Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887108 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8660 Dátum: 2015. Május 08. - 08:51:50 »
Stáblisták közötti van.  ;) Amin többen is felháborodtak a teremben. :'D
Igen, azt olvastam, hogy ott lesz, de, ha a végén nincs, akkor nem várom feleslegesen végig.
Ezen háborodtak fel? Tényleg szívás végigülni, ha nincs semmi utána.

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8661 Dátum: 2015. Május 08. - 09:13:41 »
Stáblisták közötti van.  ;) Amin többen is felháborodtak a teremben. :'D
Igen, azt olvastam, hogy ott lesz, de, ha a végén nincs, akkor nem várom feleslegesen végig.
Ezen háborodtak fel? Tényleg szívás végigülni, ha nincs semmi utána.

Mondjuk én még végig ülném, ha nem is lenne semmi jelenet az egész végén, de heted magammal megyek majd, és nem mindenki olyan türelmes mint én.  ;) Ha nem muszáj nem marasztalom őket bent.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8662 Dátum: 2015. Május 08. - 09:15:52 »
Én végigültem a szinkronstáb miatt. :D

VTomi: pontosítok, azon háborodtak fel, hogy csak stáblisták közötti van. :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8663 Dátum: 2015. Május 08. - 09:55:43 »
Tényleg nem ártana ki írni vagy feltűntetni, hogy van még vmi, vagy nincs... az elmúlt 8 évben tanulhattak volna már belőle, Marvel film, vmi van vhol...  :hehe:


Szegedi Cinema City-ben nézted? Melyik előadáson voltál? Mert én is pont ma néztem meg ott. :D
Nem, amióta van Vásárhelyen normális mozi, nem mászunk már át csak mozi miatt.  ;D


Amúgy Clint nekem is kellemes csalódás volt, és a sok beszéde miatt gondoltam, hogy pótolni kell az első részbeli kivonását.  :hehe:

bár Pietrót sajnáltam, mert ez így tényleg pazarlásnak tűnik. Igazából abban reménykedtem, hogy belerakják majd őt is a szarkofágba, de nem.
Hm, ez nem is rossz... kitudja, a kis kínai orvos még meglépheti, vagy Fury is tehet vmit...  :headscratch:

De ezért tényleg felesleges volt baszakodni a Foxal a karakter miatt...  :-\

Szaaaal, azt mondod, hogy a magyar fordítók erőltették bele a Mutáns szót? Bakker, ez mekkora... vajon a Fox füllébe jutna, lehetne vmi pereskedés?  ;D  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 08. - 09:57:38 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8664 Dátum: 2015. Május 08. - 10:26:07 »
Szaaaal, azt mondod, hogy a magyar fordítók erőltették bele a Mutáns szót? Bakker, ez mekkora... vajon a Fox füllébe jutna, lehetne vmi pereskedés?  ;D  :hehe:
Valószínű, hogy a magyar stáb műve, vagy a forgalmazóé, (ismerős holnap nézi meg angoul, majd akkor kiderül, hogy eredetileg giftedet vagy enhancedet vagy mit mondanak, de az tuti, hogy nem mutantöt), és a peres kérdés meg jó, én is ezen gondolkoztam hazafelé a moziból. :D
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 10. - 16:56:59 írta Raisu »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8665 Dátum: 2015. Május 08. - 11:02:39 »
Mekkora lenne, a disney betart nekünk a premierekkel, mi meg intézünk nekik egy pertc a Fox-al  ;D  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8666 Dátum: 2015. Május 09. - 10:42:16 »
Csütörtökön voltam, feliratosan néztük, egyszer nem hangzik el a mutáns szó, viszont a feliratozásban is folyton mutánsoknak írták őket és persze jó pár nagyon suta átfogalmazás volt még, eredetileg the enhancednek nevezik az ikreket.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 09. - 10:49:25 írta Pádi »

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8667 Dátum: 2015. Május 09. - 12:53:58 »
Csütörtökön néztem én is az Ultron korát,ez is elég jóra sikerült.
Sólyomszem családja elég meglepő volt...én egy darabig azt hittem,Wanda valóságmanipulációja állt a háttérben,de végül tévedtem.Amúgy Clint meglepően sok szöveget kapott,nemrég olvastam egy Jeremy Renner-interjúban ,hogy szívesen játszana egy önálló Hawkeye-filmben.Talán azért beszélhetett ebben ilyen sokat,hogy ne legyen panasza arra,hogy keveset szerepel a karaktere.
Egyébként rengetegen voltak a moziban,majdnem tele volt,és jó látni,hogy mennyi embert érdekelnek a szuperhősfilmek,számomra meglepő módon az én korombeli lányokat ugyanannyira,mint a fiúkat.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8668 Dátum: 2015. Május 09. - 13:12:42 »
Ebben strem Thornak nagy szerepe van. :D Én is csütörtökön láttam és nagyon élveztem. Néztem volna még. Kár, hogy a Marvel ennyire megvágta a filmet.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8669 Dátum: 2015. Május 09. - 13:12:52 »
Én tegnap néztem meg, és nagyon tetszett, sz'tem simán hozza az első rész szintjét, kicsit több akcióval és poénnal, de ezt még abszolút elbírja a film. Örültem neki, hogy itt nálunk is elég sokan voltak a moziban, és ami még megdöbbentőbb volt számomra, hogy a nézők többsége teljesen képben volt a Marvel-filmek kronológiájában. Persze, lehet mondani, hogy ez természetes annál, aki egy ilyen filmre beül, de nekem kellemes meglepetés volt, hogy városunkban ilyen sokan fogékonyak a képregényfilmekre! Pozitív élmény volt még, hogy a stáblista közbeni plusz jelenetet is sokan megvárták, ill. az, hogy akik elindultak kifele mind megálltak megnézni, így mondhatni a nézők 3/4-e a lépcsőn állva nézte meg azt. (Elég érdekes és felemelő volt.)

(A filmről magáról, direkt nem írtam, mert nem akarok spoilerezni semmilyen formában sem!)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8670 Dátum: 2015. Május 09. - 20:15:07 »
Most érkeztem meg az Avengers 2-ről.
 :spoiler:
Sokkal jobb lett, mint az első része. Végre érdekes gondolatokat is felvetettek benne, nem csak agyatlan akció volt. Sajnos azért az akciójelenetek -hiába voltak nagyon látványosak- még mindig túlságosan eltúlozták, mármint a mennyiségét. Untam. A végharcnál pont ugyanazt éreztem, mint a TF 3-nál: "Úristen! Mikor lesz már vége?"  Valamint néha túl sötét volt a kép, alig lehetett valamit látni az akciójeleneteknél a gyors snittekkel. A film tempója is el lett túlozva nagyon. A "mutáns" szónak hihetetlenül megörültem. Tök jók voltak a felvezetések (Black Panther, Ragnarök, Civil War, Infinity Gautlet). Kicsit jobban ki volt balanszírozva  a szereplőkre szánt idő, ez is bejött. Viszont Higanyszál halála tök felesleges volt. Remélem visszahozzák. Ja, és az X-Menes százszor menőbb volt!  ;D :finger: Vasember páncéljairól és Pepper új képességéről meg egy szó se esik. :( Vizió azonnal kedvenc lett, irtó királyul kitalálták az eredetét, mindent! :oh: Vicces, hogy gyakorlatilag hősöknek mutatják be őket, mikor kb. ők idézték elő az egész pusztítást, meg Hulk is lezúzott egy várost pluszban.  :hehe: Na, majd az Új Bosszú Angyalai megmutatják. ;)
Összességében jobb volt, mint az első rész, de lehetett volna sokkal jobb is. ( Előtte megnéztem az Argo 2-t is, na az kegyetlen jó film lett, a vödrös jelenetnél tiszta libabőrös lettem ;) ) Azt hiszem most már nekiállhatok megnézni az Agents of S.H.I.L.D. 2. évadát. :)

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8671 Dátum: 2015. Május 09. - 20:18:57 »
  Valamint néha túl sötét volt a kép, alig lehetett valamit látni az akciójeleneteknél a gyors snittekkel.

Ez nekem is feltűnt,én mondjuk a 3D-s szemüvegre gyanakodtam.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8672 Dátum: 2015. Május 09. - 20:44:40 »
Én 2D-ben néztem pont emiatt, mert egyrészt nem ad olyan többlet élményt, másrészt sötétebbé teszi a képet. De ez szemüveg nélkül is sötét volt. :-\

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8673 Dátum: 2015. Május 09. - 22:45:22 »
Mekkora lenne, a disney betart nekünk a premierekkel, mi meg intézünk nekik egy pert a Fox-al  ;D  :hehe:
;D ;D
 :spoiler:
Én is megnéztem tegnap éjjel, és nekem is tetszett. Nem sok különbséget láttam az első rész és eközött, olyan volt, mintha csak két részre vágták volna az egészet, ahogy a folytatással teszik. Csak persze mindenből több, ahogy kell. Az akciójelenetekből a legjobban a Kapi a kocsin tetszett, és a Hulk a Hulkirtó ellen. De alapvetően sokkal jobban élveztem az akcióknál azokat a részeket, ahol csak beszélgettek egymással. A buli az elején, Sólyomszemnél a házban, meg ezek. Most még jobban, mint az első részben nálam Thor vitte a pálmát. Amikor kiderült, hogy Thor egy geek, majdnem lefordultam a székről.  ;D
Nagyon jók voltak a poénok benne, amelyek mind a hősökhöz, vagy a képességeikhez kötődtek. Vagy amikor Higanyszál belekapaszkodott Thor eldobott kalapácsába. :)

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8674 Dátum: 2015. Május 10. - 17:12:13 »
Ma én is meglestem az Age of Ultront, nagyon bejött, nekem is jobban tetszett, mint az első rész.
 :spoiler:
Az biztos, hogy kicsit zsúfolt volt, de már mikor kiderült, hogy mennyire megvágták, elkezdtem bizakodni, hogy lesz rendezői változat. A poénok nagyon ültek, jó volt, ahogy felvezették már a Steve - Tony ellentétet, ha jól gondolom, akkor a Ragnarokat Thor látomásaival és behozták a képbe Wakandát. Viszont nekem hiányzott, hogy Falcon és War Machine többet szerepeljen egy picit, illetve, hogy a csapat még mindog nem tudja, hogy Coulson él.. na de majd remélhetőleg a Civil War-ban már szerepelnek majd. Összességében viszont baromi brutál volt  ;D Iszonyat látványos volt, Bay elbújhat duzzogni  :twisted:

Ja, és ez jópofa :) (ha volt már, bocsi)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8675 Dátum: 2015. Május 10. - 18:00:40 »
Jó és érdekes ez a Thanosos kép. Bár az elme kő sárga lett. :)
Amikor kiderült, hogy Thor egy geek, majdnem lefordultam a székről.  ;D
Ez mi volt? Hirtelen nem ugrik be. :headscratch:

Közben rájöttem, hogy Ultron csak valódi kisfiú szeretett volna lenni. :hehe: (az előzetes zenéje is erre utal)

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8676 Dátum: 2015. Május 10. - 18:35:36 »
illetve, hogy a csapat még mindog nem tudja, hogy Coulson él.. na de majd remélhetőleg a Civil War-ban már szerepelnek majd.
Whedon azt nyilatkozta, hogy a filmek szempontjából Coulson halott, és ezért meg se fordult a fejében, hogy szerepeljen. Kb. úgy jött le, mintha az ő számára az AoS nem lenne része a kánonnak, inkább olyan, mint az expanded universe a Star Wars esetében. Ami azért vicces, mert az AoS 19. részének vége az Avengers 2 első jeleneteinek felvezetése.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8677 Dátum: 2015. Május 10. - 18:44:30 »
Plusz elvben ő írta a Shield pilot epizódját, amiben ugye Coulson feltűnik...  :headscratch:

Ez a kép tök jó, de a Soul Gem, nem az került Vízió fejére?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8678 Dátum: 2015. Május 10. - 19:05:26 »
Raisu: Igen, én is olvastam ezt a nyilatkozatát, de mindf**k, mert, ahogy BuB is mondja, az első részt ő írta... Plusz, ha nem gondolnák komolyan, hogy szerves része az univerzumnak, akkor nem szerepelne benne néha Maria Hill, vagy Fury (jó, tudom egy rész, és egy cameo). Ezért mondtam a CW-t, azt nem ő rendezi, hátha... (Bár becastingoltak millió hőst eddig, de se Fury, se Hill, se Coulson, de van még idő)

BuB: Elvileg két Kesztyű van, Kevin Feige szerint. Mert, amit Thanos vett fel az elv jobbos, amit meg Odin termében láttunk balos?  :headscratch: vmi ilyesmi..
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 10. - 19:17:35 írta Kilgores »

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8679 Dátum: 2015. Május 10. - 19:13:08 »
Utána néztem és tényleg! Csak pont fordítva: a Thorban lévő a jobbos, és a másik a balos.
Ez a kép tök jó, de a Soul Gem, nem az került Vízió fejére?
Az a sárga Mind Gem volt.