Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887028 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7940 Dátum: 2014. április 18. - 00:23:23 »
Igaz, a faluba menős rész tényleg WTF volt, azt elismerem.
Mitől működött volna köztük bármi is, amikor Logan 30 évvel idősebb volt? :) Ha nem számítjuk, hogy bő százzal.
Szerintem ebben a történetben nem volt több, illetve kihozták belőle, amit lehetett. Jó színészeket válogattak bele, Hiroyuki Sanada a legjobb japán harcművész színész, a nagaszakai párhuzamok jók voltak, Vipera is, nekem a bunyók is bejöttek, úgyhogy nekem tetszett. :)
Az F4: hát, azon lehet vitázni, hogy lehetett volna-e jobb is. Én örülök, hogy kiaknázták Ben és Johnny kapcsolatát, és ez elvitte kissé poénosra a hangulatot. Kellett egy ilyen is, nem csak vérkomoly drámák minden képregényfilmhez.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7941 Dátum: 2014. április 18. - 21:42:41 »
Mitől működött volna köztük bármi is, amikor Logan 30 évvel idősebb volt? :) Ha nem számítjuk, hogy bő százzal.
Persze, hogy nem működött, mert az alkotók nem terveztek hosszú távon Mariko karakterével, illetve a szerelmi szállal. Nekem ez kicsit olyan volt, mint amikor Raimi berakta a Pók 3.-ba Gwent a rajongók kedvéért.

Idézet
Szerintem ebben a történetben nem volt több, illetve kihozták belőle, amit lehetett.
Szerintem ki lehetett volna hozni többet, ha jobban hozzányúltak volna a képregényes alapanyaghoz, például fény derülhetett volna Rozsi szamurájos múltjára, behozhatták volna Ogunt, satöbbi. (Sőt, ha megnyerték volna Ellen Page-t is, akkor még a Kitty/Rozsi közös kaland is összejöhetett volna valamilyen formában. ;D )
De még ha el is fogadjuk, hogy abból a sztoriból kell kiindulni, amit írtak a filmhez, a megvalósítás akkor is rém gyenge lett számomra. Az Utolsó Szamuráj ninjás rajtaütése simán kenterbe veri a Rozsi ninjás jeleneteit. :-\ Mariko és Yukio nem tetszett, illetve ami hibákat korábban is írtam, ugyanúgy áll. Több akció, több cameo kellett volna, számomra gyenge a film minősége.

Idézet
Hiroyuki Sanada a legjobb japán harcművész színész
Őt én is nagyon bírom, de úgy érzem, a karaktere itt nem igazán tudott kibontakozni. Az egyetlen emlékezetes jelenete a Rozsival való párbaj volt.

Idézet
Az F4: hát, azon lehet vitázni, hogy lehetett volna-e jobb is. Én örülök, hogy kiaknázták Ben és Johnny kapcsolatát, és ez elvitte kissé poénosra a hangulatot. Kellett egy ilyen is, nem csak vérkomoly drámák minden képregényfilmhez.
Ebben a kérdésben más véleményen vagyunk, szerintem lehetett volna jobb filmet csinálni, én megnéztem volna egy komolyabb hangvételű alkotást, szerintem az sikeresebb is lehetett volna. Egyébként a humor és a dráma sem zárja ki egymást, csak meg kell találni a helyes arányokat, erre jó példa a Vasember 1. Ezzel együtt elfogadom, hogy neked és sok más embernek is tetszett ez a laza hangvételű, humoros F4, de én mást vártam volna a filmtől. A humorral nem volt bajom, de sok minden mással igen. És az az érzésem, hogy addig nem fogok jó F4 filmet látni, amíg vissza nem kerülnek a jogok a Marvelhez.  :-\
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7942 Dátum: 2014. április 19. - 17:42:27 »
Mna végre betudok nyugodtan lépni ebbe a topicba, hisz megnéztem az AmKap2-t.

Húú! Úgy érzem a Marvelnek most már biztosan megvan egy sikeres receptje a képregényfilmekhez, mert végig azon gondolkoztam, hogy hát, mi kell ennél több - jó story, van tőke, így a kivitelezés is szuper, jó színészek, stb - tehát végre elérkeztünk oda, hogy majdnem biztosan egy valamirevaló szuperhősfilmet kapunk a Marveltől, tudták stabilizálni a vizet, már nem akkora a rizikó.  :) Bárki bármit mond, minden végül ízléstől fog függni, de azért abban mindnyájan megegyezhetünk, hogy most egy pár éve azért stabilan minőségi filmeket kapunk a Marvel stúdiójából.

Amúgy rohadt jó film volt, elvittem anyut is, mert náluk vagyok az ünnepre és imádja Robert Redfordot.  :) Nagyon élvezte a poénokat, hangosan nevetett egy pár dolgon.
Falcon rohadt jó lett, nem tudtam, hogyan fogja csinálni Mackie, de szinte tökéletesen hozta, már csak azt remélem, hogy BA2-ben vagy máshol pici pirosat is csempésznek a szárnyakra. Hozta a film témája is, hisz azért aktuális dolgokkal foglalkozott, bár a végén a volt-shield ügynökök a CIA színeiben picit azért ironikus volt, nehogy már valaki azt akarja sugallni, hogy a cia most a jófiúk.  :lol:
A Peggys jeleneten én is kidobtam egy könnyet (ez már Thor2nél is megtörtént, nem tudom mi van velem, talán terhes vagyok  :lol: ), a híd alatt a harc Bucky és Kapi között meg állkiakasztó volt, szuperül összehozták, de úgy néztem, hogy nagyrészben elég élesek (jók) lettek a harcjelenetek az egész filmben, a hajó jeleneten az elején is csak bólogatni tudtam, meg ez az első marvel film, ahol még az Özvegy is fullban bejött kinézetileg és színészi játékilag is (Scarlettnek nagyon jól áll ez a kiegyenesített haj). A Triskelion megjelenésén meg majdnem nem kaptam levegőt, olyan nerdgasm közepette voltam.

A cameok meg easter egg említések meg aranyat értek: Strange doki, Sharon a végéről(Carter, feltételezem), Strucker, Rumlow, a Vas2-es szenátorral még egy jó szálat bevarrtak a közös univerzum érdekében.

A második post-cred jelenetről lemaradtam, mert anyu már az elsőre is alig maradt bent, nem hitte, hogy lesz valami is a feliratok után.  :lol:

Szóval, 10/10 már csak azért, mert láthatom a mozivásznon az egyik kedvenc szuperhősömet.  :capam:

---

Baron Wolfgang von Strucker: This isn't the age of spies. This is not even the age of heroes. This is the age of miracles... and there's nothing more horrifying than a miracle.

Ez a szöveg csak nekem tűnt úgy, hogy utalás a mutánsokra
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 19. - 20:48:40 írta Szilánkmentes »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7943 Dátum: 2014. április 20. - 13:20:46 »

Baron Wolfgang von Strucker: This isn't the age of spies. This is not even the age of heroes. This is the age of miracles... and there's nothing more horrifying than a miracle.

Ez a szöveg csak nekem tűnt úgy, hogy utalás a mutánsokra?
A mondat után két mutánst láthattunk, úgyhogy igen. Bár nem tudom miért nagyobb csoda egy mutáns, mint a Boszúállók bármely tagja. Egy ilyen mondattal szerintem Dr. Strangere, vagy a Végtelen kövekre kéne utalni.

A Triskelionnak elég konkrét kinézete van a képregényben, itt totál áttervezték.

A Vízió programnak van bármi köze a Vízió nevű androidnak? Bár angol verzióbanban nem "vision"-t mondtak azt hiszem.

Fury nem adta könnyen a bőrét, látható volt, hogy kemény ügynök ő azért. Az autója, meg a Shield bázis mesterséges intelligánciája biztos Stark technológia :D


Észrevettéttek, hogy az első hajós bevetésen nem volt piros szín a pajzsán?


Észrevettétek, hogy más lett a II.VH-s ruhája az első részhez képest?  :stupid:

« Utoljára szerkesztve: 2014. április 20. - 14:03:24 írta VTomi »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7944 Dátum: 2014. április 20. - 16:01:46 »
Miben?
Lehet modernizálták egy kicsit  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7945 Dátum: 2014. április 20. - 16:05:11 »
Plussz piros sávok, itt-ott más a szín. Nem olyan eget-rengető a különbség.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7946 Dátum: 2014. április 20. - 16:59:43 »
Plussz piros sávok, itt-ott más a szín. Nem olyan eget-rengető a különbség.

Najó, de miért? Plusz egy sáv, ami a moziban is feltűnt. És ha megnézed, minden másképp van. Az övtáskák, a karján a pántok nincsenek, minden varrás, minden heveder másképp van.
Közben az jutott eszembe, hogy ezek valószínűleg utángyártott cuccok, a múzeum számára. Nem azt a leharcolt göncöt teszik ki, amiben megtalálták Kapit.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7947 Dátum: 2014. április 20. - 17:28:18 »
Végül is, eredeti tervem ellenére én is megnéztem az Am Kap 2. részét.
Mint ahogy legtöbbeteknek nekem is tetszett a film és az eddigi egyik legerősebb képregényfilmnek érzem.
(Jó nem volt egy Sötét Lovag, de azért meg volt benne minden ami kellett egy jó képregényfilmhez)

Szerk: Ezt figyeljétek, rendesen van cserebere, de pl a Star Wars/Trek minden országban meg volt hagyva.

« Utoljára szerkesztve: 2014. április 20. - 18:28:18 írta Comicboy »
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7948 Dátum: 2014. április 20. - 19:11:35 »
Nirvana, Shakira...jobb is, hogy nem ismeri őket :D
Tejet kérek! Csokisat!

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7949 Dátum: 2014. április 20. - 19:39:22 »
Nirvana, Shakira...jobb is, hogy nem ismeri őket :D

Hát azért a Nirvana (amellett, hogy szerintem egy nagyszerű banda...) eléggé része a 90-es évek popkultúrájának, hogy így ledegradáljuk.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7950 Dátum: 2014. április 20. - 21:00:42 »
Hát azért a Nirvana (amellett, hogy szerintem egy nagyszerű banda...) eléggé része a 90-es évek popkultúrájának, hogy így ledegradáljuk.

Szerintem one hit wonder banda, csak Cobain halála miatt túl van misztifikálva.
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7951 Dátum: 2014. április 20. - 21:05:43 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7952 Dátum: 2014. április 20. - 21:09:39 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Mi azt kaptuk amit az amcsik ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7953 Dátum: 2014. április 20. - 21:22:32 »
Hát azért a Nirvana (amellett, hogy szerintem egy nagyszerű banda...) eléggé része a 90-es évek popkultúrájának, hogy így ledegradáljuk.

Szerintem one hit wonder banda, csak Cobain halála miatt túl van misztifikálva.

Hát azért sok banda szeretne egy olyan minőségű lemezt, mint a Nevermind. De ne offoljunk tovább :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7954 Dátum: 2014. április 21. - 10:12:47 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Szerk: Ezt figyeljétek, rendesen van cserebere, de pl a Star Wars/Trek minden országban meg volt hagyva.
Thai Foodtól lefelé ugyan az. De poén, hogy per jellel van elválasztva a Trek és a Wars és US-ben ki van húzva a SW  :hehe:
A Trouble Man soundtrack valami nagy szám? :headscratch:
Kik? ezt nem az országok manipulálták, hanem a filmkészítők. Nekik miért ne lehetett volna. De valóban érdekes ez az egész.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7955 Dátum: 2014. április 21. - 11:15:25 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Szerk: Ezt figyeljétek, rendesen van cserebere, de pl a Star Wars/Trek minden országban meg volt hagyva.
Thai Foodtól lefelé ugyan az. De poén, hogy per jellel van elválasztva a Trek és a Wars és US-ben ki van húzva a SW  :hehe:
A Trouble Man soundtrack valami nagy szám? :headscratch:
Kik? ezt nem az országok manipulálták, hanem a filmkészítők. Nekik miért ne lehetett volna. De valóban érdekes ez az egész.

Utalva arra, hogy a Star Warst már megnézte.
« Utoljára szerkesztve: 2014. április 21. - 12:43:50 írta Szilánkmentes »

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7956 Dátum: 2014. április 21. - 11:47:30 »
Egy kép a bővített verzióból:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

SwitcX

  • Vendég
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7957 Dátum: 2014. április 21. - 12:36:44 »
Szegény  :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7958 Dátum: 2014. április 21. - 12:43:30 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Szerk: Ezt figyeljétek, rendesen van cserebere, de pl a Star Wars/Trek minden országban meg volt hagyva.
Thai Foodtól lefelé ugyan az. De poén, hogy per jellel van elválasztva a Trek és a Wars és US-ben ki van húzva a SW  :hehe:
A Trouble Man soundtrack valami nagy szám? :headscratch:
Kik? ezt nem az országok manipulálták, hanem a filmkészítők. Nekik miért ne lehetett volna. De valóban érdekes ez az egész.

Utalva arra, hogy a Star Warsot már megnézte.
A /-jel arra utal, hogy vagy-vagy. És a Trek mellett döntött. Mert a Wars kaki :D Szerintem ezt jelenti.  :D

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #7959 Dátum: 2014. április 21. - 13:17:25 »
Érdekes, hogy így belenyúlhattak.

Szerk: Ezt figyeljétek, rendesen van cserebere, de pl a Star Wars/Trek minden országban meg volt hagyva.
Thai Foodtól lefelé ugyan az. De poén, hogy per jellel van elválasztva a Trek és a Wars és US-ben ki van húzva a SW  :hehe:
A Trouble Man soundtrack valami nagy szám? :headscratch:
Kik? ezt nem az országok manipulálták, hanem a filmkészítők. Nekik miért ne lehetett volna. De valóban érdekes ez az egész.

Utalva arra, hogy a Star Warsot már megnézte.
A /-jel arra utal, hogy vagy-vagy. És a Trek mellett döntött. Mert a Wars kaki :D Szerintem ezt jelenti.  :D

Szerintem meg szimplán csak lusta volt még egyszer leírni a Star szót ;)
Ha meg már a rosszabbikat akarta volna kihúzni akkor a Treken lenne egy jó nagy satírozás ;D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."