Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887096 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9600 Dátum: 2016. Május 11. - 15:13:38 »
Ejha,  kijöttek az első reakciók az új X filmről, ami elég szépen megosztotta a közönséget, a kritikusok sincsenek elájulva tőle, és nagyon a nézők se... több helyen unalmasnak írták le.

Hihi, nincs benne Rozsomák, egyből bukik a cucc.  ;D  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9601 Dátum: 2016. Május 11. - 17:45:30 »
Na majd meglátjuk jövőhéten! ;) Anno az egekig magasztalt TDoFP-tól  (abban az évben az Am. Kap. 2 nyert fölényesen nálam)  én nem voltam annyira elájulva, vagy most a Civil Wartól. De az előzetesek és a jelen helyzet alapján az év filmje lesz számomra (kivéve, ha a másik X-film, Deadpool ki nem üti a nyeregből  ;D).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9602 Dátum: 2016. Május 11. - 17:50:19 »
BuB: Hát a két önálló Rozsomák film is pocsék volt.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9603 Dátum: 2016. Május 11. - 17:53:41 »
Nekem a 2. Rozsi film tetszett. :-[ De legjobb X-film, talán a legjobb képregényfilm, személy szerint nekem pont az volt, amiben alig, de annál velősebben szerepelt Rozsi (First Class). ;D

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9604 Dátum: 2016. Május 11. - 19:08:12 »
Ja, a 2. télleg sokkal jobb mint az első, csak ott meg pont kiherélték, ezzel az öngyógyító képesség elvételével...

Amúgy ja, a külön álló kalandjai sokszor elég vackok... együtt a jó a csapattal. Külön-külön gáz.


Jah, és belefutottam abba is, hogy Pszichének elvben 3 mondata van... csudijó... valahol tudtam (csak nem sejtettem...), hogy ez lesz, túl sok karakter, várható volt, hogy valaki elsikkad... kár, hogy megint elpocsékolták a hölgyet...  :'( (most már csak akkor leszek ennél jobban kiakadva, ha meg is ölik...)
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9605 Dátum: 2016. Május 11. - 20:48:02 »
Nem pocsékolták el, ő a legjobb a csapatban.  :)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9606 Dátum: 2016. Május 11. - 20:50:10 »
Oh, te láttad már, akkor cáfolod is a 3 mondatot?  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9607 Dátum: 2016. Május 11. - 20:56:41 »
Attól még, hogy nem beszél sokat lehet neki nagy/jelentős szerepe a filmben, nem? ;)

Egy kis betekintés a szinkronkészítésbe:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 11. - 21:07:00 írta Psycho »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9608 Dátum: 2016. Május 11. - 21:16:18 »
Se nem cáfolom, se nem erősítem meg.  ;)
Egy kis betekintés a szinkronkészítésbe:
https://www.youtube.com/watch?v=Sh52UH87yY4
55 mp-től.  :D
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 11. - 21:25:35 írta kaine »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9609 Dátum: 2016. Május 11. - 21:54:26 »
He, tök jó kis videó....
Akik kapásból lehúzzák a magyar szinkront, és azt mondják, hogy összecsapják... nem tom ez után mit mondanának?  :-\

He, a Harry Potter hangja is hogy felnőtt  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9610 Dátum: 2016. Május 11. - 22:00:53 »
Ugyanazt, amit eddig: a mozifilmekre van idő, azoknak többnyire jól sikerül a szinkronja, minden másé pedig az esetek nagy részében gyenge, mert összecsapják. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9611 Dátum: 2016. Május 11. - 23:09:54 »
Na túl vagyok rajta, nem emelnék ki momentumokat, minden tetszett. Apróság, hogy poén volt a 90-es évek beli videófelvétel retrósága. Húh ez tényleg nagyon kis szösszenet.
Pókember nekem tetszett és Peter is. A színészi játék a lakásban teljesen jó volt, vicces és szimpatikus a srác.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9612 Dátum: 2016. Május 12. - 06:47:58 »
Ugyanazt, amit eddig: a mozifilmekre van idő, azoknak többnyire jól sikerül a szinkronja, minden másé pedig az esetek nagy részében gyenge, mert összecsapják. ;)
Azokat általában más szinkron stúdió is készíti. Nem tudom már melyik volt az, én csak a Zone Club-os csapatnak hívtam őket, mert az azon a csatornán futó műsorokat szinkronizálták ők, de az a stúdió tudott minden érzelem nélkül szinkronizálni. És sajnos egy-két régi film új szinkronját is ők kapták meg, amivel alaposan lehúzták sok régi jó film színvonalát.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9613 Dátum: 2016. Május 12. - 08:00:34 »
Volt (van?) Zone stúdió, ami tudtommal egy romániai szinkronstúdió volt. Olcsón dolgoztak, és silány minőséget gyártottak. :\ De amúgy tök mindegy, melyik stúdióról van szó (talán a Mafilm az egyetlen kivétel), általános, hogy a mozifilmeket jól csinálják meg (pontosabban a blockbustereket), meg a sikersorozatokat, ahol a megrendelőnek tényleg fontos, hogy jó legyen a végeredmény (pl. Game of Thrones) minden mást meg nem annyira, és ez nem minden esetben fogható arra, hogy rohamtempóban készítik a szinkront, sajnos. Egyre inkább kezd elterjedni a nemtörődömség a szakmában. Illetve szerintem ráférne egy vérfrissítés a szinkronrendezőkre, csak hát nem létezik ilyen képzés, és manapság már a rendezőasszisztens (akiből később rendezők lettek) is olyan ritka, mint a fehér holló.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9614 Dátum: 2016. Május 12. - 08:09:55 »
Én mióta hallottam/láttam (nem élőben csak videón), hogy készül egy mozifilm szinkron, azon csodálkozom, hogy egyáltalán ilyen minőséget el tudnak érni vele.
A szöveget gyakorlatilag akkor látják először, a szövegkörnyezetet nem ismerik, nem tudják ki mit mond körülöttük, hogyan reagál a többség, egy-egy kiragadott mondatot mondanak csak fel. Ehhez viszonyítva nekem kész csoda, hogy egyáltalán ennyire összeáll az egész, habár nekem pont az előző X-film szinkronja volt az, ami meggyőzött róla, hogy kerüljem a szinkronokat ha lehet. Addig én is azon a véleményen voltam, hogy általában jó a szinkron.

Tegnap megnéztem a Polgárháborút, szerintem is nagyon jó lett, sőt talán jobb lett mint maga a képregény. Itt mindenkinek érthetőnek tűnnek a motivációi.
Végre ők is rájöttek, hogy nem attól komor és felnőttes egy film, mert minden k*rva sötét és mindenki hörögve beszél benne.
Pókember amúgy nem volt annyira rossz, mint amire számítottam, a srác szimpatikus, kicsit esetlen, de nem annyira balek, jópofa. Meglepő fordulat a rucit nem maga, hanem Stark csinálta. Ezen az apróságon is kár volt előre problémázni.
Viszont Zemo (aki nem báró) egy tejesen új típusú "főgonosz", és a Tony szüleivel való kavarás is szerintem pont a film nagyon erős pontjai voltak.

Ezzel meg szinte csak az a bajom, hogy az Infinity War part 1, akkor valszeg jól ellesz húzva, hogy újra összekell állítani a csapatot, béküljünk ki, nincs harag, stb...   :-\
Szerintem a kiegészítő filmek fognak a következményekkel foglalkozni, meg esetleg a sorozatok, a következő nagy filmben csak jön a minden eddiginél nagyobb űber világvége, és mindenkire szükség lesz azt ennyi.

Közben (vagyis vélhetőleg ez már bő fél éve volt) James McAwoy megszabadult a hajától, és ezt élőben nézte Patrick Stewart is.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 12. - 10:08:12 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9615 Dátum: 2016. Május 12. - 11:53:51 »
Érdekességek Spoileresen a Civil Warról.
http://24.hu/kultura/2016/05/11/50-kinzo-kerdes-es-fun-fact-az-uj-amerika-kapitany-filmbol/
Azért én remélem, hogy Bucky nem bukkan fel többet későbbi filmekben, legalábbis mint központi figura.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9616 Dátum: 2016. Május 12. - 15:14:39 »
Volt (van?) Zone stúdió, ami tudtommal egy romániai szinkronstúdió volt. Olcsón dolgoztak, és silány minőséget gyártottak. :\
Én is hallottam régebben arról, hogy Romániában gyártották az összes brazil szappanopera szinkronját, és hogy miattuk tűntek el a minőségi szinkronok, mert ők jóval olcsóbban megcsinálták, mint az itthoniak, így sokan dolgoztattak velük.
Idézet
De amúgy tök mindegy, melyik stúdióról van szó (talán a Mafilm az egyetlen kivétel), általános, hogy a mozifilmeket jól csinálják meg (pontosabban a blockbustereket), meg a sikersorozatokat, ahol a megrendelőnek tényleg fontos, hogy jó legyen a végeredmény (pl. Game of Thrones) minden mást meg nem annyira
Azért ez erős általánosítás, mert a tévésorozatok nagy részének sem rossz a szinkronja. Legalábbis amiket én néztem, vagy nézek, nemigen panaszkodom.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9617 Dátum: 2016. Május 12. - 16:38:19 »
Ha nem látod őket eredetiben, akkor persze, nem tűnik fel, hisz úgy szokod meg. De én tapasztalatból beszélek, mint szakmabeli. Rengeteg a félreolvasás (a Smallville-es "nem tartom tiszteletben a takaródat"-on mind a mai napig röhögök :D), a rossz hangsúly, a rossz kiejtés (pl. volt, hogy egy sorozat egyik részében az egyik színész  totál rosszul ejtette az egyik karakter nevét, holott az összes többi részben jól mondta, és csak ő rontotta el... és még csak azt sem lehet mondani, hogy mondjuk az első rész lett volna, és még nem tudta, hogy nem úgy kell, hanem kb. az évad közepén volt... azért ez nem éppen a precíz, igényes munka példája) stb. És ezek mind kiküszöbölhetők lennének, ha jobban odafigyelnének. De láttam már olyat is, hogy a rendező bent sem volt a felvétel alatt, és a hangmérnök helyettesítette. De persze, vannak kivételek, mint azt írtam is, meg nem azt mondom, hogy élvezhetetlenek lennének a sorozatok, de hidd el, hogy ha alaposabban szemügyre veszi az ember őket, akkor meglepően sok bakit találna. Mondjuk nagyon sok múlik azon, hogy a stáb menyire szereti az adott filmet/sorozatot.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9618 Dátum: 2016. Május 12. - 18:38:42 »
Ha az eredetivel hasonlítod össze, akkor nyilván sosem fog tetszeni, mert nincs két ember, akik mindent ugyanúgy értelmeznének, és a legtöbb esetben a megszokás dönt. Én nem bírom nézni a Jóbarátokat eredeti hanggal, míg egy tanítványom, aki Angliában dolgozott, amikor az indult, ő nem bírja nézni szinkronnal.


Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9619 Dátum: 2016. Május 12. - 18:53:36 »
Nem a hangokról beszélek, azt írtam is, hogy az megszokás kérdése. :) Nekem se lenne semmi bajom a Jóbarátok magyar változatával, ha nem hemzsegne a félrefordításoktól. Feleannyira se vicces magyarul, mint angolul, pedig a hangok rendben vannak. De ott van pl. a House vagy a Desperate Housewives, én mindkettőt szeretem magyarul is, meg eredetiben is. Én csak azt mondom, hogy általában a sorozatszinkronok forgatásakor nagyon sok olyan bakit vétenek, amilyeneket egy mozi esetében nem engednének meg magunkat, mert a moziknál tényleg figyelnek, a sorozatoknál meg annyira nem érdekli őket, ha becsúszik egy-két hiba.