Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887329 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7320 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 07:26:25 »
Ez meg tök gáz, ha ezeknél meg megváltoztatták a neveket... bezzeg az Xmennél b@$zták ezt meglépni... :drying: :roll: kivi lennék a rohadt indokukra... :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7321 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 11:49:34 »
Hallom egészen gyengén indított a Kick-Ass2 mozikban.

+

Az itt is vitatott zuhanó áldozatok jelenetről:
https://www.youtube.com/watch?v=k-eFzdLUDvw

Impressive.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 20. - 13:50:03 írta Szilánkmentes »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7322 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 00:07:41 »
Na csak nem bírtam legyűrni a kiváncsiságomat, és ma megnéztem én is a Farkast Rozsót a moziban (az Elysium marad legközelebbre).
Hát ez nagyon simán csak egyszernézős volt részemről. :roll: Nincs semmi extra ebben a filmben. Egyedül az Ezüst Szamuráj volt igazán jópofa (amikor elfogták Rozsit, sejtettem, hogy az öreg Yashida lesz a páncélban, csak én azt hittem, hogy nem fizikailag, hanem csak a tudata vagy ilyesmi), illetve amikor Rozsi operálja magát, és az ifjabb Yashida harcol Yukióval, majd Logannel, az a jelenetsor fasza volt. De a film többi része elég átlagos volt. A bunyók jók voltak, de nem mindig lehetett rendesen követni a rossz kamerakezelés miatt, illetve több akció is lehetett volna részemről. Amikor Rozsi a nyílvesszőkkel a hátában fut a ninják elől, az képileg jól nézett ki, de amúgy meg jó nagy hülyeség volt, Rozsi ennyire nem amatőr. Ami a női szereplőket illeti: Vipera szép volt és jó volt a szerepben, Famke Janssen gyönyörű még mindig, elsőre még jó is volt hogy megjelent, de amikor már harmadszorra vagy negyedszerre feküdt Rozsi mellett, az már giccses és unalmas volt (miért mindig csak fekve jelent meg előtte? :hehe: ). Viszont a másik két főszereplő nagy szívfájdalmam volt... Annyi szép japán színésznő van, nem hiszem el hogy nem tudtak szebb nőket találni Yukio és Mariko szerepére. :uhoh: Egyszerűen nem tetszettek. A szerelmi szál erőltetett és marha gyenge volt, én semmi kémiát nem éreztem Mariko és Rozsi között. Ráadásul Yukió azzal a frizurával úgy nézett ki, mint egy pokémon és dancemat mániás tinipics@. Az Utolsó szamurájból tiszteletüket tevő színészeknek örültem, az ifjabb Yashidát játszó színészt én is nagyon bírom, jó volt. (Bár nem értem, miért nem halt bele azonnal Vipera mérgébe.) A japános motívumok nekem gyengék voltak, nem igazán jött át a fíling, kb a legnagyobb tanulság az volt, hogy ne állítsd bele az evőpálcikákat a kajába, mert azt nem illik. :lol: Hiába voltak nindzsák, szamurájok, gésaruhás csajok, meg szamurájkardok, az igazi szamurájos-japános hangulat nem volt meg. A humorfaktor sem volt óriási, pár jó beszólása volt Rozsinak, de ennyi.

Először azt akartam írni, hogy ez a film legalább annyiból jobb volt az előző résznél, hogy nem voltak benne akkora hülyeségek, de elolvastam a véleményeiteket és rájöttem, hogy tévedtem, ebben is voltak bőven baromságok. :finger: Viszont innen hiányzott az, ami az előző részben nekem nagyon bejött: a sok mutáns cameo, amik sokat lendítettek azon a filmen. Úgyhogy végső soron ez a film se sokkal jobb mint az elődje, sőt, nagyjából egykutya... izé, farkas. :hehe: Úgy tűnik, igazat kell adnom azoknak, akik szerint Wolvie csapatban jobb, mint egyedül - legalábbis a filmekben mindenképpen. :-\

A stáblista utáni jelenet jó volt, bár tényleg idétlen volt, ahogy a prof végigszlalomozott az emberek között. Rozsi karmainak elvesztése számomra is fura volt, nem tudom, miért kellett visszahozni a csontkarmokat. De a stáblista utáni jelenetből arra tippelek, hogy Magneto majd visszaaplikálja a fémet a karmokba.

És ha már ti is gyűjtöttétek a filmbeli hülyeségeket, itt a +1: amikor Rozsi kiszabadul a film végén, hol a lótúróban van az a sok ninja, aki korábban elkapta őt? Nem az ő dolguk lett volna megvédeni Yashidát és Viperát? A falu tele van velük, de a főépületben egy szál sincs? (Yukio hogy jutott be egyáltalán? :headscratch: ) Ezért lett volna logikusabb - és látványosabb - ha Rozsi lekaszálta volna a sok ninját a faluban, mielőtt Harada kiüti a mérgezett nyilakkal. Ez megmagyarázta volna, hogy a "bossfightnál" miért nincsenek sehol.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Augusztus 22. - 00:46:17 írta Tom Fireheart »
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7323 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 19:53:39 »
Mi bajod a Pokémonnal? Régen akkora fless volt mindenki a kártyákat gyűjtötte :D
A nindzsákról jut eszembe: manapság léteznek még "igaziak", vagy már csak  a szórakoztatóipar kellékei? Bár amennyit Michael Dudikoff lekaszabolt valószínű kihaltak mind :lol:
Tejet kérek! Csokisat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7324 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 19:58:28 »
A nindzsákról jut eszembe: manapság léteznek még "igaziak", vagy már csak  a szórakoztatóipar kellékei?
Japán történészek vagy négyszáz éve nem találtak igaziakra utaló nyomokat. Csak a nindzsucu maradt fenn utánuk.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7326 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 20:30:56 »
Mi bajod a Pokémonnal? Régen akkora fless volt mindenki a kártyákat gyűjtötte :D
Nem a Pokémonnal van bajom, hanem a Yukiot játszó színésznővel. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7327 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:04:10 »
?
Japán történészek vagy négyszáz éve nem találtak igaziakra utaló nyomokat. Csak a nindzsucu maradt fenn utánuk.
[/quote]
Az azért  milyen menő lenne, ha manapság egy gengszter nindzsákat küldene az ellenfeleire. 8)  A nindzsucu az elvileg titkos nem? Vagyis nem lehet csak úgy megtanulni valamelyik helyi edzésen. :)
Tejet kérek! Csokisat!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7328 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:07:28 »
Mivel beletartozik a kémkedés és lopakodás, meg talán a méregkeverés is, így biztos nem. :) Nem tudom, hogy magát a pusztakezes harci technikájukat oktatják-e. Valószínűleg könnyebb és mindennapi életben/önvédelemben hasznosabb módszerek is léteznek annál.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7329 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:13:11 »
Dobócsillaggal hajigálózni-ennél nem sok hasznosabb önvédelmi módszer van. :D
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7330 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:17:53 »
A nindzsucu az elvileg titkos nem? Vagyis nem lehet csak úgy megtanulni valamelyik helyi edzésen. :)
Ehhez képest elég sok helyen hirdetik az edzéseiket. :lol: Még a BME-n is van ninjutsu edzés. :D Persze, azt nem tudom, hogy ezek az edzések mennyit tartalmaznak a tradícionális technikákból. :) De az igazán durva/halálos technikákat valószínűleg csak haladóknak tanítják. ;)

Mivel beletartozik a kémkedés és lopakodás, meg talán a méregkeverés is, így biztos nem. :) Nem tudom, hogy magát a pusztakezes harci technikájukat oktatják-e.
Gondolom a mai nyilvános ninjutsu iskolák csak az önvédelmet, illetve a pusztakezes/fegveres harci technikákat oktatják.

Dobócsillaggal hajigálózni-ennél nem sok hasznosabb önvédelmi módszer van. :D
Dehogyisnem. ;) A dobócsillag inkább távoli ellenfelek ellen hatásos, ha az ellenfél közel van, lehet, hogy eldobni se lenne időd. Közelharcnál hatásosabb a puszta kéz, vagy egyéb közelharcra alkalmas fegyverek.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7331 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:34:32 »
Ehhez képest elég sok helyen hirdetik az edzéseiket. :lol: Még a BME-n is van ninjutsu edzés. :D

Azért szerintem gueriilla-hadviselést, gyógyszerészetet, leleményes háborús taktikákat nem tanítanak a hirdetett helyeken. :D Úgy olvastam, hogy nem egy központosított harcművészet, ezért nemigen lehet tudni, hogy a modern iskolákban tanítottaknak mennyire is van köze az eredetihez.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7332 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:42:27 »

Szerintem elég jó kis könyv ebben a témában.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7333 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 21:43:38 »
Ehhez képest elég sok helyen hirdetik az edzéseiket. :lol: Még a BME-n is van ninjutsu edzés. :D Persze, azt nem tudom, hogy ezek az edzések mennyit tartalmaznak a tradícionális technikákból. :) De az igazán durva/halálos technikákat valószínűleg csak haladóknak tanítják. ;)
Nem hinném, hogy a  BME nindzsa sulinak köze lenne a valósághoz, :D bár ki tudja...a halálos technikák azok érdekesek lehetnek, vagy a Kuji-kiri amikor összebogozzák az ujjaikat és varázserejük lesz :D
Tejet kérek! Csokisat!

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7334 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 16:27:23 »
Anno én is olvastam ezt-azt a ninjákról, van nekem is könyvem róluk. Alapvetően a maguk idejében a ninják kb olyanok voltak mint a mai kémek és titkosügynökök, vagyis nem rohangáltak állandóan feketében (ezt a téves képet a filmek alakították ki az emberekben róluk). Inkább pont az volt a cél, hogy feltűnés nélkül elvegyüljenek az átlagemberek között, vagyis többnyire teljesen hétköznapi öltözékben "dolgoztak", sokszor egyszerű parasztnak álcázták magukat, vagy éppen kovácsnak, orvosnak, mesterembernek, nyilván a feladattól függően. Alap, hogy a harcművészet mellett a mérgeket, gyógyfüveket is jól ismerték, de ezen felül többé-kevésbé kitanulták azt a szakmát is, amit "civilnek álcázva" végeztek. Természetesen ezzel együtt magasan képzett harcművészek voltak, illetve sokféle fegyverhez értettek, amolyan középkori James Bondok voltak. Csak a filmek szeretik túlmisztifikálni a róluk alkotott képet és állandóan fekete kezeslábasba öltöztetni őket, mert az mutat jól a vásznon. :D

a halálos technikák azok érdekesek lehetnek
Mire odáig jutnál, hogy egy mester ilyeneket tanítana neked, már nem is lenne olyan izgi, mert addigra megértenéd és felfognád, hogy ez mit jelent és milyen következményekkel jár a használata, és tudnád, hogy valószínűleg soha az életben nem fogod használni ezeket a technikákat. (Nem is lenne rá szükség.)
Egyébként nem csak a ninjutsuban vannak halálos technikák. ;) Sőt, ha úgy vesszük, a hétköznapi életben is elég sok halálos technika van sajnos...
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7335 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 17:17:56 »
Idézet
Alapvetően a maguk idejében a ninják kb olyanok voltak mint a mai kémek és titkosügynökök
Inkább, mint a mai orgyilkosok...

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7336 Dátum: 2013. Augusztus 23. - 17:42:01 »
Hát igen, az volt a fő profiluk. :D De úgy emlékszem, nem csak gyilkoltak. Volt, hogy csak kémkedés, vagy üzenet kézbesítés volt a feladatuk. De tény, hogy alapvetően profi gyilkosokká lettek kiképezve.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7337 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 18:32:12 »
Hát, igazából általában egyedül szoktam menni, olyan haver nincs aki beülne velem ilyen filmekre. :)



Majd hívj fel ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."


slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök