Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9960 Dátum: 2016. November 28. - 09:24:21 »
A helyszínválasztás biztosan szándékos volt, hogy legyen üzenete a dolognak, az, hogy Bucky tudott-e róla, az egyáltalán nem következik már ebből. ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9961 Dátum: 2016. November 28. - 12:32:50 »
Az oroszok üzentek sz amcsiknak?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9962 Dátum: 2016. November 28. - 13:12:15 »
Hát ha van egy szuper bérgyilkosod aki hozzá tud férni a legmagasabb körökhöz is, azt jó dolog eltitkolni, de még jobb dolog időnként megszellőztetni kicsit a sztorit, nehogy kimenjen a köztudatból.
Ugye pl. Steve tudott az ügyről a video megtekintése előtt is. Mondjuk az furcsa, hogy Tony nem, de szegről végről azért ő "civil" volt.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9963 Dátum: 2016. December 03. - 12:24:17 »
Még csak egy 30 percet néztem az Öngyilkos Osztagból de eddig nagyon jó! :D
Jók voltak a szereplők eredettörténetei.És volt Batsy is,Flash is! :brow:
BATMAN,Spawn,Star Wars

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9964 Dátum: 2016. December 03. - 12:40:06 »
Alapjában nekem is tetszett......de számomra Joker nagyon felesleges szereplő volt.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9965 Dátum: 2016. December 05. - 12:05:24 »
Az hagyján, hogy felesleges volt, de még hihetetlenül gyenge is.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9966 Dátum: 2016. December 07. - 09:49:05 »
B.A.K.K.E.R.  :o
Ez a kis fan film a nem semmi kategóriába tartozik... ha már a múltkor beszéltünk a lehetséges CGi-s képregényfilmekről...  ;D



(Sajnos a Bosszúangyalok 2-őt még nem néztem meg annyiszor, így most nincs előttem a teljes Hulk Iron csata, nem tom mennyit emelhetett át belőle, persze egy-két beállítás azért átvan innen onnan emelve... )


(nem tom jó helyen van-e itt a cucc....  :headscratch: )
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 07. - 09:51:17 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9967 Dátum: 2016. December 07. - 11:31:53 »
Tony miért használ a Hulk ellen egy kocsit, ami puha lemezből van, míg a saját ökle adamantiumból?  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9968 Dátum: 2016. December 07. - 12:34:57 »
A filmben nem is mondják ki, hogy Hulkbuster, csak Veronikáznak. A belső kijelzőn olvasható csak egy pillanatra, hogy Hulkbuster

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9969 Dátum: 2016. December 07. - 12:55:36 »
Jó lett.
Habár ha szőrszálhasogató akarnék lenni, nem teljesen értem, ennek mi értelme. Vagyis zseniális tech demo meg minden, de nem mutat be semmi olyat, amit ne mutatott volna be a film jobban. Ha pl. a "rajzstílus" eltérő lenne, vagy olyan közegbe helyezné a karaktereket, ami más (pl. arénaharc a végén), plusz a filmes változat a pajzzsal, az újraépülő páncéllal, meg a lefedett karral még kreatívabb is volt.
Mondjuk ez talán számomra kicsit olyan, mint amikor valaki ezer órát beleöl abba, hogy egy rajzot ugyanúgy elkészítsen mint az eredeti fotó, és a végén nem lehet megmondani a különbséget.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9970 Dátum: 2016. December 07. - 13:46:23 »
szerintem olyan volt mint egy középkategóriás játék átvezető. szinte egyáltalán nem vonz ez az értelmetlen szuperhős bunyó, de ha tényleg egy rajongói kisfilm akkor annak jó. bár a modellek és a hátterek viszonya nem annyira volt jó. elég furcsa texturák voltak és szinte semminek sem volt súlya, nem éreztem, hogy a földön állnának a karakterek,  ilyesmi.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9971 Dátum: 2016. December 08. - 08:49:55 »
Mondjuk ez talán számomra kicsit olyan, mint amikor valaki ezer órát beleöl abba, hogy egy rajzot ugyanúgy elkészítsen mint az eredeti fotó, és a végén nem lehet megmondani a különbséget.
:worship:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9972 Dátum: 2016. December 08. - 09:05:30 »
bár a modellek és a hátterek viszonya nem annyira volt jó. elég furcsa texturák voltak és szinte semminek sem volt súlya, nem éreztem, hogy a földön állnának a karakterek,  ilyesmi.
Mondjuk ez sajnos igaz, láttunk már szebb videojáték átvezetőket, pl. a magyar Digic Pictures bármelyik munkája űbereli.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9973 Dátum: 2016. December 08. - 10:25:41 »
Nem érzem fair összehasonlításnak AAA játékokkal és különösen a Digic Pictures munkáival összerakni ezt. Értem én, hogy "még a magyarok is jobbat csinálnak", csak azt ne felejtsük el, hogy a Digic a világ abszolút legjobbjai között van ebben. Értelemszerűen csapattal és pénzzel. Amennyire látom, ez egy ember munkája volt, hobbiból.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9974 Dátum: 2016. December 08. - 10:42:10 »
Az alkotó maga generálja az összehasonlítást tőle sokkal nagyobb AAA kategóriás dolgokkal a témaválasztásával. Mondjuk ezzel egyetemben biztosan nagyobb visszajelzést is kap így.
Nem készítek hobbiból fan Pókember képregényeket (régen egyszer megtettem, sz*r lett), mivel azt megteszik helyettem ezerszer jobb minőségben. Pontosan erre utaltam az ominózus fényképes példával (amit lehet csak Tomi értett meg).
Értem én, hogy "még a magyarok is jobbat csinálnak"
Ez úgy hangzik, mintha ez valami degradáló "kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk" hozzáállás lenne. Nem, a magyarok animációban eszméletlenül k*rva jók. ;)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9975 Dátum: 2016. December 08. - 11:02:47 »
Az alkotó maga generálja az összehasonlítást tőle sokkal nagyobb AAA kategóriás dolgokkal a témaválasztásával. Mondjuk ezzel egyetemben biztosan nagyobb visszajelzést is kap így.

Azt alkot, amit akar, hobbiból csinálja, nem megrendelésre. Nyilván ez érdekli, ezért volt hajlandó dolgozni ennyit. Ebből nem következik semmi, csak hogy szereti a Marvel filmeket.


Nem készítek hobbiból fan Pókember képregényeket (régen egyszer megtettem, sz*r lett), mivel azt megteszik helyettem ezerszer jobb minőségben. Pontosan erre utaltam az ominózus fényképes példával (amit lehet csak Tomi értett meg).

A bőrt is rúgják nálunk ezerszer jobb minőségben, meg bármilyen hobbit, amit csak eszedbe juthat, valahol valaki ezerszer jobban csinál. De csak lemegyünk focizni és csináljuk a hobbijainkat, mert szeretjük. Sőt, akár még jók is vagyunk benne, és még meg is mutatjuk például a jutubon. Sőt, aki elég jó, annak akár még karrierje is lehet belőle. Látok rá esélyt, hogy ebben a videóban volt egy ilyen szándék, és nem is intézném el egy legyintéssel, hogy hadd álmodozzon csak a hülye, mert nem semmi, amit letett az asztalra.


Ez úgy hangzik, mintha ez valami degradáló "kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk" hozzáállás lenne. Nem, a magyarok animációban eszméletlenül k*rva jók. ;)

Nekem kifejezetten "kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk" hozzáállásnak tűnik a Digic összehasonlítás. Pont azért, mert egyetlen hobbista munkáját hasonlítottad a világ egyik legjobb stúdiójához. Nem látom, hogyan kerülne a kettő egy lapra bármilyen más logikában.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9976 Dátum: 2016. December 08. - 11:20:32 »
Uram isten, szegény Anthony McGrath ha ezt olvasná, amiket írsz itt róla. :lol:
Nem egy kisgyerekről vagy hobbistáról van szó, aki otthon szorgoskodik a gép előtt és reménykedik benne, hogy hátha nagy korában animátor lehet, hanem a Sony-hoz tartozó Evolution Studios egyik vezető animátoráról évtizedes tapasztalattal, aki olyan videojátékokon dolgozott, mint a Motorstorm 2, 3 és Driveclub, valamint olyan TV csatornáknak, mint a BBC és Channel4. ;)
A bőrt is rúgják nálunk ezerszer jobb minőségben, meg bármilyen hobbit, amit csak eszedbe juthat, valahol valaki ezerszer jobban csinál. De csak lemegyünk focizni és csináljuk a hobbijainkat, mert szeretjük. Sőt, akár még jók is vagyunk benne, és még meg is mutatjuk például a jutubon. Sőt, aki elég jó, annak akár még karrierje is lehet belőle. Látok rá esélyt, hogy ebben a videóban volt egy ilyen szándék, és nem is intézném el egy legyintéssel, hogy hadd álmodozzon csak a hülye, mert nem semmi, amit letett az asztalra.
Ezt nekem nem kell elmagyaráznod ez az életem. Hobbistából lettem (fél)profi képregényrajzoló. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 08. - 11:45:13 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9977 Dátum: 2016. December 08. - 11:54:42 »
A referenciamunka nem számít munkának? Attól h nem megrendelésre készül valami még lehet, hogy épp az a célja h megrendelést hozzon.
(bocs h nem írom ki, hogy "hogy" és vesszőt sem használok. Telóról könnyebb így) :)

A hiperrealista festményekről meg rajzokról azt gondolom, hogy nem ad hozzá művészi tartalmat. Magas technikai tudásról és megfigyelőkészségről tanúskodik, már autisztikus szinten, amit a kitartás is alátámaszt, amivel végigrajzolják. Sőt láttam olyat, hogy nem "egyszerre fejlesztette" a rajz minden részét, hanem elindult balról jobbra és minden négyzetcentimétert kodolgozott azonnal. Mint egy nyomtató.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 08. - 12:00:10 írta VTomi »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9978 Dátum: 2016. December 08. - 12:05:03 »
Ezzel kezd nagyon elkanyarodni a téma, szerintem ha bárkit még érdekel, menjünk át az alkotók topicba, ott válaszolok. ;)

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9979 Dátum: 2016. December 08. - 15:10:05 »
Uram isten, szegény Anthony McGrath ha ezt olvasná, amiket írsz itt róla. :lol:
Nem egy kisgyerekről vagy hobbistáról van szó, aki otthon szorgoskodik a gép előtt és reménykedik benne, hogy hátha nagy korában animátor lehet, hanem a Sony-hoz tartozó Evolution Studios egyik vezető animátoráról évtizedes tapasztalattal, aki olyan videojátékokon dolgozott, mint a Motorstorm 2, 3 és Driveclub, valamint olyan TV csatornáknak, mint a BBC és Channel4. ;)

Ha így állunk, akkor kiwikipédiázhattad volna már egyből, és nem beszélek ennyi marhaságot :D Ettől függetlenül megáll az, hogy egy ember csinálta ingyen, és nem fair összehasonlítás odatenni a világ legnagyobb animációs csapatainak legjobb projektjei mellé.