Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887102 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9640 Dátum: 2016. Május 16. - 22:43:34 »
A Polgárháborúban a karakterek motivációja mind jól felépített, a cselekmény korrektül rendben van összerakva, habár egy két dolog láthatóan erőszakkal lett beletuszkolva, ilyen szempontból a Winter Soldier mindenképpen jobb volt.

Egyetértek, az eddigi legjobb Marvel film kétségtelenül a Winter Soldier volt, ami nekem azért is tetszett, mert ez volt az egyik a kevés képregényfilm közül, amely "mint film" is jó volt, nem csak képregényfilm.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9641 Dátum: 2016. Május 16. - 23:44:08 »
Az első kérdése mégis az volt, hogy jár-e pénz az ösztöndíjhoz.  ;)
Akkor még nem tudta, mibe vág bele.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9642 Dátum: 2016. Május 17. - 05:47:21 »
Igaz.
Most jut eszembe, hogy még a pókösztön is megvolt akció közben, anélkül, hogy szájbarágósan lelassították volna az időt.  :bravo:

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9643 Dátum: 2016. Május 17. - 05:56:41 »
Pókember és Hangya csapatválasztása tényleg úgy jött le, hogy aki előbb szólt nekik ahhoz csatlakoztak.
Jó volt a film,de a Tél katonája nekem is jobban tetszett.

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9644 Dátum: 2016. Május 17. - 08:38:54 »
Bocsi, de ti milyen motivációkról beszéltek? A filmben a Steve és Tony motivációján kívül senki másé nem derült ki. Talán még T'Challa aki egyértelmű miért állt Tony mellé, de ő is csak a bosszú miatt. A többieknél sztem nem igazán, vagy egyáltalán nem lett megmagyarázva. Max mindenki találgathat, hogy Pókember ezért, a Hangya pedig azért állhatott erre vagy arra az oldalra. Vagy csak nekem nem tűntek fel a miértek?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9645 Dátum: 2016. Május 17. - 09:13:34 »
Pont ugyanerről beszéltünk. ;)

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9646 Dátum: 2016. Május 17. - 09:20:46 »
A Polgárháborúban a karakterek motivációja mind jól felépített, a cselekmény korrektül rendben van összerakva, habár egy két dolog láthatóan erőszakkal lett beletuszkolva, ilyen szempontból a Winter Soldier mindenképpen jobb volt.

Itt azt írtad, hogy a karakterek motivációja mind jól felépített. Hát én ezt nem tapasztaltam, de cáfolj rám! :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9647 Dátum: 2016. Május 17. - 09:23:16 »
Meg is beszéltük utána, hogy Pókember és a Hangya volt a két kivétel, akik kilógtak a filmből, a többiekkel nem volt problémám.
Nyilván voltak fő karakterek (Kapitány, Tony, Bucky, Fekete Párduc, Zemo) és supporter karakterek (Vizió, Skarlát Boszorkány, Sólyom, War Machine, Özvegy), ez minden filmben így van. Meg ez a két szerencsétlen, aki azt se tudta hol van.  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 17. - 09:26:20 írta Todd »

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9648 Dátum: 2016. Május 17. - 10:45:09 »
Wanda miért pont Kapitány mellé állt? Nekem pl az tünt volna logikusnak, hogy Tony oldalához fog csatlakozni a film történései alapján. Sólymot se értem, egyszer  csak megjelent az egyik oldalra állva és ennyi. Vizió a logikát követte, az ok, War Machine pedig Iron Man oldalbordája és hazafi. Illetve ti is írtátok, hogy Pókember és Hangya indoka nektek is rejtély.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9649 Dátum: 2016. Május 17. - 11:00:07 »
Wanda azért állt melléjük, mert Tony nem bízott meg benne és a közvélemény lenyugtatására bezárta. Sólyom lényegében Amerika Kapitány legjobb barátja itt, de ha ezt nem is vesszük elég erős motivációnak (pedig amúgy az, simán ilyenek döntenek politikai nézetekben), akkor is végigcsinálta vele mindazt a Amerika Kapitány 2-ben, ahol azért eléggé meginoghatott a bizalma a kormányban.

SolarLeaf

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9650 Dátum: 2016. Május 17. - 16:22:06 »
Én eleve nem gondolom, hogy a Hangya kifejezetten oldalt választana. Egyszerűen hajlandó segíteni a Kapitánynak, annak tudatában is, hogy ez a küldetés illegális. Sólyomszem dettó. Az egész társulat azért verődött össze, hogy segítsen Kapiéknak. Szerintem a reptéri csata sem arról szól kinek van igaza. Tony csapata azért megy, mert Steve-ék jobban járnak, ha ők viszik be őket, mint a sereg.
Ezért is gondolom, hogy remekül sikerült ez a film, a nagy csatában egymás között nem azért ütik egymást, mert ellenkező nézőpontot képviselnek. A gondolataikat a film elején megosztották, aki akarta aláírta a törvényt, aki nem, nem.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9651 Dátum: 2016. Május 17. - 16:38:54 »
Ebben az esetben az, hogy valaki aláírta a törvényt vagy sem, az már egy döntés volt. Ahogy a valóságban is a politikai passzivitás is egy döntés.
De ahogy a valóságban is egy elhúzódó vita rég elveszti az eredeti jelentőségét, úgy az egyértelmű, hogy a reptéri csatának már rég nem ez volt a célja.

SolarLeaf

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9652 Dátum: 2016. Május 17. - 16:56:18 »
Nyilván.
Egyszerűen csak rengeteg helyen tapasztalom, hogy aszerint próbálnak értelmet keresni egyes karakterek pozíciójának, hogy mi volt a kiindulópont.
Végül csak arra próbáltam kilyukadni, hogy nem feltétlenül értelmetlen Pókember vagy Hangya választása.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9653 Dátum: 2016. Május 17. - 17:20:58 »
Nem elég motiváció egyes karakteknek, hogy ő így érzi helyesnek? Talán még indokoltabb is az ilyen döntés, mint az amikor valaki csak azért választ egy oldalt, mert elkötelezett valaki mellett. Pl Sólyom követi Kapit, mert a bajtársa és barátja.
Az életben az előbbi az indokoltabb, egy filmben/képregényben szeretnénk többet.

Habár Sólyomnál az is bejátszik, hogy a Tél Katonája óta nem bízik a rendszerben.
Hadigép szintén sidekick/barát és hazafi/redszerpárti, ezért áll Vasember mellett. (Na meg Tony ellenkező esetben meghackelné a páncélját  :hehe:)
A többiek meg csak döntöttek az egyik oldal mellett az előtte elhangzó pro-kontra érveket megrágva. Jó gondolatok merültek fel a beszélgetések során amúgy.
Szerintem a reptéri csata sem arról szól kinek van igaza. Tony csapata azért megy, mert Steve-ék jobban járnak, ha ők viszik be őket, mint a sereg.
Az is okos volt.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9654 Dátum: 2016. Május 17. - 17:45:44 »
ZoliZoltán te egész más hullámhosszon vagy, mint itt sokan és én is :)
A Superman v. BAtman sem tetszett?
Az tetszett! :) várom a 180 perceset! :D

DP képregényt sosem olvastam,ezek után nem is szándékozom! :D
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9655 Dátum: 2016. Május 17. - 17:50:21 »
ZoliZoltán te egész más hullámhosszon vagy, mint itt sokan és én is :)
A Superman v. BAtman sem tetszett?
Az tetszett! :) várom a 180 perceset! :D

DP képregényt sosem olvastam,ezek után nem is szándékozom! :D
Én is bírtam és várom 180 percest, bár vannak hibái, amiket elnézek neki. Az legidegesítőbb, amikor egy film lehetne jó, de a hibák elrontják. Egy alapból rossz film ha rossz, az nem érdekel.
A DP-nél szerintem az is közrejátszott abban, hogy egy alap sztorira aggatták fel a bevállalós, pörgős poénokat, hogy nem akarták mással elvonni a figyelmet. Ez szándékos volt és remélhetőleg legközelebb lesz egy csavartabb sztori is.
(Tudom, hogy neked nem ez volt vele a bajod.)
Mi az ami tetszett neked a közelmúlt képregényfilmjei közül? Vagy ami még nagyon nem. Csak kíváncsi vagyok az ízlésedre :)

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9656 Dátum: 2016. Május 18. - 06:49:50 »
Wanda azért állt melléjük, mert Tony nem bízott meg benne és a közvélemény lenyugtatására bezárta. Sólyom lényegében Amerika Kapitány legjobb barátja itt, de ha ezt nem is vesszük elég erős motivációnak (pedig amúgy az, simán ilyenek döntenek politikai nézetekben), akkor is végigcsinálta vele mindazt a Amerika Kapitány 2-ben, ahol azért eléggé meginoghatott a bizalma a kormányban.

Jajj bocsi, Sólyomszemmel kevertem Sólymot. Sólyomszem esetében nem értettem az oldal választását. Egyébként én kíváncsi lettem volna a miértekre, meg sokan mások is, ahogy beszélgettem a filmről emberekkel. Egyébként jó film volt, de csak ennyi. Semmi több. Semmi extra érzés, csak egy szimpla jó. Ne értsetek félre, 10/10-es a film, de nem úgy jöttem ki a moziból mint a BvS-nél, hogy teljesen a hatása alatt voltam, mert annyira jó volt. Régen néztem már meg a moziban filmet többször is, de a BvS nálam ezt elérte, míg a Civil War nem, max majd otthon.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9657 Dátum: 2016. Május 18. - 07:54:06 »
Akkor mi más értünk a "jó volt a film, de semmi extra" alatt, mert ami nálam 10/10, az a korszakalkotó remekmű, amikről még évtizedek múlva is beszélni fogunk.
Ilyenre az utóbbi években nem nagyon emlékszem, a Polgárháborút is teszem azt olyan 10/8-ra tenném.

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9658 Dátum: 2016. Május 18. - 10:29:06 »
Az én skálámon fölé is mehet egy film, ha olyan élménnyel gazdagított, ami még napok múlva is a hatása alatt tart. Ami miatt többször kifizetek rá egy jegy árát. Ez sok minden lehet. De ez a film nálam ezt nem érte el semmilyen szempontból. Egyébként ízlések és pofonok, hogy kinek mi a korszakalkotó. Nekem még egy 10/10-es film nem az. De, ha nem a saját skálámat nézem, akkor kb olyan 10/7-re lőném be a Civil Wart.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9659 Dátum: 2016. Május 18. - 12:24:53 »
Sólyomszem egyértelmű, hogy a Kapitány mellé állt. A legjobb indokot a Marvel+ azon számában találhatod, amiben Sólyomszem a főszereplő, és a kapi haláláról szól. Vagy az egyik Új Bosszú Angyalai is megmagyarázza, amikor Dr. Strange megjeleníti a hősök igaz természetét.