Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7920 Dátum: 2014. április 13. - 22:43:44 »
Nem azt mondja, hogy nincs benne akció, hanem hogy a közelharci jelenetket nem lehet kivenni, nem lehet látni rendesen.
This is a joke. A real practical Joke.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7921 Dátum: 2014. április 13. - 23:33:06 »
Tudom, hogy mit mond. Én a közelharci jeleneteket is jól láttam. Nem volt vele gondom. Alig várom, hogy újra lássam a filmet.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7922 Dátum: 2014. április 14. - 05:59:59 »
Szerintem ebben azért van valami , annyira pörgős volt egy-egy ilyen közelharc , hogy tényleg nem lehetett kivenni mi is történik.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7923 Dátum: 2014. április 14. - 09:45:14 »
Ezt elmondható minden mostani filmről...  :roll:  :roll:
vmiért ez a divat most, lassan már 10 éve... és a francért se tudják elhagyni...  :drying:

De amúgy egyet értek azzal, hogy ahhoz képest itt még egész jól láthatóak voltak a harc jelenetek, kapásból az első olyan volt, mint egy Mortal videójáték ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7924 Dátum: 2014. április 14. - 12:27:27 »
Én is úgy vettem észre, hogy a mai trendekhez képest nagyon is jól látható volt az akció benne végig. A hidas jelenet tetszett a legjobban.

Constant

  • Megtorló
  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 218
  • Pszichopata
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7925 Dátum: 2014. április 16. - 15:33:40 »
CONSTANT IN TRANCE:
-Arctic Moon
-Armin van Buuren
-Above and Beyond
-Sophie Sugar
-Tranquility Base

Lord Constant Level Complete! :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7926 Dátum: 2014. április 16. - 22:11:45 »
Na megnéztem én is a Kapi 2-t. :) Jó volt és izgalmas, de annyira azért nem ájultam el tőle. Tisztességesen összerakott film volt, jó színészekkel, jó látvánnyal, és voltak erős jelenetek is benne, de azért nálam nincs egy szinten az Avengerssel. Kb a Vas 3-hoz sorolnám én is. De pl a Thor 2 élvezetesebb volt nekem. Nem azért, mert a Kapi rossz lenne, mert hangsúlyozom, nagyon tisztességesen összerakott film (minden képregényfilmnél ez kéne legyen az alap, a Wolvie készítői tanulhatnának tőle!), csak talán maga a karakter nem annyira nagy kedvencem, illetve ez a Hidra szál engem nem mozgat meg annyira, lehet ezért nem nyűgözött le annyira, valami kis plusz hiányzott. Ha a Pók 2-t nem rontják el, akkor az biztos jobban fog tetszeni, mint ez a film, de lehet, hogy még az X-Men is jobb lesz. Gondolom az eltérő ízlésvilágunk miatt nem volt akkora hatással rám a film, mint rátok. Valahogy úgy vagyok Kapival, hogy ő csapatban működik jól szerintem, magában kevésbé... Póki meg pont fordítva, ő magányos farkasként jó.

Viszont az Özvegy nagyon jó volt, Sólyom is klafán nézett ki akcióban (bár a színész szerintem nem volt annyira Sam Wilson-os), meg úgy a karakterek mind rendben voltak. Az akciók és a bunyók pedig csillagos ötös, szerintem jól lehetett látni mindent, és nagyon jól meg voltak csinálva.
Mondjuk a film végén kicsit olyan érzésem volt, mintha egy videójátékban lennék (cseréld ki a chipet de mindhárom anyahajón egyszerre) ;D . Mondjuk kissé WTF volt, hogy a chipek nem voltak valami túl védett helyen...
Arnim Zola meg a 20 km-es mágnesszalaggal... LOL! :lol:

Szóval szép volt, jó volt a Kapi 2, de azért messze nem az év filmje szerintem. :) De tisztességesen megállta a helyét.

Egyébként a film előtt leadták a Pók 2 és a Galaxis őrzői előzetesét is. :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7927 Dátum: 2014. április 17. - 12:48:28 »
a Wolvie készítői tanulhatnának tőle!)
Ezt a második Rozsomákot ugyanannyira és ugyanannyian húzzátok, mint mondjuk a Macskanőt. Miért? Bár nem volt egy óriási élmény, valójában nem volt konkrétan rossz film, mint egy Macskanő.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7928 Dátum: 2014. április 17. - 12:59:26 »
Sőt! Az első rész sem volt olyan szörnyű, simán nézhető kategória. A második meg kifejezetten tetszett nekem. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7929 Dátum: 2014. április 17. - 13:03:33 »
A második szerintem is tök jó film volt.
This is a joke. A real practical Joke.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7930 Dátum: 2014. április 17. - 13:42:13 »
Véleményem szerint mindkettő sz*r volt! Annyi különbséggel,hogy az első nézhetetlen, míg a másodikban vannak jó jelenetek. De a végső harc meg az adamantium állóképességének újradefiniálása nálam végleg kiverte a biztosítékot :stupid:

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7931 Dátum: 2014. április 17. - 14:45:35 »
Nos ha már rozsomák filmek véleményezése került elő akkor én is elmondom a véleményemet az első gyenge közepes a második meg közepes színvonalú legalábbis nekem.
Nem tudom hogy másban nem-e fogalmazódott meg az Amerika kapitány 2 extra jelenet alapjánmi van akkor ha skarlát boszi meg higanyszál mondjuk nem is hős lesz hanem ellenség ultron mellet mert nekem ez volt az első gondolatom miután láttam azt a jelenetet.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7932 Dátum: 2014. április 17. - 15:25:21 »
A tavalyi Rozsomákból láttátok a bővített verziót?

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7933 Dátum: 2014. április 17. - 16:35:48 »
....én meg már követni sem tudom ezt a sok X-men filmet....

http://filmek.s9.hu/x-men-filmek/

ezek mind összefüggnek?(Bevallom a Kezdet:Farkast még meg se néztem....valahogy nem érdekel)
De ,hogy-hogy az a kezdet?valami rémlik,hogy ő volt az első X....
BATMAN,Spawn,Star Wars

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7934 Dátum: 2014. április 17. - 17:41:41 »
Igazából nem függnek össze. Nem csak első látásra tűnik egy kegyetlen nagy katyvasznak,ami tele van ellentmondásokkal, és égbekiáltó hülyeségekkel, tényleg az.
Amúgy a sorrend ez lenne:
X-Men first Class, Days of The Future Past (múlt), Origins: Wolverine, X1, X2, X3 (idáig még anno egész követhető volt), Wolverine, Days of The Future Past (jövő)
Jelenleg a Wolverine filmek azok, amik mintha nem hivatalosan törölve lennének, de ezt soha nem mondta ki senki...
De a First Class is sok pontban eltér a trilógiától.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7935 Dátum: 2014. április 17. - 17:47:55 »
 A Wolviben inkább a karakter lett rééém gyenge... a sztori még úgyahogy elment, de az adamantium megszerzés és az emlék elvesztése lett vmi über gáz...  :roll: adamantium golyó... f@#om... ezen még mindig a fejemet verem a falba  :drying:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7936 Dátum: 2014. április 17. - 17:52:09 »
Kb a Vas 3-hoz sorolnám én is. De pl a Thor 2 élvezetesebb volt nekem.
Bár nem láttam, és még egy ideig nem fogom Kapi2t látni, de remélem nem neked van igazad. Nekem a Thor2 nem tetszett, max a nagyobb harci jelenetek (bár miről másról szólna), Vas 3 is vele egy szinten van. Szóval én még reménykedem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7937 Dátum: 2014. április 17. - 18:25:51 »
Bár nem láttam, és még egy ideig nem fogom Kapi2t látni, de remélem nem neked van igazad. Nekem a Thor2 nem tetszett, max a nagyobb harci jelenetek (bár miről másról szólna), Vas 3 is vele egy szinten van. Szóval én még reménykedem.
Nyugi, a többiek oda-vissza vannak érte, úgyhogy biztos tetszeni fog neked. :D Egyébként szerintem is jó film összességében. Az, hogy én a Vas 3-hoz sorolom, egyáltalán nem negatív jelző. Csak talán túl nagyok voltak az elvárásaim, vagy ami valószínűbb, hogy Kapi karaktere és sztorijai nem ragadnak annyira magukkal, mint a kedvenc karaktereim. Jó volt a film, csak én nem estem tőle hasra annyira, hogy mindjárt az év filmjének kiáltsam ki. :)

Ezt a második Rozsomákot ugyanannyira és ugyanannyian húzzátok, mint mondjuk a Macskanőt. Miért? Bár nem volt egy óriási élmény, valójában nem volt konkrétan rossz film, mint egy Macskanő.
A Macskanőnél jobb, ha ez dícséretnek számít. ;D De egyébként önmagához képest rém gyenge volt, nekem az a bajom vele, hogy sokkal többet kihozhattak volna az alapanyagból. Abból a kevés Rozsi sztoriból, amit magyarul olvashattam, a Japános sztorik voltak a kedvenceim, ezért is vártam volna sokat ettől a filmtől. Felvillantottak ezt-azt mindenből, volt Japán, meg nindzsák, meg szamuráj, de mégsem állt össze az egész egy egységes egésszé, gyenge volt a hangulat, a szerelmi szál is gyenge volt, a sztori meg semmilyen se volt.

A másik, hogy ebben a filmben is ugyanúgy voltak logikátlanságok meg hülyeségek, mint az egyébként szintén gyenge első részben, de az elődöt legalább a sok érdekes cameo megmentette nálam, itt viszont azok se voltak. És az elég gáz, hogy a moziból úgy jöttem ki, hogy az előző rész (amit mindenki ízekre szedett) majdhogynem jobb volt...
Ja és ami megbocsáthatatlan: Mariko és Yukio szerepére sikerült kiválasztaniuk Japán két legrondább színésznőjét. Hát gratulálok. :drying:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7938 Dátum: 2014. április 17. - 22:20:01 »
az a bajom vele, hogy sokkal többet kihozhattak volna az alapanyagból. Abból a kevés Rozsi sztoriból, amit magyarul olvashattam, a Japános sztorik voltak a kedvenceim, ezért is vártam volna sokat ettől a filmtől.
Valójában ez csak a látszat. Ha elolvasod a megjelent Rozsomák könyvet, semmivel sem jobb, mint ez a film, sőt. Alighanem az lehet a baj, hogy a legelső történet túl nagy nyomot hagyott benned (első lévén), és azt az érzést vártad vissza a moziban is? Ami persze majdnem lehetetlen.
Idézet
Ja és ami megbocsáthatatlan: Mariko és Yukio szerepére sikerült kiválasztaniuk Japán két legrondább színésznőjét.
Pedig Mariko nagyon szép volt, szerintem... Yukiónak meg nem is kellett szépnek lennie.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7939 Dátum: 2014. április 18. - 00:15:35 »
Valójában ez csak a látszat. Ha elolvasod a megjelent Rozsomák könyvet, semmivel sem jobb, mint ez a film, sőt.

Tudom, de nem is azt vártam volna, hogy baromi agyafúrt csavaros sztorija legyen a filmnek, inkább jobb hangulatot vártam volna, olyat, ami magába szippant. Persze a jó sztori lenne a legjobb, de sok film működőképes közepes vagy gyenge sztorival is, ha a hangulatát és a karaktereket eltalálják, így voltam a Ghost Rider első részével is.

Idézet
Alighanem az lehet a baj, hogy a legelső történet túl nagy nyomot hagyott benned (első lévén), és azt az érzést vártad vissza a moziban is? Ami persze majdnem lehetetlen.
Tény, hogy nagy hatással volt rám a Kitty Pride/Rozsi közös sztori, de az sem azért, mert hú de bonyolult sztorija lett volna, hanem a hangulat és Rozsi összetettsége miatt, a szamuráj múltja miatt.
De igazából azt tudtam, hogy a filmben ezt nem fogják visszaadni, bár reménykedtem, hogy legalább egy picit visszaadják (ezért érzem elszalasztott lehetőségnek ezt a filmet). Aztán a vegyes kritikák hatására már nem is nagy elvárásokkal ültem be a filmre, csak reméltem, hogy izgalmas, szórakoztató lesz, és nem lesznek túl nagy hülyeségek benne. Egy amolyan Rozsiba oltott Utolsó szamuráj feelinget vártam volna a filmtől. Szóval nem azt vártam volna el, ami a képregényben volt, csak egy szórakoztató filmet. Ehhez képest nagy csalódás volt, egyszerűen nem jött át a japános-nindzsás-szamurájos hangulat, egy gyenge katyvaszként hatottak ezek az elemek, nem kölcsönöztek ütős hangulatot a filmnek. Ráadásul sokszor unalmas volt a film, kevés volt a bunyó, legalább pörgősebbre csinálták volna. És a bunyók sem voltak túl emlékezetesek, talán csak Shingen párbaja Logannel, illetve a végén a robot szamurájos bunyó. És ha már a harcoknál tartunk, az egyik legnagyobb hülyeség ott volt, amikor a film végén Rozsi bement a faluba Yashida kastélya előtt, ahol a ninják elkapták... Hát ott fogtam a fejem. Rozsi totál amatőrként viselkedett, mint aki nem tud harcolni, csak szaladt előre, hogy a ninják belelőhessenek 200 nyilat... Atyaég. Aztán a kastélyban, mikor Rozsi kiszabadul, sehol egy darab őr?? Minden ninja a faluban maradt? Fájdalmas volt...

Idézet
Pedig Mariko nagyon szép volt, szerintem... Yukiónak meg nem is kellett szépnek lennie.
Ez mondjuk ízlés kérdése, de nekem egyik színésznő sem tetszett, és ez is nagyban rontotta a filmet a szememben. Rozsi és Mariko között egyszerűen nem működött a kémia, ráadásul a film első felében tipikus csitriként viselkedett, tudta, hogy el akarják kapni, de azért le akarta rázni Logant...
Meg a másik, hogy ha már a film felvillantotta két kultúra találkozását, akkor elvártam volna egy kis magvas filozófiát bele (nem sokat, csak egy picit), na de hogy az legyen az egyetlen mélyenszántó gondolat a filmben, hogy nem illik beleállítani az evőpálcikákat a kajába... :omg:
És ahogy írtam, a karakterek se nagyon ragadtak meg, lényegében Jackman hozta az elvárt szintet, de rajta kívül csak a Vipera volt igazán jó (meg a szamuráj robot jól nézett ki, de ennyi...).

Összességében számomra tökéletesen felejthető film lett, még alacsony elvárásokkal is, és nem azért, mert azt vártam volna, amit a képregénytől (más kérdés, hogy ha én lettem volna a rendező, szinte mindent másképp csináltam volna), hanem mert még önmagában filmként is gyenge volt - Rozsi filmként is, meg szamurájfilmnek is.

És ugyanazért haragszom erre a filmre is, amiért az F4-re: úgy érzem, sokkal többet ki lehetett volna hozni az alapanyagból, rengeteg jó lehetőség lett volna bennük, de az alkotók elpocsékolták, és egy felszínes, gyenge vacakot kaptunk.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.