyan kell rajzolni Superman frizuráját.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7132 Dátum: 2013. Június 15. - 12:09:14 »
Én egy Superman filmtől el is várom a sok akciót és hogy romboljanak le mindent kb. De egy Superman szintű karaktertől sztem ez alapelvárás. Az, hogy a kritikusok leragadtak a 70-es években az nem az én problémám.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7133 Dátum: 2013. Június 15. - 14:32:21 »
Kapásból fel tudnám hozni példának az ASM 1-et amiben nem tetszett a kosztüm
Nem akarok újabb vitába belemenni a filmről, mert már így is agyoncsépelt téma, de két dolog: 1. Nekem nem csak a kosztüm miatt volt bajom a filmmel, de ugyanakkor vállalom, hogy a kosztüm önmagában is okot adott fintorgásra. Ugyanakkor megértem, hogy van, akinek tetszett a ruci, hisz ez is szubjektív dolog. 2. Mindezzel együtt én sosem állítottam azt, hogy hogy nagyon kaki lenne az a film, sőt. Önmagában nem rossz, megállja a helyét a többi képregényfilm között, de számomra nem elég jó, többet is ki lehetett volna hozni belőle. Talán úgy tudom érzékeltetni, hogy míg a Raimi-féle Pók 1-ről fülig érő vigyorral jöttem ki (és utána kikölcsönzött verzióban, még rossz minőségben is rongyosra néztem :hehe: ), addig erről a filmről vegyes érzésekkel és némi hiányérzettel jöttem ki.

Különben, visszatérve a Szupi filmre, a mostani fintorgásnak kifejezetten örülök, mert az nekem jó hír, hogy nem egy újabb Reeve filmet kapunk. ;D Bár ez szerintem a trailerből is elég egyértelműen kiderül (még ha félrevezetőek is), nem értem, miért várt bárki Reeve-hangulatot, ha látta a trailereket.

***khm***Transformers2**khm   :hehe:
Oké, én a Bay-féle Transformers filmeket nem is tartom képregényadaptációnak, hanem valami más... nemtudomminek. ;D Különben ott sem önmagában a sok akcióval volt a baj, hanem, hogy nem volt mellette semmi sztori. Vagyis az akcióval helyettesítették a sztorit. Mint a Titánok harcában. Bízom benne, hogy a Szupi filmmel azért nem ez lesz a helyzet. ;)
De azért egyvalamit el kell ismerni, a robotok dizájnját zseniálisan dolgozták át a képregényből/játékfigurából a filmvászonra, sikerült úgy modernizálni őket, hogy ne legyenek röhejesek. Az más kérdés, hogy a filmek olyanok lettek, amilyenek, mert képtelenek voltak jó forgatókönyvet írni hozzájuk.

Idézet
Ezzel együtt mindig óvatosan kell bánni a kritikákkal, mert helyzetükből adódóan olyanok írják, akik nagyságrendekkel több filmet láttak, mint az átlagnéző, így jóval több mindent kifogásolnak - például kliséként - mint amit mi látunk benne.
Így van, ráadásul az sem mindegy, melyik filmről ki ír kritikát, sokat számít, hogy az adott kritikus mennyire rajongója az adott filmes műfajnak, amiről ír. Biztos emlékeztek a két mozinetes kritikára, ami kijött anno a régi Pók 1-ről, 100% kontra 40%. Igazából a kritikaírás ugyanúgy szubjektív műfaj, mint maga a filmkészítés. Van akinek ez tetszik, van akinek az. Bármennyire is próbál az író elfogulatlan lenni, nem lehet teljesen objektíven kezelni a témát, hiába akarják úgy beállítani. Igazából akkor szoktam jobban odafigyelni a kritikákra, ha nagyon sok kritika állítja egybehangzóan ugyanazt, mert az már csak statisztikai alapon is jelent valamit. Általában szeretek kritikákat olvasgatni, de ha nagyon (értsd: nagyon-nagyon) érdekel egy film, akkor arról sosem olvasok előre kritikákat, hogy ne befolyásoljanak. Megnézem a filmet, és csak utána olvasom el az írásokat, érdekes összehasonlítani a bennem kialakult képet a kritikusok véleményével. Egyébként sokszor egyetértek a kritikákkal (pl mikor lehúzták a Zöld Lámpást), de persze van, amikor nem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7134 Dátum: 2013. Június 15. - 22:19:23 »
Én az ASM-ről jöttem ki fülig érő vigyorral.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7135 Dátum: 2013. Június 16. - 00:16:39 »
Kilóg a mellszőre.

Csak ez nem tetszik az új koncepcióban  ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7136 Dátum: 2013. Június 16. - 00:28:12 »
 :lol: Ezt eddig észre sem vettem. :lol: Dehát Szupinál amúgy sem egyszerű a borotválkozás, így nem csoda, hogy nem lett metroszexuális. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7137 Dátum: 2013. Június 16. - 00:58:08 »
Vajon a mellszőre is sebezhetetlen?
Tejet kérek! Csokisat!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7138 Dátum: 2013. Június 16. - 10:57:30 »
Nekem nem is itt tűnt fel, hanem amikor az előzetesben a kihallgató szobában beszélget Loissal (Nem is értem azt a jelenetet, hogy mitől sípol a mikrofon) Na ott nagyon feltűnő.
És ott mondja Lois: -This is an ass.
-In my world this is not an ass.
 :hehe:

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7139 Dátum: 2013. Június 16. - 18:10:27 »
Már azon is gondolkoztam, hogy eredeti szinkronnal kéne nézni, ha úgy adják valahol...
Been there, done that.  ;D
 :spoiler:
Szerintem nem nem volt (olyan) rossz,mint ahogy a mondják. A Superman Returns-re így is köröket ver. Ez egy színtiszta akciómozi,kicsit több sziruppal leöntve mint amit az Én gyomrom elvisel ,de egy átlagos mozinézőnek pont jó az arány. Az Acélember alteregója C.K teljesen a háttérbe van szorítva,szinte csak flashback-ben találkozhatunk vele,no meg a végén egy nagyon 'klasszikus jelenetben".A gyerekkori flashback jelenetekben is inkább a jellemfejlődésre koncentrálnak,mint az erők kialakulására. Kent papa ezekben a jelenetekben látható a legtöbbet. Kent mama háááát... szerintem sok vizet nem kavar. Legalábbis Én nagyon úgy éreztem ogy csak azért kell a filmbe,hogy nagyon ne nyomják el a Kent szálat.Zod tábornok karaktere jó,sőt jobb mint amilyenre számítottam. Szentül hiszi hogy neki van igaza,és az egyik kulcsjelenetben Szupi 'agyában" történő beszélgetés alatt,még egy picit a néző is elhisz hogy Ő aztán tényleg csak jót akar. A kriptoni előzményeket kb. 20 perc alatt le van zavarva,mondjuk rendkívül látványosan,többre nem is volt szükség,és Én se éreztem hiányát.
Egyenlőre ennyi,majd holnap folytatom.Ha lesz rá igény.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 16. - 18:12:35 írta Mero »
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül