Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887102 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #420 Dátum: 2008. Május 04. - 10:02:07 »
Evezzünk sötétebb témák felé egy picit, mert itt a Dark Knight sokat várt tailere 3 féle felbontásban. Jobb klikk és cél mentése másként mint mindig.
H480:
http://media.whysoserious.com/TDK_TRL3_med.mov

HD720:
http://media.whysoserious.com/TDK_TRL3_high.mov

HD1080:
http://media.whysoserious.com/TDK_TRL3_best.mov

Yeahh, na ki a király baby.  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 04. - 10:04:11 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #421 Dátum: 2008. Május 04. - 10:22:07 »
II János Károly? ;D

Köszi Benny király, iszonyat jó ez a trailer. Ezt is nagyon-nagyon várom már. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #422 Dátum: 2008. Május 04. - 10:43:27 »
 ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #423 Dátum: 2008. Május 04. - 14:32:33 »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #424 Dátum: 2008. Május 04. - 16:06:08 »
Tyah, ez fel se tűnt nekem a képen. Nagyon baba! :D Arra gondoltam, hogy ez a jelenet abban a lelkiállapotában lesz Harvey-nak, mint a Long Halloween-ben, erre tessék.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #425 Dátum: 2008. Május 04. - 17:28:38 »
akkor Harvey nem "die a hero" típus lesz ahogy ő felsorolta.
Amúgy picit fúrcsa ez a Dzsóker, nem olyan folyton vihogós ember, inkább a megfontoltabb aki mellette kicsit kattant. Érdekes...
Táncoltál már az ördöggel sápadt holdfénynél?

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #426 Dátum: 2008. Május 04. - 18:37:01 »
A Vasember fogadtatása eddig egészen kiváló, nyugodtan mondhatom, hogy minden előzetes várakozást felülmúl.
Először a bevételről: az előzetes adatok a alapján 100,7 milliós első hétvégét produkál a film ( ez csak becsült adat, pár millióval végezhet ez alatt és fölötte is).Ezzel minden idők 10. legerősebben niytó filmje lenne. Nézzük, hogy ez képregényfilmek esetén mit jelent: a pókember első és harmadik része előzi meg, ez utóbbi minden idők legjobb eslő hétvégéjét is birtokolja jelenleg. Rajtuk kívül még az X-Men 3 rendelkezik jobb első hétvégével.
Én most egy 240-280 milliós eredményt jósolok neki. Ez természetesen csak amerikára vonatkozik.

A nézők általános reakciójáról: eddig szintén nagyon pozitív / fórumok, blogok alapján/, kiemelem az IMDB-t, ahol jelenleg 8.4 -án áll a film.

A kritika: képregényfilm esetén még nem nagyon láttam ilyet...94%-on áll a rotten tomatoes-on. Persze ez nem azt jelenti, hogy az év filmjének tartják, egyszerűen csak azt, hogy  az amerikai kritikusok legnagyobb része egy nagyon szórakoztató blockbusternek tartja.

Persze majd saját véleményt is mondok, ha már meglestem.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 04. - 18:55:06 írta Donnie »

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #427 Dátum: 2008. Május 04. - 18:54:13 »
Így van. Annyit javítanák, hogy alighanem rossz példákat hozott fel Ben (mondom ezt hasra), mert a Warner, vagy a 20. századi róka, Paramount óriási filmvállalatok. Helyesebb lenne úgy mondani, hogy mint például a Sony (melyet a Columbia forgalmaz, vagy az alá tartozik), vagy a Likeshore, ilyesmik.

Visszaolvasva láttam a hsz-t. A Sony az egyik legnagyobb filmstúdiónak számít. A Columbiát vásárolták fel anno, így épp a Columbia tartozik a Sony alá és nem fordítva.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #428 Dátum: 2008. Május 04. - 20:48:59 »
Kaine: kicsit csodálkozom, azt elhiszed, hogy egy pókcsípés vagy egy gammasugárzás mire képes, de abban kételkedsz, hogy a legnagyobb fegyvercsináló zseni-mérnök nem tud összehozni egy fegyvert egy barlangban
Tudod hogy van ez: Peter Parkernél is kifogásolta mindenki, hogy szerves a hálóvetője, mert így pont a zsenijét nem mutatják meg. Van, amit elfogadunk alapként, és onnan legyen hihető minden, de onnan legyen!

Donnie: azért fura, mert amikor kiírják az elején, a SONY felirat alig látható apró betükkel van kiírva, míg a Columbia elfoglalja az egész képet. Persze ettől még lehet igazad.  ;)

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #429 Dátum: 2008. Május 04. - 21:02:49 »
Igen, Columbia logó alatt futnak még mindig a filmjeik, de ettől még a Sony alá tartoznak. Minden egyes stúdió kimutatásban Sony név alatt futnak ezek a filmek.
1989-ben vásárolta fel  a Columbiát a Sony, meglepő módon a Coca-Colatól :D. 1991-től vették fel a Sony Pictures Entertainment nevet. A Sony alá tartozik produkciós ill. forgalmazói cégként a Columbia és a TriStar Pictures, a független filmeket forgalmazó Sony Pictures Classic és 2005-től a legrégebbi hollywoodi stúdió az MGM is.

A Sony és a Warner az a két stúdió, akik még a nagyok között is átlagban a legtöbb filmet forgalmazzák egy naptári éven belül. Tavaly a Sony 25, míg a Warner 24 filmet mutatott be, az utánuk következő a Universal volt 18-al. Mondjuk az a szép ebben, hogy a tavaly 16 filmet bemutatott Paramount lett az első a stúdiók versenyében.


« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 04. - 21:06:27 írta Donnie »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #430 Dátum: 2008. Május 04. - 21:11:50 »
Látom szakértő vagy.  :D Épp ma jutott eszembe valami. Láttam a 28 héttel később-et (nagyon király film volt!), és a végén a 20. Century Fox szöveg volt az extráknál. Amennyire tudom, ez Angol film, legalábbis a 28 nappal később még az volt, és a producer ugyanaz. Tehát a kérdés: amikor elküldik ezt a filmet Amerikába forgalmazásra, mennyiben különbözik ez attól, mintha amerikai filmet adnak oda egy forgalmazónak?
Mondjuk a Likeshore készít egy filmet, de a Sony-Columbia forgalmazza. Így nagy amerikai bevétel, stb. Ellenben, ha külföldi filmet vesznek meg, akkor csak valami százalékot fizetnek, úgy tudom.

Donnie

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 129
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #431 Dátum: 2008. Május 04. - 21:42:37 »
Ez adott filmtől/szerződéstől függ. A 28 héttel később példáján: százalékot kap az amerikai forgalmazó a Fox, valamint százalékot kap a gyártó stúdió is. Ahogy  itthon is leveszi pl. az intercom a saját maga kis százalékát, de hogy mennyit azt nem tudom. Így kap az amerikai stúdió, a hazai forgalmazó és a mozik is természetesen.

A mozik kapcsán Amerikával kapcsolatban: a forgalmazó általában 55-60 százalékát teszi zsebre az amerikai összebevételnek. A többi a mozié. Az első hétvége esetében a forgalmazó szempontjából ez a szám szerződéstől függően akár 65-70 százalékra is felmehet

Mondjuk az is érdekes (remélem nem untatok vele senkit, ha igen, akkor szóljatok :D), hogy arra is van  példa, hogy egy amerikai stúdió eladja a filmje külföldi forgalmazási jogait. Ilyet csinált tavaly a New Line is, és hát finoman szólva nem jött be nekik. Az Arany Iránytű című filmjük 180 millióba került ( és akkor még marketing költségeket bele sem számoltuk). USA-ban 70 milliót hozott csupán.
A New Line viszont eladta az Amerikán kívüli forgalmazás jogait egy másik cégnek, aki 300 milliót zsebelhetett be.
Azóta már a pár éve még a Gyűrűk ura trilógiával hatalas sikert  New Line filmstúdió a Warner részeként folytatja a működését. 

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #432 Dátum: 2008. Május 04. - 22:24:59 »
okés hogy eladja a nem amerikai forgalazás jogait (gondolom itt a mozi jogok vannak, vagy beletartozik DVD/később TV?), de nem hülye és jó összegért adja el. Ha teszem azt 180 milka volt a film akkor nem 10ért adja el. (gondolom legalább 150-ért adta, mert annyira biztos volt, hogy azt az összeget elére)

Gondolom a mozis bevételt is úgy számolják mint egy viszonteladónál, vagyis eladják a filmet teszem azt 700 HUFért, és mozi rápakol egy jó 40%-ot ami neki a bevétel. Bár azt nem tudom, hogy a mozi ténylegesen megveszi a kópiát, vagy eladások után fizet. (megveszi és annyit és úgy játsza ahogy akarja, vagy 10 előadás/100 néző után fizet x összeget)
Donnie ha ilyenekben járatos vagy nyugodtan írhatod, mert itt sok embert érdekel!

ja és a 28 héttel később szerintem nem volt nagyszám, viszont a 28 nap az király volt (hülye kisgyereket mindenképpen meg kell menteni, nem érdeklik, hogy fertőzött, meg hogy miatta kihalhat a megmaradt emberiség...)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #433 Dátum: 2008. Május 04. - 23:05:31 »
egy kis vasi infó:
Első hétvégi 100 milliós bevétel, ami nagyon szép teljesítmény, szal már 100% hogy folytatásos. Ha elérte volna a 115 milkát még pókembert is megverte volna, aki jelenleg a csúcstartó!
(ide nem számítottam bele a sorozatos filmek nem első részét, mint pl pókember 2-őt, karib 3at vagy Potter 4-et)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #434 Dátum: 2008. Május 04. - 23:16:10 »
A mozik kapcsán Amerikával kapcsolatban: a forgalmazó általában 55-60 százalékát teszi zsebre az amerikai összebevételnek. A többi a mozié. Az első hétvége esetében a forgalmazó szempontjából ez a szám szerződéstől függően akár 65-70 százalékra is felmehet
Igen, én is úgy tudom, hogy százalékot kap, ezért nem értem a példádat. Ha a forgalmazó lenyúl 55-60 %-ot, a többi a mozié, akkor mit kap a gyártó? Itthon valahogy úgy van, hogy harmadolnak. Egyharmad a gyártóé, ugyanannyi a forgalmazóé és a moziké.

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #435 Dátum: 2008. Május 04. - 23:23:36 »
biztos csak nem mondta be, de persze, hogy gyártóé az x százalék.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #436 Dátum: 2008. Május 04. - 23:32:42 »

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #437 Dátum: 2008. Május 05. - 00:06:19 »
Jó kép. ;D
Megnéztem az új Batman trailert, nagyon jó. 8) Nagyon várom ezt a filmet is, és a Hulk új részét is. Kiváncsi vagyok E. Norton mit alakított forgatókönyvíróként. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #438 Dátum: 2008. Május 05. - 05:54:51 »
Ez mekkora kép!  :surp:
Hát, elég kicsi.  :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #439 Dátum: 2008. Május 05. - 12:58:11 »
Neked is? Lehet rossz a link. :headscratch: Nekem se valami nagy. ;D

Nem gondoltam volna, hogy a mozik ilyen sokat kapnak a bevételből. Ez meglepett.

Vasi amúgy amcsiban keresett 104 millát, külföldön 96-ot, szóval már 200 milliónál járunk. NIce!
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"