Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887028 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8900 Dátum: 2015. Szeptember 30. - 22:12:52 »
Nos!Túl vagyok most már én is az Ultron korán.Vagy Biblia?Már nem is tudom.  ;D
A legjobb jelenet az egész filmben a : "Jó.Akkor majd elintézem én. "  8)
Kaine-nek igaza volt.Sólyomszemnek semmi keresnivalója ebben a filmben.Egy nagyon gyenge karakter.Az meg eleve egy idegesítő hülyeség,amikor valaki annyira eredeti,hogy ugyanazzal a szöveggel vág vissza,mint amit az ellenlábasa mondott korábban.
"Nem számítottál rá?"-ez nagyon ciki.Az ilyet sose bírtam.
De hát ez már csak így megy hálivúdban. :D

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8901 Dátum: 2015. Október 01. - 14:00:14 »
Kainnek nem volt igaza és neked sem, szerintem vicces és szimpatikus volt a karakter ebben a filmben sokkal jobb mint az Özvegy, Hulk vagy Vasember nyavajgásai.

Na most ilyenkor mi van?  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8902 Dátum: 2015. Október 01. - 14:13:40 »
Na jó, de te Sólyomszem vagy, vagyis elfogult.  ;D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8903 Dátum: 2015. Október 01. - 16:01:58 »
A múlt héten végre én is bepótoltam a lemaradásom és szintén megnéztem az Ultron korát. Nos, nem szoktam dicsérni a Marvel filmes projectjeit,de ami azt illeti ezt elég jól eltalálták :D Sokan panaszkodtatok a játékidőre és,hogy a karakterekre nem jutott elég idő, viszont én ezt filmnézés közben észre sem vettem! Szerintem mindenkit hagytak kibontakozni a készítők, főleg ugye Clint-et hisz az előző filmben csak egy töltelék karakter volt. Hulk viszonya az Özveggyel szintén tetszett és váratlanul ért ;) És bármennyire is hihetetlen,de Ultron személyisége valamint motivációja remekül ki lett dolgozva,de főleg a filozófiája a háborúról és békéről. Ja, és Vision "születése" volt a legjobb az egészben, mert annyira kreatívan oldották meg,hogy csak tátogtam!!! Kb ennyi a lényeg a többiről felesleges is szót ejtenem, mert az pont olyan volt mint az előző filmben. Pietro halála tényleg semmitmondó volt, bár az utolsó szavai tetszettek.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8904 Dátum: 2015. Október 01. - 22:22:57 »
Sólyomszemet én sem nevezném feleslegesnek. Az ő szála volt az egész filmben a legkellemesebb meglepetés. Sikerült egy tök szimpatikus karaktert csinálniuk egy addig elég semmilyen alakból (a filmekben legalábbis számomra az volt). Én sokkal jobban untam a Vasember kontra Hulk harcot. :P

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8905 Dátum: 2015. Október 11. - 13:26:43 »
Tegnap megnéztem a Hangyát. Hát gratulálok a Marvelnek, komolyan, hogy ebből az alapvetően röhelyes alapötletből is ki tudnak hozni egy közép-jó filmet. Kíváncsi vagyok, meddig tart még a sikerszériájuk, de a Fox és a többi stúdió, akiknél meg a Marvel legjava van, iszonyatosan sokat k*rva anyázhatnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 12. - 08:27:13 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8906 Dátum: 2015. Október 11. - 14:58:03 »
Talán felvehetnének egy szakértőt... szerintem visszajönne az ára.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8907 Dátum: 2015. Október 11. - 17:57:17 »
 ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8908 Dátum: 2015. Október 12. - 08:29:59 »
Talán felvehetnének egy szakértőt... szerintem visszajönne az ára.
Szerintem is.
De most komolyan, 10 éve egy ilyen hangyaember ötlettel mindenki körberöhögte volna bármelyik stúdiót, most meg kajálja a nép, és tényleg jópofa az egész. Mások meg Pókemberekkel, Rozsomákokkal, meg Fantasztikus Négyesekkel vergődnek.
;D
https://www.youtube.com/watch?v=G_Mwr1-dWJ4
Tomi, minden szava igaz, de pont lesz*rom, mert Mission Impossible hangyákkal. :lol:

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8909 Dátum: 2015. Október 12. - 14:19:43 »
De most komolyan, 10 éve egy ilyen hangyaember ötlettel mindenki körberöhögte volna bármelyik stúdiót, most meg kajálja a nép, és tényleg jópofa az egész.
Én még nem láttam a filmet, de sok pozitív véleményt olvastam róla, úgyhogy elhiszem, hogy jó lett. De anno, amikor meghallottam, hogy lesz ilyen film, én is azt kérdeztem, hogy ez meg mi a fenének kell? De ezek szerint működik a dolog. Kiváncsi leszek rá én is.

Talán felvehetnének egy szakértőt... szerintem visszajönne az ára.
Szerintem is, de az a baj, hogy a stúdiók a saját fejük után mennek, nem akarják kiadni a kezükből a gyeplőt. Mondjuk úgy néz ki, a Sony talán észbe kapott, de nagyon kiváncsi leszek, hogy a Marvellel való kooperációjukból milyen Pókember film fog születni...

Viszont azt is rossz nézni, hogy a Warner mit össze kínlódik a DC-filmuniverzum építésével... Oda méginkább elkéne egy szakértő.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8910 Dátum: 2015. Október 12. - 15:49:20 »
De most komolyan, 10 éve egy ilyen hangyaember ötlettel mindenki körberöhögte volna bármelyik stúdiót, most meg

Viszont azt is rossz nézni, hogy a Warner mit össze kínlódik a DC-filmuniverzum építésével... Oda méginkább elkéne egy szakértő.

Háááát, az elméletileg Geoff Johns lenne... vagyis a forgatókönyveknél mintha ott lebzselne...
bár ilyen összekötő emberrel vannak a Warnernél gondban, olyannal, mint a Marvelnél Kevin Fiege volna... a múltkor amikor kiderült ez, hogy a Warner egy ilyen ember híján csapott bele az univerzum építésébe már előre temették sokan az egészet...  :hehe:  ;D

Amúgy ilyen szakértő a Foxnak is tudna örülni... kicsit lenne képregényhűbb az Xmen...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 12. - 15:53:42 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8911 Dátum: 2015. Október 12. - 17:20:18 »
Én a helyetekben megvárnám azt a Batman v Superman filmet aztán utána kiáltanék szakértő után. Attól még nem lesz rossz a DC univerzum építéses tervezete, mert nekik nincs saját Feige-ük! Különben a Marvel filmek sem olyan fantasztikusak csak k*rvára adnak a látványra amit jókora marketinggel megspékelnek és máris többet érnek a filmjeik mint bárki másé...
Ezért is remélem,hogy a DC odapörköl és feladja nekik a leckét, mert ha valakire akkor rájuk abszolút jellemző az egy kaptafára készülő filmek és az erőltetett humor amit az Ultron korában meg is csodálhattunk. Mondjuk nekem kivételesen tetszett az idei Avengers ,de azért van még hova fejlődnie a Marvel-nek is ;)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8912 Dátum: 2015. Október 12. - 18:28:52 »
;D
https://www.youtube.com/watch?v=G_Mwr1-dWJ4

100%-ban igazi és a vége... ;D

Egyik legjobb Because I'm Batman mondat a sorozatban!
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8913 Dátum: 2015. Október 12. - 20:56:07 »
Sinister, itt most nem a filmek minőségéről ment a vita, hanem arról, hogy mennyire van közük a képregényekhez, és a filmeknek egymáshoz. Hogy mennyire képesek egy univerzumban tartani őket. Ez az, amihez nem ártana egy szakértő a Warnerhez sem, aki megmondaná, hogy ha el akarnak menni egy irányba a filmmel, vagy egy szereplővel, az mennyire van rendben, vagy mennyire gáz.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8914 Dátum: 2015. Október 12. - 22:04:19 »
kaine: Értem,de egyesek már most temetik a DC univerzumot, holott eddig csak egy Man of Steel-t láttunk ami szerintem minden szempontból rendben volt (kivéve a kutyás rész amiben Johnatan meghalt...)
Hivatalosan csak jövőre fog elstartolni az egységes filmes univerzum amiről az egyetlen konkrétum a Batman v Superman,de még azt se láttuk így elég nehezen vonható le bárminemű következtetés :) A Marvel jól bánik a karaktereivel,de azért őket is megnézem majd 5-6 év múlva mikor már rég túl leszünk az Infinity War-on és egy új status quo fogja átvenni a jelenlegi helyét! Nem biztos,hogy addigra olyan jól fogják venni az akadályokat mint most a nagy háborús event előtt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8915 Dátum: 2015. Október 12. - 22:08:28 »
Voltaképpen a DC univerzum építése már régen elkezdődött, már a Zöld Lámpással, csak mivel nagyot dőlt, hát figyelmen kívül hagyták, hogy "na akkor mostantól kezdődik". Már akkor mondták, hogy ha sikeres lesz, az kikövezi az utat a többihez, és univerzum épül. Aztán nem lett, és nem épült. De úgy emlékszem, hogy ezt ráadásul kétszer is eljátszották, még egy filmmel valamikor.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8916 Dátum: 2015. Október 12. - 22:29:07 »
Szerintem a Marvel cinematic universet a Warnerrel azért tök fölösleges báremilyen szinten is összehasonlítani, mert a Warnernek olyanja még nincs is. :hehe:

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8917 Dátum: 2015. Október 12. - 22:53:28 »
A Zöld Lámpásra nem lehetett építeni mert minden szinten hulladék volt. Az Acélember baromi jó volt. Hasonlítsuk össze Zodot a Thor 2 vagy a Galaxis őrzői vagy a Hangya gonoszával. Ég és föld a különbség. Én szeretem a Marvel filmjeit, de sokszor érzem azt, hogy ugyazokat afilmeket kapom csak a hős más. A negatív karaktereik Loki és Ultron kivételével szarok, ezt így le merem írni. Valamint semmiféle kreatív szabadkezet nem adnak a rendezőiknek. Nem véletlen, hogy szinte ismeretlen rendezők dolgoznak a filmjeiken. Pont azért mert ezeknek lehet parancsolni. Meg lehet nézni mit csináltak az Ultronnal. Nagyon szeretem azt a filmet de kb. olyan mintha baltával lenne összevágva. Borzasztóan ritmuszavaros. Ugye nyílt tény, hogy 55 perc a vágóasztalon maradt. A Hangyánál kirúgták Edgar Warigtot és berakták a helyére Peyton Reedet. Látszik is a filmen. Semmiféle egyedi rendezési ötlet nincs benne. Korrekt iparosmunka de kb. ennyi. Mielőtt láttam, jókat olvastam róla, és szeretni is akartam mert láttam benne a lehetőséget. De nem nevettem a film alatt, nem izgultam, nem ámultam el, és ez a rendező hibája. A Warnernél meg azt mondják, hogy van egy központi történet amit követni kell, de a rendezők egy pontig teljesen szabad kezet kapnak. Szerintem ez a jó irány és nem az, hogy mindenkire ráerőltetünk valamit.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8918 Dátum: 2015. Október 12. - 23:48:55 »
Általánosságban nézve tök igazad van, de a képregényfilmek esetében szerintem nem. Pont attól lenne "nem képregényes", ha a rendezők magukat adnák bele. Nem egy Peyton Reed-filmet szeretnék látni, hanem egy Hangyát. Tökéletes érvem emellett a Hulk. Az Ang Lee-film volt.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8919 Dátum: 2015. Október 13. - 00:02:43 »
Félreértesz, attól, hogy a stílus nem egyforma attól még lehet képregény hű. Ez csak a forgatókönyvtől függ. Nyilván a Hangya nem lehet sötét mint a Batman. De nem is kell egy sablontengernek lennie. Az alapanyag tisztelete a legfontosabb, de ettől a rendező még hozhatja magát, ha a stílusa passzol a karakterhez. A Hangya stílusa könnyed volt mert Reed vígjátékrendező, de semmilyen egyedi képi megoldás nem volt a filmben. A hihetetlen Hulk meg rossz film. Nem véletlenül nem folytatták.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 13. - 00:13:57 írta peti40 »