Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887178 alkalommal)

MashaNub és 2 vendég van a témában

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9540 Dátum: 2016. április 28. - 11:47:15 »
Most megnéztem, hog jól emlékszem-e, de igen, az ABC 720p-ben közvetít még az USA-ban és ugye az kb. a Marvel termékek csatornája. Szóval, ha ott adták le a spot-ot, akkor valószínűleg ez is lehet az oka. Bár ezt a videót ha átállítom 720p-re sincs a közelében sem :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9541 Dátum: 2016. április 28. - 12:01:33 »
http://www.craveonline.com/site/694051-the-20-biggest-mistakes-in-the-x-men-movies#/slide/1
Jók! :D
Van benne pár tárgyi tévedés, minden ilyenben van, de a legtöbb tévedés nyilván magukban a filmekben van (nem is értem sose, meg se nézik őket elötte, vagy mi a jó franc).
Pl. ezt írják itt: "The Last Stand, Professor X is vaporized by Jean Grey and wakes up after the credits in the body of a comatose black guy" Miközben az X-3 végén a fószert akibe átmegy Charles tudata ugyanúgy Patrick Stewart játszotta, így egyértelműen az a nézet alakult ki, hogy ő az iker testvére. Kár, hogy erről nem beszélnek soha, miközben az előzmény filmekben akár ki is lehetett volna fejteni, hogy ez az egész ne legyen ilyen légből kapott. Mert így leginkább úgy tűnik, hogy azért nem magyarázták meg Xavier feltámadását, mert hátha úgyse emlékszik már rá senki, hogy egyáltalán meghalt. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 28. - 12:04:29 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9542 Dátum: 2016. április 28. - 12:30:10 »
Talán nagyon gyorsan kell írnia egy cikket és inkább összeollózza a netről.

A Prof feltűnését Farkas is csodálja. A válasz: "Kuss... Mondtam, hogy sokan vagyunk.." ... vagy mi :headscratch: "Több dolgok vannak egen s földön Horatio, mint sem bölcselmetek álmodni képes. És még több az X-men filmes univerzumban" :D

Na de ha az ikertesója testébe került, miért nem tud járni?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9543 Dátum: 2016. április 28. - 12:39:11 »
Hát mert csak! És akkor mindenki visszanyerte az erejét vagy csak Magneto, mert ő amúgy pont kb. ötszörös adagot kapott. de ez már mind mindegy, mert mindent eltöröltek a francba.
Pedig az X3 után végig azon gondolkoztam, hogy ez azért erős volt, most kéne egy film, ami bemutatja, hogy egy ekkora tragédia után hogyan áll helyre a csapat. De nem, ezt a lényegében talán legérdekesebb részt egy huszáros vágással átugrottuk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9544 Dátum: 2016. április 28. - 12:40:31 »
A másik gond az, hogy mivel követik a minden rész legyen grandiózusabb, látványosabb, mint az előző, így a régi filmek már gyakorlatilag lepkefingnak tűnnek az akkori konfliktusaikkal. 2-3 mutáns veri egymást a szabadságszobor tetején, Magneto gonosz mutánsok testvérisége igazából egy trió? Ennek a filmnek egyik aktuális világpusztító folytatása sem fog ebbe beépülni.
Ez a Star Warsnál sem okozott problémát. :) Hogy a birodalmiaknak önépítő robothadserege volt korábban, később meg csak gárdistái.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9545 Dátum: 2016. április 28. - 12:44:30 »
Nem az első eset, hogy nem értem mire gondolsz. A birodalomnak sosem volt "önépítő robothadserege".
Amúgy nekem is a Star wars jutott eszembe, ott 6 (a 7-et nem sikerült... :twisted:) filmet 30 év távlatából jobban össze tudtak hozni, az X-mennek ugyanez (mármint amikor egyáltalán volt már rá esély, de az már rég elmúlt), sokkal kevesebb időtávlatban kevesebb filmmel nem sikerült... Más egyéb hibái persze voltak az előzmény trilógiának, de nem ilyen jellegűek.
De azért már a Marvel is bebizonyította, hogy ez nem egy mission impossible, hogy odafigyeljenek arra, mikor mi hangzott el egy-egy filmben.
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 28. - 12:57:02 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9546 Dátum: 2016. április 28. - 13:10:58 »
Hát mert csak! És akkor mindenki visszanyerte az erejét vagy csak Magneto, mert ő amúgy pont kb. ötszörös adagot kapott. de ez már mind mindegy, mert mindent eltöröltek a francba.
Magneto a film végén már kezdte visszanyerni az erejét. Biztos, mert ő 6-os, vagy milyen szintű mutáns. És hogy miért nem működik egy szer, ami elvileg végleges gyógymód? El kell adni a cuccot :D Biztos vissza kell járni kezelésre. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9547 Dátum: 2016. április 28. - 13:24:12 »
Ezt szerintem nem is véletlenül nem írták be a 20-as listába. Mert amúgy egy annyi kis nyúlfarknyi jelenet elég, vagy egy odavetett félmondat vagy bármi.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9548 Dátum: 2016. április 28. - 15:39:45 »
Nem az első eset, hogy nem értem mire gondolsz. A birodalomnak sosem volt "önépítő robothadserege".
Szerintem I-II részben lévő droidokra. A klónok támadásában Anakin a droid gyártósoron kolbászolt, tönkre is ment a fénykardja ;D
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9549 Dátum: 2016. április 28. - 18:22:19 »
Nem az első eset, hogy nem értem mire gondolsz. A birodalomnak sosem volt "önépítő robothadserege".
Nem emlékszel, hogy talán az első részben kijött több száz kicsi gárdista és teleszkópszerűen nagyok lettek belőlük? Azok nyilván robotok voltak, de már nem emlékszem igazán.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9550 Dátum: 2016. április 28. - 19:07:06 »
Vagyis te a kereskedelmi föderáció robothadseregére gondolsz. Akkor az EP 2-t, mikor a klónok harcolnak a robotok ellen hogy értelmezted, hogy a birodalom harcol a birodalom ellen? :lol: (Mondjuk igazából ez nem is áll olyan messze a valóságtól, de azért bonyolultabb...)
A birodalmat az EP 3 végén alapítják csak meg, továbbá az emberekből álló klónhadsereg lealázza a droid hadsereget, vagyis ez nem volt egy visszalépés, sokkal inkább fejlődés. Igen, az ember majdnem ugyanolyan megbízható mint a robot (legalábbis az SW-ben, ahol igazából ratyik a robotok és menők a klónok), ellenben sokkal olcsóbb.
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 28. - 19:17:06 írta Todd »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9551 Dátum: 2016. április 28. - 19:27:26 »
Nem értelmeztem úgy, csak az agyam már rég kitörölte annak a förtelemnek az emlékeit is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9552 Dátum: 2016. április 28. - 19:31:46 »
Érdekes, nekem anno pont az EP 2 tetszett a legjobban az előzmény trilógiából.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9553 Dátum: 2016. április 29. - 10:23:22 »
Pedgi az EPII a legrosszabb a 7 filmbol!
BATMAN,Spawn,Star Wars

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9554 Dátum: 2016. április 29. - 10:34:17 »
Az egész előzménytrilógiának égbekiáltóan nagy hiányosságai vannak, melynek egyik fő pontját úgy hívják hogy Hayden Christensen.
De 14 évesen, az meg a Pókember volt a két kedvenc filmem. ;D
Érdekes, ami jó volt az előzmény trilógiában (újszerű forgatókönyv, világ kibővítése), azt elhagyták az újra (csupa önismétlés, minimális kockázatvállalás), viszont amiben az új rész jó volt, abban az előzmény trilógia marad alul (hangulat, trükkök, szereplők). Most már csak a kettőből kéne valami masszát gyúrni, és lenne újra tökéletes SW filmünk.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9555 Dátum: 2016. április 29. - 11:47:35 »
Szerintem ez tudatos, nem véletlen. Az előzmény kiverte a biztit majdnem mindenkinél, így eltávolodtak tőle, biztosra mentek.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9556 Dátum: 2016. április 29. - 11:52:29 »
Igen, tudom, hogy tudatos, de a nosztalgiafaktor kimerülhetett volna a hangulatban, trükkökben, jelmezekben, járművekben stb. Amiket egyébként imádtam. A történet teljes lemásolásában már nem kellett volna.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9557 Dátum: 2016. április 29. - 11:57:46 »
El tudom képzelni az első összeülést: három résszel magunkra haragítottunk már mindenkit. Ha most is elrontjuk, végleg elveszítjük őket. Mi legyen? :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9558 Dátum: 2016. április 29. - 12:15:04 »
Kíváncsi vagyok, hogy most, hogy nincsen már rajtuk ez a hatalmas bizonyítási kényszer, mit fognak kihozni belőle.
Mindenesetre örömteli, hogy rájöttek arra, hogy egy "sci-fi" filmben nem mindig az éppen aktuális trendi jövőképet kell követni, nem riassza meg a nézőket az, ha amolyan retro sci-fi világot látnak.
Talán ezek után lehetne egy olyan klasszikus Alien film, mint az Isolation játék.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9559 Dátum: 2016. április 29. - 18:58:00 »
Pedgi az EPII a legrosszabb a 7 filmbol!

*EPVII ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."