Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887667 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8100 Dátum: 2014. Május 26. - 16:00:53 »
...és kilátástalan.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8101 Dátum: 2014. Május 26. - 21:33:09 »
Na jelentem én is túl vagyok a filmen! Egyelőre totál extázisban vagyok és sok-sok kérdés kavarog a fejemben,de így visszaolvasva a spoiler-ba tett mondatokat, már csupán csak egy dolog van ami érdekel.

Magneto valami olyasmit mond Pietro-nak,hogy ismerős neki vagy ilyesmi...Ezt most vehetjük utalásnak és a későbbiekben tán kiderül,hogy Eric az apja? Megjegyzem én örülnék neki :D

A film első 2 percében rögtön szemet (vagy inkább fület) szúrt a Prof be nem fejezett mondata :uhoh: Kb ennyi hibát tudnék felróni ennek a filmnek,mert amúgy tökéletes volt szerintem!!! :oh: Sőt, meg merem kockáztatni,hogy az idei év legjobb képregény adaptációja!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8102 Dátum: 2014. Május 26. - 21:38:07 »

Magneto valami olyasmit mond Pietro-nak,hogy ismerős neki vagy ilyesmi...Ezt most vehetjük utalásnak és a későbbiekben tán kiderül,hogy Eric az apja? Megjegyzem én örülnék neki :D
Erre én nem emlékszem, viszont Piet..Peter azt mondja Magnetonak, hogy: "Szóval te alakítani tudod a fémet? Anyám régebben ismert egy ilyen fickót" ;D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8103 Dátum: 2014. Május 26. - 21:41:37 »

Magneto valami olyasmit mond Pietro-nak,hogy ismerős neki vagy ilyesmi...Ezt most vehetjük utalásnak és a későbbiekben tán kiderül,hogy Eric az apja? Megjegyzem én örülnék neki :D
Erre én nem emlékszem, viszont Piet..Peter azt mondja Magnetonak, hogy: "Szóval te alakítani tudod a fémet? Anyám régebben ismert egy ilyen fickót" ;D

Azaz! ;D Hülyék lennének,ha egy ilyen ziccert veszni hagynának :D A névváltoztatást viszont nem tűröm lévén,hogy az egyik favorit Marvel karakteremről van szó :P

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8104 Dátum: 2014. Május 26. - 21:45:42 »
Ja ezt mondja, kicsit csalódtam is, hogy ennyi volt az utalás... bár amikor a tv-ben nézik Magnus adását, ott az anyja is elég érdekes néz...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8105 Dátum: 2014. Május 27. - 18:07:00 »
Ma én is láttam az X-Men-t. Remek film. A stáblista utáni jelenet nekem tetszett. Már alig várom, hogy lássam a folytatást.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8106 Dátum: 2014. Május 27. - 18:31:35 »
Ja ezt mondja, kicsit csalódtam is, hogy ennyi volt az utalás... bár amikor a tv-ben nézik Magnus adását, ott az anyja is elég érdekes néz...  :headscratch:
Nekem pont hogy tetszett. Talán azért, mert arra számítottam, hogy itt nem lesz a fia. Mint ahogy Mistquenek sincs köze Nightcrawlerhez a filmes univerzumban. Így viszont egy gyors kikacsintással a rajongókra megoldották. Így a fia is, meg nem is kell feleslegesen lovagolniuk ezen a dolgon. Szerintem jóféle kis ester egg.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8107 Dátum: 2014. Május 27. - 18:35:22 »
Jaja, jó volt.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8108 Dátum: 2014. Május 27. - 19:38:29 »
Ja ezt mondja, kicsit csalódtam is, hogy ennyi volt az utalás... bár amikor a tv-ben nézik Magnus adását, ott az anyja is elég érdekes néz...  :headscratch:
Nekem pont hogy tetszett. Talán azért, mert arra számítottam, hogy itt nem lesz a fia. Mint ahogy Mistquenek sincs köze Nightcrawlerhez a filmes univerzumban. Így viszont egy gyors kikacsintással a rajongókra megoldották. Így a fia is, meg nem is kell feleslegesen lovagolniuk ezen a dolgon. Szerintem jóféle kis ester egg.
Na, nekem ez meg kiverte a biztosítékot... váltig megvoltam meggyőződve, hogy Azrael majd jól elkapja Misztiket, ő meg teherbe esik és nem akar erre a kalandra emlékezni örökbe adja Kurtot...  :roll:
Kicsit nagyon kaki megoldásnak érzem, hogy behozták Azraelt aki totál úgy néz ki, mint Árnyék és ekkora ziccert elintézenk egy fél mondatban, hogy meghalt és vége...  :stupid:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8109 Dátum: 2014. Május 27. - 19:46:46 »
4 év alatt, amíg Magneto börtönben volt sok minden megtörténhetett.  ;)

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8110 Dátum: 2014. Május 28. - 07:22:42 »
Következő X-Men dumák.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8111 Dátum: 2014. Május 28. - 08:54:26 »
Ja ezt mondja, kicsit csalódtam is, hogy ennyi volt az utalás... bár amikor a tv-ben nézik Magnus adását, ott az anyja is elég érdekes néz...  :headscratch:
Nekem pont hogy tetszett. Talán azért, mert arra számítottam, hogy itt nem lesz a fia. Mint ahogy Mistquenek sincs köze Nightcrawlerhez a filmes univerzumban. Így viszont egy gyors kikacsintással a rajongókra megoldották. Így a fia is, meg nem is kell feleslegesen lovagolniuk ezen a dolgon. Szerintem jóféle kis ester egg.
Na, nekem ez meg kiverte a biztosítékot... váltig megvoltam meggyőződve, hogy Azrael majd jól elkapja Misztiket, ő meg teherbe esik és nem akar erre a kalandra emlékezni örökbe adja Kurtot...  :roll:
Kicsit nagyon kaki megoldásnak érzem, hogy behozták Azraelt aki totál úgy néz ki, mint Árnyék és ekkora ziccert elintézenk egy fél mondatban, hogy meghalt és vége...  :stupid:
Mi Quicksilverről beszéltünk, de most hogy mondod, én is vártam az FC közben, hogy majd a folytatásokban benne lesz, hogy Azazel és Mistique csinálnak egy kis csúszómászót :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8112 Dátum: 2014. Május 29. - 08:55:02 »
Tegnap én is megnéztem, jó film, de sajnos látszik, hogy a korábbi ellentmondások súlya miatt tele van plothole-okkal, ami azért durván rányomja a bélyegét. Egy a képregényt nem ismerő embernek az eddigi egyik legkövethetetlenebb Marvel film.
Miért él X-prof, miért van Kittynek ilyen képessége, a szereplők fele kijaf*sz, állandó kikacsintások vagy 5 korábbi filmre (Origins hálistennek totál elfelejtve). Ezen látszik, hogy nagyon rajongó központú film lett, ami nekünk jó. :D
Ja és én most először éreztem azt mioziban, hogy a szinkron komolyan az a filmélmény rovására megy.
A 3D szintén totál elhanyagolhat, de így, hogy emiatt nem fizettem többet ez nem zavar annyira.
Ettől függetlenűl nagyon jó film, a 3. legjobb X film szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Május 29. - 08:59:06 írta Todd »

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8113 Dátum: 2014. Május 29. - 18:16:43 »
Én is megnéztem, nagyon jó kis akciódús film volt. Komolyan tetszett. Csak azt nem értettem, miért él X prof. az elején...

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8114 Dátum: 2014. Május 29. - 18:23:02 »
Miért aztán rájöttél?  :surp:
Nem lett jobban kibontva, mint az X3 végi jelenet, ami meg nem magyarázat arra, miért a saját testében van, vagy nincs is ott, csak így vetíti ki magát másoknak?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8115 Dátum: 2014. Május 29. - 18:27:49 »
A legfuribb,hogy Singer azt mondta, hogy megmagyarázzák... azé elég blama, hogy egy ilyen egetverő kérdésre nem kaptunk választ, az egész net azzal van tele, hogy "tök jó film volt, de Xavier hogy-hogy él?"  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8116 Dátum: 2014. Május 29. - 19:07:27 »
Miért aztán rájöttél?  :surp:
Nem lett jobban kibontva, mint az X3 végi jelenet, ami meg nem magyarázat arra, miért a saját testében van, vagy nincs is ott, csak így vetíti ki magát másoknak?

 ;D

Aztán rájöttem, hogy a Marvelnél nincs olyan, hogy....... Pfff, ilyenkor mindig eszembe jut egy korábbi James Bond film címe: Soha ne mondd, hogy soha.  :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8117 Dátum: 2014. Május 29. - 19:32:14 »
Megnéztem én is. Nem volt rossz, de többet vártam, valószínűleg túl nagyok voltak az elvárásaim. Ettől függetlenül egy jó film, ami lehetett volna a legjobb X mozi, de mégsem. Ha a régi trilógiához mérem, akkor az X2-höz nem ér fel nálam, ha meg a First Class-hez (ami nekem hatalmas pozitív csalódás volt), ahhoz sem, az új, friss, lendületes, humoros kezdésből nem sok maradt meg sajna...

Valószínűleg a sok új szereplő is hozzájárult ehhez, akiket be se mutattak. Nagyjából ismerem az X-ment, de én is csak kapkodtam a fejem, hogy ez ki, és mit tud... Warpath? Van egy nagy tőre, meg erős, kb. ennyit tudtam meg róla.  Bishop? Valami energia elnyelés, és kisülés... Baromi egyszerűen meg lehetett volna oldani, a Sentinelek belső kameráját mutatva megjelentek volna az adott karakter adatai (amit ugye a kiiktatásához tudnia kell az Őrszemeknek). Így egyből a név, kódnév, képesség máris meglett volna...

Ja, szinkron: a mai magyar szinkron minőség mintapéldája. Kb. a 2. mondatból hiányzik a fele... ehhh... hány emberen kellett átmennie, és nem vette észre senki?? Ráadásul a legelején van, amit sokkal egyszerűbb kiszúrni, mintha a közepén lett volna valami. Legalábbis bármit ha visszaellenőriztek, az elejét nézitek meg a legjobban, legtöbbször ti is, nem? A közepét már nem biztos, hogy átnézitek, átolvassátok, de az eleje sokszor az ember szeme elé kerül. Jó nagy minusz ezért.

A forgatókönyvi hibák:
Az, hogy egy mondatban "letudták" a First Classben szereplő karakterek felét, egyszerűen szánalmas. Buta, gyáva, ötlettelen megoldás. Ráadásul ettől mindig azt érzem, hogy konkrétan hülyének néznek. Kéne egy paródiát csinálni erről, hogy nem azt mondják, hogy "meghaltak", hanem: "meghaltak, mert a forgatókönyvírónak nem volt kedve, ideje, tehetsége, kreativitása, hogy bármit is kitaláljon velük". :S Ráadásul Emma Frost is, aki az X-menben nem kis szerepet játszik, fog játszani?? Egyszerűen nem értem, miért nem lehetett kitalálni valami épkézláb magyarázatot... ha jól emlékszem Vészmadarat is úgy láttam először magyarul képregényben, hogy (asszem) a Muir szigeten élt, miért nem lehetett egyszerűen ennyit mondani pl. róla, hogy "a többiekkel történtek után visszavonult, és a Muir szigeten húzta meg magát".
Oké, azt még megértettem volna, hogy páran meghaltak, mert a '62-es események után levadászták őket a titkos államszervek... Pl. az Angyal nevű csajt (ugyanaz egyébként, mint aki az Astonishing X-ben is volt, az M+ 8-9 körül?), azt a miniviharokat gerjesztő csávót... Na mindegy. Ezen annyira felhúztam magam, hogy egy bazi nagy negatívum a filmre nézve.

Xavier professzor járása, és a szer: bár ez nem olyan nagy hiba, de mégis hiba, hogy elnyomja a képességét, viszont az X3-ban akkor megint nem passzol az első jelenethez, de ezen még javíthatnak, ha mondjuk azt mondják, hogy Hank finomított a szeren, és mondjuk egy hétig lehet használni a képességek eltűnése nélkül, vagy hogy a prof megtanulta, hogy kis mértékben tudja használni a képességeit a szer hatása alatt is.

Időutazás: a végső jelenetet sikerült rendesen elrontani. Ugyanis ha Rozsónak már őszülő halántéka van, az kb. az jelenti, hogy minimum 50 évnek el kellett telnie a "jelenhez" (X-trilógia, új Farkas film) képest, mivel ugye ő lassan öregszik. Ehhez képest a végén berakták a szereplőket úgy, mintha egy percet nem öregedtek volna, míg Rozsi igen, ami egy tök kicsavart, kifordított helyzet, hülyeség.


Amik tetszettek benne: Quicksilver valami tök faja volt! Amennyire féltem tőle, hogy milyen lesz, nálam a film legjobb jeleneteit hozta, azokat élveztem a legjobban.
A jövőben játszódó csaták is ötletesek, és jól koreografáltak/megvalósítottak voltak, főleg Blink képessége nagyon látványosan volt összehozva.
A kikacsintások, beszólások, easter eggek is a helyükön voltak, csak Stan Lee hiányzott, vártam, hogy Mystique egyszer majd Lee papává változva áll tovább. Mekkora lett volna. Még mondhatott is volna valamit. :)
Maga a politikai háttér, ami a First Classből maradt meg, tetszett. Magneto ravaszsága, rafkóssága is tök jó volt (a végső összacsapás "előkészítése").
A színészek: Fassbender, McAvoy, Jennifer Lawrence, Jackman, mind nagyszerűek voltak, de főleg Fassbender, ő mindig jó.

De sajnos kicsit olyan "Singer-es" lett a rendezés itt is, néha unalmassá, túl lassúvá vált a film szerintem...

A folytatásról, lehetőségekről:
Nagyon remélem, hogy lesz a First Class stábjával folytatás a "múltban". Én azt is csípném, hogy egyfajta "hibajavításként" a '62-es események utáni évekbe mennénk vissza, és bemutatnák legalább, hogy ki hogy halt meg, avagy tűnt el, és csak úgy tűnt, mintha meghalt volna... Vagy: az eltelt évek alatt, Mystique "megkeményedésének" történetét is elmesélhetnék, amibe beleférhetne az is, hogy egy gyerek is hozzájárult ahhoz, hogy felnőtt, megkomorodott, önálló, magányos harcos lett. Merthogy mondjuk a FC vége után összejött Azazellel, és terhes lett tőle. Erről a többieknek nem is kell tudni, így simán belefér, hogy a mostani filmben nem is említettek erről semmit.

Az X trilógia stábja: Szerintem az Apokalipszises filmet velük fogják forgatni. Viszont akkor kicsit vissza kell ugraniuk az időben a jelenlegi film végéhez képest, hogy ne az öregekkel, az ősz hajú Rozsival legyen az új film. Úgy gondolom, hogy egy filmet még bevállaltak Singerrel a "régiek", már csak a jó ismeretség, barátság miatt is, de többet nem. Azaz annak a filmnek a végén le kell zárni a karakterek sorsát, vagy valami megoldást találni a helyettesítésükre.
Nekem 2 ötletem lenne erre:
1. Ugyanúgy, mint ebben a részben, csak mindenki testét visszaküldenék a fiatalkori énjébe, így a FC stábja mellé pár új szereplő becastingolásával meg is lenne oldva a dolog. Nyilván ehhez kell valami hatalmas dolog, de úgy tudom, hogy Apokalipszis van olyan nagy karakter aki miatt ezt meg lehetne tenni, mert mondjuk semmi esélyük se lenne ellene, és úgy éveket tudnának készülni az eljövetelére. Mondjuk. Persze Jackmanre ez nem lenne megoldás, mert Rozsó 100 évvel ezelőtt is ugyanúgy nézett ki.
2. A magyar X-men utolsó, 36-os részében (Uncanny 250) lévő "Végzet kapuján" mennének át szintén valami hasonló okból, mint amit fentebb említettem. A Végzet kapujáról annyit kell tudni (aki nem olvasta), hogy mindenki, aki átmegy rajta megváltozik, azt már nem tudom, hogy az egész élettörténete is más lesz-e, de a kinézete igen, változni fog. Ezzel szerintem elegánsan meg lehetne oldani a dolgot, és hasonló karaktereket találni az ismert X-ek helyére.


No ennyi gondolat jött össze bennem a film után 1-2 nappal.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8118 Dátum: 2014. Május 30. - 15:08:52 »
Idézet
Kb. a 2. mondatból hiányzik a fele... ehhh... hány emberen kellett átmennie, és nem vette észre senki??
Ebben én is benne voltam, és a stúdióban a végső ellenőrzésnél még benne volt. Nem tudom, utána mi történhetett vele.  :nemtudom: A premier vetítésen szóltam miatta, de kiderült, hogy a szinkront nem is mi vesszük rá, hanem a Fox, így abszolút semmi lehetőség nem volt rá, hogy az a szó visszakerüljön.
A Stan Lee ötleted marhajó, az egyik legjobb cameója lehetett volna.  ;D
Az X3 végén az átvitt tudat egy ugyanolyan emberbe kerül bele, mint a prof.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8119 Dátum: 2014. Május 30. - 16:02:18 »
Szóval volt egy hasonmása. :D