Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8960 Dátum: 2015. Október 20. - 19:29:03 »
Oks, és szerintetek hányan veszik, vagy olvassák el a képregényeket?  :D
Te mondtad, hogy valami felvezetőt akarsz. Hát tessék, itt van.  ;)
Naná, ha ilyen összetett uni filmre ülök be, jó lenne, ha nem csak egy részletet kapnék a sztoriból...  :P
Most őszintén, melyik nagyobb filmnél kaptál felvezetést az elmúlt 10-15 évben? Mert rengeteg filmhez nem ártott volna, de a nézők mégis elvoltak vele anélkül is. Akit meg érdekelt az utánajárt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8961 Dátum: 2015. Október 20. - 19:51:26 »
Amúgy tudtommal (de ezt talgaby tudná jobban) ez most a Marvel egyik legjobban fogyó szériája, szóval azért elég sokan olvassák. :D
De akkor most ez azért összetett film, mert egy 3 perces trailer alapján nem érted? Mert amúgy imádom a Star Warst meg minden, de nem éppen a csavaros követhetetlen történetvezetéséről ismert, és itt sem várok Donnie Darko, vagy 2001 Űrodusszeia típusú komoly több szinten futó szimbólum rendszereket, amik után vakargatva a fejem napokig gondolkoznék. Sőt legyünk őszinték, a filmek cselekménye egyszerű mint egy pofon.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 20. - 20:06:54 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8962 Dátum: 2015. Október 20. - 19:55:25 »
Én se szeretem az "uni" összetett filmeket. :lol: Ez nem ellentmondás? Ha összetett akkor nekem érdekes.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8963 Dátum: 2015. Október 20. - 20:27:30 »
Az hogy nem lesz összetett az eddigi részekből kiindulva gondolom, valszeg azt a stílust fogja követni, hogy a többi rész is ugrált jócskán az időben és rohadtul nem voltak összekötve.
akkor anno csak engem zavart, hogy a tököm se tudta ki az a Greevus és Dokuu és vakargattam a fejem, hogy ki a fenék ezek, honnan jöttek és a többi.  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8964 Dátum: 2015. Október 20. - 20:36:02 »
Az hogy nem lesz összetett az eddigi részekből kiindulva gondolom...
Eddig azt hittem, hogy mivel nagyon összetett, először le akarnál tenni egy OKJ-s jedi tanfolyamot, hogy nehogy valamit ne érts.

akkor anno csak engem zavart, hogy a tököm se tudta ki az a Greevus és Dokuu és vakargattam a fejem, hogy ki a fenék ezek, honnan jöttek és a többi.  :hehe:
Teszem azt Boba Fettről, Tarkinról, Jabbáról, és még sokáig sorolhatnám a neveket sem lehetett többet tudni.
Mégse éreztem azt, hogy csonkult volna a filmélmény. Pont eleget tudtunk, aztán szép lassan jöttek az egyéb könyvek stb.
Nyilván ez most sem lesz másképp, de ezt előre elvárni, abszurd.
Greevus amúgy egy rém gyenge karakter volt. De mielőtt lehúzod a filmet, nem kellene előbb megnézni? Aztán eldönteni, hogy vannak-e benne alul motivált kérdéses karakterek?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 20. - 21:06:24 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8965 Dátum: 2015. Október 20. - 21:45:32 »
Ez a Star Wars előzetes! Atyaég! Libabőrös lettem és fülig ért a szám! :oh: Ha ez nem győzött meg valakit, hogy látni kell, az menthetetlen! :nezze:
Én nem vagyok kifejezetten SW fan, de ez a trailer nekem is nagyon tetszett. Az előző trilógia helyett is valami ilyesmire számítottam volna inkább.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8966 Dátum: 2015. Október 20. - 22:14:51 »
Látványos trailer, az biztos. :) De azért addig nem ítélkezem előre, amíg nem láttam a teljes filmet, kíváncsi leszek, hogy tudja-e majd hozni a klasszikus SW filmekhez méltó sztorit és hangulatot.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8967 Dátum: 2015. Október 20. - 22:33:41 »
Na de hol van Luke?  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8968 Dátum: 2015. Október 20. - 22:35:07 »
Elbujdosott a Dagobah rendszerbe, vagy remetézik a sivatagba, mert megtanulta, hogy ezt csinálják az öreg mesterek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8969 Dátum: 2015. November 01. - 18:21:05 »
Úgy látom, már sorra jelennek meg az új Star Wars filmes univerzumhoz kapcsolódó könyvek. Ez a nagy-nagy titkolózás tényleg hihetetlen. :twisted:
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 01. - 18:23:05 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8970 Dátum: 2015. November 01. - 22:35:54 »
Hátha ebből neked kiderül, hogy ki a néger pali, meg a csajé, meg hogy hol van Luke, akkor nosza, oszd meg velünk a titkokat, amiket sztem még mindig takargatnak...  :P  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8971 Dátum: 2015. November 01. - 23:46:24 »
Szoval ezeket  mar a felvezeto konyv ajanlojabol meg kellene tudni?  :headscratch:
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 02. - 00:30:08 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8972 Dátum: 2015. November 02. - 09:10:31 »
Ez az a pár kérdés, amit a legtöbb helyen lehet látni, és rohadtul se válasz (persze vhol még korai) se utalás nincs rájuk. Szal ja, naaaagy a titkolózás még mindig. Szinte ugyanaz játszódik le, mint a Star Trek 2-nél, amikor Kahn kilétét takargatták egészen a bemutató napjáig.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8973 Dátum: 2015. November 02. - 09:26:56 »
Valahol még korai? Az szerintem nagyon enyhe kifejezés. :lol:
Emlékszem amikor egyszer ajánlottam bátyámnak a Pókember és Sikoly képregényt, megfogta, átlapozta, és 10 másodperc múlva közölte, hogy ő ezt nem érti. ;D
Ez az egész szituáció engem arra emlékeztet.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 02. - 09:58:59 írta Todd »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8974 Dátum: 2015. November 02. - 12:33:37 »
Bezony, érthető, sok benne a szöveg, és elveszhetsz benne, ha nem ismered az előzményeket, plusz rengeteg az új karakter benne.  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8975 Dátum: 2015. November 05. - 20:52:08 »
Mivel pár napja néztem meg én is, ezért érdemben hozzá tudok szólni az F4-hez.
Ami legjobban leírná nekem az az érdektelen, sótlan, monoton. Nem érte el az ingerküszöböt nálam.
Azt elismerem, hogy talán nem olyan naggyon-naggyon nagy trágya, mint aminek leírták, de hát a jótól is igencsak távol esik.

Lehet, hogy a színészek jók, de ebből a filmben nem sokat kellett/tudtak megmutatni.
Reed egynek elmegy, Kate Mara túl hideg és megközelíthetetlen karakter lett, a néger Fáklya... hát... f*ck ya! De egyébként a karaktert hozta volna, de neki se volt semmmi de semmmmmi háttere, és hát a legnagyobb csalódás Ben. Már az emberi karaktere sem tetszett; az egyik jelenetnél vettem észre, hogy: jé, ez egy fejjel alacsonyabb Reednél?
Szóval gyakorlatilag Reednek volt egy papírvékony családi háttere, a többieknek még az se nagyon.

Sztori: hááát... nem nagyon volt. Az eleje még elment (bár én már attól sem voltam hasra esve), de már az is zavart, hogy pár tini suhanc készíti elő a világ talán legnagyobb eddigi vállalkozását, ahol a nagy, ősz halántékú tudósok (vigyázat, ez irónia volt a képregényre utalva!) csak a háttérben tesznek-vesznek a projectben? Mennyire hiteles már ez?
Maga a baleset, és az utána lévő vizsgálatos jelentek tetszettek, bár én durvábbra, biohorrorabbra vettem volna a formát (ha már a rendező nagy Cronenberg rajongó), de utána ez a Reed eltűnés... totális Incredible Hulk film utánérzésem volt, mintha nem tudtak volna mit kitalálni oda, ezért lenyúlták a Hulkból. Majd Fátum, a "nagy" harc, és a vége. Eléggé slendriánul összecsapva.
Kb ennyi volt.

Ami tetszett: hmmm....  :D Na jó. Reed képessége itt jobb, reálisabb maradt, az "undi faktort" és a nagyon béna poénokat (ajtó alatt átnyúlunk a kulcsért és barátaik) elkerülte, itt inkább csak fájdalmas volt néha látni magát a nyúlás folyamatát. Szóval ez tetszett.
A zenéje, Philip Glass-től az tetszett, majdnem Avengers szintűen (Alan Silvestri) hangulatos volt. Kár érte, jobb filmet érdemelt volna.

A Lény (szólították így egyáltalán ebben a filmben?): alapvetően tetszett volna, de itt meg pont átestek vele a ló túloldalára, és "túltolták." Azaz tök jó volt, hogy CGI, máshogy nem lehetne szépen, jól megoldani, és technikailag is ma már tökéletesen kivitelezhető. De túl göcsörtös, formátlan kőember lett, aki csak félig-meddig emlékeztetett a képregénybelire. (A régi filmben képregényszerű volt, csak ordított róla, hogy "ez egy narancssárga szivacsruha, ami ráadásul csillog is a fényben!!") Szóval abszolút minden adott volt hozzá, egyszerűen fogni kellett volna a képregénybeli robosztus alkatot, meg fejformát, és azt adaptálni. De ez sem sikerült, pedig elég lett volna egy John Byrne, vagy Jim Lee által rajzolt részt maguk elé tenni... Ráadásul a hangja, édes Istenem!! Én nem tudom, hogy csak a szinkron sikerült ilyen "jól", vagy eredetileg is ilyen vékonyka hangú a színész, de hogy ezt meghagyták a Lénynek is, az durva volt! Na, én ott éreztem azt, hogy ez már nekem ciki. Egyszerűen nem tudtam túltenni magam azon, hogy megszólal egy ilyen monstrum, és majdnem kislányka hangja volt.

Fáklya: ő is bénább mindkét tekintetben, mint az elődje. Chris Evans sokkal poénosabb volt, és elhittem, hogy halomra k*rja a csajokat. Itt csak feszeng ez a kölök, bár van pár vagány mozdulata, de pl. a nőkhöz való viszonyáról semmit az égvilágon nem tudunk meg. Akár meleg is lehet. (Micsoda poén, mi? ;D) A képessége - hihetetlen -, de bénább a CGI tűz, mint az évekkel ezelőtti verzióban, pedig ott sem volt tökéletes. Ráadásul, amikor kialszik, egy kanyi füst, semmi nincs...
Egy jó poénom van egyébként a "mezei" mozinézőről: a film fórumában olvastam egy hozzászólót, aki azzal a logikával magyarázta a rasszváltást, hogy a színész, aki Johnny-t játszotta, már Amerika Kapitány, ezért kellett lecserélni itt a srácra, és azért néger, hogy jó látható legyen a különbség.  :lol: Végülis a maga logikája mentén tök rendben van, de jól mutatja azt is, hogy menyire van az "átlag" néző képben ezekkel a filmekkel, meg a stúdiókkal egyáltalán. "Marvel oszt' Marvel, oszt' jó van... akkó ugyanaz a univrzum, baze."

Sue: Mindkét verzió gyengébb, mint az előző filmek. Tetszik a csaj, de nem erre a szerepre való, túl komoly, és jégkirálynő hozzá. A láthatatlan képesség meg kb. olyan volt, mint a kelletlenül felmondott lecke. Volt, de semmit nem adott, talán a végén volt egy trükkje, ami említésre méltó.

Fátum: tejóég! A Marvel egyik legjobb főgonosza, és nem képesek egy normális, ÁTLAGOS ellenfelet se csinálni belőle, ez hihetetlen! És még a Marvelt szidják, hogy bénák a gonoszaik... az eredeti karaktere se ér fel az előző filmekével, de hát Fátumként... mint egy béna robot, esküszöm! Szerencsétlen Toby Kebbel-t sajnálom, saját arccal már alig játszik: itt "naív maszk" Fátum, Majmok Bolygójában Koba, Warcraftban majd valamelyik Ork fővezér...

Nagy családi kötelékekre itt nem kell számítani, mert vannak akik pl. civilként nem is találkoztak. Komolyan! Sue és Ben nem látták egymást, csak már mikor Benből Lény lett. Szóval vannak ilyen nagyon durvaságok, ami miatt köze nincs a képregényes alapanyaghoz, ahol ők egy nagy, szerető családként élnek együtt. Kicsit olyan, mintha egy nulladik rész lenne az előző kettő elé, és ha nem kaptak volna képességeket, akkor oda is lehetne tenni.

Szóval nem is tudom hova rakjam ezt a filmet. Mert szerintem ez nem is képregényfilm. Nekem ez olyannak tűnik, mintha már lett volna Trank-nek egy ötlete, félkész terve az Erő krónikái 2-höz, amikor megkapta a felkérést, (és a nagy suskát) az F4-hez, ezért úgy-ahogy belesúvasztotta a karaktereket, és ez lett belőle. Sok köze az F4-hez nem volt.
Még azt mondom, hogy nem is lett volna rossz film, ha az F4-et kihagyják belőle, mert akkor nem kell a karaktereket hitelesen bemutatni, meglévő hátteret adni nekik (bár ezen felülemelkedtek ugye: rasszváltás, örökbefogadás), meg a képességeikkel bajlódni. Mert pl. Sue-ról ordít, hogy csak azért lett beletuszkolva a filmbe, mert a képregényben is fontos szereplő.
Csinálták volna saját karakterekkel, olyan képességekkel amiket akarnak nekik, olyan motivációkkal, háttérrel, amit csak jónak látnak.
Szerintem akkor ez egy jó film is lehetett volna, komolyan! Egy sötétebb, biohorrorosabb, durvább...
Így meg lett egy olyan jó nagy semmi belőle.

Idézet
Reed-et keresték meg Fátumot.
Fátumot nem is keresték. :lol:
Rákontrázok: nem is tudták, hogy Fátum egyáltalán létezik!  :lol:

Van egy rossz hírem: szerintem a rendezői változat semmivel nem lehet jobb, mint ez. Ha a trailerekből indulok ki, ami jelenteket kiszedtek, hogy nem voltak benne a filmben azok mind magánéleti, személyes részek, szóval semmi akció. Így csak azt az érzést erősítené még jobban, hogy még hosszabb felvezetés, még rövidebb csata és lezárás.
A másik pedig: én nem hinném, hogy bárki bárhogy vágná ezt a filmet, akkor abból sokkal de sokkal jobb dolog jönne ki, mint ez. Ahhoz újra kéne forgatni a felét legalább.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 05. - 21:09:20 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8976 Dátum: 2015. November 05. - 21:10:38 »
Tőlem a legrosszabb húzást akkor kapta, amikor a 12 éves kisgyerek komolyan bejelenti, hogy készített egy garázsban egy teleport gépet. És ha ez nem lett volna elég hiteltelen, akkor rákontráztak azzal, hogy a szülei hülyének nézték, nem támogatták, tehát mindent maga szerzett be hozzá...?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8977 Dátum: 2015. November 05. - 21:20:46 »
Így is rohadt hosszú lett, amit írtam, ezért már nem akartam megemlíteni, de akkor mégis.  ;D
Igen, már az elején rohadtul zavart, hogy Reed-et autistaként állították be az első jelenetben. Nézze csak meg bárki, tipikus: nem néz senki szemébe, csak maga elé bámul, miközben mondja az olyan dolgokat, amiknek az emberek a felét sem értik.

Akkor téged már a 2. percben elveszített a film. Vagy az még az első perce? :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8978 Dátum: 2015. November 05. - 22:01:51 »
Rosszul indított, az biztos. :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #8979 Dátum: 2015. November 05. - 22:29:32 »
Én is megnéztem nemrég. Közepes filmnek tartom. Jónak semmiképp, de rossznak se mondanám. És kicsit dühít, mert baromi jó film lehetett volna belőle. Például, ha nem csak részben alapoznak az Ultimate F4-re. Mert az első fele hatalmas királyság volt.  :oh: És igen, még a néger fáklya se zavart. Lény irtó jól nézett ki, tetszett, hogy a katonaság kihasználta. A film vége viszont egy nagy "WTF?" volt. Fátumot erősen elrontották, mind kinézete, mind képességei, mind motivációja terén. Pedig még Victorként egészen elment. A legnagyobb problémám a film végének kidolgozatlansága volt, mintha gyorsan be akarták volna fejezni. Kár érte. :-\