Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887179 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7360 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 17:08:26 »
Igen,az talán nem ártana.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7361 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 18:25:05 »
Oh... hát jó, köszi az infót mindkettőtöknek.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7362 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 19:21:16 »
Én azt nem értem, hogy pár éve azt olvastam: a Blue-Ray - DVD - csata győztese az előbbi volt. Hol? Hogy nálunk nem, az biztos! A boltokban kirakott DVD-k darabszáma többszöröse a BR-eknek. Jó, van sok régebbi DVD is, de akkor is... Ha az ember bemegy egy boltba, nyilván a sokkal olcsóbb DVD-s filmet veszi meg, mint a sok-sok ezer forintos BR-t. Ráadásul a BR-lejátszók ára még mindig magas.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7363 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 20:46:08 »
Nyugaton, természetesen.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7364 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 21:28:22 »
És nem véletlenül olyan olcsók most már a DVD-k. Kezdik kifuttatni a készleteket belőle, úgy, mint a videókazetták esetében is történt. A végén már 2-300 forintért dobálták a műsoros videókazikat (és nem a gagyi filmeket, hanem a block bustereket) a multi cégek, csak hogy vigyék őket. És hol vannak már azóta a kazetták...
Most például a Bosszúállók DVD-t már 599-ért is meg lehet venni, de láttam már például teljes évadnyi X-Aktákat (7 lemez) ezer forintért. Tökéletesen mutatja, hogy mennyire tolják már a Blu-Rayt. Még 1-2 év és a DVD-k teljesen eltűnnek a boltok polcairól.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7365 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 21:28:56 »
Én azt nem értem, hogy pár éve azt olvastam: a Blue-Ray - DVD - csata győztese az előbbi volt. Hol?
Rosszul olvastad. Nem DVD, HD DVD. Az volt a BR ellenfele, amíg szépen ki nem halt.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7366 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 14:56:52 »
Ma voltam a Tesco-ba és megvettem a Vasember 3 DVD-t. Nagyon meglepődtem , hogy már lehet kapni (szept. 25. volt a megjelenésnek kiírva, több helyen is) és még akciós is volt. Aki CLUBCARD kártyával rendelkezik az 1645 Ft-ért kapja meg.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7367 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 16:34:43 »
Srácok, ért valaki itt a műszaki cikkekhez? :headscratch:
Ma jelenik meg a Vas3 Blue rayen.
A minap vettem egy 3D-s Blue Ray lejátszót, van egy Full HD-s tv-m, na most amit nem vágok, hogy most megvehetném a Blu ray 3D-s verziót, letudni letom játszani ugye a lejátszón, de a tv-n  mi lenne? Kellene hozzá szemüveg? Vagy ezekhez a  vackokhoz már a 3D-s tv kell és nem elég a 3D-s lejátszó? :headscratch:
Előre is köszi az infót.

Igen, kell hozzá 3D-s TV, ahogy már elmondták a többiek is. Plusz szemüveg is, de az jár a TV-hez ( optimális esetben ). Amúgy a BD-k elég nagy hányada úgy jön ki, hogy egy lemezen van a 2D és a 3D ez kissé nagyobb tömörítéssel jár, mintha csak a 3D-s lenne rajta, de nem észrevehető a legtöbb esetben.
Azt hiszem a Vas 3 pont olyan, ami külön jelent meg, a fémdobozos verzióban bent van mindkét verzió.

Egy kis trollkodás, mert a helyesírás volt a téma a napokban:
A Blu-ray Disc helyesen írva: Blu-ray Disc, nem Blue ray, Blu ray. Rövidítése nem BR, hanem BD, ami a Blue és a Disc szavak kezdőbetűiből áll össze.  ;D

Ez nem konkrétan neked szól Bub, csak nem akartam még egy hsz-t írni, amit Sepi utána kénytelen eggyé moderálni.  ;)

És nem véletlenül olyan olcsók most már a DVD-k. Kezdik kifuttatni a készleteket belőle, úgy, mint a videókazetták esetében is történt. A végén már 2-300 forintért dobálták a műsoros videókazikat (és nem a gagyi filmeket, hanem a block bustereket) a multi cégek, csak hogy vigyék őket. És hol vannak már azóta a kazetták...
Most például a Bosszúállók DVD-t már 599-ért is meg lehet venni, de láttam már például teljes évadnyi X-Aktákat (7 lemez) ezer forintért. Tökéletesen mutatja, hogy mennyire tolják már a Blu-Rayt. Még 1-2 év és a DVD-k teljesen eltűnnek a boltok polcairól.

A legolcsóbb film, amit eddig vettem, az az Örület torkában volt, 87 FT-ért. Eredetiben, bontatlanul, boltból.  ;D



" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7368 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 17:07:33 »
Ma voltam a Tesco-ba és megvettem a Vasember 3 DVD-t. Nagyon meglepődtem , hogy már lehet kapni (szept. 25. volt a megjelenésnek kiírva, több helyen is) és még akciós is volt. Aki CLUBCARD kártyával rendelkezik az 1645 Ft-ért kapja meg.

Ma én is megvettem, ugyanennyiért. Amúgy tényleg, eredetileg szept.4.-e volt megjelölve a megjelenés napjának, majd kb. egy hete változtatták szept.25-re. Erre mégis megjelenik ma! Szerintem csak annyi áll a dolog mögött, hogy valahogy a tesco befolyást szerzett arra, hogy 3 hétig csak ők árulhassák méghozzá féláron. Hisz a szórólapjukon is úgy szerepel, hogy szept.4.-25. között CSAK a tescoban! A többiek addig meg valószínűleg nem is kapnak belőle.  :headscratch:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7369 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 18:09:37 »
Mi is megvettük, ugyanígy, féláron. Sőt! Volt 2e-s kuponunk, szóval ingyen volt. ;D
És nem véletlenül olyan olcsók most már a DVD-k. Kezdik kifuttatni a készleteket belőle, úgy, mint a videókazetták esetében is történt. A végén már 2-300 forintért dobálták a műsoros videókazikat (és nem a gagyi filmeket, hanem a block bustereket) a multi cégek, csak hogy vigyék őket. És hol vannak már azóta a kazetták...
Most például a Bosszúállók DVD-t már 599-ért is meg lehet venni, de láttam már például teljes évadnyi X-Aktákat (7 lemez) ezer forintért. Tökéletesen mutatja, hogy mennyire tolják már a Blu-Rayt. Még 1-2 év és a DVD-k teljesen eltűnnek a boltok polcairól.
Árkádos Media Markt-ban pár hónapja láttam műsoros Bruce Lee-kazit 300 Ft-ért. :) Auchanban meg úgy hallottam, 200 Ft-ok lesznek a dvd-k, mint a Schwarzi-féle Piszkos alku. Azt viszont nem hiszem, hogy csak 1-2 év lenne. Igaz, érezhetően próbálják az embert a BD felé tolni, de ettől függetlenül még van benne potenciál, mert azt többen veszik, annak ellenére, hogy kevesebbet nyújt (mondom ezt úgy, hogy dvd-párti vagyok, sose láttam még BD-filmet, csak hallomásból tudom, hogy jobb).

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7370 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 18:31:01 »
Sokkal jobb. Gondolj bele csak abba, hogy vagy nyolcszor annyi képpont van rajta – sokkal élesebb a kép.
Rövidítése nem BR, hanem BD
Egy ideje. Oké, jó ideje. De még én is BR-re szoktam rá sok évvel ezelőtt, amíg még nem találták ki, hogy inkább legyen BD. Ez kb. olyan, mint amikor még mindig PSX-et írok az első PlayStationre. Régi beidegződés.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7371 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 19:46:49 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7372 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:08:52 »
Már csak 2 hónap!  :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7373 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:15:57 »
Ez nem konkrétan neked szól Bub, csak nem akartam még egy hsz-t írni, amit Sepi utána kénytelen eggyé moderálni.  ;)
Szeretik is a moderátorok az ilyen figyelmességet.  :bravo:

Én is megvettem ma a Vasember DVD-t, de mivel másolásvédett, a számítógép nem játssza le.  :-\

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7374 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:19:53 »
Ez nem konkrétan neked szól Bub, csak nem akartam még egy hsz-t írni, amit Sepi utána kénytelen eggyé moderálni.  ;)
Szeretik is a moderátorok az ilyen figyelmességet.  :bravo:

Én is megvettem ma a Vasember DVD-t, de mivel másolásvédett, a számítógép nem játssza le.  :-\

Az azért nem pofátlanság picit?  :surp:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7375 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:21:30 »
A gépeddel lehet valami, nekem simán megy.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7376 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:31:26 »
Én is megvettem ma a Vasember DVD-t, de mivel másolásvédett, a számítógép nem játssza le.  :-\
Nekem is gyanús, hogy vagy a gépeddel, vagy azzal a lemezzel lehet valami baj, mert ilyet még az életben nem hallottam, hogy rendes bolti DVD-t ne lehetne lejátszani számítógépen. :surp: Asztali DVD lejátszóval próbáltad a filmet?
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7377 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:44:52 »
Nem, nálam is volt már ilyen. CD-vel.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7378 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 21:48:20 »
Nagyon furcsa. Olyat hallottam már , hogy nem minden érhető el egy lemezen ( a rétegek miatt ) , de filmet ne lehessen lejátszani. Próbáld ki más gépén .

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7379 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 19:38:29 »


"Egy kis trollkodás, mert a helyesírás volt a téma a napokban:
A Blu-ray Disc helyesen írva: Blu-ray Disc, nem Blue ray, Blu ray. Rövidítése nem BR, hanem BD, ami a Blue és a Disc szavak kezdőbetűiből áll össze.  ;D"

Ez alighanem nekem szól.
Nos, megmondom őszintén, idáig azt se tudtam, hogy miért BD a Blue-Ray! Most már tudom! Köszi. Ma is tanultam valamit.  :)






« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 06. - 19:44:26 írta kzoli »