Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887441 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #540 Dátum: 2008. Május 17. - 09:16:26 »
Köszi a cuccokat ismét. A mozis cuccokat amúgy menniyre adják ide? Nagyon megtetszett az a 2 méteres Vasember "fal" a debis Cinema City-ben. :D

Amúgy ne csalj Ben, ezek csak tv spotok. :D
Hát én kétszer láttam amoziban a trailerét a Hulknak(mindkettőször a Vasember előtt, ami jó dolog, hogy a képregényes filmeket egy kupacba szedik...mondjuk fura, hogy mindkétszer az Indy 4 és a Wanted trailere volt előtte), de engem nem győzött meg egyáltalán. Ha nem Norton lenne Banner, biztos nem nézném meg moziban...így első blikkre nem tűnik többnek, minthogy Bannernek személyiséi gondjai vannak, Ross üldözi(olyan nevetséges szöveggel, hogy ennek a férfinke  teste az USA hadseregéjé...anyám, ez mekkora hülyeség így leírva...az első részben legalább nem ilyen névleges indokkal akarták elkapni..), csinálnak egy nagyon eredeti húzással egy másik szörnyet, ami naná, hogy rosszul sül el, aztán szörny vs szörny, nagy zúzás, no értelem. Nekem legalábbis ez jött le.
Viszont Liv Tyler gyönyörű! ;D

Ja a Wanted trailer kinke hogy tetszik? Én attól is kifeküdtem, már az első pár kockáján...ahogy felveszi Jolie a srácot a kocsiba, nevetséges. Utána a lábával vezet, közbe lő, a srác rálő Jolie-ra, persze a golyó nem is egyenesen megy, hanem leír egy ívet...meg az a jelenet is, amikor a repülő golyót lövi le valaki...anyám borogass. Valami komolyságot vihettek volna bele, mert így valami viccnek tűnik az egész. Lehet a 12-15 éves korosztály még elámul, hogy wow, de a felnőtteb közönséges ilyen baromságokkal nem lehet már meggyőzni szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 17. - 09:19:23 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #541 Dátum: 2008. Május 17. - 09:42:31 »
Hopp, most már én is rájöttem hogy spot-ok, de végül is több mint a semmi. ;D A Wanted annyira gagyi hogy ihaj. Ami a mozis cuccokat illeti én is egy Cinema City-ben jutok hozzájuk, csak simán be kell menni a gazdasági irodába - bármelyik mozis alkalmazott eligazít - és odaadják ingyen és bérmentve, sőt még örülnek is ha viszel minnél többet, mert náluk úgyis csak menne a megsemmisítőbe. Egy hónappal a film bemutatója után érdemes kérdezősködni a poszterekről és egyéb reklám cuccokról. Viszont az hogy megkapod-e a kívánt dolgot nem a ,ozitól függ, mert ők tényleg odaadják örömmel, hanem a film forgalmazójától, mert ahogy korábban írtam már valahol, van olyan amelyik visszakéri és bedobja kereskedelmi forgalomba ott meg pengetni kell érte. A Vasember cuccok hála az égnek pont a nézd ki és vidd kategória, de Batman poszterrel már nehezebb dolga lesz az embernek.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #542 Dátum: 2008. Május 17. - 10:45:29 »
Nemrég láttam a Vasembert.Szerintem nagyon jó.Akciódús, humoros meg minden.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #543 Dátum: 2008. Május 17. - 14:08:12 »
Na pont én is egy Batmanes cuccot néztem még ki. No, majd akkor pár hét múlva benézek, hátha ideadják valamelyik promó anyagot, a debreceni lakásban jól mutatna.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"


pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #545 Dátum: 2008. Május 18. - 12:21:07 »
A 3. képes Hulk nagyion jól néz ki! Kár, hogy nem ilyen lett a végleges változat.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #546 Dátum: 2008. Május 18. - 13:58:56 »
Nos, admin bács biztos elnézi nekem ezt a FLOOD-ot, de akkor írok én is pár sort a Vasemberről.(meg vissza kéne olvasni amiket ti írtatok, majd megkeresem)
 :spoiler:
Szóval láttam már kétszer is, aludtam a véleményemre jópárat, nem mondhatom, hogy elhamarkodottan alkotnék róla véleményt. Egész jó lett, de azt leszügezném, hogy nálam biztos nem kapna olyna 93%-okat(mondjuk lehet az amcsi kriticok is úgy voltak vele, hogy egy pár gyenge tömegmunka után egy ilyne jól összerakott, teljesen korrekt blockbuster már aranyat ér, ezért értékelték picit túl). Azt mondanám rá, hogy 80%. Mert valóban korrektől összerakott film, a rendező remek munkát végzett, persze a szokásos hiányosságokkal.
MIndenképpen abban van a titok nyitja, hogy az elejétől a végégig egész jól át van gondolva, a történet egyszerű, de mégis hihetően elő van adva, a színészek jók, az akciók látványosak, a hülyeségekre meg már lassan immunisak vagyunk, a zene is sokat dob rajta, cool faktor is befigyel, és annak ellenére, hogy számos poént van a sztoriban azok nem erőltetettek, pont jók és ezek ellenére sem lesz a komolyabb részeknél nevetséges a film, sőt.
Szóval fentebb le is írtam a pozítivumokat, kicsit bővebben. A sztori lineáris, egy idősíkugrás van benne, az nagyon hangulatosan van megoldva...nem kerítenke neki nagy körítést, pont jó. Az is nagyon tetszik, hogy nem vacakolnak, egyből a sivatagban kezdünk, nagyon hangulatos, ahogy az is, ahogy Tony-ról az első kép, hogy piával a kezében kocsikázik. A fil elején, nagyon helyesen számtalanszor elővették a karakter alkoholista tulajdonságát, kár, hogy később elfelejtették. Jó poén, hogy Tony-t a saját fegyverei nyírják ki majdnem...utána a sztori szépen, különösebb üresjárat nélkül folyik le, a barlangos részek is jók, nagyon megszerettem az oRVOS(nem emlékszem már a nevére, maradjon Jenci) karakterét, azallatt a rövid idő alatt is, sajnáltam amikor meghalt, utána nem csodálom, hogy Tony lezúzta a szemeteklet. Az önfeláldozása eléggé a semmiből jött, de szükséges volt végülis...és ő volt részben aki felnyitotta Tony szemét. Korábban pont ettől a klisés pálfordulástól féltem, hogy hogy fog majd kinézni, hogy a dúsgazdag playboy Starkot, akinek gyárai csak úgy ontják magukbóűl a fegyvereket, elrabolják a csúnya terroristák, aztán persze egyből szuperhős akar lenni...szerencsére nem így néz ki a pálfordulat a filmben, teljességgel hihető, plusz kiderül, hogy az üzleteket jócskán manipulálták. Szóval ezek után ott van eksün ahol kell, azok elég hosszúak, se nem sok, se nem kevés, arany középút, I believe in Tony Stark. A gulmiárs szúzás iszonyat király, egyből az az érzés fogott el, hogy ide nekem a Vasember páncélt, ezzel szemben Batman, vagy Superman sosem akartam lenni. a "tiétek" beszólás nagyon komoly volt, valahogy rangot adott neki. Olyan helyzetben én már őt is felkoncoltam volna, de én gyarló vagyok. :D
A sztori végkifejletével viszont gondjaim vannak, onnantól kezdve, ahogy a Tíz Gyűrű muftija azt adja elő nekünk,m hogy 20 ilyen vaskatonával uralni tudja Ázsiát...lehet én vagyok a hülye, de mondjuk 20 jól felszerelt harci helikopterrel, meg 20 tankkal szitává lehetne őket lőni, mint a pinty. Nem érnének semmit, elég lassúak is ráadásul...ezért nem is értem, hogy Obinak miért fájt anniyra a foga a páncélra, miért akarta annyira átépíttetni....egy Tony ellen elég szépen eljátszadozott, de különösebbképpen nem tudom, mire is kelett volna ez neki. Megy vele világot foglani, vagy micsoda? Szóval ez nekem kicsit sántít...mintha Obi stílszerűen tudta volna, hogy Tony páncélt csinált, és ő nem lesz aljas, egy páncéllal akarja legyűrni. Mondjuk ennek egyből ellentmond, hogy kivette a rekatort a testéből, azzal akarta megölni. Egyáltalán azt sem értem, hogy gondolta, hogy fogja elrendezni, hogy Tony Stark meghalt...ipari baleste vagy micsoda? Egy ilyen befolyásos ember megygilkolását én nem csinálnám olyan egyszerűséggel, mintha egy utolsó csövest nyírtam volna ki. Utána viszont a jegesedéses ötlet jó volt, nem számítottam rá, hogy így fogja kiiktatni...végülis nem is sikerült, ahogy várható volt. Obi megölése nem lett valami nagyon ötletes, de végülis semmi baj nincs vele...nem kell mindig az utolsó csapásnak a legjobbank lenni.
A színészek kiválóak, egy rossz szót sem tudnák rájuk mondani. Robert ugye zseniális, aki nem ezt mondja, az szvsz hülye. ;D Gwyneth Paltrow is nagyon jó pepper(itt hozzáteszem, hogy nem ismerem valami méylrehatóan a Vasember képregényeket, így Pepper jellemét illetően sincs kialakult véleményem), de a filmben nagyon jól működik, jól csinálja teljesen természetes az egész karakter. Jeff Bridges sem rossz, nem élete szerpe, de amit kellett azt hozta...eléggé gonosz, álszent és sunyi, hogy mindneki utálhassa, megfelelő. Terrence Howard nekem pozitív csalódás volt, számomra elég ismeretlen színész, de nagyon jól játszotta Rhodes-ot, szóval le a kalappal. Még a shiled-es pali is jó volt, nem az a morci efbíájos, vagy szíájés, első blikkre inkább egy kertészkedő családapának néznéd, de aztán tudnak ők akciózni is. :D Apropó a S.H.I.E.L.D.-et elég jól megoldották, poénos az egész.
A poénok jók, és természetesek, vagy a helyzet adjna magát, vagy ha nem, akkor is ütnek. "a szánhatok egyet magára"...vagy a "nem jött a busz" is kegyetlen még az elején, az egész mozi feküdt a röhögéstől, nem emelnék ki sokat, akad benne még egy pár. Az "én nem a cégem vagyok" beszólás bár nem volt poénos, de nagyon jó volt, ezt kiemelném.
Jarvis engem nem zavart, hogy nem lett élő személy...az öreg kopasz komornyikról mindenkinke Alfred jutott volna az eszébe, jó ötlet volt, hogy kihagyták.
A zene nagyon passzol, jó kis zúzos, de dallamos traktusokkal, film nélkül is szépen fogyasztható 5 pont a muzsikánka is. Az akciók látványosak, a cgi remek...néha tényleg nehéz megkülönböztetni, hogy ez most elő, vagy sem, le a kalappal. A páncél? Hát az valami ISTENI! Amikor az első repülés előtt lekonfigurálja magát, hát mondanom sem kell, állati. Jól megmutatják, hogy szép bonyolult kis szerkezet, ez már  a külön mutogatott alkatrészeknél is látszott, asszem Granov tervezte, kiváló munkát végzett!Ahogy az akciókonfigurátorork is, de ezt már mondtam, élvezetesek meg minden, aki nem hiszi nézzen utána. :)(el is felejtettem, hoyg az erdeti képregényes páncélt ügyesen rakták be a történetbe).

És akkor jöjjenek a számomra bajos dolgok, ezekről valahogy mindig jobban tud beszélni az ember.
Szóval kezdjük az elején. A repeszes dolgot, jó hogy átvették a képregényből, ez az elketromágneses ötlet is jó volt, bár gyanítom, hogy a szv elektromos terét szépen összezavarná egy ilyen cucc, bár a fizikáhozt nem értek.
Na mindegy, az viszont biztosan egy nagy hülyeség, ahogy Tony testébe beleraktak egy tenyér hosszúságú csövet, ráadásul pont a szegycsont közepébe...nem akarom túlragozni a dolgot, a készítők se foglalkoztak ezzel sokat, szándékosan az tuti, de én akkor se tudok túl lépni ezen(karcolja a tüdőket, szívet, meg minden, a bordák a semmiben függenek, nem is bezsélve azon a területen futó bazivastag vénákról meg artériákról, amit nem lehet csak úgy állandóan elhajlított helyzetben tartani...különben szegény Tony 10 év múlva meghal infarktusban...nem kellett volna egy ilyen mély cuccot belerakni, sé nem nyitnám ki a számat, de picit osk, hogy egy 10 centi hosszú fémhenger vidáman elvan a mellkas közepén..akkor meg főleg, hogy ha a szövetet kiszedtéka  helyéről).
Aztán nem értem, hogy a barlangász bácsik hoyg a fenébe nem jöttek rá mir ekészülnek ezek? Kamerán keresztül figyelték őket...már a lábszerkezet tesztelésénél be kellett volna menni a newborn Dzsingisz Kánnak, hogy mi a fenét csinálnka ezek, nem csak az utolsó nap. A kis minireaktort anniyban említem, hogy az okés, hogy ilyen energiaforrás a mesében van csak, hiszen ez csak egy film. De az kemény, hogy Tony egy barlangban egy halom kacatból megcsinálja a reaktort, a legjobb mérnökök meg nem tudják lekicsíteni...mondjuk ezt maga obi is elmondja, szóval a készítőkben legalább volt önkritika, jó pont a rossz pontban.
Ha az elején nem mutatják be szépen, mekkora zseni ez a Tony, akkor bizony eléggé gáz lett volna, ahogy Tony tök egyedül kitalálja és megcsinálja a kezdeti páncélt a barlangban, majd az igazit a házában. Mondjuk így is túlzás, méghozzá nagyon, mert ezek alapján a világ egyik legnagyobb koponyája, de mivel már az elején megalapozták ezt,így annyira nem zavaró. A páncél megalkotása nekem kicsit összecsapott volt...amit mutattak belőle az sép volt, de én még elnéztem volna egy két tervezési folyamatot( ami viszont kétségtelen, hogy ez üresjáratot okozott volna a filmben, lehet ezért nem vállalták be a tervezők), vagy legalább valami olyat, hogy Tony komoly konstrukciós akadályba ütközik és lehetett volna egy olyan jelenet, ahogy tök ideges, hogy nem tudja megcsinálni amit akar, aztán rájön valahogy...vagy valami ilyesmi. Az is kemény, hogy nem elég, hogy megcsinálta tökegyedül a páncélt, az "öltöztető" rendszer is kinőtt a semiből egy happra, pedig azt sem egyszerű megcsinálni...plusz Jarvis szerint a gyártás 5 óra...keveslem kicsit, de mindegy. Ezeket mind csak azért írom, hogy egy időérzék segítő kiírást nagyon elfogadtam volna...mondjuk olyat, hogy fázis 3, 6 hónappal a tervezés elkezdése előtt. És így nem kellett volna plusz tervező, tesztelős jeleneteteket mutogatni, így elhittem volna, hogy meg lehet ezt csinálni, de így nekem gyors volt, ahoyg Tony megcsinálta a páncélt. Továbbá a páncél olyan szempontból is érdekes, hogy arany-titán ötvözet ide-vagy oda, olyan kemény, hogy lelövi egy tank, meg se kottyan neki. Leszakítja egy repcsi szárnyát, meg se kottyan neki...képregényben nem veszem fel, de filmen ez túlzás azért.(ahogy az is érdekes, hogy az első páncél borításában azért voltak hézagok bőven...eléggé mákos gyerek ez a Tony, hogy egy résen se ment be egy golyó sem, se egy repesz, semmi...pedig megszórták vagy 300 tölténnyel, plusz a amikor amikor azzal a "gépágyúval" lőtték a hegyről...érdekes.
Nahde végszóként nagyon jó kis film, nem csalódtam benne. Ezek a fenti dolgok bántanak, ezért nem adok neki 80%-tól többet, ha ezeket okosabban csinálják simán lehetne 90% fölötti is. Mondjuk sokan vannak akiket nem zavarnka az ilyenek, azoknak nagyon fog tetszeni...de még az ilyen kötözködőknke is nagyon tetszik, mint én.

Most így ennyit tudtam összehozni. Remélem azért veszi valaki a fáradságot, és végigolvassa...akor nem gépeltem fölöslegesen 45 percig. :D(elnézést a gépelési hibákért)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #547 Dátum: 2008. Május 18. - 14:42:27 »
sokmindennel egyett értek, én már csak arra várok, hogy szerény hajlékomban is megcsodálhassam ezt a remek filmet :D
visszakanyarodva a joker poszterre: nekem annyira nem jön be, lehet hogy majd a vásznon jobban visszaadja a karaktert, de így annyira nem, jobb lett volna ha a képregényben megszokott hosszúkás állát és a jól fésült, bár mindíg szedettvedett zöld haját és a széles vigyorát láthatom. :-\

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #548 Dátum: 2008. Május 18. - 15:09:29 »
Hűha, pepo, szép hosszú hsz-t írtál, de ne haragudj, én nem fogom elolvasni amíg nem láttam a filmet. ;)

jobb lett volna ha a képregényben megszokott hosszúkás állát és a jól fésült, bár mindíg szedettvedett zöld haját és a széles vigyorát láthatom. :-\
Áh, az iszonyú hülyén nézett volna ki a filmben. Azért az ilyen képregényfilmeknél az alkotók igyekeznek viszonylag hihetőbbé tenni a karaktereket, és egy olyan abnormális arccal rendelkező Joker már túlzás lett volna. Ezért lett például a Zöld Manó is olyan a Pókember filmben, mint amilyen, és nem olyan, mint a képregényekben.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #549 Dátum: 2008. Május 18. - 15:36:39 »
Okés, amíg nem láttad, nem is lenne értelme elolvasni. ;)

Idézet
Áh, az iszonyú hülyén nézett volna ki a filmben. Azért az ilyen képregényfilmeknél az alkotók igyekeznek viszonylag hihetőbbé tenni a karaktereket, és egy olyan abnormális arccal rendelkező Joker már túlzás lett volna. Ezért lett például a Zöld Manó is olyan a Pókember filmben, mint amilyen, és nem olyan, mint a képregényekben.
Pontosan. Ezért jó az új Batman felfogás, mert nagyon reális a karaktereket nézve.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #550 Dátum: 2008. Május 18. - 15:41:46 »
Na Pepo én elolvastam az első szótól az utolsóig a Vasember értékelésed, és Istenemre, minden szavával egyetértek. Én is ugyanezt írtam volna, csak amikor én először láttam, minden betűm spoilernek számított volna még. De kiválóan összefoglaltad pro és kontra a lényeget. Aki már látta a filmet, annak ajánlom hogy olvassa el. :nezze: ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #551 Dátum: 2008. Május 18. - 15:58:05 »
Na akkor én meg veszem a fáradságot és visszakeresem, ami írtatok róla, hátha eszembe jut még valami.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #552 Dátum: 2008. Május 18. - 15:59:33 »
Ez az, büntess meg minket. ;D ;D ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #553 Dátum: 2008. Május 18. - 16:17:37 »
Végülis semmi konkrét, max ennyit:

Idézet
"Csinálj nekünk csodafegyvert a hegyekben, megkapsz hozzá mindent" - na de egy barlangban? Ha már a Stark Művek Amerika egyik legnagyobb vállalata, nem hinném, hogy bárki komolyan gondolhatta, hogy egy barlangban is meg tudja egyedül csinálni a legújabb csodafegyvert, amit - gondolom - dolgozók százai hoztak össze készre előtte.
Azért nem volt az olyan fene nagy csodafegyber, hanem egy új rakéta. Nem értek hozzá, de lehet simán össze tudta volna hozni a korábbi csúcstechnikás rakétáiból, persze azt a fogvatartók sem várhatták el, hogy 100%-ig olyan legyen, mint az eredeti.

Idézet
Plusz ott volt a tolmácsa, aki teljes szívműtétet hajtott végre rajta, csőbeépítéssel, elektródákkal - szintén egy poros, sötét barlangban? Ugyan már.
Ez totál igaz. Ilyen körülményke között nem lehet ilyen műtéte megcsinálni.(mondjuk nem szívműtét volt, csak a repeszeket szedte ki..az igazán veszélyeseket pont a rossz körülményke miatt nem tudta kiszedni)

De amúgy Tom tök jól leírta a dolgokat, hogy miért lehetett lehetséges, hogy a terroristák benézték a rakétaépítést. A film alapján eléggé seggbuták voltak szegények...
Obinek meg a régi páncél volt az egyetlen alapanyaga, muszáj volt azt fejlesztenie.


Jah az alkoholista szálat kihagytam...nagyon sajnálom, hogy Tony jellemváltozása után kihagyták. Persze érthető, hogy egy ilyen filmbe nem akartak igazán komoly dramaturgiát belerakni, olyna jeleneteket,a hol a hős a függőségével, emberi gyarlóságával függ meg ilyenek, ezt támogatom is, de nem kellett volna ilyne hamnar megfeledkezni róla., Nem kellett volna túl nagy hasat keríteni a dolognak, 1 perccel sem bővült volna ki a film, ha mondjuk csinálnak egy olyan jelenetet, ahol Tony bajlódik a tervezéssel, a piához nyúl, remeg a keze, d eaztán leállítja magát. Utána meg amikor teszteli a kézifegyvert, nem az üvegeket lőtte volna szét, hanem mondjuk a bárszekrényt  a piás üvegekkel. Meg lehetett volna egy olyna mondat Jarvistól, mielőtt megy Tony akciózni, hogy "Uram, előtte nem kér egy italt?" "Köszi Jarvis, de már másnka vagyok a rabja. Zúzzunk oda nekik!". Ennyi..nem is lett volna hivalkodó, de szépen le leheett volna zárni. Így viszont egyértelműen feldobták a labdát, de az sosem esett le.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 16:29:08 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #554 Dátum: 2008. Május 18. - 18:47:17 »
vazze ez hosszú volt pepo...

a két idézetedre: (kainetől van igaz? erre már válaszoltam egyszer de okés megint)
- szerintem okés, hogy csinál egy nagy fegyvert egy barlangban, hiszen minden cucca megvan hozzá, plusz azért tudjuk nem 2 napig építette.
Én a Jerikó bombát úgy képzelem el, hogy nem csak felrobban és 20 kisrakéta jön ki belőle, hanem maguk a kisrakéták is inteligens követő rakéták. Ezesetben egy hegynek a különböző nyílásait, járatait célozzák meg, szétrombolva az egész barlangrendszert, és mindent ártalmatlanítanak. (persze ez csak egy feltevés, mert különben semmi extra nem lenne benne, vagy a másik, hogy azok a pici rakéták akkorát robbannak mint a nagyok, azért volt bennük olyan különleges fém)

- tolmács/tudós vonalat nem dolgozták ki. Mint az IronMan Adventure-s első számában is, kiderül, hogy akivel együtt építette a páncélt egy világhírű tudós volt, aki nagyban ellenezte Stark fegyvergyárát. Itt is ezt akarják, ezért is volt 1-2 utalás arról, hogy már találkoztak egyszer. Szóval nem csak egy tolmács volt, hanem egy zseni mint Stark!!! :P Na majd a bővítettben!

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #555 Dátum: 2008. Május 18. - 19:15:35 »
Jah Jenci ez a karakter akart lenni? :D Hát olyanniyra nem dolgozták ki, hogy nekem nem esett le, hogy erről van most szó...na nem baj, nem ez volt az első ilyen este a filmtörténelemben.
Idézet
(persze ez csak egy feltevés, mert különben semmi extra nem lenne benne, vagy a másik, hogy azok a pici rakéták akkorát robbannak mint a nagyok, azért volt bennük olyan különleges fém)
Ezt ahogy írtad, felvetés, de különben sem ez a lényeg a filmben, az egyértelmű. Engem nem zavart, hogy ott akarják megépíttetni, szerintem simán össze lehetett volna rakni valami Jericho-hoz hasonlót.

Amúgy Vas az usában már 222 milliót szedett össze.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 20:24:03 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #556 Dátum: 2008. Május 18. - 20:47:55 »
He, akkor sikeresebb lesz, mint az X-men, megse gondoltam volna :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #557 Dátum: 2008. Május 18. - 23:03:15 »
Uhh, Pepo, én is végigolvastam, de olyan hosszú volt, hogy az utána lévő posztokat már lusta vagyok elolvasni.
A negaívumok amiket felsoroltál viszont többnyire mind csak technikai jellegűek, úgyhogy annyira nem nagy hibák. De rajtad és az orvosokan kívül ki tud ilyeneket?? ;D Egyébként nekem is furcsa volt, hogy ilyen mély az a lyuk. Jó nagyot vágtag bele, szerintem már eleve túl megy az egész a szíven. Na de mindegy, anniyra nem bánkódtam, mert jó poén volt.
Ami a páncélt illeti, én azzal nem vagyok teljesen tisztában, hogy miért jukas állandóan? Minden alkalommal újjat kell csinálnia? Csakmert ha már szuper a páncél, akkor az ilyen kis béna gépfegyverek nehogy már nyomot hagyjanak rajta. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #558 Dátum: 2008. Május 19. - 00:26:58 »
Idézet
A negaívumok amiket felsoroltál viszont többnyire mind csak technikai jellegűek, úgyhogy annyira nem nagy hibák. De rajtad és az orvosokan kívül ki tud ilyeneket?? Vigyorog Egyébként nekem is furcsa volt, hogy ilyen mély az a lyuk. Jó nagyot vágtag bele, szerintem már eleve túl megy az egész a szíven. Na de mindegy, anniyra nem bánkódtam, mert jó poén volt.
Ami a páncélt illeti, én azzal nem vagyok teljesen tisztában, hogy miért jukas állandóan? Minden alkalommal újjat kell csinálnia? Csakmert ha már szuper a páncél, akkor az ilyen kis béna gépfegyverek nehogy már nyomot hagyjanak rajta
Hát milyen jellegű lehetne meg? Egyszerűen hülyeség aztán kész. Amúgy egy laikus is bőven tudhatja, hogyekkora lyukat csak úgy nem lehet az emberbe vágni....és elvileg igen, minden alkalommla új páncélt kell készítenie. Egyszer egy képregényben(fogalmam sincs hol) is előjött, hogy Tony-nak sem végtelen a pénztácája, és az évek során, hogy mindig újat kellett készítenie, eléggé leapasztotta a tőkéjét, és felmerült, mint probléma, hogy összetörte a péncélt és megint súlyos milliókba fog kerülni egy új.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #559 Dátum: 2008. Május 19. - 01:27:41 »
- szerintem okés, hogy csinál egy nagy fegyvert egy barlangban, hiszen minden cucca megvan hozzá, plusz azért tudjuk nem 2 napig építette.
Nem volt meg hozzá mindene, csak az alapanyagok. De gyártó gépsor? Nehogy már azt mondd, hogy összehegesztett egy intelligens bombát!  ;D
Amire pepo még jól rávilágított, és kifelejtettem a múltkor (azt hiszem), az az öltöztető gép volt. Mert az oké, hogy Tony Stark zseni (bár mikor van ideje tanulmányozni bármit is a playboy élete mellett?), és elkészítette az új, király Vasember páncélt két hét alatt (vagy mennyi), de szerény véleményem szerint, csak a padló elcsúszás megépítése tovább tartott volna, ha nem szakembereket hív hozzá, nem beszélve az öltöztetőről. Ahhoz meg értelemszerűen nem hívhatott "szakembert".