Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887470 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8920 Dátum: 2015. Október 13. - 11:07:37 »
Azért függ a rendezőtől is, a kivitelezéstől. Az persze, hogy ne legyen sablon. A Hulkot folytatták, az lett a Hihetetlen Hulk.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8921 Dátum: 2015. Október 13. - 17:49:08 »
A Hihetetlen Hulkra értettem, hogy nem folytatták. A Hangya viszont nagyon nagy sablon film.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8922 Dátum: 2015. Október 13. - 19:53:54 »
Hiába van, képregényes szakember, én azt mondom, miért?
Nos, ott van mindjárt a Fox-nál Mark Millar, aki szerint hiába volt kutya kaka a mostani F4-et majmolni próbáló alkotás, szerinte simán jöhet a második rész, elvégre szuperek a színészek! :uhoh:
Joss Whedon is huncut, mert simán összecsapta mindkét Avengers filmet, és még korábban ugyan volt szó bővített változatokról is, egy legyintéssel lesöpörte magáról, miszerint nem ér rá, van fontosabb dolga is.
DC: Meg kell várni valóban a Superman Batman ellen c. filmet, és utána leírni a stúdiót, ahol egyébként skizofrén dirigálás zajlik. Van egy egész tűrhető TV-s univerzumuk, és egy halovány, szinte valóban nem is létező filmes világuk. Sajnos nulla átfedéssel, és mint ahogy hallottuk, teljes mértékben elzáróznak attól, hogy a közeljövőben egyesítsék a kettőt.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8923 Dátum: 2015. Október 13. - 20:49:55 »
Ehhez nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá:
   Én már most, látatlanban temetem a DC "filmes univerzumát", mert nem gondolkodnak előre.
Jön a Superman v Batman (már ez a cím is, miért nem vs??), amiben van egy eléggé jól kiválasztott szereplő Supermannek. Fiatal, bikán néz ki a ruciban, jó az új designú ruha... erre mellé beraknak egy 44 (!!!) éves Ben Affleck-et, egy öreg Batmannek, csak azért, hogy a híres TDKR törénetet majmolhassák. Arra már nem gondolnak, hogy Affleck max. 3 filmig fog maradni, mert 50 évesen már igen hiteltelen lesz szupererő nélküli hősként. Ez Downey-nál teljesen elmegy, mert van egy hiper-szuper páncélja, amibe egy vén tata is beleülhet, és akkor is hiper-szuper a páncél. De egy Batmannél, aki háztetőről háztetőre ugrál minden éjszaka, puszta kézzel bunyózik, ésatöbbi... nem tudom. Ráadásul ez a ruha is elég béna eddig.
   De tegyünk túl magunkat ezeken: ha össze is jön az Igazságliga (amihez én még szinte semmi tagot nem tudok a 3 fő tagon kívül), akkor is, ismeretlen, felvezető filmek nélküli tagokkal... a rajongóknak biztos tetszeni fog, de az átlag nézők vajon oda lesznek érte annyira, mint a "darabkákból végül összeálló" Avengers filmért? Kötve hiszem.
   Aztán itt a TV-s univerzum is. Már félig-meddig kiépített, a nézők, átlagemberek által megismert, megszeretett karakterekkel. Erre kitalálják, hogy semmi köze nincs a filmes univerzumhoz, amivel pedig igen közel kerültek volna (karakterek számával, ismertséggel, cameo lehetőségekkel) a Marvel filmes univerzumának jelen állásához. Helyette új színészekkel, gondolom tök más történettel, elkezdik a mozis filmeket legyártani ugyanannak a karakternek. Szerintem ez az átlagnézőket csak összezavarja, felidegesíti. A sorozat rajongói pedig (joggal) azt mondhatják magukban, hogy "Ez nem az eredeti karakter, az a sorozatbeli, előbb is jelent meg." és emiatt szerintem meg se nézik a filmet, mert minek idegesítsék fel magukat rajta. Ráadásul évekkel visszaveti az univerzumépítést, mert ezeket a filmeket még le kell forgatni, gyártani...
   Lépjünk túl ezen is. A DC-nek nem úgy tűnik, hogy lenne terve az Igazság Ligáján túl. Míg a Marvel nagyon okosan, már az első filmjeiben elrejtette a Végtelen köveket, egyéb utalásokat, amire majd tud építeni. A Marvelnél az Infinity Gauntlet egy elég meghatározó vezérfonal, ami a legtöbb filmet vezeti a "végső" Infinity War sztoriba. Bár én nem ismerem a DC-t annyira, de nem tudom, hogy náluk lehetne, vagy van-e egyáltalán egy ilyen szerteágazó, és univerzumépítésre kiválóan alkalmas nagy esemény.
   De ha ezt is elfelejtjük, akkor is, még mindig ott van, hogy a Marvel filmes univerzumnak az elmúlt években igen csak nagyra nőtt a rajongótábora. Őket elhódítani egy épphogy csak elkezdődött "univerzummal", úgy, hogy közben a Marvel nem tétlenkedik, kb. 10 filmmel előre megvannak a terveik, és biztos, vagyok benne, hogy Feigeéknek még tovább is, ezek csak a bejelentettek ugye. A DC-nek meg van vagy 3 megnevezett filmje. Ráadásul az emberek kezdik is unni már a szuperhősfilmeket, hallom már innen-onnan, hogy "a t*kük tele van már vele, hogy minden hónapban van valami hülyeség". Hát nem tudom... reálisan nézve nem látok a DC-nek nagy és fényes sikert ebben az univerzumosdiban.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 13. - 21:19:21 írta petshop »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8924 Dátum: 2015. Október 13. - 21:11:14 »
Nos, igen, meg mondom mit kellett volna tenni a DC/Warner-nek: A már meglévő TV-s univerzumát beleszőni a készülő filmekbe. Plusz, ha kell nagy DC esemény, lehetett volna egy Darkside/Végtelen Válság történetszál felépítés, ezeknél nagyobb DC eposzokat aligha találnánk.
De nem, csinálnak karakteridegen újrákat, és közben megyen a beszólogatás ovis módjára a Marvelnek.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8925 Dátum: 2015. Október 13. - 23:41:20 »
A MArvelnek nincs története a a filmekben a kövek mögött. A képregényolvasók biztos tudják mire képesek ezek a kövek, de én például nem tudom és a filmekből sem tudtam meg. A Thor 2 köve mit tud, annyit mondtak, hogy pusztítani. A Galaxis őrzői köve szintén. Az Avengers kettő köve ami Loki jogárjában volt tud manipulálni akaratot, amúgy meg nem sok mindent tudunk. Mit tudunk a filmek alapján Thanosról? Elszórtan benne vannak a kövek a filmekben de ne csináljunk úgy mintha az Unverzumot átszőné egy nagyon nagy történet, mert nem. Csak utalások vannak. Én nem gondolom, hogy Affleck korával bármi baj lenne. A tv-s és mozis filmeket nem kell összevonni sztem mert nem egy színvonal. Azok a színészek akik jók a tv-ben azok nem biztos, hogy jók filmes szinten. Ne csináljunk úgy mintha a MArvel találta volna fel a spanyol viaszt. Meg kell adni a DC-nek az esélyt. Semmi értelme nem lenne, ha a DC ugyanúgy építkeznek mint a Marvel akkor semmi értelme az egésznek. Mert az átlag néző azt fogja mondani, hogy ezt megkapom a MArvelnél is, miért nézzem ezt? Ha viszont bármilyen szinten a DC tud újdonságot mutatni akkor már nyertek nézőket. Hangsúlyozom, hogy a MArvel filmekről beszéltem és nem a képregényekről.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8926 Dátum: 2015. Október 13. - 23:59:08 »
Szerintem a kövek azok, amik jelenleg összefogják az Univerzumot. A közös nevező. Kitalálni valamit velük majd az Infinityre fognak. Affleck korával szerintem sincs baj, sőt. Sokkal hitelesebb, mintha egy kölyköt tettek volna be helyette. Nem mellesleg, hiába 44, 35-nek néz ki.  :)
Nagy az átjárás a tévés és mozis színészek között, én nem gondolnám, hogy nem állnák meg a helyüket a mozikban is. Pedig ezt az univerzum építést a Marvel találta fel. Elsők benne. Ha a DC nem utánozza őket, azt épp azzal érhetné el, hogy jobban beleszövi a tévésorozatait a mozifilmekbe. Persze értem, miért nem igazán lehetséges ez.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8927 Dátum: 2015. Október 14. - 00:09:24 »
Bizony az univerzumépítést nem a Marvel találta fel:

 :hehe: :lol:

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8928 Dátum: 2015. Október 14. - 00:13:30 »
Azért a spin-off, meg az univerzumépítés nem ugyanaz. De ha ugyanannak is vesszük, szerintem akkor sem a Hercules-Xena párossal kezdődött. :D

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8929 Dátum: 2015. Október 14. - 00:42:31 »
Lehet, hogy jelenleg még nincs történet a kövek mögött, és csak a rajongók tudják, hogy mi is lesz ez; de az Infinity Gauntlet alapjai, ami viszont egy igencsak meghatározó történet. Ezért is irigylem a Marvel filmes univerzum rajongóit, mert még nem is tudják mi vár rájuk. Belegondolni, hogy 2-3 film múlva tudnám meg, hogy az eddigi filmekben már végig egy nagy eseményt készítettek elő ezekkel a kövekkel... ráadásul szerintem az is direkt van, hogy nem mindegyik kő alakjában létezik, terelés. Hogy még nagyobb legyen a hatás, amikor kiderül, hogy amikből összeáll a Végtelen Hatalom, azokat már mind láthattuk a filmekben.

Affleck kora: Ha szerintetek jó, akkor oké. Hugh Jackman most adja vissza Rozsó szerepét, 47 éves, ő se néz ki 35-nél többnek. Azért, mert utálja, hogy minden egyes filmre ki kell gyúrnia magát. Kíváncsi vagyok Affleck meddig bírja. Már most is van egy kis pocakja. Meg lehet nézni a Batmanes fotókon.

Én nem mondtam, hogy nem adom meg a DC-nek az esélyt, csak azt hogy nagy dolgokban nem kell reménykedni náluk. Ez az univerzumépítés hajó már kezd elmenni. Szerintem kb. 2020-ig lehet ezeket a szuperhősös cuccokat nyomatni, akkora besokall tőlük a nép.

Azért állok ki a Marvel mellett, mert szidják itt, mint a bokrot, hogy béna, meg ugyanolyan mind, de nézzük már meg mit csináltak:
a "maradékból" kellett nekik dolgozni, a legismertebb karaktereiket, akikre igazán építeni lehetne, más stúdiók birtokolják, akik bénáznak, ribúútolnak jobbra-balra, míg Marvelék lesipuskás módjára beosontak a balszélen. :) Létrehoztak a maradékból egy olyan univerzumot, amiben egy sikeres Hangya (!!!!) filmet is képesek létrehozni. Ha nekem 5 évvel ezelőtt azt mondja valaki, hogy egy Hangya filmet a moziban megnézek, azt körberöhögöm. De nálam bizonyítottak az Avengerssel, AmKap2-vel, Guardians-el...

Míg a DC a Warnerrel karöltve, az összes hősük megfilmesítési jogával egy helyen egyhelyben álltak, p*csükkel a kezükben, és nézték, hogy a Marvel a "maradékból" egy filmstúdióvá növi ki magát. Aztán most meg kapcsoltak, és kapkodnak.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 14. - 00:50:26 írta petshop »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8930 Dátum: 2015. Október 14. - 06:08:20 »
Azért a spin-off, meg az univerzumépítés nem ugyanaz. De ha ugyanannak is vesszük, szerintem akkor sem a Hercules-Xena párossal kezdődött. :D
Természetesen nem. Olyannyira nem, hogy ez a módszer nemhogy a Marvel filmjei, de már a Marvel képregényei előtt is létezett.
Az Universal szörnyfilmjeivel kezdődött 1931-ben Lugosi Bélával az élen. Erről valamiért minden filmrajongó elfeledkezik, mikor azt hiszi, hogy a crossoverek kora az Alien Vs. Predatorral indult el...
Szóval mondhatjuk, hogy ezt is a magyaroknak köszönhetik. :D
Többször is próbálkoztak ennek a feltámasztásával, a Van Helsing is erre volt kísérlet, meg legutóbb a Dracula Untold.

Petshop, tökéletesen egyetértek, sokkal jobb esélyekkel indulva, 7-8 év után észbekapni, és most szavazzuk meg nekik a bizalmat?
Pont fordítva működik ez, mert egyelőre ló*aszt nem tudnak felmutatni (egyetlen Man Of Steelt, ami tök ugyanolyan sémafilm, mint bármelyik Marvel). Majd pont ha kijön az ominózus Batman meg még mellé vagy 4-5 film, és működik, majd akkor lehet mondani, hogy igen sikerült. Nem temetem előre, de azért dicsérnem se kelljen már előre.  ;)
Az eddigi teljesítményük alapján meg bárki teljes joggal húzza le őket.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 14. - 07:59:36 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8931 Dátum: 2015. Október 14. - 09:20:08 »
Higgyétek el a DC jól döntött mikor a sorozatos és filmes univerzumát kétfelé osztotta. Ahogy peti40 is írta a színészek jól teljesítenek a sorozatban és hozzák az elvárt szintet,de egy nyári blockbuster filmhez már kevésnek bizonyulnának! Meg aztán a Flash első évadában annyi minden történt,hogy azt rettentő nehéz lenne ezek után összekötni a filmes univerzummal. Ennyi karaktert megfelelően mozgatni nagyon nehéz még akkor is ha ott van velük egy szakértő. Így majd 2 Flash-t kapunk és a filmes változat néhány dologban eltér majd a CW-s karaktertől :) A DC-t elnézve pedig azt látom,hogy igyekeznek minél hamarabb lerendezni az univerzum építést és a lényegre koncentrálni, vagyis egy Justice League filmre! A Marvel régi módszerét remélem nem akarják átvenni azaz minden egyes Liga tagnak külön filmet gyártani, mert az időpocsékolás és inkább Team Up filmeket csináljanak amiben Flash mellett Green Lantern is ott virít, vagy említhetném a jövőre érkező Batman v Superman-t ami már egy JLA 2.5-nek számít hivatalosan 8) Csak az olyan nagyágyúknak csináljanak külön filmet mint Batman, Superman, Aquaman és WW.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8932 Dátum: 2015. Október 14. - 09:55:35 »
AZ igaz, hogy a Marvel zseniálisan építette fel az Univerzumát, de a filmek sikere minden esetben a minőségüknek köszönhető vagy a Marvel brandnek?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8933 Dátum: 2015. Október 14. - 10:05:22 »
A kettő egy és ugyanaz. Azért lett Marvel brand (mert előtte ilyen formában nem volt), mert sikeresek lettek a (közép)jó minőségű filmjeik. ;)
Legalábbis szerintem ezeknek a hősöknek különösebben nagy értéke nem volt ezelőtt, ezért is maradtak pont a Marvel-nél.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 14. - 11:52:01 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8934 Dátum: 2015. Október 14. - 11:44:44 »
ráadásul szerintem az is direkt van, hogy nem mindegyik kő alakjában létezik, terelés. Hogy még nagyobb legyen a hatás, amikor kiderül, hogy amikből összeáll a Végtelen Hatalom, azokat már mind láthattuk a filmekben.
Szerintem meg idő közben találták ki hogy a Végtelen Kövekre menjen ki a sztori. Ezért kitalálták, hogy a Kozmikus Kocka, ami amúgy létezik a képregényben, valójában legyen az egyik kő. Meg hogy a Teseracktból erőt kapó jogar is legyen egy másik kő és a színe is ezért lett más. Főleg mivel már a Thorban ott volt a háttérben a kincseskamrában egy gaegként a kesztyű

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8935 Dátum: 2015. Október 14. - 11:48:47 »
A kettő egy és ugyanaz. Azért lett Marvel brand (mert előtte nem ilyen formában nem volt), mert sikeresek lettek a (közép)jó minőségű filmjeik. ;)
Legalábbis szerintem ezeknek a hősöknek különösebben nagy értéke nem volt ezelőtt, ezért is maradtak pont a Marvel-nél.
Vagy legalábbis lényegesen kevesebb potenciált láttak bennük annak idején. Az első X-Men sikere után nem véletlen, hogy szinte azonnal lecsaptak a másik csapatra ami önmagában megállja a helyét. Ez volt az F4. Az Avengersbe nem láttak fantáziát, mert akkor még azt hitték, hogy Amerika Kapitány nem működne a filmvásznon. Ezen kívül, pedig persze az egyéb ikonikus alakokra fektették a hangsúlyt, akik nem mellesleg látványosak is, mint pl Pókember vagy a Szellemlovas, Hulk és Fenegyerek, valamint Elektra. Az már más kérdés, hogy ezek mind megbuktak előbb-utóbb, különböző okoknál fogva.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8936 Dátum: 2015. Október 16. - 09:54:55 »
Stan Lee lerántotta a leplet a Fantasztikus négyes legnagyobb hibájáról
:)
http://peterdancso.com/stan-lee-lerantotta-a-leplet-a-fantasztikus-negyes-legnagyobb-hibajarol/
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8937 Dátum: 2015. Október 16. - 12:43:21 »
Tök igaza van.  :D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8938 Dátum: 2015. Október 18. - 21:34:03 »
Nem tom, képregényfilmhez tartozik?

SW végső(? volt egyáltalán több?)mindenki szereplős poszter.



Öhm, mi a fene, Luke-nak olyan nyúlfarknyi szerepe lesz, hogy fel se került a poszterre?  :-\

Nem tom, én nem olvasgattam semmilyen spoileres írást, de érdekes, mos tmár minden lótifuti karakter foghat lézerkardot, vagy a srác is meg a csaj is Jedi lesz?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 18. - 21:35:41 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8939 Dátum: 2015. Október 18. - 21:55:26 »
A csajszinál nincs fénykard...
Az ott egy új Halálcsillag?