Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887646 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7220 Dátum: 2013. Július 10. - 22:31:49 »
Luthor biztos lesz. Braniac is jó lenne.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7221 Dátum: 2013. Július 10. - 22:32:22 »
Ha Tom Wellinget választották volna az új Szupi filmekhez, a mozik közelébe sem mentem volna. Messziről unszimpatikus az illető, akárcsak a Luthort alakító színész is.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7222 Dátum: 2013. Július 10. - 22:47:05 »
akárcsak a Luthort alakító színész is.
Nekem Luthor vagyis Rosenbaum kivételével mindegyik szereplő unszimpatikus volt a Smallvillben. Ő viszont nekem nagyon adta 8)
Tejet kérek! Csokisat!

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7223 Dátum: 2013. Július 10. - 23:19:18 »
Lex karaktere nagyon jó volt a Smallvilleben. Jó lenne ha a filmben is valami hasonló lenne.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7224 Dátum: 2013. Július 11. - 12:52:41 »
Szerintem Clark és Pete kivételével mindenki jó volt. Mondjuk Pete-nél is inkább a karakterrel volt baj, mint a színésszel. De tök mindegy, ott volt Allison Mack meg Rosenbaum, utána meg Cassidy Freeman, más meg kit érdekel? :D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7225 Dátum: 2013. Július 16. - 17:22:47 »
 ;D

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7226 Dátum: 2013. Július 23. - 11:22:14 »
Nagyon jól csinálják!  ;D
SD. EJC.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7227 Dátum: 2013. Július 23. - 22:37:07 »
Amúgy még azt is el tudom képzelni ezek után, hogy Luthor is fekete színész lesz!  :stupid:

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7228 Dátum: 2013. Július 23. - 22:59:10 »
Belehalnánk...  :roll: Kövezzetek meg, de engem pl. egyáltalán nem zavart a film közben, hogy Perry fekete.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7229 Dátum: 2013. Július 25. - 18:21:44 »
No, Rozsomák?
Elég korai vetítésre jutottunk el(de basszus, úgy volt, hogy előtte lerendezzük a MoS-t, hát a pláza csak 4 hétig adta, és pont lemaradtunk róla... :'( ), és csodák csodájára volt 2D-s vetítés is. Be is ültünk rá... hmhm, hát nem tom, az tuti, hogy sokkal jobban tetszett, mint az első rész, már eleve úgy indultam neki, hogy annál csak jobb lehet ;D voltak jó kis utalások az eredeti műre is, de azért szépen kavarták a dolgokat, már közepén kavartam a neveket, hogy most ki ki is volt a comicsban... bíztam hogy Víperával behozzák a Kézt, de ez nem jött össze, viszont Logan és Mariko kapcsolata egész jó lett, Yukio meg olyan lett mint egy kis testvér... a végén nem is értettem, hogy miért megy el Logannal mint testőr, amikor a "tesvtvérkéje" tök egyedül maradt és neki nagyobb szükség lenne a testőrre... :headscratch:
Aztán volt egy jelenet, amin haverral csak a fejünket vakartuk, Logan szépen elvesztette az adamantium karmait, akkor beugrott, amit a rendező mondott, hogy ez tényleg csak egy különálló filmként kell kezelni, csak hát ugye gondolom a Fox nagyúr és belekellett a végére erőszakolni a plusz jelenetet  , ami megjegyezem nagyon tetszett, Magnus megjelenése is, de amikor a Prof begurult az rohadtul bejött (mondjuk maga a megvalósítás nem, kicsit röhejes volt, ahogy kerülgeti az embereket, mint vmi síbajnok... Singer a kettőben ezt sokkal jobban megoldotta anno...), így erre erre a karom elvesztésre nem volt esély korrigálni (csont karmokkal vas robotok ellen, furi lesz...). és a moziban ismét a 20 emberből 5-en maradtunk... tényleg nem ártana már kiírni, hogy van még vmi...
Jean megjelenésén meglepődtem, totál azt hittem, hogy csak az elején az álomban fog szerepelni, de aztán egész sok helyen megjelent, visszatérő motívum volt.
Szal, összeségében nem volt rossz, jobban szórakoztam rajta, mint az első részen. De sokkal jobban tetszett volna, hogy ha valami kis utalást kapunk a többiekre, mi lett velük, mi lett az Xmennel... :-\ meg most már olyan időzavavarban vagyok (/unk sztem), nagyon ki se lehet gobozni, hol járhatunk időben... 2050 környékén? ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7230 Dátum: 2013. Július 25. - 18:52:26 »
Én is ma néztem meg a "Farkas" c. filmet.
Mi is elég korán mentünk 11.15-re az Aréna Plázába, mivel én nem olvastam az alapművet nem tudtam beazonosítani a szereplőket.Amúgy szerintem jó film volt nekem bejött.
A végefőcím alatti jelenetre nálunk sem maradtak ott sokan, de reménykedtem hogy lesz és jól is gondoltam ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7231 Dátum: 2013. Július 25. - 19:10:29 »
Stáblista utáni jelenet. SPOILER! :)




Én is megnéztem délelőtt a filmet, ég és föld az Origins féle rettenethez képest. Nekem nagyon tetszett. Bár azt vártam hogy az igazságügyminiszter szétkenődik de hát 12-es korhatár. :)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7232 Dátum: 2013. Július 25. - 19:15:40 »
Jajj az vicces volt ;D

-Nem tudtam hogy van itt egy medence.
-Én sem :hehe:

Amúgy 16-os karika volt
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7233 Dátum: 2013. Július 25. - 21:31:05 »
Így a belinkelt jelenet alapján nagyon régi X filmes hangulata van, ami nagyon jó.  :brow: Be kell ülni moziba tüstént.

Be kell ülni moziba tüstént.

Nó, megvolt!
Hát, igen, végre megkaptam a Rozsó filmet, amit az elejétől fogva vártam. Ez, úgy kereken, jó volt és rohadtul élvezhető. Hozta az X hangulatot, szerintem, legalábbis majdnem a teljes film alatt libabőrös voltam.  ;D Szkeptikus voltam és gigantikus méretű kellemes csalódásként könyvelhetem, nem beszélve, hogy talán az első film, amiben mind3 női szereplő (Mariko, Yukio és Vipera) tök szimpatikus volt számomra. Yukiot imádtam, trailerekből nem számítottam sokra, sőt, a tipikus cliché muszájpartnert vártam, de igen kedvelhető karaktert hoztak létre. Bónusz +, hogy nem nyírták ki. <3
Mariko meg, ahhoz képest, hogy neki jutott a damsel in distress szerepjáték, hozott annyi színt bele, hogy ne kívánjam a halálát minden egyes fordulatnál  :lol:.
Vipera volt még egy meglepetés. A színésznő rohadtul hozta a "kígyó" személyiséget és igen meglehetett utálni a karakterét a végére. Szerintem rohadt jó Viperát hozott meg a szőke hajat is kilehet magyarázni a vedlés jelenettel, ha nagyon szeretnék piszkálódni, hogy miért nem volt képregényhű a hajszín.  :hehe:

Jó volt ez a film, mindent hozott, amit pl. az elsőtől is vártam volna. Visszanyerte a bizalmam az X franchise, így nagyon várom a DotFP-et.


Amúgy meg le a kalappal, hogy a japánok nagy részben japánul beszéltek egymás között a filmben. Persze, ezzel picit kilőttünk magunkkal, mivel Csehországban néztük feliratosan és, természetesen, hogy kiiktatták az angol feliratokat és csak a csehet hagyták meg. Szóval a japán-only jelenetek alatt a testbeszédet figyeltük inkább.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 28. - 18:49:47 írta Szilánkmentes »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7234 Dátum: 2013. Július 28. - 19:47:43 »
Hát, én a kritikák alapján egy gyenge filmet vártam, és azt is kaptam. Kb. végigröhögtük az egészet, és nem azért mert tele lett volna humorral, hanem mert kínunkban már nem nagyon tudtunk mást csinálni. Rozsomák kaszabol, sehol egy csepp vér. A temetésen a jakuzák ellenállhatatlan vágyat éreznek, hogy levegyék a felsőjüket, hogy mindenki láthassa a tetoválásaikat, különben nem vágnánk le, hogy kikkel is van dolgunk. Mariko annyira klisés volt, hogy arra már szavak nincsenek ("menjünk a nyaralóházhoz, mert ott biztos, hogy nem fognak ránk találni!" ja, persze... "biztos, hogy engem üldöznek?" te jó ég...), de legalább ugyanennyire gyönyörű is volt, szóval egy jó pontja volt a filmnek. Aztán Logan ahelyett, hogy levágná a nyilakat magáról, megy tovább, amíg össze nem esik. És az Ezüst Szamuráj kardja... jaj. Csak akkor lángol, ha két kézzel fogják. Istenem...  :roll: Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a negatív karakterek totál érdektelenek voltak. Különösen Vipera meg Harada. Az utóbbit nem is értem, minek kellett beleerőltetni. Meg ott vannak még azok a hihetetlenül magasröptű párbeszédek. Nem tudom elhinni, hogy két ember csak ennyit tudott kiszenvedni magából. Hollywoodra tényleg ráférne már néhány normális író. Illetve azt magyarázza még meg nekem valaki, hogy a japánok miért érezték szükségét annak, hogy egymás között angolul beszéljenek? :D Pl. amikor Noburo a TV-nek nyilatkozik, vagy amikor Mariko Singennel veszekedik még a nagypapa halála előtt? :D Elég viccesen jött ki, hogy később Logan megkérdezte, hogy min vitatkoztak. :D Szóval teljesen egyetértek a negatív kritikákkal. Ez a film tényleg nem volt jó másra, csak arra, hogy összekösse az X3-at a DoFP-vel. Meg arra, hogy mindenki láthassa, hogy Hugh Jackman még mindig jó formában van. Kíváncsi vagyok, mikor fogja azt mondani, hogy köszöni szépen, részéről az X-Men ennyi volt.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7235 Dátum: 2013. Július 28. - 19:57:11 »
Nem tudom, hogy mit néztél, de egy pár jeleneten kívül  (Shingen és Noboru között) nagyjából mind japánul beszéltek (a riporterek előtt kimondottan emlékszem, hogy japánul dumált Noboru és Mariko és az apuka között is japánul folyt a vita, mikor pofon lett vágva) egymás között. Tudom, mert egy szót nem értettünk, ahogy ezt az előbbi hsz.-be elmagyaráztam.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 28. - 22:41:00 írta Szilánkmentes »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7236 Dátum: 2013. Július 28. - 20:45:51 »
A magyar változatot néztem, és ezek szerint a magyarok úgy döntöttek, hogy felirat helyett szinkronizálnak, még idiótábbá téve ezáltal a filmet.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7237 Dátum: 2013. Július 28. - 21:07:25 »
A magyar változatot néztem, és ezek szerint a magyarok úgy döntöttek, hogy felirat helyett szinkronizálnak, még idiótábbá téve ezáltal a filmet.


Ez már azért nem a film hibája, akkor.  :)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7238 Dátum: 2013. Július 28. - 21:46:01 »
Tény. De ezt nem tudhattam, amikor a filmet néztem. :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7239 Dátum: 2013. Július 29. - 15:58:17 »
Én is megnéztem, összességében tetszett, élvezhető film volt, de nem egy korszakalkotó. Elég felejthető. Tetszett, hogy központi szerepet kapott Jean halála és az ezen való szenvelgés, mert nekem jól összekötötte a X-men filmekkel. Éreztem, hogy egy univerzum. Azért vártam, hogy elhangozzon az x-men szó legalább. Vipera nagyon para nő volt :)
Egyet értek Raisuval a butaságokban, hozzátéve még pár kérdést:
Mi az, hogy "nem érzed a fájdalmat?" Már hogyne érezné?
 Hogy lehet, hogy ha leég a haja Roszónak, az visszanő pont akkorára, mint volt?
Mire volt jó Vipera vedlése, és miért lett kopasz?Tök béna volt a kopasz parókája...
Minek építettek egy lángoló kardú harci páncélt? Egy vastüdő nem lett volna elég? Ráadásul fel volt szerelve 3-3 fúróval  :stupid: hogy rögtön harc közben megcsapolhassa a csontvelőt és egy egész labor van benne, ami "átadja" az erőt? Ez az egész erő elvevősdi átadósdi annyira sántított és pont erre épült a film. Az X-men 1-ben ez zseniális volt, de ez nem így van, mi az hogy "kiveszem" belőle???
Rozsó karma visszanőttek miután letörték őket a fémmel együtt? :headscratch: Ez a karomletörés is elég erőltetett volt.

Azt nem értettem, hogy Vipera valóban álmában lesmárolja és megharapja Logant, vagy csak a gyanúsan zölden gőzölgő teája volt olyan hatással rá, hogy szimbolikusan így jelent meg képileg a méreg hatása?

Geekzbolg:
"A szerelmi szál, ami az eredetiben gyengédségével volt hivatott ellenpontozni a főhős bestiális természetét, itt a közös ellenség elől menekülő férfi és nő stresszoldó tucatkettyintésévé alacsonyodik, az őszinte érzelmi invesztáció legalább minimálisan meggyőző jele nélkül."
 :lol:
Hát igen
"a memóriáját elveszített Logan hogy a búsba emlékszik a második világháború eseményeire"   :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 29. - 16:12:37 írta VTomi »