Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887146 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9660 Dátum: 2016. Május 18. - 12:42:24 »
Szerintem ezek itt most nem játszanak, a film az csak film, önállóan kell rá tekinteni. A két karakter teljes viszonya egészen más.
Én elsősorban úgy értelmeztem, hogy Wandán akart segíteni, akiért nyilván érez némi felelősségtudatot, ha már a testvére érte áldozta fel az életét.
A regisztrációval kapcsolatos nézeteiről gyakorlatilag semmit sem tudunk meg, de ő kormányügynök volt egész életében.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 18. - 13:21:33 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9661 Dátum: 2016. Május 18. - 17:03:34 »
Akkor mi más értünk a "jó volt a film, de semmi extra" alatt, mert ami nálam 10/10, az a korszakalkotó remekmű, amikről még évtizedek múlva is beszélni fogunk.
Ilyenre az utóbbi években nem nagyon emlékszem, a Polgárháborút is teszem azt olyan 10/8-ra tenném.
Ilyen filmeke azok, amikből akkor idézel, amikor az élet nagy kérdésein töprengsz a barátaiddal. És azt mondod, Yoda is megmonda:..., Morpheus is azt mondta:... stb  :D

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9662 Dátum: 2016. Május 19. - 11:44:36 »
Na túl vagyok az X-Men Apokalipszison! A kritikusok mondhatnak akármit, szerintem ez egy remek film volt 8) Jó, persze vannak hibái,de őszintén melyik hollywood-i blockbusternek nincs manapság? Most pedig Spoiler rovatunk következik öveket becsatolni 3..2..1!

A Weapon X bázison tomboló immáron végre képregényhű vérengző Rozsomák egyszerűen zseniális, mégha csak összesen 3-4 perc erejéig láthatjuk. Quicksilver szintén megkapta a maga überlaza jelenetét ami én mondom simán köröket ver a DoFP-ban lévő mentőakciójára :oh: Apokalipszis eredetét kissé megváltoztatták és mint azt a trailerben már láttuk bizonyos időközönként szüksége van testcserére, különben meghal. A film elején lévő szertartás amiben új tesbe pakolják valami eszméletlen látványos közben kiderül,hogy az akkori 4 lovasa szintén mutáns, rendkívül durva képességekkel! A film végén természetesen meghal méghozzá Jean vagyis a Főnix erő által. Singer tényleg nem kamuzott mikor azt mondta,hogy a következő filmben valószínűleg Főnix lesz az ellenség. Ó és még egy kis cukiság így a végére: Mostanság volt egy olyan pletyka miszerint X-23 tiszteletét teszi majd valamelyik X-Men filmben és bizony így is lesz. A stáblista utáni jelenetben mogorva öltönyös fazonok érkeznek a Weapon X bázisra onnét magukkal viszik Rozsomák vérmintáját és az aktatáskájukon az Essex Corporation felirat díszeleg. Végre valahára eljött az idő,hogy tiszteletét tegye Sinister a filmes univerzumban! Valószínű a képregénytől megint nagyban eltérnek majd és az első kreálmánya nem Kábel hanem X-23 lesz. Azt pedig csak remélni merem,hogy nem cseszik el Sinister kinézetét mint anno Sebastian Shaw-t.: 

Nos ennyi lenne dióhéjban :hehe: Többet nem akartam róla írni, majd a filmes portálok úgy is szanaszéjjel fogják elemezni ahogy szokták.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 19. - 11:46:12 írta Mr.Sinister »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9663 Dátum: 2016. Május 19. - 13:53:16 »
Belefutottam a spoileredbe, ahogy rávittem az egeret így felvillant a weapon x szöveg , gondoltam elolvasom, nem bírok várni... hááát, 3-4 perc... bakker, ezért nem éri meg, hogy megnézzem.  :hehe:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9664 Dátum: 2016. Május 19. - 14:27:14 »
Belefutottam a spoileredbe, ahogy rávittem az egeret így felvillant a weapon x szöveg , gondoltam elolvasom, nem bírok várni... hááát, 3-4 perc... bakker, ezért nem éri meg, hogy megnézzem.  :hehe:

Hidd el belőle ennyi bőven elég volt ;D Így legalább az új karakterekre is jutott idő akik sokkal érdekesebb mint az agyonerőltetett Rozsi. A fejeseket sem értem igazán, mert Quicksilver jelenete sem tartott tovább 3 percnél,de abban több akció és látvány volt mint az összes Wolverine filmben egyszerre :lol:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9665 Dátum: 2016. Május 19. - 15:19:31 »
Áh... na ezt már holnap estig nem olvasom el...  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9666 Dátum: 2016. Május 19. - 16:21:06 »
Nyugodtan elolvashatod, csak a többiek kedvéért tettem spoilerbe :D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9667 Dátum: 2016. Május 19. - 20:04:33 »
Egy érdekes és jó hosszú cikk Deadpool moziról, hatásáról és a képregényről.:
Ezt a Kábel és Deadpool sorozatot szívesen elolvasnám magyarul :)
http://index.hu/kultur/cinematrix/2016/02/21/deadpool/

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9668 Dátum: 2016. Május 19. - 21:12:22 »
Több, mint 50 rész, és a leggyengébb Deadpool sorozatok közé tenném (ami nem az utóbbi 3-4 évben jött ki). Sokkal jobb az előtte lévő, meg az utána lévők is.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9669 Dátum: 2016. Május 19. - 21:16:10 »
Na túl vagyok az X-Men Apokalipszison! A kritikusok mondhatnak akármit, szerintem ez egy remek film volt 8) Jó, persze vannak hibái,de őszintén melyik hollywood-i blockbusternek nincs manapság? Most pedig Spoiler rovatunk következik öveket becsatolni 3..2..1!

A Weapon X bázison tomboló immáron végre képregényhű vérengző Rozsomák egyszerűen zseniális, mégha csak összesen 3-4 perc erejéig láthatjuk. Quicksilver szintén megkapta a maga überlaza jelenetét ami én mondom simán köröket ver a DoFP-ban lévő mentőakciójára :oh: Apokalipszis eredetét kissé megváltoztatták és mint azt a trailerben már láttuk bizonyos időközönként szüksége van testcserére, különben meghal. A film elején lévő szertartás amiben új tesbe pakolják valami eszméletlen látványos közben kiderül,hogy az akkori 4 lovasa szintén mutáns, rendkívül durva képességekkel! A film végén természetesen meghal méghozzá Jean vagyis a Főnix erő által. Singer tényleg nem kamuzott mikor azt mondta,hogy a következő filmben valószínűleg Főnix lesz az ellenség. Ó és még egy kis cukiság így a végére: Mostanság volt egy olyan pletyka miszerint X-23 tiszteletét teszi majd valamelyik X-Men filmben és bizony így is lesz. A stáblista utáni jelenetben mogorva öltönyös fazonok érkeznek a Weapon X bázisra onnét magukkal viszik Rozsomák vérmintáját és az aktatáskájukon az Essex Corporation felirat díszeleg. Végre valahára eljött az idő,hogy tiszteletét tegye Sinister a filmes univerzumban! Valószínű a képregénytől megint nagyban eltérnek majd és az első kreálmánya nem Kábel hanem X-23 lesz. Azt pedig csak remélni merem,hogy nem cseszik el Sinister kinézetét mint anno Sebastian Shaw-t.: 

Nos ennyi lenne dióhéjban :hehe: Többet nem akartam róla írni, majd a filmes portálok úgy is szanaszéjjel fogják elemezni ahogy szokták.

Mert egyébként az X-23 karakter, az érdekel bárkit is?  :nemtudom:

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9670 Dátum: 2016. Május 19. - 21:58:06 »
Idézet
Mert egyébként az X-23 karakter, az érdekel bárkit is?  :nemtudom:
 

Engem pl kifejezetten érdekelne a leányzó! Végre kapnánk egy nőnemű Logan-t aki ráadásul jobb Rozsomák mint az "apja" :hehe:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9671 Dátum: 2016. Május 19. - 23:51:41 »
Kaptunk már egyet Karom személyében.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9672 Dátum: 2016. Május 20. - 08:21:56 »
Kaptunk már egyet Karom személyében.

Ő kicsoda? :headscratch:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9673 Dátum: 2016. Május 20. - 08:29:28 »
Lady deathstrike a 2.  részből?

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9674 Dátum: 2016. Május 20. - 08:52:52 »
Jah, még a végén azt hinnék, hogy annak a valakije...


Btw: a stáblista utáni jelenet, az a legeslegvégén van, vagy közepén?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9675 Dátum: 2016. Május 20. - 09:23:04 »
Btw: a stáblista utáni jelenet, az a legeslegvégén van, vagy közepén?

A legvégén.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9676 Dátum: 2016. Május 20. - 09:51:22 »
Aaakkor Rozsomák jelenete után kimegyek és kb. fél óra múlva mehetek is vissza, okés.  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9677 Dátum: 2016. Május 20. - 11:38:28 »
Lady deathstrike a 2.  részből?
Igen.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9678 Dátum: 2016. Május 20. - 22:01:33 »
 :spoiler:
Megnéztem én is az új X filmet. Baromi jó lett! :oh: Ugyanakkor megértem, ha valakinek nem tetszett: igazából ez egy új eredet film, megint fiatalokkal, rengeteg képregényes kikacsintással, amit a laikus nézőközönség nem érthet (pl. a végén lévő Harci termes jelenetnél én örömömben tapsoltam volna, amikor megjelentek az Őrrobotok, de sokan csak néztek, hogy mi van). A stáblista utáni jelenetben, amikor megjelent az Essex Corp felirat én hihetetlenül feldobódtam (Sinister  a kedvenc X ellenségem), ugyanakkor megszólalt egy hang a teremben: " Most mi van? Tényleg ezt kellett megvárnunk?". Sinister sok mindent előrevetíthet, akár visszahozhatja Angyalt, ( remélem már kéken, úgy is kevés a kék karakter  :hehe:) vagy a jó öreg Apo-t valahogy.
Apokalipszist tényleg egy valódi ellenség volt az X-eknek, és végre nem Magneto.  :) Beteges motivációja és istenkomplexusa nagyon jól felépített volt. De a legjobb az volt, amikor meglátta Főnixet és megértette, hogy még ő is kishal hozzá képest. Rozsomák, akarom mondani X-fegyver jelenete írtó király lett, végre egy igazi képregényes Rozsi. És nem is kellett több Logan bele, pont elég volt. Azt észrevettétek, hogy hasonlított a régi Mel Gibsonos concept artra a kinézete? :D
A végén lévő ruhák itt-ott kicsit túl giccsesnek hatottak nekem. Tudom-tudom, így képregényhű, de valahogy a filmen nem jöttek be annyira, mint az előző szerkók, de örülök, hogy végre felkerültek az X logók. Azt bántam, hogy Magneto nem maradt ott az iskolában tanítani. Kár, hogy Wandáról most se esett egy szó se (a TDoFP egy kivágott jelenetében ott van a Maximoff házban a szobájában és nem az a csaj, akit Higanyszál tart a tévé előtt az ölében). Lehet titkon megegyeztek, hogy a  Marvelnél marad Wanda, míg a Foxnál meg Higanyszál. Először azt hittem Magneto "új" lánya, Nina Polaris lesz vagy Wanda, de sajnos gyorsan kivonták a történetből. Tényleg, ő létezik a képregényben, mármint Nina? :headscratch:
Összességében megérte megnézni a filmet, nagyon is. Úgy tűnik valamilyen szinten belerakták a a First Class-szal a filmes univerzumba is a két X csapat létrejöttét. Mint a Deadly Genesisben az egyik X csapat odavesz egy szigeten (ez lenne a First Class-os utalás), és létrejön később egy új csapat ( ez a mostaniban létrejött csapat). Ám meglehet csak túlgondolom.  :) Az új film em lett jobb, mint a First Class, de nagyon is eltalálták, jól összerakták, Apo pedig isteni főgonosz lett. ;)

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9679 Dátum: 2016. Május 20. - 23:19:41 »
No, hát a 8 utáni vetítés jól elhúzódott... de túl éltem, sőt, a Rozsomákos belépő után se léptem le, bár megfordult eléggé komolyan a fejemben :D

Hát nem tom... nekem felemás... eleve úgy is álltam hozzá, hogy Logan nélkül annyira nem érdekel, de gondoltam hátha jól felépíték Apot... az Egyiptomi jelenet tényleg rohadt impozáns volt, ezt olvastam, és tényleg... de utána... rohadtul leült az egész... Rozso belépőig untam marhára... ami viszont írtó király volt, oda csapott ahova kellett. Singer bepótolta az Eredetes blamázst.  :D
Viszont úgy éreztem, hogy szinte Rejtély volt a főszereplő, Bestia és Magneto totál elsikkadt a háttérben... (meg nekem valahogy kilógott az egész másik családos rész... olyan furcsa volt látni, hogy na "elkenték" a számat Washingtonban, akkor megyek feladok mindent, nem harcolok tovább a mutánsokért, alapítok egy új családot... erre azt is kinyírják, és valahogy egy fél film alatt visszatalált ismét a fényre... lehet nekem meggyőzőbb lett volna, ha Pietro felfedi előtte, hogy a fia...) és ahogy várható volt, Psziché is, de sejtettem, hogy ez lesz véle... annak viszont örültem, hogy életben maradt... de annak nem, hogy most akkor gonoszt csináltak belőle?  :drying:  Amikor eloldalgott, mint aki akkor esküdött volna meg mindenre, hogy ezeket kifogja majd nyírni egyszer... ez elszomorított, ahogy Angyal halála is... :/
És Plazma "halála" is rohadt súlytalan lett... egyáltalán meghalt...? nem is emlékszem mi lett ott lent vele...  :headscratch:
Az viszont tetszett, ahogy a Prof elvesztette a haját... valahogy sose tudtam elképzelni, hogy majd neki áll leborotválni :D
A Fekete Sereg ruha eredete is  tetszett, és tökre ráhibáztam, mert tényleg a hadsereg akarta volna használni :D
Az utsó jelenet fajin volt, na az a rész igazi X-es... de nagyon elvágták... én ott még eltudtam volna nézni egy menő csatát, ahogy harcolnak az Őrökkel(!) :D Kb.olyan érzésem volt ott, mint az Amazing 2 Rinó végi "csatával..."  :-\

Jah, és ami még marhára bosszantott... rohadtul nem lett értelme a DOFP utsó Rozsomákos jelenetének... mi értelme volt, hogy Misztik kihalászta a vízből? Ez meg se lett magyarázva... :drying:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 21. - 07:48:21 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL