Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887104 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9100 Dátum: 2016. Február 14. - 12:35:34 »
én ma fogom megnézni.
melyik stáblista után van plusz jelenet? csak az animált után, vagy a vége főcimet is érdemes megvárni?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9101 Dátum: 2016. Február 14. - 12:42:48 »
Igazából egy van a legvégén, két részletre osztva.
Rock: ha te nem hasonlítod össze az a te dolgod, de hogy nem lehetséges ez... Akkor véghez viszem majd a lehetetlen!  :lol:

OFF: ahogy az egyik humorista mondta, hogy a sajtos-tejfölös lángos a magyar pizza a tehén gyümölcseivel.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9102 Dátum: 2016. Február 14. - 13:52:52 »
Ó, ugyan miért?  ;D
http://49.media.tumblr.com/31c3f8f28f3f1959f116434f624a216a/tumblr_nya7g5jQGy1rp0vkjo1_500.gif
Eppen ellenkezoleg, aki nem szereti, nem a durvasagot kifogasolja. Az a film meseszeru es iszonyuan giccses. Mindezekkel egyutt jo, pont mint Burton tobbi jo korai filmje, de ez sok embernek sok.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9103 Dátum: 2016. Február 14. - 14:50:06 »
Azt olvastam, hogy a tehén gyümölcse a tej, ez a magyarázata.

Ez aztán magyarázat a javából.Ezt tutira nem egy kisgazda mondta.  ;D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9104 Dátum: 2016. Február 14. - 20:27:24 »
Ó, ugyan miért?  ;D
http://49.media.tumblr.com/31c3f8f28f3f1959f116434f624a216a/tumblr_nya7g5jQGy1rp0vkjo1_500.gif
Eppen ellenkezoleg, aki nem szereti, nem a durvasagot kifogasolja. Az a film meseszeru es iszonyuan giccses. Mindezekkel egyutt jo, pont mint Burton tobbi jo korai filmje, de ez sok embernek sok.

Én Gotham-et úgy képzelem el, mint Butron első filmjében, Anton Furst nagyszerű munkát végzett.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9105 Dátum: 2016. Február 14. - 21:15:27 »
Hihi, bejött, és valszeg a Fox se számított rá, de most tuti a pezsgőket bontogatják:
Deadpool nyitó hétvégéjén 135 millát hozott, csak odakint, elvben külföldről még 125 folyt be  :oh: tegyük hozzá, hogy megérdemelten. Ééés, a legjobb, hogy lehet ez lesz a legerősebb (nyitással biztos, hogy már az) X film, azért ez durva, hogy leveri az  X filmeket.  ;D

Azért kurta erős nyitás volt, felvan dobva a labda a többieknek, nemcsak a kasza volt erős kezdés, hanem maga a moziélmény is... főleg, hogy állítólag a Batman v Supi tesztvetítéseken nem szerepelt vmi jól...  :uhoh: :uhoh: na de, ha Batsék nem is, Kapitányék biztos megugorják ezt majd... és lehet ez a jó kis feeling az Apokailpszisnek is jót tesz majd.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9106 Dátum: 2016. Február 14. - 21:29:08 »
Ez aztán magyarázat a javából.Ezt tutira nem egy kisgazda mondta.  ;D
Azt hiszem, a Hahotában volt...
Azért kurta erős nyitás volt, felvan dobva a labda a többieknek, nemcsak a kasza volt erős kezdés, hanem maga a moziélmény is...
Nagyon erős reklámhadjárata is volt, de ez tényleg nagyon király nyitás. Leverte az első Pókot is annak 114 családbarát millájával. :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 14. - 21:31:13 írta kaine »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9107 Dátum: 2016. Február 14. - 23:22:00 »
Én ma néztem meg a feleségemmel, eredeti nyelven svéd felirattal! Mondanom sem kell életem legjobb képregényfilmje lett és kurvára remélem,hogy ennek hatására az összes többi filmstúdió összekapja magát és megpróbál hasonló kaliberű filmeket gyártani. Ez most leginkább a Marvel Studios-nak szólt, mert az ő szériáik ehhez képest fasorban sincsenek. Ami viszont még ennél is nagyobb vicc,hogy ezt a filmet az a Fox alkotta amelyik olyan csúfosan eltoszta az X3-at, a Rozsi filmeket és szerintem a First Class-t is egy kicsit :lol: Szóval rohadt magasra tették a lécet és innentől kezdve sokkal nehezebb dolguk lesz mint a DeadPool előtt volt!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9108 Dátum: 2016. Február 15. - 00:04:54 »
én ma fogom megnézni.
melyik stáblista után van plusz jelenet? csak az animált után, vagy a vége főcimet is érdemes megvárni?
A leges, leges legvégén.

Csak az a baj, hogy annyira egyedi a  stílusa, értsd: perverz, trágár, véres, hogy nem kompatibilis az x-men filmekkel. Oké, hogy a Dead Poolban szerepel egy két X-men, de az X-men Apokalipszisben nem szerepelhet ilyen formában Deadpool, hogy kidumál a nézőnek, aztán kiveri. Másképp meg nem érdemes. :D

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9109 Dátum: 2016. Február 15. - 06:18:13 »
Ez így igaz.Ha ezt mellőznék,az már nem is Deadpool lenne.
Szombaton néztem én is.Tele volt a terem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9110 Dátum: 2016. Február 15. - 08:25:08 »
Én is megnéztem szombaton a filmet. Jópofa kis film, de nem kiemelkedően jó szerintem.
Maximálisan egyetértek abban a geekzes kritikával, hogy a film sok ponton elbukik, max annyi a különbség, hogy számomra azért a mérleg nyelve pozitív volt.
Alapból tök jó, hogy ez a film egyáltalán létezik, így nagyon nehéz haragúdni rá, de azért az eredetsztori ettől sablonosabb nem is lehetett volna, vagy legalább akkor tényleg Deadpool azt is figurázta volna ki keményen. A szerelmi szál szerintem működtt, a két idióta tök jó volt együtt, és amúgy is ez egy életképes női karakter volt (egyedül szökött ki a végén, majd leszúrta a főgenyót! nem lengedezett a szélben, hogy valaki megmentse). Mondjuk mókás, hogy filmekben csak a prostik életképesek. :lol:
A főgonosz szintén egyenesen gáz volt, az Ajax - Francis névvel való poénkodás szült pár jó pillanatot, de most tényleg ennyi, hogy nincsenek idegvégződései? Tudom, hogy ne vegyem túl komolyan a filmet, de neki nem csak ennyi volt a képessége, valami picit reálisabb magyarázatot nem adhattak volna? Mert attól még, hogy nem érzel fájdalmat, elvérzel, ha átszúrnak egy karddal, de még ha meg is úszod, akkor se annyi, hogy elől hátul összevarrnak, plusz ökölnyi vastag vascsöveket se fogsz ennyitől meghajlítani. Ráadásul a film a "nincsenek érzéseimet" is elég szabadosan értelmezi, egészen pontosan úgy, hogy "nincsenek pozitív érzéseim", mert a harag, a káröröm stb. megmaradt. Maga a nő elrablása is egy érzelmi reakció volt, csak azért, hogy DP-t bosszantsa, hiszen önmagában ö maga is tökéletes "csali" lett volna, mivel DP semmi másra nem vágyott, csak arra, hogy elkapja. Most az erős csajszit már meg sem említem, mert attól sablonosabb karaktert direkt se lehetne írni...
De amúgy Kolosszus, Tini torpedó, DP, Vak Al, meg úgy a film nagy része tök jól működött.
Szóval az én szemembe emiatt ez a film kb. ilyen 10/7 pontos volt csak. Viszont az, hogy lett R kategóriás sikeres képregényfilm, emiatt én is reménykedek benne, hogy hátha elindul valami, pl. egy vérengzős Wolvi mozi (urambocsá Spawn??). És remélem, hogy ezeket a hibákat a 2. filmre kiküszöblik, és végre kap DP egy hozzá méltó főgonoszt is.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 15. - 09:28:23 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9111 Dátum: 2016. Február 15. - 13:07:28 »
Alapból tök jó, hogy ez a film egyáltalán létezik, így nagyon nehéz haragúdni rá, de azért az eredetsztori ettől sablonosabb nem is lehetett volna,
Ez a film hibája? Követték a képregényest. Meg kellett volna változtatniuk?
Idézet
Mondjuk mókás, hogy filmekben csak a prostik életképesek. :lol:
Hát, őket megedzette az élet. :)
Idézet
A főgonosz szintén egyenesen gáz volt, az Ajax - Francis névvel való poénkodás szült pár jó pillanatot, de most tényleg ennyi, hogy nincsenek idegvégződései? Tudom, hogy ne vegyem túl komolyan a filmet, de neki nem csak ennyi volt a képessége, valami picit reálisabb magyarázatot nem adhattak volna? Mert attól még, hogy nem érzel fájdalmat, elvérzel, ha átszúrnak egy karddal, de még ha meg is úszod, akkor se annyi, hogy elől hátul összevarrnak, plusz ökölnyi vastag vascsöveket se fogsz ennyitől meghajlítani. Ráadásul a film a "nincsenek érzéseimet" is elég szabadosan értelmezi, egészen pontosan úgy, hogy "nincsenek pozitív érzéseim", mert a harag, a káröröm stb. megmaradt.
Nekem szimpi volt Ajax. Nyilván más képességei is voltak, mint látszott, azért, mert nem kötötte mindet DP orrára, attól még ne vedd úgy, hogy nem is létezik. Erősebb volt, keményebb, satöbbi. A nincsenek érzéseimet is hibának tartod, de miért? Azért, mert nagyon kemény akart lenni DP előtt, és azt mondta neki? Attól az már úgy van? Neeem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9112 Dátum: 2016. Február 15. - 13:52:17 »
Ez a film hibája? Követték a képregényest. Meg kellett volna változtatniuk?
Jó kérdés. Szerintem igen, meg kell próbálni átírni, ha nagyon gáz, vagy annyit csavarni rajta, mondjuk DP monológjaival, hogy az érdekesebb legyen. Ilyen téren nekem nagy kedvencem a Kiss Kiss Bang Bang (asszem azt te nem szereted), ott is végig megy a klissék kifigurázása, de ott mégse volt sose az az érzésem, hogy a film harmadában meg szóról-szóra azokat a kliséket kapjuk, amiket máskor kifigurázott.
De pl. a Kick Ass is anno eljátszotta ugyanezt vagy a Super. Szóval úgy néz ki, ez gyakori hiba a műfajnál, hogy egy pont után pontosan azzá válik, amit ki akart figurázni.
Nekem szimpi volt Ajax. Nyilván más képességei is voltak, mint látszott, azért, mert nem kötötte mindet DP orrára, attól még ne vedd úgy, hogy nem is létezik. Erősebb volt, keményebb, satöbbi. A nincsenek érzéseimet is hibának tartod, de miért? Azért, mert nagyon kemény akart lenni DP előtt, és azt mondta neki? Attól az már úgy van? Neeem.
Ezt elfogadom, ez teljesen logikus. ;) Mivel róla csak annyit tudunk, amit mondott magáról, így simán az ezekre a magyarázat, hogy hazudott és kész.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9113 Dátum: 2016. Február 15. - 19:31:36 »
Mi az ott DeadPool mellkasán?  :headscratch:

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9114 Dátum: 2016. Február 15. - 20:15:59 »
Szerintem dizájnelem. Amikor Deadpoolt kitalálták mindenki indokolatlanul sok felesleges  dolgot hordott magát (kis szütyök, ikisebb-nagyobb és még nagyobb fegyverek stb.).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9115 Dátum: 2016. Február 18. - 06:43:42 »
Csak az a baj, hogy annyira egyedi a  stílusa, értsd: perverz, trágár, véres, hogy nem kompatibilis az x-men filmekkel. Oké, hogy a Dead Poolban szerepel egy két X-men, de az X-men Apokalipszisben nem szerepelhet ilyen formában Deadpool, hogy kidumál a nézőnek, aztán kiveri. Másképp meg nem érdemes. :D
Viszont az X-ment bele lehet tenni a Deadpoolba es szenne alazni az osszeset. ;)
Uberelte az osszes X-men nyitohetveges beveteleit. Mondhatni innentol a Deadpool lesz a fo produktum, igy szerintem nem fognak attol felni, hogy rombolja-e az X filmek renomejat.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9116 Dátum: 2016. Február 18. - 14:19:01 »
BTW, mint Deadpool fanok.
Nektek nem volt furi, hogy Wade ennyire érzelgős, hős szerelmes lett?  Valahogy nekem az eddigi megjelent comicsokból, meg a videójátékból nem ez jött le  ;D
Vagy a képregények régi részeiben is szerepel Vanessa, mint az "élete szerelme"?

másik meg, ami eszembe ötlött. más mozikban is az Xment toltál előtte előzetesben? Mert nálunk igen, és azt vettem éeszre, hogy két jelenettel több volt benne, mint amit a neten kiadtak. Az egyiken Bestia szenvedő arca van tök közelről, a másikon meg a piramis belsejében (gondolom...) fekszenek ketten egy asztalon körülöttük sokan állnak. Furi volt.  :D  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9117 Dátum: 2016. Február 18. - 14:26:34 »
Meglep, hogy a játékban nem szerepelt, mert nem vagyok olyan nagyon kigyúrva Deadpoolból, de már én is összefutottam vele, szóval eléggé állandó tettestársa/szerelme.
http://deadpool.wikia.com/wiki/Copycat
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 18. - 14:35:31 írta Todd »

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9118 Dátum: 2016. Február 20. - 14:51:52 »
Nos, én is megnéztem a Deadpoolt. És hát király volt, nincs mit tenni!
Már az eleje, a kreditlistával, a kimerevített pillanattal megalapozta a hangulatot.
Tetszett a film szerkezete, hogy váltották egymást az akció és flashback jelenetek, így elkerülte a kínos "10 perc akció, megismerjük a főhős életét, múltját, egy kis bonyodalom, akció, 3 perc duma, megint akció, egy kis érzelem -ami pont akkor ér véget, amikor a kövi akció elkezdődik- ésígytovább, ésígytovább" klisét.
Illetve szerintem ez így nem volt olyan sablonos, kicsit újszerűbb tálalása volt az eredettörténetnek. És Deadpool agyának állapotához is illett.  :D Bár igaz, hogy maga az eredet sablonos volt (bár mit vártok egy képregénytől, komolyan?), de ezáltal szerintem ez nem domborodott ki, mert közben mindig lekötött az akció-poénkodós részekkel. Szóval ha az eredetet nem szereted, unod, akkor 10 percenként kaptál akciót, ha meg fordítva, akkor is megkaptad.
A poénok szerintem nagyon jók voltak, főleg a be-kiszólogatósak, 4. falasak. Sokat röhögtem rajta.
Tetszett a név eredete is: Dead Pool - Halál totó találó. Külön élvezet volt a sok beszólogatás a többi alkotásnak, de ami még jobban bejött, amikor saját magának se volt rest beszólni néhányszor a film. Pl. az X kúriánál DP meg is említette, hogy "Érdekes, hogy mindig csak épp ti ketten vagytok egy ilyen nagy házban. Vagy csak megapadt a költségvetés?"  :D Ez pl. szúrta volna a szemem, sőt így is szúrja, de mivel kifigurázta, elmondta a miértjét a nézőknek, ezért jobban el tudom fogadni, és Deadpoolos is.

Féltem az akcióktól, hogy kissé low-budget szagúak lesznek, de szerencsére pozitívan kellett csalódnom itt is. Szépen megkomponált, jó kis akciók, a CGI is jó lett. És az R-es besorolás miatt visszafogni se kellett magukat az alkotóknak. Szerintem az erőszakot, vérességet is jól lőtték be, én nem igazán szeretem a már-már horrorba torkollóan erőszakos-belezős dolgokat (megnézem, de egy pont után már inkább negatívvá kezd válni az "élmény"), de itt odáig nem is mentek el, ez pont jó volt nekem.

A szereplők:
Reynolds állati volt, nagyon jól hozta a figurát, ebben már a reklámkampánynál is biztos voltam, szerintem azoknak is a felét ő találhatta ki. Nem tudom elképzelni, hogy ne lenne rajongója a karakternek. De minden ott volt, még a mozdulatai is, a mimika, a metakomminikáció maszkon keresztül (mondjuk ott segített a CGI-os szemkörnyéki animáció).
A Vanessát alakító csaj is jó volt, hitelesnek, és Deadpool-hoz valóan "dilisnek" tűnt. De a drámaibb részeknél se lehetett rá panasz. És viszonylag merészebb szexjelenetet nyomtak le.  :D
Kolosszus: sokak örömködnek, hogy milyen jó volt, de nekem nem tetszett, szerintem ezzel szembement az X-men beli karakterével. Az ugyanis huszonéves, max. harminc, itt meg egy kb. 50 éves karakternek nézett ki. Mintha korban Xavierékhez állna közelebb, pedig ő már második, vagy ha filmes univerzumot nézzük - márpedig ez abba tartozik, akkor harmadik generációs X-man. A másik gondom vele a mérete. Oké, hogy Kolosszus nagyobb darab, de azért nem ennyire, még fém formájában sem. Majd kétszer akkora volt, mint a többiek. Az akcentusa, és a naív, becsületes hozzáállása tetszett, az hozta a karaktert, és belegondolva többet tudtunk meg róla itt, mint az eddigi X-men filmekből.
Negaszonikus tini torpedó: Hát már a név is szuperkúl! A trailerek alapján nagyon utálnom kellett volna ezt a karaktert, de annyira meglepően tetszett, főleg a Dp-vel való csipkedései miatt. "Hol lehet kapni tatamenüt? Ha-ha, ott ahova téged még csak felnőtt kísérettel engednek be." Hát ez sírós poén volt, és szerintem sok ilyen előfordult benne, amihez nem árt, ha már 30 körül vagy, hogy tudd értékelni. Jó páros voltak Deadpoollal, őt többet is lehetett volna szerepeltetni. Az milyen volt már, hogy harc közben Twitterezett egyet?  :lol:
A többi kakarkter viszont sablonos volt, talán még Vak Al-t emelném ki, ő egy mondattal lehengerelt engem: "Istenem mennyire hiányzik a kokain!" Nagyon naaaagy!
Ja, még egy naagyon fontos dolog: ha már R-es besorolás, igazán megmutathatták volna Gina Carano csöcseit abban a bizonyos jelenetben. Ha már előtte a főszereplő csajt gyakorlatilag anyaszült meztelenül is láthattuk d*gni...  ;D

A film egyik hibája talán pont az, ami az előnye is: a rengeteg poén. Szóval egy idő után már sok, és már fel se tudod a végén fogni, "kiég a viccreléd".  :D Így másfél órában Deadpool már fárasztó, ezért sem tartom rossz ötletnek, hogy volt benne egy sablonosabb rész, ahol néha megpihenhetett a néző agya, mert ezt a pörgés végig, amik az akcióknál mentek nem lehetett volna bírni.
Azt kell mondjam, hogy rendkívül jól szórakoztam rajta, sokat nevettem, évek óta egy ilyen Deadpool filmre vágytam, és most megkaptuk. Szóval nem lehetünk elég hálásak Reynolds barátunknak, hogy ezt tető alá hozta, elintézte, hogy zöld utat kaphasson a film. Úgyhogy: Penge 3, Zöld Lámpás megbocsájtva, mostmár maradj "avokádó-képű" Deadpool, kedves Mr. Reynolds!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Február 20. - 14:59:45 írta petshop »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9119 Dátum: 2016. Február 20. - 17:47:21 »
Hihi, és azt a poént ti hallottátok, amikor azt mondja Kolosszus: "Visszamegyünk a Professzorhoz." , erre DP: "Melyikhez, McCvoy, vagy Stewart, már belezavarodtam az idősíkokba."  ;D ;D én erről a poénról a moziban lemaradtam, csak most hallottam, de ez k$#ta nagy!!  :lol:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL