Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7880 Dátum: 2014. április 11. - 21:11:19 »
Maga az Acélember volt szerintem röhejes.  ;)
Nem hülyék, meg sznobok a kritikusok, ők is tudnak akciófilmeket értékelni, nemcsak leszbi csajos művészmozikat. Csak ők se szeretik, ha hülyének nézi őket egy egy film, ahogy a nézők egy része sem.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7881 Dátum: 2014. április 11. - 21:18:06 »
Szerinted Singer filmje jobb volt? Mert arra meg dobálták a hibátlan értékeléseket. Mit vártatok az Acélembertől? A Sötét Lovagot? Ha igen akkor nagyon mellélőttetek. Igazából nekem a tököm tele volt Singer filmjével ahol valami Jézusnak volt beállítva, látványilag egy nagy nulla volt és nem mellesleg full lemásolta a 78-as verziót. A kritikusoknak az volt a baja, hogy nem a Reeve féle Supermant látják. Én azt várom a Superman filmektől amit az újban kaptam. Egyáltalán nem volt rossz film.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7882 Dátum: 2014. április 11. - 21:19:48 »
Hu, na én is túl vagyok a kap Am2-őn, a trailer alapján nagyon jóra számítottam és nem csalódtam, ez brutál jó kis film lett  :o, nem csak képregény film, de filmnek is egész fajin volt, kellően feszült hangulat, írták, hogy olyan jó kis politikai thriller féleség, és télleg, baromi jól összetápolták ezt a cuccot. Bár én annyira nem vagyok otthon Kapiban és a Shieldben, de amennyit tudok róluk volt a filmben minden, árulás, rejtőzködés, Fury meghal, Fury feltámad, átverések jobbról-balról, nagy titkok stb. És ehhez még jókora kis látvány is társult, Bucky és Kapi első harca atom jó volt, a liftes jelenet szintén, azt már a trailerből sejtettem, hogy az igen látványos lesz. Armin Zola felbukkanása írtó nagy meglepetés volt, és hogy behozták,amit a képregényben is, hogy a Hydra a Shieldben szintén meglepő volt, ahogy a végén Fury olyan önálló ügynök félesség lesz, mint a jelen állásban a comicsokban van. Peggy Carter visszatérésének is örültem, azt nagyon hiányoltam mondjuk az Angyalokból, bár amennyire hallottam, ez abból maradt ki. Na és a legjobb, a szenátor a Vasemberből, rooooohadt jó voooolt, így most már minden értelmet nyer, miért is akarta annyira azt a Páncélt Tonytól  ;D
Amúgy egy kérdés: az ügynök srác, aki túl élte az épület összeomlását, az ki lenne? gondolom tuti vmi képregényes karakter...

A vége főcímre nálunk most kivételesen elég sokan maradtak, azért is meglepő nem gondoltam, volna, hogy kicsiny városunkban ennyien tájékozodtak, Szegeden soha nem maradtak ennyien pedig ott azért jóval többen voltak a moziban is, Struceker báró megjelenése szintén örömteli volt, és az ikrek, azta... bár akkor hirtelen nem voltam abban biztos, hogy ez Pietro meg Wanda lenne? Pietro hosszú barna hajú volt, plusz néha úgy tűnt, hogy mintha nőne is... :headscratch:
És a legvége főcímre is maradtunk bár arra már rajtunk kívül csak másik két ember maradt, a többiek lekoptak... az alkalmazott emberke meg már naaaaaagyon kiakart minket küldeni, nem is értettük, hogy miért izgul annyira, egyik pillanatban még azt mondja, hogy már jönne a következő csoport és nem akarja, hogy lássák a spoileres végét (egen mer az elég spoileres volt a filmre nézve), másik pillanatban meg már engedni akarta volna őket befele mer annyi az idő...  :-\ már nagyon úgy voltam vele, hogy mondom neki, hogy nyughasson már, kifizettük a jegyet...  :roll:
Szóóóval, rohadt jól indul az idei nyáros mozi szezon, felvan dobva a labda az Xmennek és Pókinak. (a TF-et inkább nem is említem ;D)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7883 Dátum: 2014. április 11. - 21:33:18 »
Bub: Brock Rumlow AKA Crossbones
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7884 Dátum: 2014. április 11. - 21:37:49 »
Köszi!
Hát lehetett volna vmi ismertető jegye a filmben is, nem csak egy szimpla kommandós :headscratch:

És az elején az a franci csóka? Annak legalább már volt vmi kis képregényes jelmez szerűsége...?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7885 Dátum: 2014. április 11. - 21:47:15 »
Nem tudom hova tenni a lelkes kritikai fogadtatást, mert ez a film egyszerűen buta. :o
Nem lehet rá haragudni, de a megnézése örjítő hiányérzetet keltett bennem. Van egy csomó ötlet, de nincs egy valamire való dramaturg, aki rendbe rakta volna a scriptet? Nagyon túlzó az a megalománia, amit ebben a filmben leművelnek.
Valahol a Thor 2 és a Vasember 3 között van.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 11. - 21:50:35 írta Ron És Nerida »

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7886 Dátum: 2014. április 11. - 21:57:55 »
Igazából nekem a tököm tele volt Singer filmjével ahol valami Jézusnak volt beállítva,
Superman mégis csak a szabadság védelmezője, Amerika jelképe lenne ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7887 Dátum: 2014. április 11. - 22:02:23 »
Szerinted Singer filmje jobb volt?
Még csak nem is láttam azt a filmet.  ;)
Mit vártatok az Acélembertől?
Pontosan ugyanannyit, mint minden filmtől, hogy a saját világán és szabályain belül következetes legyen, és e szegje meg azokat. Ja és ne nézze hülyének a nézőt.
A Sötét Lovagot? Ha igen akkor nagyon mellélőttetek.
Érdekes, mert nekem az egész film alatt az volt az érzésem, hogy az új batman filmek dramaturgiáját akarják leutánozni, hát nem jött be.
Egyáltalán nem volt rossz film.
De jó sem volt.  ;) Max közepes. Talán Zack Snyder legrosszabb filmje.
Igazából nekem a tököm tele volt Singer filmjével ahol valami Jézusnak volt beállítva,
Azért lássuk be, nem véletlen az összehasonlítás. És még fel is támadt a sírból.  :lol:

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7888 Dátum: 2014. április 11. - 22:11:17 »
Az Acélembernek az volt a célja, hogy közelebb hozza a karaktert az emberekhez, az átlag mozinézők nem tudnak kötődni Supermanhez, mert annyira felsőbbrendűnek van beállítva, sztem senki sem szeret alsóbbrendűnek van beállítva, én sem. Milyen szabályt rúgott fel a saját világán belül?
 

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7889 Dátum: 2014. április 11. - 22:11:59 »
Gondolom a nyaktörésre gondol.  :headscratch: (ami annyiból szomorú, hogy addig nem ölt Supi, azóta meg már a rajzfilmekben és a comicsban is szépen eljátszották ezt a kártyát...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7890 Dátum: 2014. április 11. - 22:17:46 »
Ok akkor most sztem sokkolni fogok, de ha 7 milliárd ember élete múlik rajta akkor nincs kérdés, hogy megölöm azt az egyet. A másik meg a rombolás. Az összes Superman animációs filmben lerombolják egész Metropolist, több 100 ezer ember meghal és senki nem rinyál. Bocs, de abban a szituban jogos volt a gyilkosság.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7891 Dátum: 2014. április 11. - 22:46:59 »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7892 Dátum: 2014. április 12. - 00:05:02 »
Talán Zack Snyder legrosszabb filmje.
Sucker Punch?

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7893 Dátum: 2014. április 12. - 00:27:36 »
A Sucker Punch nézhetetlen.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7894 Dátum: 2014. április 12. - 02:04:08 »
Ma mi is megnéztük Tomival az Am. Kap. 2-t. Olvastam róla előtte, hogy jól sikerült, ám némi fenntartással ültem be, mert a legtöbben a BA filmhez hasonlították minőségben, ami nekem egyáltalán nem tetszett, sőt úgy nagy átlagban a Marvel Studios filmjeit 2 kivétellel (Vasember 1, Megtorló: Háborús övezet) rém gyengének tartom. DE! Ez a film nemhogy a Marvel Studios eddigi legjobb filmje, de kiemelkedően jó film lett.  :nezze: Rendkívül hatásos film nagyszerű történettel, (végre) mondanivalóval, az elmét megmozgató gondolatokkal, jó poénokkal, termédek easter eggel, erős látványvilággal és Kapi új ruháját nem tudom elégszer dicsérni.  ;D A demens Peggy Alzheimeres jelenetén pedig majdnem sírtam, baromira szívbemarkoló jelenet volt. Erősen gondolkodom rajta, hogy még egyszer megnézzem moziban. A végén pedig Magneto gyermekei tette rá a koronát a filmre. Tomival beszéltük az, hogy tényleg mintha nőt volna Pietro, mint Hulk, de talán csak közelebb került a kamerához, azért tűnt növésnek, vagy új képességgel ruházzák fel Higanyszálat? :headscratch:
Aki teheti mindenképpen nézze meg ezt a filmet!  ;)

Más:
Baromi jó X-Men reklám, ahol a mutánsok történelmébe nyerhetünk betekintést:
http://www.25moments.com/#!/moments/1962

Még mindig úgy érzem, hogy az X lesz az idei év legjobb képregényfilmje, de most a Kapi erősen mellékerült. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7895 Dátum: 2014. április 12. - 09:00:31 »
Talán Zack Snyder legrosszabb filmje.
Sucker Punch?
Én azt a filmet nem tartom rossznak. nem is akar többnek tünni, mint egy másfél órás steampunk videoklipp. Na jó a végén a tanulság levonása picit erős.
Ok akkor most sztem sokkolni fogok, de ha 7 milliárd ember élete múlik rajta akkor nincs kérdés, hogy megölöm azt az egyet. A másik meg a rombolás. Az összes Superman animációs filmben lerombolják egész Metropolist, több 100 ezer ember meghal és senki nem rinyál. Bocs, de abban a szituban jogos volt a gyilkosság.
Miért sokkolna a véleményed?  :lol:
Az a jelenet nem indokolja a gyilkosságot, tudom, mire utal csak azt nem teremti meg. Ha volt ereje erre, lett volna arra is, hogy másképp rendezze le a szituációt.  ;)
A városrombolásban furább az, hogy pár másodperc alatt ki is űrül a város. A Függetlenség napja idején,még lehetett PG-13 filmben mutatni azt, hogy sok száz ember meghal, itt viszont, mivel az még szembetűnővé tenné, hogy supi nem ezzel törődik (ami egyébként szerintem is elfogadható), akkor inkább űrűljön ki rejtélyesen, meghagyva White-ék szerencsétlenkedését.
De amitől végképp hülyét kapok, az az, hogy Costner, feláldozza magát a kutyáért, és rászól, Supira, hogy ne, ne ments meg, mert megtudják az emberek...
Biztosan hallgattam volna rá.  :stupid:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7896 Dátum: 2014. április 12. - 10:03:16 »
Örülök, hogy ilyen jó véleménnyel vagytok a Kapi filmről, már a trailerek is meggyőzőek voltak, de a ti véleményeitek még jobban megerősítettek, hogy moziban nézős. :) Én valószínűleg jövő héten fogom megnézni, a kedvezményes napon. :)

Todd: tény, hogy vannak hibái az Acélembernek (mint a legtöbb filmnek is), viszont ezzel együtt is egy rendkívül élvezetes, szórakoztató filmet kaptunk, és ami számomra fontosabb: véééégre ennyi idő után sikerült elszakadniuk a Reeve-filmek világától, és új alapra helyezni a történetet, utat nyitva a Supi/Bat - JLA felé. ráadásul sikerült úgy bemutatniuk az eredetsztorit, hogy frissnek hasson, ami 10 év Smallville után nem kis teljesítmény. Krypton világa lenyűgöző lett, Cavill meg az eddigi legjobb Superman szerintem (oké, színészkedésben nem veri Reeve-t, de azért megfelelt a kihívásnak, és alkatilag tökéletesen passzol a karakterhez). Remek volt aszínészi gárda is, szóval én kaptam annyi pozitívumot a filmtől, hogy a negatívumokat elnézzem. ;)

Ja, és a Thor 2-vel is ugyanígy vagyok, élvezetes, szórakoztató film lett, klassz látvánnyal, nekem bejött. Nem baj, ha nem megy le minden film Nolani mélységekbe.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7897 Dátum: 2014. április 12. - 10:04:59 »
De amitől végképp hülyét kapok, az az, hogy Costner, feláldozza magát a kutyáért, és rászól, Supira, hogy ne, ne ments meg, mert megtudják az emberek...
Biztosan hallgattam volna rá.  :stupid:

Nekem tetszett a MoS,de tényleg az a leghülyébb jelenet az egész filmben...annyira értelmetlen.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7898 Dátum: 2014. április 12. - 10:20:45 »
Nem csak azért töri el a nyakát Zodnek mert ott van egy 4 tagú család éppen. Zod az egész Földet kiirtotta volna és ezt el is mondta.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7899 Dátum: 2014. április 12. - 11:19:58 »
Zod az egész Földet kiirtotta volna és ezt el is mondta.
Akkor ebben hasonlít a főgonoszok 90%-ára.  ;) Ez mióta érv, mert akkor csak Megtorlók szaladgálnának a képregények lapjain.