Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9760 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 13:19:40 »
Azért maradjunk annyiban, hogy a BvS azert kapott sz*r értékeléseket mert sz*r film volt. ;)
Az Apocalypse-ot szintén mindenhol lehuzták. Egyáltalán nem arrol van szó, hogy a DC-vel kivételeznek.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9761 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 14:11:36 »
Még nem láttam a filmet, de moziban nem is fogom megnézni. Megmondom őszintén, hogy engem az előzetese sem fogott meg. Az meg, hogy a DC egyik legikonikusabb gonosztevője mindössze tíz percet szerepel a filmben, eléggé a rajongók pofánverése szerintem. Eleve ez a rocksztár kinézetű Joker sem jön be annyira, nálam nem hiszem, hogy lekörözné Ledgert, de majd meglássuk.

Amúgy nem azt mondom, hogy minden kritikára feltétlenül adok, de azért ha elég sok kritika lehúz egy filmet, annak valószínűleg van alapja. ;) A BvS is elég gyenge lett szerintem.

Amúgy ezek alapján is, amit írtál, nagyon érződik, hogy teljesen elkapkodott, izzadságszagú és koncepció nélküli az egész DC-s filmes univerzumépítés.
Egyetértek. Nagyon erőlködnek és kapkodnak, és pont ezzel szúrják el. Még mindig versenyezni akarnak a Marvellel, pedig azt a versenyt már régóta elvesztették, be kéne látniuk. Le kéne higgadniuk, és a saját tempójukban, lépésről lépésre felépíteni a saját univerzumukat. Nem a Marvellel kéne foglalkozniuk.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9762 Dátum: 2016. Augusztus 06. - 14:55:58 »
Facebook: Dc Comics Magyarország oldaláról jött ki egy összegző leírás, hogy az első tesztvetítéseken még mennyire máshogy állt a film, és hogy végülis mik lettek kivágva, még azok is, amik ugye egészen eddig benne voltak a trailerben/reklámokban:

A SUICIDE SQUAD - ÖNGYILKOS OSZTAG tesztvetítései is vegyes fogadtatásban részesültek, amit mi sem támaszt jobban alá, hogy nagy változásokon esett át a mozikba kerülése előtt. Egy reddit felhasználó megosztott egy listát, amiben ha minden igaz, a produkció tesztvetítésein bemutatott, még az újraforgatások előtti jelenetek leírásait olvashatjuk. Az információkat egyelőre kezeljük fenntartásokkal, habár az kedvcsinálók nagyban igyekeznek ezeket alátámasztani. Innentől SPOILER!


– A korai vágásban a film nyitánya June Moon Varázslónő általi megszállását mutatta be részletesebben, annak eredeti kötésében. Az újraforgatások következtében ez flashback jelenetként került a végső vágásba, a film pedig Deadshottal nyitott.

– Deadshot a cellájában nézi az esőt, miközben a lányára gondol.

– El Diablo egy gyufa tűzét figyeli, mielőtt eloltja a fogadalma miatt, miszerint többé nem használja az erejét.

– El Diablot egy kiképzőközpontba kísérték, ahol beletették egy tartályba, amit megtelítenek vízzel, hogy eloltsa a lángjait, majd fesztelenül a földre hajították.

– A korai felvételek szerint kiemelték volna Bumeráng rasszista és szexista mivoltát. Megjegyzéseit leginkább Katana felé idézte, ám ezeket a világosabb tónus érdekében törölték.

– Több részlet Gyilkos Krok múltjáról. Az egyikben még Batmannel is összetűzésbe keveredett.

– Az egyik törölt jelenetben a Midway Citybe való utazás közben, Gyilkos Krok kihányt egy kecskét, amit aztán újból megevett.

– A korábbi vágásokban az is szerepelt, hogy Slipknot sorozatos erőszaktevő. Ezzel szerettek unszimpatikussá tenni a nézők számára még a halála előtt.

– Több részletet töröltek Rick Flag és June Moon romantikus kapcsolatáról, beleértve azt, amikor Amanda Waller aktáit olvassa az osztagról (ezt az 1. előzetesben láthattuk).

– Bővített változat arról, amiben Joker kihallgatja Griggst, beleértve a mondatot: "Alig várom, hogy megmutassam a játékaimat." Ezt a részt végül kivágták, bár az előzetesekben és a TV reklámokban szerepelt.

– Joker és az emberei menekülése, miután lövöldöztek egy étterembe. Harley, aki már találkozott Jokerrel, motoron követi őt, majd megállítja az autóját. Joker idegességében egy üvegbe veri Harley fejét (ezt egy kiszivárgott forgatási felvételen már láthattuk).

– Joker és Harley harcba keverednek, ami azzal ér véget, hogy pisztolyt szegez Joker fejének. Joker hízelgően beszél Harleyhoz, majd arcon vágja. Csók.

– Több beszéd Jokertől az Ace Chemicals jelenetben, amikor Harley a vegyszeres tartályba ugrik.

– Hosszabb Batmobile jelenet, több interakció Joker és Harley közt. Például: az előzetesekben látott részlet, amiben Joker megüti az autó tetejét. Ezt a filmből kivágták.

– Harley álpisztolynak használja a baseball ütőjét, hogy ismeretlen célokra lőjön (az egyik előzetesben ezt is láthattuk).

– Bővebb jelenet arról, amikor Joker betörik a nano-bomba manufaktúrába, hogy hatástalanítsa a Harley nyakába ültetett bombát.

– Több részlet Harley és Bumeráng közt. A korai vágásokban látható volt, hogy Harley a többi csapattaghoz képest kevésbé kedveli őt.

– Bővebb bárjelenet, amiben Harley mindenkitől megkérdezi, hogy ki mit kér (az egyik előzetes végén látható).

– Jokerrel több részletet is kitöröltek, amiben próbálja helyrehozni a Harleyval való kapcsolatát.

– Joker és Harley összevesznek, miután felszedték az eltérített helikopterre. A korai vágásokban Joker kilöki Harleyt, hogy megölje, majd utána robbantják fel a gépet. Ezt a végső vágásban arra cserélték, hogy előbb robban a gép, majd Joker kilöki Harleyt, hogy megmentse.

– Joker visszatér a végső harc során, félig megégett arccal, ami pörlekedéshez vezet az osztaggal. Joker azt mondja Harleynak, hogy szökjenek el, mire azt a lány elutasítja, hogy segíthessen a barátainak. Ezt követően Joker elszökik, egy gránátot maga után hagyva, hogy fedezze a szökését.

Összességében, ha ez valóban igaz - amit azért alátámaszt, hogy ezek közül sokat láthattunk az előzetesekben -, mi szívesebben láttuk volna ezt a produkciót a mozikban.



Hááát, tuti érdekesebb lett volna, pindurit kerekebb összképet adott volna, meg ez a Joker -Harley kapcsolat sokkal közelebb állt volna a képregényes se veled-se nélküled kapcsolatukra...   ismét bebizonyosodik, hogy tud hülye lenni egy stúdió  ;D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9763 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 08:15:46 »
Azért maradjunk annyiban, hogy a BvS azert kapott sz*r értékeléseket mert sz*r film volt. ;)
Az Apocalypse-ot szintén mindenhol lehuzták. Egyáltalán nem arrol van szó, hogy a DC-vel kivételeznek.

Ez legyen a te saját véleményed, amivel nincs is semmi baj, de ne általánosítsunk. Én, és sokan mások nem így gondoljuk. Sajnos a SUICIDE SQUAD témához még nem tudok hozzászólni, de most már hamarosan megnézem a moziban! :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 08. - 08:18:03 írta BenGee »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9764 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 09:41:48 »
Gondolom azoknak tetszik, akiknek mindegy, csak legyen benne Batman meg Superman. De ettől rosszabbra készakarva se csinálhatták volna.

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9765 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 10:58:33 »
Azért ne túlozz, Todd, csinálhatták volna rosszabbra. Pl. ha Snyder megvalósítja azt, amit pár évvel korábban egy interjúban elejtett, és megerőszakolják Batmant egy börtönben. :'D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9766 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 13:32:27 »
Nekem tetszett, jól szórakoztam rajta és a kis családom is.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9767 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 19:30:27 »
Azért ne túlozz, Todd, csinálhatták volna rosszabbra. Pl. ha Snyder megvalósítja azt, amit pár évvel korábban egy interjúban elejtett, és megerőszakolják Batmant egy börtönben. :'D
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9768 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 20:04:10 »
Azért ne túlozz, Todd, csinálhatták volna rosszabbra. Pl. ha Snyder megvalósítja azt, amit pár évvel korábban egy interjúban elejtett, és megerőszakolják Batmant egy börtönben. :'D
Bizony, méghozzá Jason Todd, aki aztán féltékenységből kicsínálta Graison-t, Joker lett belőle és felgyújtotta a Wayne kúriát.  :hehe:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9769 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 20:51:02 »
Bizony, méghozzá Jason Todd, aki aztán féltékenységből kicsínálta Graison-t, Joker lett belőle és felgyújtotta a Wayne kúriát.  :hehe:
Honnan tudjátok, hogy ez mégsem történt meg? Elvégre láttunk egy leégett Wayne-rezidenciát, így akár a többi is megtörténhetett. ;)

Amúgy attól még nem lesz egy film jó, ha azt mondjuk, hogy lehetett volna rosszabb is.  ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9770 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 21:03:20 »
Ez még mind mind megtörténhet. :lol:

Mármint feltéve, ha a WB nem rúgja ki az egész bagázst, és rebootolja újra a DC filmes univerzumot...
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 08. - 21:16:34 írta Todd »

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9771 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 21:53:37 »
Azt az elméletet, hogy Jason Toddból lett Joker, már lelőtte valamelyik fejes, talán Ayer vagy valamelyik producer.
Amúgy attól még nem lesz egy film jó, ha azt mondjuk, hogy lehetett volna rosszabb is.  ;)
Ezt senki sem vitatja, én csak arra akartam utalni, hogy habár a BvS egy pocsék film, lehetett volna még ennél is rosszabb. :D

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9772 Dátum: 2016. Augusztus 08. - 21:59:03 »
Pl. ha Snyder megvalósítja azt, amit pár évvel korábban egy interjúban elejtett, és megerőszakolják Batmant egy börtönben. :'D
Jézusom. :lol: :lol: Univerzumépítés rulez. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9773 Dátum: 2016. Augusztus 09. - 07:28:32 »
Azt az elméletet, hogy Jason Toddból lett Joker, már lelőtte valamelyik fejes, talán Ayer vagy valamelyik producer.
És mind tudjuk, hogy a producerek, írók, rendezők, kiadók stb. sohasem hazudnak (bocsánat, csúsztatnak). :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9774 Dátum: 2016. Augusztus 10. - 20:41:23 »


:)

BenGee

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9775 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 09:11:52 »


:)

Fúúú ez az ember engem annyira, de annyira idegesít. Annyira nem ért az egészhez, hogy az valami bődület. Nem néztem meg ezt a videót, de nem is fogom. Elég volt, hogy láttam tőle már párat. Egyértelműen Marvel fan, amivel semmi baj nincs, de úgy gondolom, hogy egy jó kritikusnak elfogultnak kellene lennie. Hát ő nem az. Inkább nézzetek Alteron kritikákat, higgyétek el nekem, vele sokkal jobban jártok. Sokkal hitelesebb, és neki még van is fogalma róla, hogy miről beszél.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9776 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 09:26:36 »
Pedig ez a video most pont kifejezetten elfogulatlan kritika lett, amiben kiemeli, hogy szerinte mi nem volt jó a filmben és mi igen. Meg szoktam még nézni a videoit de nem feltétlen vagyok annyira odáig érte. Néha mond jókat, néha meg nem, de élőben még idegesítőbb, mint a videókban. :lol:
Én pont Alteront nem csípem annyira, mondjuk igazi rajongó ez kétségtelen, de azoknak a véleményét látom itt is, ahhoz nem kell vlogot nézni. Kicsit olyan érzésem van tőle, mintha én kezdenék el videókat gyártani. :lol:
De megnéztem az új videóját. Lényegében ugyanazokat a hibákat rója fel neki, mint mindenki más, csak elötte elmondja a már unalomig ismert szöveget, hogy a "szemét kritikusok lehúzzák szegény DC-t". Ha a DC nem akar sz*r kritkákat kapni, akkor csináljanak jó filmeket, ez a legjobb módszer, amivel ezt megakadályozhatják, nem a picsogás, meg a mentegetőzés, hogy majd a BD-re majd rákerül a történet is. Értsd úgy, hogy valóban jó, nem pedig a "hát azért egyszer meg lehetett nézni", és az "annyira nem is volt mégse rossz" skálán mozgó alkotásokat, mert ezekről a filmekről ezek a "pozitív" vélemények.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Augusztus 11. - 10:01:35 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9777 Dátum: 2016. Augusztus 11. - 23:13:33 »
Megnéztem. Minden kritika és lepontozás jogos. Tényleg rém gyenge film, az eddigi leggagyibb Jokerrel...

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9778 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 07:53:17 »
Megnéztem. Minden kritika és lepontozás jogos. Tényleg rém gyenge film, az eddigi leggagyibb Jokerrel...

Csak azért tűnik gagyinak, mert előtte volt már egy Nicholson és Ledger változata a karakternek és ennek a két színésznek megadatott a lehetőség,hogy 100%-ig kimaxolják a karakterben rejlő potenciált. Míg szegény Leto-nak volt rá fél órája és abba próbálták a teljes Joker életművet belepasszírozni. Továbbá azt se felejtsük el,hogy ebben a filmben mindössze azért volt szükség Joker jelenlétére, mert Harley is a csapat szerves részét képezte. És mint az közismert nincs Harley, Joker nélkül!  ;)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9779 Dátum: 2016. Augusztus 12. - 08:06:41 »
hát pedig egyáltalán nem hasonlítgattuk a többi jokerhez, és nagyon nem adta a színészi játék sem