Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887178 alkalommal)

MashaNub és 2 vendég van a témában

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8840 Dátum: 2015. Július 25. - 19:24:30 »
Megnéztem én is a Hangyát. Egész jó kis eredetfilm lett, nem akart nagyot vállalni, de azt teljesítette. Én először nem voltam odáig az ötletért, hogy Hank Pym-et "megöregítsék", de végülis nem volt zavaró, és megvolt az összekötő szerepe is így a múlttal, kicsit elegyengette az Amerika Kapitány-Agent Carter és a "modern" korszak közötti időszakot.
Túl sok utalás sem volt a Marvel Univerzumra, de amik voltak, azok tetszettek: az épülőfélben lévő SHIELD központ; Howard Stark rejtett raktára, ami azóta már az új Bosszúangyal központ; Sólyom nagy meglepi volt.

A sztori kicsit emlékeztetett a Vasemberre, de poénosabban előadva, nem is vette magát annyira komolyan, több vígjátéki elemmel volt megspékelve.
Edgar-Wright keze (elméje) nyoma itt-ott meglátszott rajta pl. szerintem a haverokat ő találta ki, és a "szokásos" színészeiből álltak volna, aztán az elején az alsó szomszéd bulijába beesés, az információszerzések elmesélése a haver által (na, az tipikusan Edgar-Wrigt-os), a terepasztalon való harc, a megnövő tank, Thomas, illetve a megnövő hangya. Utóbbihoz köthető számomra a film legjobb poénja: "Úristen!? Hogy néz ki ez a kutya?" Ezen annyira röhögtem, hogy kb. 2 perc ki is esett a filmből...
Az effektek a csúcskategóriát jelentik, szinte sehol sem volt olyan érzésem, hogy most egy számítógéppel generált jelenetet látnék. Michael Douglas megfiatalítása pedig lélegzetelállítóan élethű lett, mintha tényleg '89-ben forgatták volna... érdemes összehasonlítani a Terminator - Genisys Schwarczis jelenetével. Ég és föld a kettő között a különbség.

A két stáblistás jelenet is jó volt, többet mondott, az utóbbi idők Marvel filmjeinél (GotG, AoU).
Az utolsó stáblistás jelenetben elsőre fel se ismertem szegény Buckyt... De hogy milyen egyezségről beszélnek meg hogy inkább miért nem szólnak Tonynak egész hangulatos volt. Remélem a Kap3 még kémesebb meg borongósabb lesz mint a 2.
Szerintem itt már a Civil War eseményeire utaltak, talán Bucky már tudott valamit (pl. hogy már tervezik a hősök regisztrlásának bevezetését). Emiatt sem akarnak szólni Tonynak. És nem is vagyok teljesen biztos benne, hogy Sólyom éppen a Hangyát ajánlja Steve-nek, lehet hogy már T'Challa-ra gondol.

Ja, és a szubatomikus dolog, nem biztos, hogy véletlen maradt megldatlan. Ez ismét egy olyan terep, amit a Marvel még ki tud aknázni, egy filmmel. Nem tudom, hogy mely karakterek mozognak ebben a dimenzióban, de vannak. Ott előkerülhet Janet is. Nekem mintha Anihillus rémlene, meg Pszicho talán (Pókemberben volt, 120-as számoknál).
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 25. - 19:27:41 írta petshop »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8841 Dátum: 2015. Július 25. - 21:08:59 »
Utóbbihoz köthető számomra a film legjobb poénja: "Úristen!? Hogy néz ki ez a kutya?" Ezen annyira röhögtem, hogy kb. 2 perc ki is esett a filmből...
Nem vagy vele egyedül, nálunk is ez a poén aratta a legnagyobb sikert, sokáig még mások is kuncogtak tovább rajta  ;D



Ja, és a szubatomikus dolog, nem biztos, hogy véletlen maradt megldatlan. Ez ismét egy olyan terep, amit a Marvel még ki tud aknázni, egy filmmel. Nem tudom, hogy mely karakterek mozognak ebben a dimenzióban, de vannak. Ott előkerülhet Janet is. Nekem mintha Anihillus rémlene, meg Pszicho talán (Pókemberben volt, 120-as számoknál).
Hmhmh, na ebben tényleg lehet vmi... mert Hank filozofálása a végén naaagyon nyitva maradt... lehet a 2.-ban ez lesz kibontva... de ha most visszahozzák a Janetet, nem lesz furi 2 Darázs?   :headscratch: Plusz a Hankkel való kapcsolatuk is furi lenne... egy 60 éves csávó egy 20-as csajjal lenne együtt? Nem tom, ezt vhogy nem tom elképzelni egy Disney-s családi filmben  ;D  na, kicsit előre rohatnunk...  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8843 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 14:43:28 »
Huhu, a Rottenen írtó szarul áll az F4  :oh: most már csak abban kell bízni, hogy a kasszáknál is bukik, valszeg ha 100 alatt marad a végeredmény, az már bukás lesz...  :twisted:

Na most sokan már csodát látnak, és azt hiszik kapásból emiatt visszaszállnak a jogok a Marvelhez... létezik ez? Sztem ez nem helyt álló, max annyi lehet, hogy a bukás miatt a Fox megint jegelné pár évre és talán akkor futnának ki ismét az időből...  :headscratch: nem?
Bár én úgy látom, hogy ha ez metörténne, akkor se nyúlna emiatt a Marvel a srácokhoz, sztem csak a gonoszokat hoznák be a Marvel Cinematicba. (főleg, Galactusra és a Skrullokra gondolok.)
(hú, egy Titkos Invázió gondolatától már csorogna a nyálam  ;D )


SzerK:
Huhu, reggel még elvben 18 %-on állt, egy mostani jelentés szerint meg már 8 %-on  :D  :twisted:

Jó persze, tudjuk a kritikának semmi jelentősége, de azért ez durva...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 06. - 15:25:51 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8844 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 15:40:42 »
Hát, mit mondjak, nem lepne meg, ha ekkorát bukna. :D De az a baj, hogy ezzel valszeg mi is bukjuk sok évre egy normális F4 film lehetőségét. Ha tényleg nagyot zakózik a film, akkor a Marvel már akkor sem fog hozzányúlni szerintem, ha visszaszállnak rá a jogok.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8845 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 16:37:08 »
Viszont ha meg nem bukik a film,a készítők elégedettek lesznek magukkal és ebben a stílusban folytatják ezt az agyrémet.
Szóval bukjon csak meg!  8)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8846 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 22:42:07 »
Én annak örülnék ha a a Marvel stúdióra szállnának a jogok, de nem csinálnának önálló filmet, hanem felbukkannának egy másik filmben, vagy egy Bosszúállókban.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8847 Dátum: 2015. Augusztus 06. - 23:30:33 »
Mondjuk egy Végtelen Háborúban... :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8848 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 09:21:29 »
Arra sztem minimális az esély... valszeg már megvan fejben a sztori, és behozni újabb 4 hőst, már sok lenne...  bevezetni őket, stb... nem csak mi képregény fanok nézzük, hogy tudjuk kik ők, gondolni kell a laikus nézőre is, lenne 12 angyal, vagy mennyi, meg akkor hirtelen beugrik 4 újabb hős csak úgy...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8849 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 09:50:31 »
Baromi nehéz dolga lesz a Marvel-nak ha esetleg visszakapják a F4 jogait! Mert ugye még egyszer ellőni ezt a negatív zónás eredetet fiatal szereplőkkel már nem lehet, mert az totális képzavart okozna a laikusok fejében,hogy akkor most miért csinálták ezt meg újra...
A klasszikus eredettörténet amiben asztronautaként szenvedik el a balesetet már sanszosabb, mert az első F4 széria viszonylag régi és elfeledett ahhoz,hogy ezt újra elő lehessen venni a spájzból. Természetesen immár felnőtt szereplőkkel ahogy azt megszoktuk :)

Fan casting ON: A napokban jutott eszembe, hogy mekkora lenne ha Channing Tatum-ra nem Gambit hanem Fáklya szerepét osztották volna ;D Persze nem ebben a szenny adaptációban, mert ezt egyik felkapott színész sem menti meg az irdatlan nagy bukástól. Fan casting OFF  :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8850 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 13:24:12 »
Ő, mint Fáklya? Szerintem bűn rossz lenne. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8851 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 13:48:52 »
Ő, mint Fáklya? Szerintem bűn rossz lenne. :lol:

Mert Fáklya egy rettenetesen komplex karakter akit nem játszhat el akárki ugye? :hehe: Olyan lenne mint anno Chris Evans ami pont megfelel a kritériumoknak! Johnny sose az eszéről volt híres hanem az ego-járól és a poénos beszólásairól ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8852 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 15:47:49 »
De szegénynek olyan bamba képe van, hogy megalszik a tűz a szájában. ;D Igazából azt sem értem, hogy Gambit szerepét miért ő kapta (azon kívül, hogy felkapott sztár, de olcsóbb mint egy Robert Downey mondjuk).
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8853 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 16:20:38 »
Nekem nem tűnik annyira bambának. Inkább mondanám szépfiúsnak vagy ilyesmi. Éppen ezért lesz belőle jó Gambit :D Én eddig csak a GI Joe-ban láttam és szerintem totál átlagos a fickó ami Hollywood-ban manapság már nagy csoda...xD

WhiteTiger

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 222
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8854 Dátum: 2015. Augusztus 07. - 21:26:29 »
De szegénynek olyan bamba képe van, hogy megalszik a tűz a szájában. ;D Igazából azt sem értem, hogy Gambit szerepét miért ő kapta (azon kívül, hogy felkapott sztár, de olcsóbb mint egy Robert Downey mondjuk).
Egy lányismerősöm pl. csak miatta fogja megnézni.Tini lányokat vonzani fogja mint a legyet.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8855 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 10:14:01 »
Én annak örülnék ha a a Marvel stúdióra szállnának a jogok, de nem csinálnának önálló filmet, hanem felbukkannának egy másik filmben, vagy egy Bosszúállókban.
Marvelhez való visszatérés esetén én is jobbnak látnám őket egy meglévő, bejáratott filmbe belevenni, mint egy újabb bőrlehúzást csinálni vele. Hulk a legjobb példa rá. Két filmet bukott el, inkább nem is erőltetik, a Bosszúállókban tökéletesen elvan. Az F4-nek pedig a Galaxis Őrzői állna a legjobban. Sokkal inkább nekik való terep.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8856 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 10:28:00 »
Én annak örülnék ha a a Marvel stúdióra szállnának a jogok, de nem csinálnának önálló filmet, hanem felbukkannának egy másik filmben, vagy egy Bosszúállókban.
Marvelhez való visszatérés esetén én is jobbnak látnám őket egy meglévő, bejáratott filmbe belevenni, mint egy újabb bőrlehúzást csinálni vele. Hulk a legjobb példa rá. Két filmet bukott el, inkább nem is erőltetik, a Bosszúállókban tökéletesen elvan. Az F4-nek pedig a Galaxis Őrzői állna a legjobban. Sokkal inkább nekik való terep.
Nekem is a GotG jutott eszembe, de már nem írtam le :D. Pl. Összetalálkoznának valami csillagközi kikötővárosban, ahol épp küldetésben vannak.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8857 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 10:59:36 »
Az F4-t még úgy is be lehetne hozni az MCU-ba,hogy eleinte Future Foundation-ként működnének, majd a későbbiekben Johnny-val és Ben-nel kiegészülve (akik pl a SHIELD pilótái lennének) megalakulna a csapat, a hagyományos eredet szerint. Viszont Fátum ezúttal külön filmben mutatkozna be, aminek ő lenne a főszereplője és abban kapná meg a képességét. A korábbi verziókkal ellentétben inkább az okkult vonalra mennék rá, mintsem a tudományosra! Így bármikor be lehetne Fátumot tenni egy Dr.Strange vagy akár Avengers filmbe is :) Tudósból amúgy sem kell annyi, mert annak ott van Stark és Banner a filmes univerzumban.:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8858 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 21:19:24 »
Bármennyire is nagy nemezis, én már Fátumot se erőltetném, ha vissza kerülnének a jogok. Három film után elég volt belőle, pláne hogy kicsi az esély rá, hogy jól tudnák megcsinálni. Arról nem beszélve, hogy az átlag nézőknek se biztos, hogy bejönne, hogy már megint egy Fátum. Van ezernyi más F4 ellenség is, akiket bármikor elő lehetne húzni a zsebből és ami látványosan tud illeszkedni a Marvel által elképzelt események közé is. Például Annihilus, Terrax, vagy akár a Szuper Skrull, és akkor még egy normális Galaktuszról nem is beszéltünk. Szóval bárki más csak Fátum ne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8859 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 21:37:09 »
Fátummal van egy olyan baj, hogy mindenki úgy ismeri, amilyen most: uralkodó, diktátor, varázsló, satöbbi. Viszont eredetileg ugye Reed osztálytársa volt, vagyis semmi nem volt meg benne a mostani önmagából. A filmekben pedig mindig az elejéről kezdve a korai Fátum van, vagyis voltaképpen kicsit sem olyan, mint ahogy a legtöbben ismerik. Ha legközelebb előveszik, úgy kéne kezelni, mint Harryt a Pókemberben. Csak legyen ott, fejlődjön filmről-filmre, és a trilógia végére legyen belőle ellenség. Harryvel ezt csodaszépen megoldották a Sonynál. Ha lett volna közös film az X-ekkel, akkor lehetett volna közös ellenség is, nem kellene mindig a nagyágyút elővenni.