Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8080 Dátum: 2014. Május 23. - 21:40:53 »
Huuuhuuu, na túl vagyunk az új Xmenen... hát mit mondjak, az idei év felhozatal eddig nálam 100%-os  ;D
Nagyon bejött a film, bár voltak dolgok amik annyira nem tetszettek... pölö, azért elég érdekes volt, hogy az FC gárdáját csak úgy fél mondatba lerendezték, hogy meghaltak... :S
meg a végén vártam volna vmi nagy pukkot, de ahhoz képest a múlt nem volt valami nagy durranás, jön Magnus, egy egész stadionnal és Őr "sreggel", aztán kis hajcihő Charles-al és Rejtéllyel, majd búcsút int mindennek és elmegy... valahogy kis űr maradt bennnem ezután, ellenben a jövő... na az odavert...  :o már ahogy kezdődött, hullák mindenhol, volt egy kis Terminátoros utánérzés azért  :D aztán a harcok... nagyon durva volt látni, hogy nyírják ki sorban a szereplőket... kétszer...  ;D egyik durvább halál volt, mint a másik... nemt om, hogy most Koloszus első halála volt durvább, vagy a második... :D azt viszont sajnáltam, hogy a régi részek szereplői  télleg csak statiszták voltak a jövőben... ezért visszahívni, Halle-t, Danielt, Annat... vajon mennyi zsét kaptak ezért? :D
Azon meg Meglepődtem, hogy Rozsó végül életben maradt, totál azt hittem, hogy így fogják kiírni majd Hught.
Bírtam, hogy mennyire divat utálni és lenézni az Ulti univerzum sztorijait, vicces volt látni, hogy mennyi  mindent felhasználtak az első X részekből, az Őrrobotok átvariálása, az elnök kamerák előtti merénylet kisérlete...
Aztán a vége, na nekem az az utsó 2 perc tette fel az I-re a pontot, nagyon bejött az új jövő, már Kesley Grammer Bestia jelenetén is szöszentem (na, ha Halle, kapott pénzt azért a szerepért, vajon az öreg színész mennyit tett zsebre, hogy 2 óráig sminkeljék majd átsétál a kamera előtt és ennyi  :hehe: ), de amikor megjelent Jean, na meg Scooott :D nem bírom a pápaszemüvegest, de baszsus, mekkora királyság már, hogy visszahozták (és milyen kis csini szemüvege volt), ezek után már tényleg jönnie kellene a 4. résznek :D

Hopp, és a zene, az is nagyon tetszett, hogy az X2 zenéjét használták fel, de itt-ott azért az FC muzsikái is visszaköszöntek.

Btw: Pietroból Peter lett? Így totál eltérnek majd a Bosszúállóktól, mégse lesz nagy "karakter összecsapás", és az emberekben se fog nagy kérdőjelet hagyni.
a jelenete amúgy nagyon ütős volt :D

Szerk:
Hopp, azt kifelejtettem, hogy nekem még az pindurit csalódás volt, hogy nem magyarázták meg, hogy lett Logannek újra fém karma (mondjuk vhol gondoltam, hogy azzal nem fognak tökölni), de hogy az se lett megmagyarázva, hogy Xavier él, az "nagyon szíven ütött"  :uhoh:, mer mindenhol azt nyilatkozták, hogy meglesz magyarázva... de legalább Charles járása az elég pofás lett...
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 24. - 10:06:05 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8081 Dátum: 2014. Május 24. - 20:30:19 »

Szerk:
Hopp, azt kifelejtettem, hogy nekem még az pindurit csalódás volt, hogy nem magyarázták meg, hogy lett Logannek újra fém karma (mondjuk vhol gondoltam, hogy azzal nem fognak tökölni), de hogy az se lett megmagyarázva, hogy Xavier él, az "nagyon szíven ütött"  :uhoh:, mer mindenhol azt nyilatkozták, hogy meglesz magyarázva... de legalább Charles járása az elég pofás lett...

Dettó...

Azért érződött a filmen hogy jó kezekbe került vissza a rendezés. A sok visszaemlékezős jelenetben azért nem csak az ő rendezései villantak fel ami feelinges volt. Összességében jó kis mozi volt de nekem vmi hiányzott ahhoz hogy 5 csillagos legyen. Túl sok volt a karakter így a legnagyobb hangsúly 3 figurára szorult (és Logan nem volt köztük ami nem baj... :D ). Kiváncsi leszek hogy akarják majd ezt a franchiset folytatni. Jó kezekben van a sorozat a 20th centurynél.

Ja és Fassbender hatalmas.


Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8082 Dátum: 2014. Május 25. - 10:32:45 »
Megnéztem én is, pedig nem terveztem, hogy mozizás lesz ebből, de valaki elvitt.

Csak nekem tűnt minden halál súlytalannak? Érződött, hogy minden jó lesz a végén és csá, nincs miért idegeskedni. Ezért mínusz pontok jártak. Lényegében egy jó film volt, de nem egy kiemelkedően jó film. (nagyon) Pozitív csalódás Higanyszál volt, ő egy ász, hands down. Fassbender meg hatalmas, amíg az elsőben (FC) még úgy éreztem, hogy nem talált magára, most a hátán vitte az egész filmet színészileg. Rettenetesen jó!

Ja, az utolsó jelenet meg a régi Bestiával, Jeannel, a Scottos poénnal (ami szuper volt  :D ) is nagyon bejött.

Credits utáni jelenet meg felpörgette bennem megint az X hypot, mint anno a The Wolverine végén a Prof/Magnetos jelenet, valahogy nagyon ráéreznek a Foxnál ezekre a pici snippet dolgokra mostanában. Jöjjön hát Apokalipszis kora.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 10:35:34 írta Szilánkmentes »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8083 Dátum: 2014. Május 25. - 11:53:51 »
Valszeg Kedden megyek majd megint megnézni, és jobban figyelek rá, de csak én hallottam Warpathet Harcosnak fordítva?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8084 Dátum: 2014. Május 25. - 12:49:17 »
Hasonló a véleményem a többiekkel. A történet, és a szereplők jók, de kicsit durva volt, ahogy kinyírták a szereplőket, főleg, hogy az eddigi X mozik nem voltak ennyire véresek. Arra én is kíváncsi lettem volna, hogy Loannak hogyan leszenk újra fém karmai, illetve arra is, csak pár szóban, hogy miután a folyóból kiszedik, akkor hogy alakul az élete. Meg egy kicsit szétesettnek érzem a végét. Egyszer csak felkel a suliban, odamegy a profhoz, és elmondja az igéjét, amikor azon a napon annak már 40 éve, hogy megtörtént. Szóval a vége kicsit esetlen, de az egész történet szerintem oltári, annak én sem örülök, hogy a régi X-ek keveset szerepeltek, és igazából Logan útja volt a középpontba állítva, a kötelező jövőképi bevágások meg csak azért kellettek, hogy meg legyen törve a sok Jackman invázió a vásznon.
A végén jó volt, hogy a múltat megváltoztatta, annak része lett az is, hogy Jean és Scott nem halt meg, így igazából újra együtt a csapat.


A stáblista után után után ki volt az a nő aki nagyon legózott Egyiptomban? Nekem sajnos semmit sem mondott az a jelenet.
SD. EJC.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8085 Dátum: 2014. Május 25. - 13:15:16 »
A stáblista után után után ki volt az a nő aki nagyon legózott Egyiptomban? Nekem sajnos semmit sem mondott az a jelenet.

Apokalipszis.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8086 Dátum: 2014. Május 25. - 13:17:29 »
A stáblista után után után ki volt az a nő aki nagyon legózott Egyiptomban? Nekem sajnos semmit sem mondott az a jelenet.

Apokalipszis.
Éedekes, nekem nem tűnt nőnek. Egy kb 12 éves fiú sztem.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8087 Dátum: 2014. Május 25. - 13:19:23 »
Azért azzal viatkoznék, hogy Jackman volt a főfő... ebben a részben azért eléggé háttérben volt, még a végső csatából is kihajították (szó szerint) fél perc után... valamelyik kritikában írták, hogy jobbára csak statiszta szerepe volt, ezzel egyet értek teljesen  :D itt-ott megmondta a tutit, aztán háttérbe került, Prof és Magnuson volt jobbára a hangsúly.


A vége stáblista az nem csaj volt, hanem egy fiatal srác, En Sabah Nur, majd később felveszi az Apokalipszis nevet, a háttérben meg ott volt a négy lovasa (Halál, Háború, Éhinség, Viszály), az nagyon tetszett.  :D
Amúgy arra nagyon kívi vagyok, hogy vajon vele megint eljátszák e az időutazós kártyát, mert nála azért elég sokszor előkerül ez a lépés...   :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 13:20:57 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8088 Dátum: 2014. Május 25. - 14:32:55 »
Azért azzal viatkoznék, hogy Jackman volt a főfő... ebben a részben azért eléggé háttérben volt, még a végső csatából is kihajították (szó szerint) fél perc után... valamelyik kritikában írták, hogy jobbára csak statiszta szerepe volt, ezzel egyet értek teljesen  :D itt-ott megmondta a tutit, aztán háttérbe került, Prof és Magnuson volt jobbára a hangsúly.


A vége stáblista az nem csaj volt, hanem egy fiatal srác, En Sabah Nur, majd később felveszi az Apokalipszis nevet, a háttérben meg ott volt a négy lovasa (Halál, Háború, Éhinség, Viszály), az nagyon tetszett.  :D
Amúgy arra nagyon kívi vagyok, hogy vajon vele megint eljátszák e az időutazós kártyát, mert nála azért elég sokszor előkerül ez a lépés...   :headscratch:

A jövőben, ami már a jelen majd felébred egy szarkofágból.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8089 Dátum: 2014. Május 25. - 14:52:04 »
Ja, valszeg, mitn az X Evoban...
tom, hogy voltak már pletykák, hogy a következő kaland a 80-as években lesz... de én annyira remélem, hogy elfelejtik már az FC stábját... én a régi csapattal akarnék egy filmet látni...  :uhoh:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 16:08:54 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8090 Dátum: 2014. Május 25. - 15:04:55 »
A régi Prof és Magneto sztem már nem vállal több akciózást és én is inkább Fassbenderre vagyok kiváncsi. De ő hogy kerülne az új jelenbe? Akkor valóban megint a múltban kéne játszódnia... :(
----
Amúgy miért Kitty küldi vissza a múltba az embereket és miért nem egy telepata mint az comicban. Mondjuk Charles egy feltuningolt Cerebróval.

Az hogy lehet, hogy Striker itt ilyen fiatal, míg az X-men origins: Wolverine-ben idősebb?
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 15:12:13 írta VTomi »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8091 Dátum: 2014. Május 25. - 16:12:51 »
Hát én is azt hittem, hogy a Prof fogja viszsaküldeni Logant, furi változtatás volt... de gondolom ennyiből hűek akartak maradni az eredetihez, így ennyi köze lett Kitty-nek az időutazáshoz... de merész húzás, hogy kapásból kapott egy ilyen új képességet...  :headscratch:

Hát mivel ez az egész a 70-es években játszódott, a Wolverine meg a 80-as évek végén.  Kb... mer pontos dátum nincs... de Vietnám után hagyta ott Logan a csapatot... mondjuk ebbe belegondolva, már ott is elég öreg volt Stryker... :headscratch:  valszeg akkor inkább csak itt korigálták az X2 korához képest, mer az originses Stykernek lehet még öregebbnek kellett volna lennie az X2 idején, ha már Vietnámnál is egy 40 éves fickó volt...  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 16:14:25 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8092 Dátum: 2014. Május 25. - 16:19:19 »
De az Origisben a vietnámi háborúban találkoznak. annak a vége '75-ben volt.
Ha a Dofp szerint nézzük, akkor itt kb 25-éves Striker. Az X2-ben lehet 70 éves. Az úgy korrekt nem?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8093 Dátum: 2014. Május 25. - 16:25:41 »
Szerintem kevesebb. Az X2 tizenöt évvel a kísérlet után van (ha jól emlékszem, annyit mond Stryker). Akkor kb. 30 év telhetett el a vietnami háború vége óta.  ;) Vagyis kábé 55 lehet (a színész aki játszotta 57 volt akkor).
Vagyis a Future Pastban tényleg kábé 25-nek kell lennie, szintén ennyinek kéne az Origins elején, a végén edig kábé 40-nek. Ezzel ellentétben ott nem öregedett egy percet sem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 16:27:51 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8094 Dátum: 2014. Május 25. - 16:28:32 »
Ja, sztem is rohadt sok a 70  ;D 50 vége fele sztem korrektebb...

Hát, de itt már vége volt Vietnámnak... annak az aláírását akarták megtartani... akkor ezek szerint 2 évet szolgált Logan Stryker alatt és itt már elhagyta a csapatot, tehát megtörtént Afrika...  :headscratch: deee, akkor annak a színésznek kellett volna játszania Strykert...  :headscratch: 
téééélleg nagyon elekarják felejteni azt a filmet.  ;D
Lehet akkor ez már pillangó hatás volt, már az egész idő cucc megkavarodott azzal, hogy Logan visszament az időben, és akkor az Stryker csapat vacak már meg se történt  :hehe: ejh... kár ezekbe belgondolni, mégse magyaráztak meg sok mindent, ha jobban belegondolunk, csak zavarosabb lesz  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 25. - 16:30:52 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8095 Dátum: 2014. Május 25. - 17:50:50 »
He, szinte már többet hozzott az űj X mint az Fc  :hehe: (vagy legalábbis pár napon belül túl fogja szárnyalni)
 3 nap alatt 90 milliót termelt, 4 nap alatt, pedig 110-et.
Itt látszik, hogy Rozsomák mellé kell az Xmen ( :hehe:), vaaaagy, télleg kellett a régi részek gárdája  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8096 Dátum: 2014. Május 25. - 21:36:29 »
Valszeg Kedden megyek majd megint megnézni, és jobban figyelek rá, de csak én hallottam Warpathet Harcosnak fordítva?  :headscratch:
Igen, a Hadiösvény, mint név nem tűnt vállalhatónak moziban. A Harcos nagyon jó alternatíva volt rá.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8097 Dátum: 2014. Május 26. - 07:33:26 »
Apokalipszis.

Köszi.

Amúgy észrevette még valaki Xavier első befejezetlen mondatát a filmben? Elkezdi mondani, és egy "és" után nem folytatja.
SD. EJC.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8098 Dátum: 2014. Május 26. - 07:39:39 »
Észrevettem én is.  :stupid:
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8099 Dátum: 2014. Május 26. - 11:27:14 »
Azt hittem, csak nálunk könyökölt rá a hangra a vetítő...