Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887352 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9840 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 15:09:41 »
A kormány meg kapásból elakarta pusztítani a várost, amikor lerohanták...  :hehe:

Amúgy kicsit furi, mert ha nincsenek a Bosszúállók Ultron létre se jött volna.  :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9841 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 15:46:15 »
És a felsorolásból kihagyta Harlemet, mert az a saját sara volt. :lol:


A kormány meg kapásból elakarta pusztítani a várost, amikor lerohanták...  :hehe:
Ha belegondolsz, igazából ez is csak ront a Bosszuállók helyzetén. Gondolj csak bele a kormány elpusztítana valamit, de egy független csapat ehelyett sikeresen megmenti. Hogy reagálna erre a kormány? Naná, hogy utálná őket, elvégre ehhez a csapat szuperhőshöz képest ők egy inkompetens banda. De ha legközelebb azt mondják, hogy mi küldtük oda a Bosszúállókat, akkor ők a hősök. ;)
A film (és képregény) ezen alapkonfliktusa teljesen reális szerintem (és valamilyen szinten jogos is). Amiben a film jobb, hogy kicsit jobban lehet azonosulni mindkét oldallal, míg a képregényben egyértelműen volt jó és gonosz oldal.
Amúgy a Vasember 2 tárgyalása pontosan ugyanerről szólt, és végül Tony ott is engedett a kormánynak és átadta a ruhát.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 07. - 16:26:05 írta Todd »

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9842 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 20:54:07 »
Amiben a film jobb, hogy kicsit jobban lehet azonosulni mindkét oldallal, míg a képregényben egyértelműen volt jó és gonosz oldal.
képregényben egyértelmű jó és gonosz oldal? max szimpatikusabb, meg kevésbé szimpatikus oldal lehetett, ami viszont teljesen szubjektív. Ott mindkét oldalra lehetett mondani, hogy igazuk volt, de ugyanakkor azt is, hogy nincs igazuk. Oldalakon keresztül mentek a viták itt a fórumon is, és nem igazán lehet ilyenbe megegyezni, hogy kinek volt igaza, és kinek nem.
This is a joke. A real practical Joke.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9843 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 20:59:16 »
Igen, egyértelmű. Max az alapfelállásig lehet kérdés, hogy kinek van igaza, aztán az az oldal amelyiké a hatalom, átalakul szemétládává, hogy az olvasónak egy percig se legyen kételye a-felöl, melyik oldal a jó. ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9844 Dátum: 2016. Szeptember 07. - 21:03:32 »
Igen, egyértelmű. Max az alapfelállásig lehet kérdés, hogy kinek van igaza, aztán az az oldal amelyiké a hatalom, átalakul szemétládává, hogy az olvasónak egy percig se legyen kételye a-felöl, melyik oldal a jó. ;)
Persze, ebbe igazad van, egy olyan nézőpontból mutatták a dolgot, ami miatt ők szemétnek tűntek, de a végén a Lény rávilágított, hogy ugyanazt csinálja mindkét oldal, és egyik se jobb a másiknál. Mindkét oldal elvakultan akarta megmutatni, hogy neki van igaza, és közbe nem foglalkoztak azzal, hogy többet ártanak vele, mint amennyit ér az egész.
This is a joke. A real practical Joke.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9845 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 10:58:20 »
Kivágott x-men jelenetek.


Azt nem értem, hogy Nightcrawlertől azért nem féltek, mert Jean manipulált mindenkit, hogy normálisnak lássák, vagy, ha nem akkor miért nem? :headscratch:
Jean egy rejtett pszichopata:
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 19. - 10:59:52 írta VTomi »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9846 Dátum: 2016. Szeptember 19. - 11:53:06 »
Oh, a Strykeres letartóztatásért kár... meg talán a profos Viharos beszélgetés szintén sajnálatos...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9847 Dátum: 2016. Szeptember 21. - 08:30:20 »
Mire megnéztem a filmet és megnéztem volna ezeket is, már le is törölték...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9848 Dátum: 2016. Szeptember 24. - 18:40:23 »
Megnéztem az X-Men: Apokalipszist, tetszett! Végre kaptunk egy normális Rozsomákot, még ha csak pár percre is, és egy képregényesebb Főnix-et! Kíváncsi leszek a folytatásokra! ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9849 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 14:23:13 »
Én is pár napja néztem meg, meglep, hogy ezt mondom, de szerintem sem volt annyira rossz, mint ahogy a kritikák lehúzták. Végig követhető volt a sztori, teljesen nézhető, középkategóriás film volt kb. Talán ami baja volt, hogy túl giccses lett, ez kicsit rontott a hangulaton. Főleg Apokalipszisnél érződött, hogy csak egy ember egy csicsás jelmezben, nem pedig valami különleges lény. Illetve az új szereplőket is szokni kell, elég fura volt a fiatal Jean a régi filmekbeli Famke Janssenhez képest. Igazából olyan tisztességes iparosmunkának éreztem a filmet, nem nyújtott kiemelkedőt (a legjobb jelenet persze most is Higanyszálhoz köthető :D ). Persze belejátszik a megítélésembe, hogy nem vagyok nagy X-fan, egy Avengers vagy egy (normális) Pókember mozi mindig előnyből indul nálam egy X-filmhez képest.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9850 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 18:48:04 »
Nekem a Higanyszálas jelenet lett tök furi második nézésre... megérkezett a kastélyhoz, tiszta sor... de mégis, kivülről honnan tudta, hogy odabent az alagsorban rohadt nagy robbanás van, ami miatt neki bekell száguldania hogy megmentsen mindenkit?  :headscratch:

Rozsomák meg tök jó lett, de innen borult kicsit a film nekem... Strykerék a pszitámadás után 5-10 perccel megjelentek a birtokon (feltehetőleg Kanadából) , aztán egy hiper fegyverrel leterítettek minden embert/mutánst (a 80-as években, akkor a 2000-es években ezt a fegyvert hogy nem tudták bevetni... :roll:) , és visszarepkedtek a táborukba, ami tök sokáig tartott... de akkor mégis hogy értek oda olyan gyorsan, és kapásból tudták, hogy Xavierkhez kell menni, olyan mintha már jóóóval a támadás előtt elindultak volna...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9851 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 19:24:39 »
A 80-as években pont Higanyszál volt az, aki távol volt az X univerzumtól, (helyette mondjuk jöhetett volna Mázlista), ja, és Jubilee képességeiből sem láttunk semmit sem.
De mindezektől függetlenül, úgy érzem Singer alapból akarta átdolgozni az elrontott 3. részt, huncutul ezt belecsempészte Jean szájába is a moziból kijövet!  :hehe: Csak valahogy, én még korainak éreztem Apokalipszist, helyette jobban örültem volta a 80-as évek nagy X ellenségének, Mr. Sinisternek. Na utána ráért volna Apo.


VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9852 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 20:08:58 »
A vicces, hogy ennek a burkolt rebootnak az Apokalipszis, pont a 3. része, vagyis ennek kell a legrosszabbnak lennie. Amúgy meg az Origins: Wolverine a legrosszabb.
Mázlistát bonyolult lenne behozni, mert egy párhuzamos világban csinálta mesterségesen Mojo. De ez nem zavarná a filmkészítőket, lerántanák sima mutáns szintre :)

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9853 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 20:35:43 »
Áhhh, rossz volt ez mindenképp, bárhonnan is nézzük.
Ez egy igazi X-Men "Fradi leves" volt. Azaz "mindent bele"! Kb. összeszedték, hogy mi volt az, ami tetszett a rajongóknak a régi filmekben, és belerakták gyakorlatilag ugyanazokat. Rozsomák hentelése, de ne szerepeljen sokat, mert már unják? Pipa! Főnixes jelenet? Pipa! Higanyszál menőzősen mentsen meg embereket? Pipa! Magneto hatalmas fém tárgyakat lebegtet, majdnem elpusztítja a világot, miközben csak lebeg a magasban? Pipa! (Mellesleg harmadjára, vagy negyedjére?) Vicc!
A Higanyszálnál az volt a gáz, hogy megint kapott egy ugyanolyan jelentet, ami poén volt ugyan, de a végén meg kiderül, hogy: "Ja, bocs, Plazmát bennfelejtettem!" Hát ez mekkora gáz már!! Ahelyett, hogy ott hülyéskedett (ami szerintem már tök erőltetett is volt).
A szereplők tök jellegtelenek, semmilyenek voltak, karakterizáció szempontjából messze a legrosszabb X film lett. Mystic? Mintha ott se lett volna. Magneto, egy báb, ne vicceljünk már! Pont őt nem lehetett volna átállítani, mindig is egy vezetői alkat volt.

Olyanokat már meg se említek, hogy Magneto az akciójával csak pár millió embert ölhetett meg (ja, ha a DC-t szidják a Man of Steel-beli tömegpusztítással, akkor itt se hagyjuk ki), de mivel megbánta, és átállt, ezért minden rendben, semmi gond, kedélyesen elcseveg Charles-szal, majd elsétál... Viharral ugyanez, sőt, ő még ott is marad az X kúriában, mert az menő hely...
Ja, X kúria: nagyon értelmes volt felrobbantatni, ha a film végén 2 perc alatt újjáépítették, és szebb lett, mint újkorában. Javaslom a mutánsoknak, hogy helyezkedjenek el az építőiparban, milliárdosok lennének.  :hehe:
Az új karakterek se lettek jók, Jean távolról sem hasonlít Famke Jensen-re, persze lehet jönni a mantrával, hogy "ez ribúút, minden megváltozott", csakhogy nem. A történelem változott valamelyest, a karakterek attól nem néznek ki másként.
Árnyék is: miért volt már 12 évesen is telekarcolva jelekkel? Mikor az eredeti 2. részben mondta, hogy minden bűnre jut egy, tehát folyamatosan lett egyre több, mondjuk úgy, mint a tetoválások az emberen. Vagy már 12 éves pubiként elkövetett minden bűnt? Vagy biztos ez is csak a megváltoztatott múlt miatt van... majd mindent arra lehet fogni, csodás...
És tele van a film ilyenekkel, átgondolatlan az egész. Kezdem azt érezni, hogy a Fox embere, ez a Simon Kinberg a ludas. Eddig mikbe vett rész? F4, meg ez az X-men?

A '80-as évek hangulata abszolút nem érződött, de szinte semmiben. Ahol igen, azt a részt kivágták. Ahhoz is csak gratulálni tudok. Ahogy néztem a kivágott jelenetek szinte mind jobbak voltak azoknál, mint amik bent maradtak.
Igen, Singer nem volt rest beszólni, hogy mindig a 3. rész a leggyengébb, és igaza is van, hiszen ez a reboot-olt X-men harmadik része.  :hehe:
Na mindegy, nálam elásták az X-men-t. Ezekután azt mondom, hogy inkább teljes reboot, mint ez a sz*rkavarás.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 26. - 20:45:15 írta petshop »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9854 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 20:43:59 »
Jah, Higanyszál nagy megjeelnése, hogy azért jött, hogy elmondja az apjának, hogy ő a fia... és aztán végül mégse mondja el, mert... csak...  :hehe:  pedig mennyivel pofásabb lett volna Magneto átállása úgy... megölik a családját, megint... megesküszik mindenre ami szent, hogy kinyírja az embereket... megint... de most 10-20 év keresgélés és bosszúhadjárat után az első szép szóra inkább Charles és Misztik mellé áll, pedig ezeket a szép szavakat anno megkapta ugyanúgy Charley-tól... szal, számomra sokkal pofásabb lett volna, hogy ott a végén Higanyszál coming outól, hogy én vagyok a fiad, és van még egy húgom is, aki a lányod, ne pusztíts el minket és a többi... de ezt valamiért jól kihagyták, ahogy Misztik - Árnyék szálat is... pedig azt hitte volna az ember, hogy ezt szépen helyrepofozzák, mi másért ment volna oda Raven a film elején...  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9855 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 20:55:20 »
Az a baj, hogy tömve volt ilyenekkel a film.
Az előző részben Stryker szeme sárgásan megcsillan, jelezve, hogy az Misztik. Ebből mi lett? Semmi... magyarázat nélkül! Nem úgy van, mert csak. Szerintem biztos a reboot miatt, mert megváltozott a történelem... ja, hogy ez már utána volt? Mindegy!  :hehe:
Misztik-Árnyék szál: igen. Azt is kihagyták. Miért ment oda? Csak!
Fájdalmas az ilyen filmet nézni, komolyan! Hogy sorba azt nézed, hogy minden helyzetet kihagynak, hogy kicsit logikusabbá, összefüggőbbé tegyék a saját, elb*szott univerzumukat.
Nekem őszintén a Rozsomákos jelenet se tetszett! Értem én, hogy képregényesebb kinézet, de mi a magyarázata? Ez is a megváltozott történelem miatt? Más technológiák jöttek létre az események miatt? Nincs rá értelmes magyarázat. Akkor már hagytam volna olyannak, amilyen eredetileg is volt, vagy nem raktam volna bele.
Mindegy, hagyjuk is...

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9856 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 21:00:00 »
De legalább megtudtad, miért lett kopasz Charles!  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9857 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 21:13:32 »
Nem, nem tudtuk meg. Megtudtuk, miért lett kopasz Charles ebben az idősíkban, de az eredetiben tuti nem ezért. Mert hogy az eredetiben nem találkozott Apokalipszissal a csapat a karrierje elején, az hótziher! ;)
Zseniális, hogy ennek a szériának maguk a készítői is mennyire nem értik már a cselekményét. Sőt igazából szemmel láthatóan sz*rnak bele.  :lol:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9858 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 21:28:33 »
Nathaniel Essex is jön majd, gondolom a következő rész már a 90-es években fog játszódni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9859 Dátum: 2016. Szeptember 26. - 21:34:31 »
Nekem őszintén a Rozsomákos jelenet se tetszett! Értem én, hogy képregényesebb kinézet, de mi a magyarázata?
Nekem az se jött be. Szerintem tök béna volt az a sisak ami a henteléskor a fején volt. A képregényben félig eltakarta a fejét, itt meg látszott még a szeme is. Persze egy fél arcot letakaró maszk biztos nem tud érzelmeket mutatni.  :roll:

Amúgy látványfilmnek nem volt rossz, de valóban tele van következetlenséggel.