Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887390 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8380 Dátum: 2014. Október 19. - 18:54:22 »
Na ja az egységes univerzum nem volna egy rossz ötlet ugyebár. Ha pedig eztán is magasról sz*rnak a kontinuitásra, akkor mi értelme volt az időutazásnak és az állítólagos rebootnak? Nyilván a jól bevált Marvel szerű univerzumépítgetést tartják most ők is követendő példának,de nekem a DoFP-ból valahogy nem ez jön le. :headscratch: Sokkal inkább az,hogy "Oké, utánozni kéne a Marvel-t,de inkább menjünk a saját fejünk után abból még nem volt baj". Khm...Origins, Wolverine reboot, X3 és a felemás First Class!
Ha pedig ezzel a filmmel búcsúztatták el a régi gárdát, akkor az Apocalypse után kik lesznek majd a főszereplők? Azok a filmek már a 90-es években fognak játszódni és elég hülyén nézne ki James McAvoy professzorként :lol: A fiatal mutánsok kiléte nem kérdés, hisz azok közt ott lesz a fiatal Jean, Scott és talán még Árnyék is. BuB-bal egyetértek abban,hogy magyarázatra igenis szükség van, mert a szarvashibák egyre csak gyűlnek és a végén annyi lesz,hogy azt már ők se fogják tudni normálisan kimagyarázni! Majd akkor is nyomnak egy reboot-ot,hogy még jobban összezavarják az X-Men rajongókat ;D

A DoFP-ban lévő idilli befejezés tényleg a jövőben játszódik, viszont mint minden ez is felvet néhány kérdést! Az időkavarás miatt gondolom másképp alakultak a dolgok és emiatt él Jean,Scott és a prof is. Eddig oké, most már csak arra volnék kíváncsi,hogy azelőtt mi történt? :D Talán majd elmesélik a további részekben,de félek ezt is túl fogják misztifikálni valamilyen módon...
Lehet mégiscsak itt lenne az ideje annak,hogy a Marvel visszakapja a mutánsok jogait? Nekem bejött a Days of,de második nézés után már volt bennem pár kétely a szériával kapcsolatban!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8381 Dátum: 2014. Október 20. - 15:29:02 »
De nem igaz, hogy a készítők nem veszik figyelembe  a Prof halálát az X3-ban, vagyis, hogy az egész X3-at nem tekintik a kontinuitás részének, mert a Farkas az X3 után játszódik, az utolsó jelenete pedig felvezeti a DoFP-ot(a tv-ben az Őrszemekkel ugye). Amiben ott a Prof, Logan nem érti, Prof idéz egy tök nem ide vágó mondatot magától, hogy "Sokkal többen vagyunk mint hinnéd" ha jól emlékszem. Én meg WTF?  :o

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8382 Dátum: 2014. Október 20. - 15:48:42 »
De akkor még figyelembe vették az X3-at, lásd Jean halála/szelleme... de ezután az új film után, minden eddigi esemény megy a levesbe... mert tök máshogy alakultak a múltban az események. 
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8383 Dátum: 2014. November 06. - 20:46:14 »
Megnéztem a Transformers 4-et és úgy éreztem vélemény kell nyilvánítanom róla. Hát egyszerűen összegezve a szarral egyenlő már megint. Már harmadjára ugyanaz az értékelhetetlen förmedvény. Ja egy pozitívum volt benne már nem az a szó fosásban szenvedő irritáló kölyök volt a főszereplő. Sokkal több pozitívum nem volt benne. 

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8384 Dátum: 2014. November 06. - 21:17:02 »
Megnéztem a Transformers 4-et és úgy éreztem vélemény kell nyilvánítanom róla. Hát egyszerűen összegezve a szarral egyenlő már megint. Már harmadjára ugyanaz az értékelhetetlen förmedvény. Ja egy pozitívum volt benne már nem az a szó fosásban szenvedő irritáló kölyök volt a főszereplő. Sokkal több pozitívum nem volt benne.

A Travesztiformersz filmeknek volt említésre méltó része egyébként?  :hehe:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8385 Dátum: 2014. November 07. - 09:14:39 »
Az első részt aránylag kedvelték, még a hardcore fanok is.

Amúgy egy pozitívuma volt neki, végre beszéltek a Robik és még egymással  is, mondhatni volt "jellemük"... mondjuk az meg már más tészta, hogy amikor beszéltek, akkor jobb esetben egymást csépelték... vki írta egy hozzászólásban, hogy minek ide Álcák... az Autobotok előbb utóbb kinyírták volna egymást...  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8386 Dátum: 2014. November 07. - 10:50:25 »
Az első részt én szeretem.
A 4. meg:
Ommmmmmm :)

DarthKrayt

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 42
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8387 Dátum: 2014. November 07. - 12:10:46 »
Pontosan így vagyok vele én is az első rész egy jó film na de a további három számomra minden idők egyik legnagyobb csalódását okozó filmek. Ezektől talán csak a Dragon Ball címen futó (iszonyatos baklövés) film sokkolóbb ahol ráadásul a címen és a karakter neveken kívül semmi más köze nem volt a tényleges Dragon Ball-hoz.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8388 Dátum: 2014. November 07. - 12:24:38 »
Szerintem az első film sem volt jó, max nézhető.
Számomra a bohóckodás, a szánalmas poénok, a pisilő meg az udvaron bújkáló transformerek, a bárgyú pojáca főhős, és a hasonlóan dilettáns FBI ügynökök, a hommade programozó zsenik, akik egy laptoppal megoldják azt, amit a csúcskategóriás laborban a legjobb tudósok nem tudtak 40 évig, és a végtelenségig sorolhatnám még a film hibáit. Jó tudom, rá lehet fogni, hogy minden akciófilm klisséhalom, de van amelyiknek azért nem rókázok, amint meglátom a főhőst, vagy amint bárki megszólal a filmben.
Erősen rezgett ott a léc, hogy az a film nézhetetlen legyen, csak akkor még volt annyi újszerűség benne (mégiscsak óriásrobotok gyepálják egymást!  ;D), hogy mindezek ellenére, és ne mindezek miatt sikeres legyen. Csak valahol a kreatív team azt hitte, hogy akkor a második részre mindent fokozni kell, és a végletekig túlfokozták az amúgyis épphogy tűréshatáron belül lévő kreténség faktort.
Bennem az első film elején csak a katonai vonal tartotta a lelket, a nőfaló mittoménhány töketlenkedése már ott is kínszenvedés volt.

Amúgy szerintem a Pacific Rim minden szempontból köröket vert az utóbbi évek óriásrobotos filmjeire.
Mondjuk ott is van vicceskedés bőven (plusz annak is minden jelenetét láttuk már, lényegében az egy amcsi lightos Evangelion), de sokkal tolerálhatóbb keretek között.
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 07. - 12:33:32 írta Todd »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8389 Dátum: 2014. November 07. - 16:03:35 »
TeEljesen egyet értek Toddal!  ;) Az első rész még úgy, ahogy nézhető volt...és aztán a többi film meg hihetetlenül gagyi. Annyival többek a képregények, hogy nem hiszem, el, hogy ezek a filmek hogyan sikerülnek ilyen gyatrára, de ami még meglepőbb, hogy borzasztóan sikeresek is :stupid: :stupid: Ha úgy nézem, mint trash-film valóban egészen szórakoztató, de nem hiszem, hogy a többség ezt szeretné bennük.  :roll: Én például a 4. részt végigröhögtem, annyira gagyi volt. Mondjuk elég hülyén néztek rám a moziban, hogy sírva röhögök az "akció" jeleneteken is. Mit tehettem volna, ha egy földre csapástól szikrázott a föld, a fa ajtó felrobban, amikor a Optimus nekiugrott stb., sőt nem beszélve a rendező úr piromániájáról! ;D Tényleg minden felrobbant! :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8390 Dátum: 2014. November 07. - 20:08:38 »
Ha egyszer, valami csoda folytán, netán mégis lesz egy igazi reboot, remélem a stúdió előkotorja a G1 első pár számát, amit még a Marvel adott ki anno, és az alapján dolgozzák fel.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8391 Dátum: 2014. November 08. - 12:45:21 »
Megnéztem a Transformers 4-et és úgy éreztem vélemény kell nyilvánítanom róla. Hát egyszerűen összegezve a szarral egyenlő már megint.
Egyetértek teljes mértékben. Az első film szerintem vállalható és nézhető lett, de a többi... :uhoh:

Viszont nem tudom, hányan láttátok az új Tini Ninja Tekik filmet, de sajnos ugyanaz a véleményem róla, mint a TF4-ről. :uhoh: A tekik még jópofák meg badass-ek lettek... De a sztori egy nagy nulla. Nem gondoltam volna, de az 1990-es TMNT sztorija köröket ver a mostanira. :roll: A régiben Zúzó király volt, az új filmben meg gáz. :uhoh: Nem tudunk meg róla semmit, és a páncélja is eléggé túl lett spilázva.
Vagy Bay produceri befolyása volt túl nagy, vagy a rendező istenként imádja Bay-t, nem tudom, de az egész film ugyanolyan buta, üres akciólátványorgia, mint az utóbbi TF-ek. :-\ Pedig egy jó forgatókönyvvel és értelmes párbeszédekkel egy ütős kis filmet lehetett volna összehozni.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8392 Dátum: 2014. November 08. - 12:50:28 »
Én amúgy különösen azóta nem értem Bay-t mióta láttam tőle a pain and Gain-t. Az a film mindent arcul köp, amit Bay más filmjei teljes erővel képviselnek. Olyan mint egy iszonyúan túlpörgetett és tudatos önparódia, méghozzá a nagyon gúnyos fajtából.
Akkor ezt ő most érzi, hogy ez gáz? De mégis csinálja, mert erre van igény, és tudatában van vele, hogy eladta magát, és egy szánalmas álmot képvisel, ami igazából soha nem is létezett?
Baromi érdekes az a film ilyen szemmel nézve.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8393 Dátum: 2014. November 08. - 13:41:31 »
Akkor ezt ő most érzi, hogy ez gáz? De mégis csinálja, mert erre van igény, és tudatában van vele, hogy eladta magát, és egy szánalmas álmot képvisel, ami igazából soha nem is létezett?
Szerintem nem érzi. Ő tényleg úgy gondolja, hogy egy jó TF filmnek így kell kinéznie, ahogy ő készíti. És úgy látszik, tényleg erre van igény, a bevételek őt igazolják. Valahogy az ilyen üres ratyi látványfilmek nagyon ritkán buknak meg. A P&G mutatja, hogy tud ő jó filmet is rendezni, csak nem mindegy, mi az alapanyag.
Amúgy én azon gondolkozom, hogy a rendezőnek vajon melyik filmnél mennyi beleszólása van a forgatókönyvbe? Mert ezekből a látványfilmekből lényegében csak a jó forgatókönyv hiányzik, de az nagyon. Ha minden esetben Bay bólintott rá a sztorira, akkor az ő felelőssége is nagy. De nem tudom, hogy a stúdió, a producerek mekkora nyomást gyakorolnak a rendezőre. Nem mentegetni akarom Bayt, mert feltételezem, hogy ő elég nagy név ahhoz, hogy szabad kezet kapjon a filmjeinél, de ugye szarból nem lehet várat építeni. De nyilván ő dönti el, hogy mihez adja a nevét - ha egy vacak forgatókönyet akarnak ráerőltetni, mondhatna nemet is a felkérésre. Persze itt jön be a "pénz beszél..." effektus.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8394 Dátum: 2014. November 08. - 17:32:47 »
Hát az túlzás, hogy erre van igény, mert a TF4 bevétel szempontból írtó mély repülésen ment át... (amcsiknál főleg, a világ viszonylatban valszeg hozta a szokásos 800 milla körüli érteket valszeg, de odakint még úgy tom, hogy 200 millát se lépte át, vagy csak rohadt nyögvenyelősen), szal az emberek kezdenek kiábrándulni ebből a franchiesból, furi, hogy pont a lenézett amcsi közönség mondott álljt neki  ;D de a lényeg, jól lejártaják a  robikat, nem tom ebből mikor lesz reboot, de valszeg az is elégmérséketl bevételt hozna elsőre.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8395 Dátum: 2014. November 11. - 14:14:53 »
Ahhoz mit szóltok, hogy a GoG nemigen jelenik meg itthon BD-n ?! Bár hivatalos álláspont még nincs, azért nagyon remélem, hogy a jövőben nem kell tartanunk a Marvel filmeket érő semmilyen szankcióról. :(

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8396 Dátum: 2014. November 11. - 14:37:35 »
Oh, mert most mi a francért "büntetnek" már megint bennünket?  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8397 Dátum: 2014. November 11. - 15:35:07 »
Nem hinném, hogy szankció. Egyszerűen nem éri meg kiadni. Nem veszik meg elegen.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8398 Dátum: 2014. November 11. - 15:53:59 »
Mármint a nyár legsikeresebb filmjét?  :uhoh:
Amúgy nem értem, ez a mai világban miért probléma.  :nemtudom: 10-20 évvel ezelött talán érdekelt volna, hogy mit adnak ki magyarúl, de most már mindenki azt rendel és onnan, ahonnan akar. Külföldről postaköltséggel, ugyanannyiért megveheti a BR-t aki akarja, és még csak az a veszély sem fenyegeti, hogy a pocsék magyar szinkront kelljen hallgatnia.  ;D

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8399 Dátum: 2014. November 11. - 16:09:35 »
Mármint a nyár legsikeresebb filmjét?  :uhoh:
Amúgy nem értem, ez a mai világban miért probléma.  :nemtudom: 10-20 évvel ezelött talán érdekelt volna, hogy mit adnak ki magyarúl, de most már mindenki azt rendel és onnan, ahonnan akar. Külföldről postaköltséggel, ugyanannyiért megveheti a BR-t aki akarja, és még csak az a veszély sem fenyegeti, hogy a pocsék magyar szinkront kelljen hallgatnia.  ;D

Na látod, ezért nem adják ki. Meg is válaszoltad a saját kérdésed. Annak a 20 embernek, aki nem tölti le, vagy nem rendeli meg külföldről, nem éri meg.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS