Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7140 Dátum: 2013. Június 16. - 18:48:15 »
Már hogyne lenne ;D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7141 Dátum: 2013. Június 16. - 22:28:38 »
-This is an ass.
-In my world this is not an ass.
 :hehe:
Naja, tényleg úgy hangzik. :lol:

Idézet
A Superman Returns-re így is köröket ver.
Akkor tényleg nem lehet rossz. ;D  Bár megjegyzem, igazából nekem a Szupi Returns sem volt olyan rossz, csak a retro feeling zavart benne, illetve Luthor Hackmanes stílusa.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7142 Dátum: 2013. Június 17. - 10:53:18 »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7143 Dátum: 2013. Június 17. - 11:26:40 »
Már hogyne lenne ;D
Nos akkor.
Lois Lane.Már kb.az első órában rájön a nagy titokra.Mondjuk hősiesen meg is őrzi a sziruphatás kedvéért. Perry White,szintén csak töltelék egy naaagyon szirupos jelenethez. Nekem az volt az érzésem hogy egy extrém felgyorsított origins történet volt az első egy óra. Túlságosan gyorsan lett belőle Superman.Nem volt magány erődje. A ruhát nem a szüleitől kapta hanem Jor-el emléképétől egy olyan ürhajóban amiről nekem fogalmam se volt hogy a büdös picsáb@ keveredett a Földre. . A harcok rendkívül látványosak,akárcsak az effektek a CGI csúcspontjai.Ezenkívül még van egy csomó minden amit tényleg csak akkor lehet megbeszélni akkor ha már valaki látta. :superman:
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7144 Dátum: 2013. Június 17. - 11:47:43 »
Már hogyne lenne ;D
Nos akkor.
Lois Lane.Már kb.az első órában rájön a nagy titokra.Mondjuk hősiesen meg is őrzi a sziruphatás kedvéért. Perry White,szintén csak töltelék egy naaagyon szirupos jelenethez. Nekem az volt az érzésem hogy egy extrém felgyorsított origins történet volt az első egy óra. Túlságosan gyorsan lett belőle Superman.Nem volt magány erődje. A ruhát nem a szüleitől kapta hanem Jor-el emléképétől egy olyan ürhajóban amiről nekem fogalmam se volt hogy a büdös picsáb@ keveredett a Földre. . A harcok rendkívül látványosak,akárcsak az effektek a CGI csúcspontjai.Ezenkívül még van egy csomó minden amit tényleg csak akkor lehet megbeszélni akkor ha már valaki látta. :superman:


Nos nekem ez alapján tisztességes munkának tűnik :D A kisebb-nagyobb változtatásokkal sincs bajom mert ugye ez egy reboot és jómagam amúgy se vagyok nagy rajongója az eredeti Superman koncepciónak! Lehet hétvégén beülök rá mivel egyik ismerősöm a moziba dolgozik és ingyért tud jegyet szerválni ;D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7145 Dátum: 2013. Június 17. - 13:38:58 »
Már hogyne lenne ;D
Nos akkor.
Lois Lane.Már kb.az első órában rájön a nagy titokra.Mondjuk hősiesen meg is őrzi a sziruphatás kedvéért. Perry White,szintén csak töltelék egy naaagyon szirupos jelenethez. Nekem az volt az érzésem hogy egy extrém felgyorsított origins történet volt az első egy óra. Túlságosan gyorsan lett belőle Superman.Nem volt magány erődje. A ruhát nem a szüleitől kapta hanem Jor-el emléképétől egy olyan ürhajóban amiről nekem fogalmam se volt hogy a büdös picsáb@ keveredett a Földre. . A harcok rendkívül látványosak,akárcsak az effektek a CGI csúcspontjai.Ezenkívül még van egy csomó minden amit tényleg csak akkor lehet megbeszélni akkor ha már valaki látta. :superman:
És tetszett, megérte elmenni? :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7146 Dátum: 2013. Június 17. - 14:09:42 »
És tetszett, megérte elmenni? :D
Maga film nekem 10/8.5.
Az élmény maga 10/10. Az az IMAX mozi félelmetesen jó élmény. Én még nem voltam IMAX-ben nekem eddig ez az etalon.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7147 Dátum: 2013. Június 20. - 20:24:53 »
Na, most értem haza a filmről (sima 2D-s vetítést néztem). :D Nekem tetszett, rebootnak tök jó volt. Tökéletes alap, hogy feltámasszák a Superman szériát. Nagyon remélem, hogy folytatni fogják. Van egy olyan érzésem, hogy ez is nagyon meg fogja osztani a rajongókat (kb. mint az ASM1.). Nagyon sok mindenben más, mint az eddigi Szupi feldolgozások. A legtöbb változtatás egyébként tetszett nekem. Amit még le kell szögezni, hogy a látvány nagyon jó. Tényleg látszik a filmen a nagy büdzsé. Amivel nem voltam teljesen elégedett, az a magyar szinkron, valszeg jobb lett volna eredeti nyelven nézni. De igazából nem végeztek rossz munkát a szinkronszínészek, egyszerűen csak eredeti hanggal (és fordítással) valószínűleg jobban tetszett volna a film. Sajna csak a Mom Parkban adják angolul, de ott is csak a 3D vetítésen, és magyar felirat nélkül. :drying: Asszem ennyit el lehetett mondani spoilermentesen.
Ja, és nincsen stáblista utáni jelenet, gondoltam, ezt leírom, hogy ne ücsörögjétek végig fölöslegesen a stáblistát.

És akkor a részletek:
 :spoiler:

Számomra a film egyik legerősebb pontja a kriptoni történetszál, illetve a filmen végighúzódó kriptoni "örökség" volt. Talán egy picit hosszabban is be lehetett volna mutatni Jor-El és Lara történetét, baromi jól nézett ki Krypton, illetve a technológiák, a kosztümök, minden. Imádtam. :oh: És azt is hogy Jor-El a halála után is fontos szerepet játszott a filmben, Crowe zseniális választás volt a szerepre, méltóságteljes, erőt sugárzó volt, és amikor kellett, jól odacsapott bárkinek. Legjobb Jor-El ever! ;D Imádtam azt is, hogy a kriptoni kultúrát is próbálta bemutatni valamennyire a film, a civilizációjuk történelmét is megismerhettük. Ez érthetőbbé tette Zod motivációit is, hiszen ő harcosnak lett tervezve, genetikailag arra kódolták, hogy megmentse a népét - bármi áron. Tulajdonképpen nem is volt igazán gonosz, csak ő erre lett "teremtve". Egyébként az őt alakító színész szintén fantasztikus volt, nagyon jó Zodot kaptunk. Igazából így utólag azt mondanám, hogy ez valójában nem is egy Superman film volt, hanem egy Kal-El film. Nagyon tetszett a génmanipulálós ötlet is, tulajdonképpen Kal-El nem csak a földi emberek számára volt Superman, hanem a kriptoniak között is különlegessé vált. Lényegében nem csak egy szuperhősfilmet kaptunk, hanem egy vérbeli sci-fit is. Külön örültem, hogy Clark Kent csak a film végén bukant fel, és hogy Lois már eleve tudja a titkát. Szerintem jól döntöttek a készítők, hogy ilyen irányba vitték el a filmet, és nem a szokásos Clark-Kent-bénázik-és-titkolózik meg jaj-vajon-ki-lehet-Superman témák jöttek elő, amiről az összes korábbi film is szólt. Üdítő volt a változatosság, tetszett, hogy ennyire más az új film. Egyébként tényleg nagyon pörgős az alkotás, elbírt volna egy kicsit több lassú/érzelmes jelenetet, illetve hogy kicsit jobban megismerhessük a szereplőket. Iagzából a nagy dráma is hiányzott a filmből, annyira magas fokon pörgött, főleg a második felében. Dehát erre lesz bőven lehetőség a folytatásban, azt hiszem. :D

A színészek egyébként mind nagyon jók volt, Henry Cavill is nagyon jó volt, bár Reeve színészi játékához nem ért fel, de ez szerintem jórészt az akciódús forgatókönyvnek tudható be, egyszerűen nem volt elég lehetősége megmutatni, mit tud. Ettől függetlenül Szupinak tökéletes volt, kinézetre és testalkatilag meg pláne. Nagyon frankón néz ki a jelmezben, ilyen egy 21. századi Superman.
Amy Adams is nagyon aranyos volt Lois szerepében, jól hozta a talpraesett riporternőt. Nem mellékesen nagyon szép is. ;D Jonathan és Martha is teljesen renben voltak, talán egy kicsit keveset szerepeltek. A látványt már írtam, hogy nagyon faja, a kártyavárként összeomló épületek jól érzékeltetik, micsoda erővel rendelkeznek a Superman kaliberű karakterek. Az akciók viszont néha picit nehezen követhetőek voltak, meg kicsit fantáziátlanok, de nem vészes a dolog, azért élvezhető volt. A kamerakezelés nem volt az igazi, valahogy a Returnsban jobban néztek ki a repülős részek is.
Kicsit fura volt, hogy annyira a bunyón volt a hangsúly, hogy az emberek megmentése háttérbe szorult... Minimum tízezrek halhattak meg, de ebből nem csináltak nagy drámát. ;D Persze Superman sem tud mindenkit megmenteni. :)
Összességében nagyon jó volt, szerintem legalább 10/8. De lehet, lesz még több is, ahogy ülepedik a film. Vagy ha majd eredeti szinkronnal is megnézem, amikor kijön DVD-n... :D

Idézetet írta: Mero
Lois Lane.Már kb.az első órában rájön a nagy titokra.Mondjuk hősiesen meg is őrzi a sziruphatás kedvéért.
Nekem speciel tetszett, hogy hamar megtudta a titkot, és nem erről szólt a film. Manapság amúgy is divat, hogy a főhős csaját gyorsan beavatják. :D

Idézet
Nekem az volt az érzésem hogy egy extrém felgyorsított origins történet volt az első egy óra. Túlságosan gyorsan lett belőle Superman.
Valóban, talán egy picit jobban is kibonthatták volna ezt a részt, de szerintem így is jó volt, a készítők láthatóan számoltak vele, hogy a legtöbb ember legalább alapszinten ismeri Szupi eredetét. Vagy a régi Donner-filmből, vagy a Smallville-ből. Így legalább a Smallville-fanok sem fogják húzni a szájukat. :hehe: Persze azért a kriptoni világot még elnézegettem volna egy darabig... :D



Idézet
Nem volt magány erődje. A ruhát nem a szüleitől kapta hanem Jor-el emléképétől egy olyan ürhajóban amiről nekem fogalmam se volt hogy a büdös picsáb@ keveredett a Földre..
Volt Magány erődje. Az a bizonyos kutatóűrhajó volt az, amit Clark megtalált. Az egyben egy földi telephelye is volt a kriptoniaknak, Jor-El említette, hogy a történelem során számos bolygót meghódítottak, és ilyen túlélőtelepeket állítottak fel. Nem véletlenül küldte pont a Földre a fiát. ;) Szerintem ez teljesen jól el volt magyarázva a filmben.

Egyébként a Lexcorp logós teherautót kiszúrtátok? :brow:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7148 Dátum: 2013. Június 20. - 22:49:48 »
Én is megnéztem az Acélmanust. Király volt, nem annyira mint mondjuk az X-Men first class, de az átlagból kimagaslik. 8) Miközben néztem azon gondolkodtam, simán megnéznék egy előzményfilmet a Kryptonról, annyira jól eltalált volt. Voltak végre állatok a Kryptonon. :nezze: És érdekes lehet a kryptoniak társadalmi berendezkedése és múltja.
Észrevettétek, hogy Supi pont 33 éves?  :brow: Mondjuk ezt a párhuzamot jobban kifejthették volna. Zodot alakító színész meg csillagos ötös, Russel Crowe-val együtt! Mondjuk az vicces volt, amikor az elején Jor-El bunyózott, mert eszembe jutott az a Russel Crowe-s South Park rész, amikor járja a világot egy hajóval és kötekedik, meg bunyózik mindenkivel ilyen áldokumentumfilm stílusban. ;D A testi adaptáció ötlete is nagy volt, mint a kryptonit "helyettesítője".
Henry Cavill pedig az eddigi legjobb Superman! ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7149 Dátum: 2013. Június 20. - 23:01:51 »
Miközben néztem azon gondolkodtam, simán megnéznék egy előzményfilmet a Kryptonról, annyira jól eltalált volt.
Simán nézném én is! ;D Csak legyen benne Crowe a főszereplő. ;D
Idézet
Észrevettétek, hogy Supi pont 33 éves?  :brow:
Igen, de eddig nem is jutott eszembe, hogy ez bibliai utalás. Másrészt meg: végre nem egy tinifilm. :hehe:
Idézet
Henry Cavill pedig az eddigi legjobb Superman! ;)
Szerintem is.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7150 Dátum: 2013. Június 20. - 23:09:46 »
Feliratos 2D-ben meg lehet nézni moziban?

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7151 Dátum: 2013. Június 20. - 23:50:20 »
Nem, legalábbis én nem találtam ilyen opciót sehol. Legfeljebb felirat nélküli 3D van a Mom Parkban. Mindenhol máshol magyar szinkronnal adják. Bár igaz, én csak Budapesten kerestem, nem tudom, a vidéki mozikban mi a helyzet.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7152 Dátum: 2013. Június 21. - 00:05:59 »
Itt Nyíregyházán botrányos a helyzet. 2D-ben egyszer adják csak egy nap, 14:15-kor (szóval még csak véletlenül sem olyan időpontban, amikor az ember moziba menne), egyébként csak 3D-ben lehet megnézni, de úgy akár négyszer is. És természetesen csak szinkron. Komolyan, amióta Cinema City van Palace helyett, az embernek moziba sincs kedve menni. :\

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7153 Dátum: 2013. Június 22. - 15:50:42 »
Hmhm, sajnálatos ügy, de úgy néz ki ezúttal a WB rontotta el Supi visszatérését? Odakint a héten mutatták be a Szörnyt RT 2 meg a Z világháborút, és ezen cikk alapján alaposan megráncigálták tegnap Supi köpenyét... (pedig a Z háborút már mindenki temette...)
Úgy néz ki a hétvégén Supi csak 3. lesz... lehet elkellett volna tolniuk a bemutatót...? Erre valszeg még a WB se gondolt... :headscratch:

http://www.comicbookmovie.com/fansites/JoshWildingNewsAndReviews/news/?a=82043#JqUsWyJSZLrU4I69.01
Amúgy érdemes olvasgatni a kommenteket, hogy marják egymást a fanok... durva ilyet látni... :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7154 Dátum: 2013. Június 22. - 16:47:49 »
Szánalmas idióták. Ahelyett, hogy örülne mindenki, hogy vannak egyáltalán képregényfilmek, ott marják egymást. Én sose voltam ilyen szűklátókörű hogy MArvel vagy DC.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7155 Dátum: 2013. Június 22. - 18:34:08 »
Hmhm, sajnálatos ügy, de úgy néz ki ezúttal a WB rontotta el Supi visszatérését? Odakint a héten mutatták be a Szörnyt RT 2 meg a Z világháborút, és ezen cikk alapján alaposan megráncigálták tegnap Supi köpenyét... (pedig a Z háborút már mindenki temette...)
Na jó, de a Szupit majdnem egy héttel előbb mutatták be, nem? És a hétvégén már így is 200 milka felett lesz csak a hazai bevétele, ami szép eredmény szerintem, és akkor még a külföldi premierekről nem is beszéltünk. Óriásit fog kaszálni világszerte. Aztán majd jön a DVD, meg egyéb kapcsolt termékek... Nem kell itt aggódni szvsz. :) Tuti lesz folytatás.

Ennek a Marvel vs DC vitának meg nem sok értelmét látom. Attól még, hogy Marvel fan vagyok, még nem kárörvendek a DC felett, és nem pocskondiázom... Annak örülnék, ha a DC filmek legalább olyan sikeresek lennének, mint a Marvel mozijai, hiszen mi járnánk jól vele...

Viszont az meglepő, hogy a World War Z ennyire jónak tűnik, mert engem se hozott lázba a trailerje.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7156 Dátum: 2013. Június 22. - 20:01:44 »
Én is megírtam a magamét az új Supermanről.
Ha tehetitek, felirattal nézzétek a MOM-ban, a szinkron egy katasztrófa :/
http://prae.hu/prae/articles.php?aid=6417&cat=1

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7157 Dátum: 2013. Június 22. - 22:45:21 »
Én sem találtam feliratos verziót :(

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7158 Dátum: 2013. Június 22. - 22:58:28 »
Én is csak szinkronosan tudom megnézni, de majd valahogy túlélem.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7159 Dátum: 2013. Június 26. - 12:59:57 »
Megnéztem én is.

Az érzés vegyes. Nekem az eleje kissé zavaros, egyszer a hajón van, aztán meg gyerek, és a buszon ül. Nem vagyok Supi fan, de végülis tetszett, az akciójelenetek nagyon ütősek voltak. A szereplők szerintem is nagyon eltaláltak, és nem tudom, hogy baj-e legyen nekem, vagy sem, de nem ilyen karaktert vártam Supi alatt. Nálam ő szinte a világ bölcse, bla-bla, már ahogy a rajzfilmekből megismertem, ellenben itt, teljesen más volt. Nem ezt vártam, de érthető is. Most lett Superman, valahol neki is el kell kezdenie.
A ruha, és a történet szál szerintem korrekt, ha Pókinál is elsőre eltalálják ezt az arányt az új/klasszik keverésével, jobban megette volna a nép.
Amit nem értek, ha nincs kesztyű, se maszk, hogy az ördögbe tudja titokban tartani magát. Hát hagy ujjlenyomatot, és a hajából is hullhat egyszer-egyszer egy szál, nem? A másik, hogy az űrhajót én sem tudom, hogy temették oda már 20000 évvel ezelőtt. A harmadik, a végén a látvány orgiában, ami nagyon jó volt, tényleg, de azért amikor harcol, és repül a törmelék mindenhova, Póki már rég azon lenne, hogy elcsalni oda, ahol az ártatlanoknak nem esik baja. Ellenben ő, a várost amortizálta le.

Nekem végülis tetszett, bár ez után sem leszek Supi fan. :)

SD. EJC.