Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887102 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7160 Dátum: 2013. Június 26. - 13:04:06 »
Azért DNS és ujjlenyomat nincsen véve minden emberről, mint egy CSI-ban, ahol csak lefuttattják a nyilvántartásban.
Supi dns-e hiába van meg nekik, ha Clask Centé nincs, akkor nem azonosítják be.
A maszk problémája sokkal egyszerűbb, miért nem ismerik fel?


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7161 Dátum: 2013. Június 26. - 22:12:27 »
Én is láttam. Volt benne néhány egészen erősen megkérdőjelezhető dolog, mint a már említett 20000 évvel korábbi űrhajó, aztán az, hogy Lois mit keresett a katonai éles bevetésen lévő repülőn, majd a tudós, aki rájött, hogy el kell fordítani a gépet, aztán Lois cellája, hogy épp oda zárták be, ahol volt működő hajóagy, aztán a menekülő kabinja, amely olyan jó konstrukció, hogy totál elégett volna a légkörbe érve, mint menekülő kabin, majd a katonaság, akik nem tudták kitalálni, ki Superman, holott előtte még tudták, hogy Lois tudja, a házak után leomló porfelhők kábé 1 perc alatt leülepedtek, és csak térdig csapódtak föl és még sorolhatnám.
De nem ez a lényeg, a film nagy meglepetés volt számomra, teljesen jól sikerült. Úgy éreztem, nem lehet ebből a sztoriból még egyet elmondani, annyira unalomig ismert már, de ezt belátták a készítők is, és kihagyták az összes mára már klisés részeket, mint a titok őrizgetése, a Daily Planetes részek, az újságírói munka és minden - ehelyett csináltak egy igazi sci-fi filmet. Mondjuk rengeteg jelenet ismerős volt korábbi szuperhős filmekből a képességei mind egy másodperc alatt jöttek elő, és ugyanaz a jelenet volt, mint a Fenegyerekben; a csápos jelenet tiszta Oki doki volt, a Világformáló pedig olyan, amilyennek Galactusnak lennie kellett volna az F4 2-ben - amivel kábé kivették az új F4 lehetőségeiből Galactust. Ezzel együtt az egész film végig tudott újat mondani, mutatni, a bunyók - különösen a két emberé - jók voltak, Lois jó választás volt a szerepre, Clark is, aki többször emlékeztetett hol Tom Wellingre, hol Reeve-re. Nekem a kriptoni részek nem tetszettek, alig vártam, hogy vége legyen. Egy majdnem utópisztikus társadalomban nincs fájdalommentes szülés, ha évezredek óta nincs anyás szülés, kizárt, hogy ezt elintézhette/megúszhatta volna egy ilyen család, Zod célja a koponya volt, miért nem szerezte meg azt először, különben is, hatan egy egész bolygó ellen, aztán a "büntetés", hogy számíűzik őket, miközben a többiek mind meghalnak a robbanás miatt vicces, plusz ehhez, amikor Zod elmondja, hogy a bolygó pusztulásakor kijutottak a börtönükből, vagyis nagyjából fél napig voltak bezárva, majd a repülő sárkányok, amely igazán klisés mostanában, Jor-El fejese a vízbe - ahova soha senki nem léphetett be, de ő jól tudta, hogy egy levegővel pont elúszik addig a részig, ahol már fel tud jönni - és a többi. Ám ezek olyan nagyon nem szoktak zavarni, ha a film, vagy a cselekmény élvezetes és leköt, és ez a film lekötött. Vagyis ezzel együtt is jó volt.
Más kérdés, hogy ezek után mi lehet a folytatásban? :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 26. - 22:14:42 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7162 Dátum: 2013. Június 26. - 22:28:44 »
Más kérdés, hogy ezek után mi lehet a folytatásban? :)
Luthor, Brainiac, Ultra Humanite, Bizarro, Darkseid, Doomsday, Mongul, egy nem irritáló Superboy Prime (na, AZ történelmi vívmány lenne)… akad pár esélyes. Csatlós alapanyagról nem is beszélve.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7163 Dátum: 2013. Június 26. - 22:59:01 »
Luthor szerintem esélytelen. Ezek után EMBER már nem tudna ártani neki. :)

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7164 Dátum: 2013. Június 26. - 23:11:13 »
Pont ma olvastam hogy Mark Strong esélyes arra hogy eljátssza Lex karakterét :D Itt is góré lenne mint a Kick-Ass-ben!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7165 Dátum: 2013. Június 27. - 01:12:35 »
Az ujjlenyomat és DNS mintára Todd válasza is nagyon jó, de azzal is ki lehet magyarázni, hogy Clark nem földi lény, vagyis nincs ujjlenyomata, és nem hullik a haja. ;D

A maszk problémája sokkal egyszerűbb, miért nem ismerik fel?
Ez viszont jogos, de szerintem ez már a képregényben is komoly gyenge pontja volt a karakternek. A színészek közül talán Dean Cain volt az, akinél a legjobban működött a szemüveg álca. De még ekkor is simán felismerhetné bárki a hangjáról. :) De egyébként számomra ennél is jóval súlyosabb probléma (a karakter kezdete óta), hogy a kriptoni faj miért hasonlít fiziológiailag nagymértékben, külsőleg pedig tökéletesen az emberi fajhoz? (Arról nem is szólva, hogy angolul beszélnek. :lol: ) Erre volt valami áltudományos magyarázat a képregényben?

a film nagy meglepetés volt számomra, teljesen jól sikerült.
Örülök, hogy tetszett, mert nagyon szkeptikus voltál, kiváncsi voltam a véleményedre. :) De szerintem is tök jó volt, hogy a készítők elhatárolódtak minden eddigi Superman produkciótól, ráadásul mindez úgy sikerült nekik, hogy nem hatott erőltetettnek (az ASM-mel ellentétben.)
A megkérdőjelezhető dolgokról, logikai bakikról lehet vitatkozni, mondjuk amiket felsoroltál, azok között van ami tényleg fura, de van ami megmagyarázható.
Idézet
20000 évvel korábbi űrhajó
Erre Jor-El válaszolt: a kriptoniak 100000 éven át kalandoztak a világűrben, számos bolygón létrehoztak egy telepet, ahol vészhelyzet esetén új kolóniát lehet alapítani. Az egyik ilyen telep ez az űrhajó volt a Földön, nem véletlen, hogy pont erre a bolygóra küldték Clarkot, mert már ismerték a helyet. Persze, ebből adódik egy jogos kérdés, hogy ha egy ilyen fejlett faj rájön, hogy egy másfajta csillag sugárzása gyakorlatilag félistenné változtatja őket, akkor miért nem települnek át abba a naprendszerbe? Féltek a sebezhetetlenségtől, repüléstől és szupererőtől? :D Persze lehet rá mondani, hogy talán csak Jor-El tudott erről, de ezt elég nagy naivitás lenne elhinni. :)

Idézet
Lois cellája, hogy épp oda zárták be, ahol volt működő hajóagy, aztán a menekülő kabinja, amely olyan jó konstrukció, hogy totál elégett volna a légkörbe érve, mint menekülő kabin
Lois cellája: a fogvatartók nem tudták, hogy van nála egy kriptoni kulcs Jor-El tudatával, joggal gondolták azt, hogy egyszerű földi emberként semmi kárt nem tud tenni az űrhajóban, ezért zárták be oda. Egyébként nem hiszem, hogy az a rész lett volna a hajóagy. Szerintem a nyílás, amibe a kulcsot bele lehet illeszteni, kb olyan lehetett a kriptoniaknak, mint nálunk az USB port. :D Akár több is lehetett a hajón. Vagyis Lois kb. egy pendrive-ot dugott be a hajó számítógéprendszerének egyik USB csatlakozójába. :hehe: Viszont a filmben elvileg ez a kulcs elveszett, hisz a "bébikomppal" együtt átkerült a fantomzónába (kérdés, hogy megsemmisült-e). Vagyis elvileg Jor-El tudata is odaveszett, amit én nagyon sajnálnék, mert nagyon szívesen látnám viszont Crowe-ot a folytatásban Jor-El szerepében. :( Kiváncsi vagyok, erre kitalálnak-e valamit a készítők.

Ami Lois menekülő kabinját illeti, nem a konstrukcióval volt baj, normál esetben a kabin jól működött volna. De a kilövés előtt az egyik kriptoni csaj megtámadta a kabinban ülő Loist, majd rá is lőtt a kabinra. A kabin emiatt sérült meg úgy, hogy nem tudott volna biztonságosan földet érni, ezért kellett Clarknak megmentenie.   

Idézet
Világformáló pedig olyan, amilyennek Galactusnak lennie kellett volna az F4 2-ben - amivel kábé kivették az új F4 lehetőségeiből Galactust.
Hát részemről akár űrfelhő, akár űrhajó, számomra egyik sem ér fel a képregényes Galactus verzióval. Én az új F4-ben - már ha lesz belőle valami - a képregényes élőlény Galactust próbálnám meg bedobni. Persze kell hozzá némi kreativitás, hogy átdolgozzák a filmvászonra, de a mai sci-fik és fantasy-k korában, amikor óriások, istenek, meg kitudja miféle hihetetlen szerzetek rohangálnak a mozivásznon, nem hinném, hogy egy képregényhű Galactust ne bírna bevenni a közönség gyomra. Egy felhőnél vagy egy böhömnagy űrhajónál sokkal izgalmasabb lenne szerintem. Ja, és vele lehetne bunyózni is. ;D

Idézet
Nekem a kriptoni részek nem tetszettek, alig vártam, hogy vége legyen.
Én imádtam, nekem majdhogynem ezek és a későbbi Jor-El-es jelenetek voltak a film legjobb részei. ;D Persze ebbe az is belejátszik, hogy én sci-fi rajongó vagyok. :) Ezért is imádom ezt a filmet, mert vérbeli sci-fi lett.


Idézet
Egy majdnem utópisztikus társadalomban ha évezredek óta nincs anyás szülés, kizárt, hogy ezt elintézhette/megúszhatta volna egy ilyen család
Igazából csak néhány évszázada nem volt hagyományos szülés, ez is elhangzott a filmben, vagyis nem olyan régi ez a rendszer. Viszont a kriptoni utópia azért nem is az a pesszimista verzió volt, ahol a nagy testvér mindent figyel, meg kőkemény diktatúra van. Ha ez így lett volna, akkor a koponyát se lehetett volna ellopni, mert sokkal jobban őrizték volna. Persze nem volt tökéletes a társadalmuk, hisz a saját bolygójukat tönkretették, de az ő szintjükön simán odébbállhattak volna egy másik bolygóra. Egyszerűen csak balf*sz volt a tanács (meg a legtöbb tudós), hogy nem hittek Jor-Elnek. Egyébként meg mindenki elégedett volt az utódnemzési rendszerrel, egyedül Jor-El látta át, hogy mi a baj vele. (Persze az külön filozófiai vitatéma lenne, hogy Jor-Elnek igaza volt-e.)
 
Idézet
Zod célja a koponya volt, miért nem szerezte meg azt először
Ez jogos, bár én úgy gondolom, hogy Zod először a tanács felett akarta átvenni az irányítást, abban bízott, hogy vagy meggyőzi őket, vagy átveszi a hatalmat, és a koponya ráér utána is. Nem tudta előre, hogy Jor-El nemhogy nem áll a felkelés oldalára, de még le is nyúlja a koponyát. Zod a népét akarta megmenteni, akik melléálltak, azokat evakuálta volna a bolygóról, ha nem verik le a lázadást. A koponya is fontos volt neki, de őt nem önmagában az érdekelte csak.

Idézet
aztán a "büntetés", hogy száműzik őket, miközben a többiek mind meghalnak a robbanás miatt vicces
Ez valóban vicesnek tűnik, de ne felejtsétek el, hogy senki nem hitte el Jor-Elnek, hogy a bolygó fel fog robbanni. ;) Ők teljesen abban a hitben ítélték számüzetésre Zodot és csapatát, hogy a számüzetés letelte után Kripton még mindig élni és virulni fog.
Idézet
plusz ehhez, amikor Zod elmondja, hogy a bolygó pusztulásakor kijutottak a börtönükből, vagyis nagyjából fél napig voltak bezárva
Itt simán csak mákja volt Zodnak, hogy a bolygó felrobbanása kinyitotta a fantomzónát, ahogy azzal is mákja volt, hogy a "börtönhajón" a fantomzónát megnyitó reaktort át tudták alakítani hiperhajtóművé, és így le tudtak lépni. Különben éhenhaltak volna, vagy megfulladtak volna a hajón. 

Idézet
Jor-El fejese a vízbe - ahova soha senki nem léphetett be, de ő jól tudta, hogy egy levegővel pont elúszik addig a részig, ahol már fel tud jönni
Jor-El tudós volt, méghozzá igen befolyásos, simán megszerezhette a genezis kamra térképét (az volt a vízzel teli "barlang" amiben úszott, illetve ahol a koponya volt).

Különben a kriptoni részekről nem könnyű vitázni, mert az idő hiányában a cselekmény ezen részéből elég keveset mutattak, gyakorlatilag csak a tömör lényeget - babaszülés, lázadás, bébikatapultálás, Zod számüzetése - a lázadás háttere és részletei nem lettek kibontva. Amúgy nem hiszem, hogy csak 6 lázadó lett volna, valószínűleg jóval többen voltak, csak nyilván sokan elestek harc közben. Valószínűleg csak a felkelés végét láttuk, ezért is tűnt úgy, hogy könnyen leverték a lázadást. Számomra a kriptoni rész így is viszonylag jól érthető volt. Ami meg a többi furcsaságot vagy bakit illeti, egyik sem volt annyira zavaró, hogy ne tudtam volna élvezni a filmet. Hasonló mennyiségű bakikat szerintem kb. bármelyik szuperhősfilmben vagy scifiben találunk. :D

Luthor szerintem esélytelen. Ezek után EMBER már nem tudna ártani neki. :)
Szerintem lesz Luthor. Előbb vagy utóbb be fogják dobni, nem csodálkoznék rajta, ha már a folytatásban felbukkana. Egyszerűen ő annyira ikonikus nemezis, mint Batman esetében Joker. És nagyon bízom benne, hogy ezúttal nem egy Hackman-imitátor karaktert írnak neki.
Különben nekem az is tetszene, ha Luthorral kapcsolatban a JLA rajzfilmes sztorit vennék át valamilyen szinten, azaz Brainiac összeolvadna vele. :D
Arra leszek kiváncsi, hogy a folytatásban lesz kriptonit? Vagy mitől fog meggyengülni Szupi? :D

(Anyám, ennyiszer még sose használtam a spoiler gombot. :hehe: )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7166 Dátum: 2013. Június 27. - 09:42:44 »
Tom: Szerintem arra, hogy miért egyforma az emberi faj, jó magyarázat lehet az, hogy talán nem véletlenül van genezis kamra a bolygón.  ;)
A szuper emberes teoriásól pedig az a véleményem, mint a Penge filmek vámíprjairól (akik minden embert vámpírrá akarnak alakítani).
Ha mindenki szuper ember, ekkor kinek vagy szuper ember? Akkor ez max olyan lenne, mint egy ugrálóvár kriptoniaknak.  ;D
Ja és az ilyen több száz éve nem született analóg gyerek dolgon is mindig jót tudok röhögni. Hogyan tudják ezt ilyen beleegyezéses alapon tolni? Senkinek se jut eszébe kufircolni?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 27. - 10:07:22 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7167 Dátum: 2013. Június 27. - 10:37:53 »
 :spoiler:
Tom, sok dolog igaz, amit írtál, de sok azért túlzás.
Arról nem is szólva, hogy angolul beszélnek. :lol: Erre volt valami áltudományos magyarázat a képregényben?
Mivel a tévében is minden ország saját nyelvén szólaltak meg, ez lehetett valami fordító, vagy ilyesmi.

Erre Jor-El válaszolt: a kriptoniak 100000 éven át kalandoztak a világűrben, számos bolygón létrehoztak egy telepet, ahol vészhelyzet esetén új kolóniát lehet alapítani. Az egyik ilyen telep ez az űrhajó volt a Földön, nem véletlen, hogy pont erre a bolygóra küldték Clarkot, mert már ismerték a helyet.
Igen ám, de amikor úgy volt, hogy menekülni kéne a bolygóról, miért nem jött ide senki? Mert a korábbi kolóniák kihaltak, de a Föld termékeny volt.

Lois cellája: a fogvatartók nem tudták, hogy van nála egy kriptoni kulcs Jor-El tudatával, joggal gondolták azt, hogy egyszerű földi emberként semmi kárt nem tud tenni az űrhajóban, ezért zárták be oda. Egyébként nem hiszem, hogy az a rész lett volna a hajóagy. Szerintem a nyílás, amibe a kulcsot bele lehet illeszteni, kb olyan lehetett a kriptoniaknak, mint nálunk az USB port. :D Akár több is lehetett a hajón. Vagyis Lois kb. egy pendrive-ot dugott be a hajó számítógéprendszerének egyik USB csatlakozójába. :hehe:
Persze, nem tudták, de egy rabot bezárnál olyan helyre, ahol BÁRMI kárt tud tenni? Hisz rab, egyértelmű, hogy MEGPRÓBÁL valamit. Ha csak szétverte volna valamivel, az is gáz lett volna az űrhajónak. Nem volt az űrhajón olyan helyiség, ahol csak falak voltak?

Egyszerűen csak balf*sz volt a tanács (meg a legtöbb tudós), hogy nem hittek Jor-Elnek.
Pedig egy bolygó nem robban fel csak úgy hirtelen. Millió előrezgésnek, robbanásnak, földrengésnek kellett lennie előtte.
 
Amúgy nem hiszem, hogy csak 6 lázadó lett volna, valószínűleg jóval többen voltak, csak nyilván sokan elestek harc közben. Valószínűleg csak a felkelés végét láttuk, ezért is tűnt úgy, hogy könnyen leverték a lázadást.
Épp ez az. Ha többen voltak, egyet-kettőt simán elküldhetett volna addig a koponyáért...

A többi - menekülő kapszula, meg a víz magyarázat az okés. :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 27. - 10:42:16 írta kaine »

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7168 Dátum: 2013. Június 27. - 12:36:04 »
Az ujjlenyomat és DNS mintára Todd válasza is nagyon jó, de azzal is ki lehet magyarázni, hogy Clark nem földi lény, vagyis nincs ujjlenyomata, és nem hullik a haja. ;D

Persze, ezt azonban még te sem hiszed el.  :hehe:

Amúgy szerintem is nagy esély lesz rá, hogy Luthor legyen a kövi ellenfél.
SD. EJC.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7169 Dátum: 2013. Június 27. - 20:47:06 »
Szerintem arra, hogy miért egyforma az emberi faj, jó magyarázat lehet az, hogy talán nem véletlenül van genezis kamra a bolygón.  ;)
Nekem is eszembe jutott, hogy ez akár utalás is lehet arra, hogy az emberi faj a kriptoni telepesek leszármazottja (ha te is erre gondoltál), de ez is sántít, hisz akkor az embereknek is szuperképességeik lennének a Nap miatt. Szerintem a földi genezis kamra csak a kriptoniak túlélését biztosította volna, semmi köze a mi fajunkhoz.

Idézet
Ha mindenki szuper ember, ekkor kinek vagy szuper ember? Akkor ez max olyan lenne, mint egy ugrálóvár kriptoniaknak.  ;D
Itt nem ez a lényeg. Pusztán racionális alapon, ilyen szuperképességekkel jelentősen könnyebb lenne az életed és megnőne a várható életkorod is. Nem tudnál meghalni balesetben, mert sebezhetetlen vagy, nem lenne szükség járművekre, mert az jónép tudna repülni (környezetvédelem rulez :hehe: ) stb. Ha választhatnál, hogy ezen a bolygón élj törékeny átlagemberként, vagy egy másik bolygón szinte elpusztíthatatlan szuperlényként, melyiket választanád?
Legfeljebb a kormánynak lehetne egy racionális ellenérve, hogy egy szupermenekből álló társadalmat nehéz lenne kordában tartani, pl. problémás lenne a rendfenntartás. De kriptoni szintű technológiával ez is megoldható lenne, simán ki tudnának fejleszteni olyan fegyvert amivel ártalmatlanítani lehetne azokat, akik randalírozni kezdenek.

Idézet
Ja és az ilyen több száz éve nem született analóg gyerek dolgon is mindig jót tudok röhögni. Hogyan tudják ezt ilyen beleegyezéses alapon tolni? Senkinek se jut eszébe kufircolni?

Miért ne kufircolhatnának? A kriptoniak is ismerik a fogamzásgátlást. ;D A magzat méhen kívüli kihordása meg egy csomó terhet levesz a nőkről. :D Szerintem sok nő megfontolná a dolgot, ha kriptoni szintű technológia lenne hozzá.  ;)
Különben egy doksifilmben mondták jövőkutatók hogy egyszer a mi társadalmunk is elérhet egy olyan fejlettségi szintre, amikor az utódok teljes mértékben genetikailag tervezhetőek (és tökéletesíthetőek) lesznek, szóval a filmben látott genetikai tervezéses szisztémán alapuló társadalom egyáltalán nem olyan vad elképzelés.



Tom, sok dolog igaz, amit írtál, de sok azért túlzás.
Tény, hogy vannak benne túlzások is, én sem állítom, hogy tökéletes a film. De számomra inkább a film második felében a nagy rombolások voltak túlzások, kb. tízezrek halhattak meg a bunyó alatt, ami felett szépen átsiklott a film. Illetve azzal is egyetértek, amit írtál az összedőlő felhőkarcolókról, hogy alig volt por.De összességében egyik túlzás sem volt olyan a filmben, amin ne tudtam volna túllendülni.

Idézet
Mivel a tévében is minden ország saját nyelvén szólaltak meg, ez lehetett valami fordító, vagy ilyesmi.
A tv-nél ez egyértelmű, mert azt az adást az űrhajó számítógépéről adták. Meg rá lehet fogni, hogy a kriptoni páncélokban is van fordítógép. De amikor a film végén a bunyó közben Zod levetette a páncélt, akkor is földi nyelven csevegett tovább Szupival... :D Nyilván valahogy fordítógéppel kommunikáltak végig, csak ezt a filmkészítők meg sem említették, így kicsit viccesen úgy hatott az egész film, mintha a kriptoniaknak is az angol lenne az anyanyelvük. :hehe:
 
Idézet
Igen ám, de amikor úgy volt, hogy menekülni kéne a bolygóról, miért nem jött ide senki? Mert a korábbi kolóniák kihaltak, de a Föld termékeny volt.

Csakhogy pont ez a lényeg: Jor-El és Zod kivételével senki sem gondolta komolyan, hogy a bolygó el fog pusztulni, így nem is akart menekülni senki. Ezért nem is ellenőrizték az adatokat sem a telepekről.
Különben a földi telep is elhagyatott volt, Zod is úgy találta meg Clarkot, hogy amikor Clark aktiválta a földi telepet, akkor az jeleket kezdett sugározni. Persze lehet, hogy előbb-utóbb Zod magától is rábukkant volna a földi telepre.
 

Idézet
Persze, nem tudták, de egy rabot bezárnál olyan helyre, ahol BÁRMI kárt tud tenni? Hisz rab, egyértelmű, hogy MEGPRÓBÁL valamit. Ha csak szétverte volna valamivel, az is gáz lett volna az űrhajónak. Nem volt az űrhajón olyan helyiség, ahol csak falak voltak?
Tény, hogy rakhatták volna ilyen helyre is, jogos a felvetés, persze akkor nyilván nem tudott volna akciózni Jor-Ellel, amit én nagyon sajnáltam volna, mert állat jó volt ;D. De ettől függetlenül én ezt nem látom nagy problémának, igazából ha nem lett volna Loisnál a kulcs, akkor semmit sem tudott volna tenni, hiába zárták oda. Nem egy vezérlőpanelekkel telezsúfolt terembe zárták, és nem is a hajó reaktora mellé. Igazából semmi kárt nem tudott volna okozni Lois abban a szobában, legfeljebb annyit, hogy teletömködi tamponnal azt a kulcslyukat. :hehe: Egyébként a hajó kriptoni fémötvözetből volt, fizikailag semmi kárt nem tudott volna okozni Lois, de még ha el is ront valamit, akkor is láttuk a filmben, hogy milyen jól tudják manipulálni az anyagot a kriptoniak, valószínűleg könnyedén kijavították volna a sérülést.
Amúgy még ha kiszabadul is Lois a szobából, mit tud tenni? Egy űrhajón voltak fogvatartva, onnan nincs hova szökni. Így is Jor-El mutatta meg neki a mentőkabint és Jor-El indította be.


Idézet
Pedig egy bolygó nem robban fel csak úgy hirtelen. Millió előrezgésnek, robbanásnak, földrengésnek kellett lennie előtte.
 
Voltak is előjelek - ha jól emlékszem, még a Tanács sem tagadta, hogy valami nem stimmel a bolygó magjával. Csak ők úgy gondolták, hogy ez csupán átmeneti zavar, és a mag stabilizálódni fog magától. Itt talán ami erőltetett, az inkább maga a képregényes szituáció: Jor-El a látnok zseni tudós vs. az összes többi tudós, akik nem hisznek neki. Dehát ez volt a történet alapja a képregényben és a filmekben is. Na meg hány más filmben vették már elő ezt a sablont? Amikor a főhős rájön, hogy jön a világvége, de senki nem hisz neki? :D

Idézet
Épp ez az. Ha többen voltak, egyet-kettőt simán elküldhetett volna addig a koponyáért...
Valóban, csinálhatta volna úgy is. De az ő szemszögéből fontosabb volt, hogy a Tanácsot lenyomja, és átvegye az irányítást - meg hát nem tudta, hogy Jor-El is a koponyára pályázik, és ellopja az orra elől. Ahogy azt sem sejthette, hogy Jor-El beleapplikálja a bébibe, és kilövi az űrbe. :D
Egyébként nekem azért tetszett nagyon a kriptoni történetszál, mert a hagyományos "legalább a gyerekünk élje túl" klisén kívül más értelmet is adott Jor-El tettének.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7170 Dátum: 2013. Június 27. - 20:55:46 »
Idézet
Legfeljebb a kormánynak lehetne egy racionális ellenérve, hogy egy szupermenekből álló társadalmat nehéz lenne kordában tartani, pl. problémás lenne a rendfenntartás.
Ugyan, miért lenne? évtizedek ezelőtt megmutatták, hogy simán menne. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7171 Dátum: 2013. Június 27. - 21:46:11 »
 :D ;D Ennek a jelenetnek a vége is óriási.  ;D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7172 Dátum: 2013. Június 28. - 11:29:01 »
Csakhogy pont ez a lényeg: Jor-El és Zod kivételével senki sem gondolta komolyan, hogy a bolygó el fog pusztulni, így nem is akart menekülni senki. Ezért nem is ellenőrizték az adatokat sem a telepekről.
Különben a földi telep is elhagyatott volt, Zod is úgy találta meg Clarkot, hogy amikor Clark aktiválta a földi telepet, akkor az jeleket kezdett sugározni. Persze lehet, hogy előbb-utóbb Zod magától is rábukkant volna a földi telepre.
 

Én még arra is gondolnék, ha a kriptoniak a Földre mennek, és van egy-két ilyen kattant tábornokuk, biztos, hogy leigáznák az embereket, mert ugye itt nekik szupererejük van. És mivel szerencsére ott tényleg az okosak vezetik a társadalmat, gondolom ezért sem választották a Földet lakhelyül.
SD. EJC.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7173 Dátum: 2013. Június 28. - 22:12:40 »
Off: ne haragudjatok, de hogy olvasson vissza az ember valamit, hogyha teljes bekezdéseket törölnek ki? :S
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7174 Dátum: 2013. Június 28. - 23:03:46 »
Hmm? Ki törölt ki mit?

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7175 Dátum: 2013. Június 29. - 05:39:53 »
Rengeteg szöveg fekete színnel el van fedve.
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7176 Dátum: 2013. Június 29. - 07:06:23 »
Az olvasható !! ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7177 Dátum: 2013. Június 29. - 08:40:27 »
Ez a spoiler funkció, amit itt egy „picit” (értsd: marhára) túlzásba visznek. Egy olyan korban, amikor egy adott film összes kulcsjelenetét legalább hatezer felületen lövik el százezerszámra facebooktól a kritikai oldalakig. (Őszinte leszek, nekem az spoiler, ami a Hatodik érzék végének kulcsjelenete; az, hogy egy szuperhősös film végén megölik a főellenséget, ami kb. csak MINDEN létező ilyen filmben történt eddig, valahogy abszolút nem az.)

Amúgy olvasható, csak vidd fölé az egeret. Vagy még egyszerűbb, ha nyomsz egy CTRL+A-t az oldalon, és nem kell tökölni a spolierekkel.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7178 Dátum: 2013. Június 29. - 08:43:37 »
tg: szerintem egy olyan filmben ami csak ismert panelekből építkezik és ez igaz a komplett szuperhős zsánerre, nincsen spoiler, függetlenül attól, mit mutatnak meg. Mégis sokan szoktak háborogni emiatt, úgyhogy inkább használom (túlzásba víve).

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7179 Dátum: 2013. Június 29. - 11:59:17 »
Ebben a filmben több volt a lance flare, mint egy J. J. Abrahams filmben. :)