Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887472 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9260 Dátum: 2016. Március 23. - 17:46:10 »
Nem igazán adok rá, főleg olyanra, ahol a zoolander meg Shaknado 80% körül van...
Szimplán csak megijedtem, hogy ilyen számokat hozz és most aggódom...  :uhoh: plusz szorítottam volna a filmnek, hogy ne csak bevételileg legyen siker, hanem kritikailag is az legyen, és most enyhén szomorú vagyok...
Plusz még mindig ott van az is, hogy ha valamit ennyire sárba döngölnek, mennyire fogja ez elriasztani az nézőket róla... valahol nem működik ez a kritikai blabla (lásd Transformer, Alkonyat, 50 szürke izé), valamikor meg rohadtul bejön ( lásd Avatar, F4...)...  :-\

De olvass szimpla nézői hozzászólásokat! Azok között több jót, mint rosszat találsz. Persze nem mindenkinek tetszhet, de én, ahogy olvastam, a nézőközönség nagy részének bejött, sőőőt, imádták! :) Legalább is az eddigiekből szemezgetve. Én úgy gondolom, hogy nem kell aggódni. Max, a normális, építőjellegű kritikákat akár figyelembe is vehetik, és talán még jobb DC filmeket láthatunk a jövőben. Majd látjuk! :)

Holnap 17:45!Én is be vagyok zsongva!!! ;D ;D ;D

Én péntek 20:30!!!   ;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 23. - 17:47:50 írta BenGee »

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9261 Dátum: 2016. Március 23. - 19:06:36 »
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9262 Dátum: 2016. Március 23. - 19:19:10 »
Honnan származik ez a mindenki nyugodjon le... mondás?

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9263 Dátum: 2016. Március 23. - 20:16:21 »
Honnan származik ez a mindenki nyugodjon le... mondás?

http://knowyourmeme.com/memes/noel-gallagher-everybody-just-fuc-calm-down

Én meg anno pont így képzeltem el anno, ahogy most a Warner. Előbb egy nagy csapatfilm, majd onnan jöhetnek a solo mozik.
Így legalább elüt a séma a Marveltől, és nem fogják ahhoz hasonlítgatni... bár ez elkerülhetetlen... asszem valamelyik kritika is mintha azokkal hasonlítgatta össze...

Teljes mértékben egyetértek, az emberek már hülyét kapnak az újabbnál újabb eredetfilmektől, főleg ha kilométerekről lejön, hogy csak azért forgatták le, hogy egy csapat filmbe beletolják a karaktert. Egy JLA filmben egyik karaktert se kell lélektani mélységekbe menően bemutatni, elég utána.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9264 Dátum: 2016. Március 23. - 21:37:35 »
Á kösz!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9265 Dátum: 2016. Március 24. - 09:16:56 »
Kritikákra sose szabad adni, mert ahány ember annyi ízlés. Plusz valóban divat lett mindent lehúzni. Manapság ismét a trollkodás reneszánszát éljük az internet világában, így nem is kell ezen meglepődni. Az igazi kritikusoknak meg csak a művészfilmek tetszenek, amiben vagy éppen második világháborús haláltábor van vagy annyira unalmas, hogy 10 perc után bealszol rajta. Ők ezt is le fogják húzni. Én azt nem értem sose, hogy miért várnak sokak többet egy filmtől, mint ami. Tudni kell a helyén kezelni a filmeket. Egy akció filmtől ne várjunk már magasröptű gondolatokat vagy mélységekbe menő elemzéseket. Sokan panaszkodnak, hogy egy-egy filmnek milyen egyszerű volt a sztorija. Na és? Attól még lehet jó a film, mert az ilyen hiányosságokat is lehet pótolni mással.

Nézzük akár a nem túl régi Deadpool filmet. A sztorija semmi, de semmi meglepetést nem tartogatott magában. Olyan egyszerű volt, mint egy faék, és kb ugyanannyi eredetiség is volt benne: csávó összejön csajjal; rájön beteg; elhagyja hogy kísérletezzenek rajta; ettől szuperereje lesz; kísérletező ellen bosszút fogad; üldözi-keresi; rosszfiú lányt elrabolja; jófiú utánamegy-elkapja-megöli. Ennyi. Lássuk be, mintha már párezerszer találkoztunk volna ilyen történettel. A 80-as és 90-es évek akciófilmjeinek kb a 90%-a erről szólt, a szupererő részt leszámítva. De mégis, a filmet jól el tudták adni a poénokkal és a látvánnyal, és máris mekkora siker lett. Mert ennél a filmnél alapból nem azt várta az ember, hogy drámai hatásokban lesz gazdag, stb, hanem hogy egy poénos akciófilmre ül be, és így nem is csalódott benne.

A BatvSup kapcsán is másra nem lehet számítani, csak hogy pár szuperhős egymásnak esik, ennyi. Már a címe alapján is, mégis mit várnak tőle az emberek? Biztos nem attól lesz jó, hogy mekkora jellemábrázolások lesznek benne, meg ilyenek. Két hülye egymásnak esik a vásznon, és mellé még jön pár szereplő, kb ennyi ami várható tőle. Én ennyi elvárással ülök be majd a film elé, ha ezen felül többet kapok, akkor az már jó.  :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9266 Dátum: 2016. Március 24. - 09:27:56 »
Nem értek egyet.
Minden a tálaláson múlik, hogy a választott formanyelv mennyire van összhangban a cselekménnyel. A DP azért működik, mert maga sem veszi komolyan magát, nem is lehetne, és pont akkor nem működik jól a film, amikor erről látszólag elfeledkezik és komolykodni kezd.
A Batman vs. Supermant még nem láttam, de szinte biztosra veszem hogy tele van tök fölösleges álkomolysággal, meg komor meg darkos, meg reálisnak állítja be magát, miközben egyik sem, hanem banális. Majd ezt a megtekintés után eldöntöm így van-e, de a trailerekből abszolút ez jött le.
Sokan panaszkodnak, hogy egy-egy filmnek milyen egyszerű volt a sztorija. Na és? Attól még lehet jó a film, mert az ilyen hiányosságokat is lehet pótolni mással.
És azokat a filmeket szokták lehúzni, ahol ez nem történik meg. ;)
Azokat a szintén látvány-orientált mozikat, ahol meg igen, ugyanúgy dicsérik (Martian, Mad Max: Fury Road stb.).
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 24. - 09:53:04 írta Todd »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9267 Dátum: 2016. Március 24. - 09:48:05 »
A BatvSup kapcsán is másra nem lehet számítani, csak hogy pár szuperhős egymásnak esik, ennyi. Már a címe alapján is, mégis mit várnak tőle az emberek?
Én mondjuk a címe alapján egy jogi drámát várnék a két karakter között.   ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9268 Dátum: 2016. Március 24. - 09:54:18 »
Nem értek egyet.
Minden a tálaláson múlik, hogy a választott formanyelv mennyire van összhangban a cselekménnyel.
És ennek az ellenkezőjéről hol olvastál a hozzászólásomban? Többek között ezért is írtam azt, hogy tudni kell helyén kezelni a filmeket.

A Batman vs. Supermant még nem láttam, de szinte biztosra veszem hogy tele van tök fölösleges álkomolysággal, meg komor meg darkos, meg reálisnak állítja be magát, miközben egyik sem, hanem banális. Majd ezt a megtekintés után eldöntöm így van-e, de a trailerekből abszolút ez jött le.
Ez szerintem is totál egyértelmű. És alapból a Warner itt esik túlzásokba, mert egyszer ez bejött a Batman Begins esetében. Azóta viszont úgy vannak vele, hogy minél darkosabb valami az annál jobb lesz. Holott már a Batman folytatásaiban is túlzónak éreztem. A sötét lovagban is már sok volt, de az még emészthető volt, de a harmadik részben már totál átestek a ló túloldalára.

És azokat a filmeket szokták lehúzni, ahol ez nem történik meg. ;)
Azokat a szintén látvány-orientált mozikat, ahol meg igen, ugyanúgy dicsérik (Martian, Mad Max Fury Road, ami hirtelen eszembe jut).
Ez szintén olyan dolog aminek én nem állítottam az ellenkezőjét.  ;)

Én mondjuk a címe alapján egy jogi drámát várnék a két karakter között.   ;D
Akkor előreláthatólag te biztosan csalódni fogsz a filmben.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9269 Dátum: 2016. Március 24. - 10:00:11 »
Sepi, ennyire nem hiszem hogy elbeszéltünk egymás mellett. :lol:
És ennek az ellenkezőjéről hol olvastál a hozzászólásomban?
Ott ahol kifejtetted, hogy csak azért húzza le mindenki a filmet, mert a sznob kritikusoknak csak a haláltáboros művészfilmek kellenek és ami egyszerűen csak szórakoztató az nekik sz*r. ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9270 Dátum: 2016. Március 24. - 10:11:16 »
Miért, nem ilyenek az igazi kritikusok? Azok, akik az Oscarokat osztják. Azt a részt én rájuk értettem. ;) Az átlagra pedig a trollos részt. Azok, akik mondjuk a kölcsönző oldalakon a hozzászólásokba írják az olyanokat minden filmhez, hogy "ez mekkora kaki volt"; "nem ér egy percet se az életből", stb.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9271 Dátum: 2016. Március 24. - 10:18:41 »
Heath Leger  Oscart kapott Jokerért.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9272 Dátum: 2016. Március 24. - 10:23:39 »
De nem egy szűk réteg miatt kapott többségében negatív kritikákat. Hanem azok miatt a hibái miatt, amikkel te is egyetértesz. A nagyobb filmes portálokat nem a művészfilm mániákus "valódi kritikusok" (ezzel sem értek amúgy egyet, az Oscarok többségét nem művészfilmek kapják), és nem is a letöltögetős fika makik írják. ;)
Hosszabban csak ugyanazt tudnám kifejteni, amit feljebb megtettem.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 24. - 10:34:13 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9273 Dátum: 2016. Március 24. - 10:47:53 »
A nagyobb filmes portálokat nem a művészfilm mániákus "valódi kritikusok", és nem is a torrentes fika makik írják. ;)
Valóban. Ők általában a kettő között vannak. De ettől még a lényeg változatlan. Náluk is a legtöbbször azt venni észre, hogy ugyanúgy lehúzzák a filmek többségét, mert többet várnak a filmektől, mint ami. Nem tudom mennyire értitek, hogy mire gondolok, de ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

(ezzel sem értek amúgy egyet, az Oscarok többségét nem művészfilmek kapják)
Elismerem, hogy a művészfilm fogalommal általánosítottam. De attól még, hogy az életrajzi film, vagy dráma, háborús, stb, akkor is el lehet róluk mondani, hogy a legtöbbnek alapból nem adtál volna díjat, mert annyira nem volt kiemelkedő.

Heath Leger  Oscart kapott Jokerért.
Valóban. De itt jön a költői kérdés: vajon akkor is kapott volna, ha nem hal meg?
Mert bármennyire is volt zseniális alakítása a szerepben, normál esetben biztos nem kapott volna, ez ezer százalék. Ő is, mint Dicaprio, talán valamikor a huszadik jelölés után kapott volna egyet, mondván, hogy "már megérdemli". Mert Dicaprionak sem a mostani filmjében volt élete legjobb alakítása, csak most már a szervezők is cikinek érezték, hogy eddig nem kapott. Ugyanez volt a helyzet Tim Robbins esetében is. Csakhogy Ledger halála után akkora hype-ot kapott a film, hogy nagyon nem volt más választás, mint hogy poszthomusz odaítélni neki. Egyébként azt is biztosra vehetjük, hogy maga a Sötét Lovag film se lett volna akkora siker, ha nem következik be az a sajnálatos tragédia. Kb egy közepesen teljesítő képregényes-blockbuster szintjét hozta volna.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9274 Dátum: 2016. Március 24. - 10:55:30 »
Sepi, én értelek csak nem értek egyet. Valamiért fórumon sokszor összemosódik a kettő. ;)
Szerintem az a fajta megcsömörlöttség ami valóban jellemző a Hollywoodi blockbusterek irányába a legtöbb filmes portál részéről, teljesen jogos. Az is, hogy ezek helyett elkezdenek az egyéb filmes formákkal foglalkozni, keresni az ettől eltérő produktumokat uram bocsá, művészfilmeket.
Már a legelső kommentben is erre reagáltam, hogy az ami szerinted "többet várnak a filmektől, mint ami", az szerintem egy minimális elvárható szint, amit ha nem nyújt egy film (vagy bármi), akkor az ront az élvezhetőségéből.
Mint írtam, majd a megtekintés után eldöntöm, szerintem ebbe esik-e.
De attól még, hogy az életrajzi film, vagy dráma, háborús, stb, akkor is el lehet róluk mondani, hogy a legtöbbnek alapból nem adtál volna díjat, mert annyira nem volt kiemelkedő.
De a Whiplashnak, a Mindenség elméletének, a Kódjátszmának én is adtam volna díjat. Nem tudom, ezek közül melyikek kapták meg végül, de felkapott filmek voltak, szerintem joggal.
Ezek szerintem is értékesebb filmek, mint az évi 36. szuperhős mozi, aminek akármelyik néző megírhatta volna a forgatókönyvét. Ugyanúgy szeretem ezeket a filmeket is (vagy mondjuk úgy, egy részüket), de ahogy te mondtad, kezeljük a helyén őket. ;D
A te általad felhozott példákból is az látszik, hogy az Oscar reagál a közönség igényeire, és nem egy elfuserált sznob parádé. Amúgy meg nyilván nem tökéletes a rendszer, sőt ezer sebből vérzik, DiCapriótól sokkal jelentősebb alakok sem kaptak még Oscart. Nem mintha ez egyébként bármennyit is számítana.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 24. - 11:22:24 írta Todd »

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9275 Dátum: 2016. Március 24. - 17:18:34 »
MA délután láttam. Szerintem jó film. Bőven jobb mint a Marvel filmek kétharmada. Viszont nehéz film, oda kell rá figyelni mert az események több szálon történnek és a film nem rág semmit az ember szájába. Vagy érted vagy nem. Viszont az is biztos, hogy a rajongóknak készült és nem az átlag nézőknek. Az a szomorú, hogy a DC egy jó filmmel fog bukni és azért mert nem olyan mint a Marvel filmek, nem könnyed, szines, és nem tökéletes morális iránytűvel rendelkező hősök szerepelnek benne. De számomra ettől lesz érdekesebb a Marvelnél.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 24. - 17:22:46 írta peti40 »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9276 Dátum: 2016. Március 24. - 19:46:04 »
MA délután láttam. Szerintem jó film. Bőven jobb mint a Marvel filmek kétharmada. Viszont nehéz film, oda kell rá figyelni mert az események több szálon történnek és a film nem rág semmit az ember szájába. Vagy érted vagy nem. Viszont az is biztos, hogy a rajongóknak készült és nem az átlag nézőknek. Az a szomorú, hogy a DC egy jó filmmel fog bukni és azért mert nem olyan mint a Marvel filmek, nem könnyed, szines, és nem tökéletes morális iránytűvel rendelkező hősök szerepelnek benne. De számomra ettől lesz érdekesebb a Marvelnél.

Vagyis bátran kijelenthetjük,hogy a film jó lett csak a Marvel mozikra szocializálódott tömegeknek ez szokatlanul új volt és nem tudtak vele mit kezdeni hirtelen. Mert hát ami új azt rögtön le kell szólni ahelyett,hogy ráeszmélnének létezik más módja is a képregényadaptációknak!  Szerintem megint ugyanaz a helyzet áll fenn mint a Batman Begins esetében, azaz eleinte szokatlan a nép számára,de a folytatást valószínüleg már imádni fogják.

peti40

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 684
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9277 Dátum: 2016. Március 24. - 19:55:23 »
Ez a film bukni fog. Az első hétvégén nagy bevétele lesz de újra nem fogják nézni az emberek. Már csak idő kérdése amíg bejelentik, hogy menesztik Snyder-t.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9278 Dátum: 2016. Március 24. - 20:08:39 »
Sepi amúgy tök jól beszél.Én is ezen a véleményen vagyok.Ezek a rideg tények.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9279 Dátum: 2016. Március 24. - 20:51:27 »
Most jöttünk haza róla!
Egyelőre...HŰHAA! :oh:
Kicsit másra számítottam.Még emésztenem kell!
De tetszett! :D
BATMAN,Spawn,Star Wars