Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9980 Dátum: 2016. December 13. - 22:00:57 »
Zsivány egyes spoilermentes írás a főoldalon.

Lizard

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 182
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9981 Dátum: 2016. December 13. - 22:17:12 »
Azt ezért nem mondanám hogy spoiler mentes!! inkább ne olvassátok el,már bocs Tomi
"May the force be with you"

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9982 Dátum: 2016. December 13. - 23:00:29 »
Nyitó sorok elegek voltak, a film megtekintése után olvassam el a teljes cikket.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9983 Dátum: 2016. December 14. - 08:00:04 »
Azt ezért nem mondanám hogy spoiler mentes!! inkább ne olvassátok el,már bocs Tomi
Na azért ennyire ne legyünk érzékenyek. Semmi olyat nem írt le, amit nem tudott mindenki gyárilag. :lol:

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9984 Dátum: 2016. December 14. - 09:30:15 »
Csak nem ellopjak a tervrajzot valami Lazadok??? :o
BATMAN,Spawn,Star Wars

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9985 Dátum: 2016. December 14. - 12:00:50 »
Spoiler!!!!
A Halálacsillag fel fog robbanni X)

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9986 Dátum: 2016. December 14. - 12:46:08 »
Milyen Halálcsillag??? :o :o :o


Az csak a kovetkezo reszben lesz.
Ami a 4. :-))).
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 14. - 14:56:50 írta ZoliZoltán »
BATMAN,Spawn,Star Wars

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9987 Dátum: 2016. December 15. - 00:40:04 »
Hát én nagyságrenddel rosszabbra számítottam, a Rogue One-t odatették rendesen. Voltak azért itt-ott bénaságok, kihagyott ziccerek és hasonlók, de én meg vagyok véve. Ha ezután így folytatják, még kénytelen leszek félretenni a megrögzött bizalmatlanságomat.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9988 Dátum: 2016. December 15. - 08:42:41 »
Miért a képregényfilmekben tárgyaljuk ezt? Engem nem zavar, de akkor ideìrom, hogy engem a Zsivány1esen kivűl a Wllhello film érdekel mégidén.  ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9989 Dátum: 2016. December 15. - 08:45:26 »
Hát mert Kaine ide írta ki, és itt ő az atyaúristen, úgyhogy nyugodtan lehet itt beszélgetni róla, annak ellenére, hogy SW alapvetően szerintem sem képregényfilm. ;D
Habár arról, hogy mi képregényfilm, szintén lehet filozófiai vitákat folytatni, én azt tartom annak, ami előbb volt képregény, utána film, de mások szerint vannak témák amik már annyira egybefolytak a képregényiparral, hogy hiába nem ebben a médiumban készültek először, mégis tekinthetőek annak. A SW erre tökéletes példa, vagy akár az AVP, vagy RoboCop.
Megint mások szerint ez az egész fogalom, hogy képregényfilm teljesen abszurd, (pl. Bayer Antal), elvégre azt a szót sem használjuk, hogy regényfilm.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 15. - 08:59:46 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9990 Dátum: 2016. December 15. - 11:39:11 »
Igen, és a Transformers sem képregényfilm, mert az meg jàték volt előbb

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9991 Dátum: 2016. December 15. - 11:44:18 »
Azért ne essünk túlzásokba. :lol:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9992 Dátum: 2016. December 15. - 12:18:46 »
de mások szerint vannak témák amik már annyira egybefolytak a képregényiparral, hogy hiába nem ebben a médiumban készültek először, mégis tekinthetőek annak. A SW erre tökéletes példa
Na.  :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9993 Dátum: 2016. December 15. - 12:42:53 »
Nem forgolódok álmomban amiatt, hogy helyes-e a kifelyezés. A lényeg a terminológia, hogy ugyan azt értsék a beszélgetők a szavak alatt, egy rendszerben gondolkodjanak.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9994 Dátum: 2016. December 15. - 18:29:37 »
Megint mások szerint ez az egész fogalom, hogy képregényfilm teljesen abszurd, (pl. Bayer Antal), elvégre azt a szót sem használjuk, hogy regényfilm.
A regényekből készült filmeknél is kiírják, bemondják, hogy XY-nak a regénye alapján készült. Minthogy az "igaz történet alapján", stb...
Ezer ilyen kategória van, pont azért, hogy meg lehessen különböztetni, csoportosítani.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 15. - 21:51:02 írta petshop »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9995 Dátum: 2016. December 15. - 19:22:49 »
De hát épp ez a lényege. XY képregény alapján készült, nem pedig képregényfilm. Ez csak egy népszerű megnevezés.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9996 Dátum: 2016. December 15. - 19:44:59 »
Tónit én nagyon tisztelem, még ha nem is értek mindig mindenben egyet vele.
Valamilyen szinten igaza van ebben szerintem, mert azért a regények esetében alapvetően adaptációként tekintenek rá, soha semmilyen körülmény között nem hallottam ilyen szót, hogy "regényfilm", míg pl. a videojátékok esetében ugyanígy megvan ez a fajta "videojáték film" szemlélet, amivel mindenki be is határoz egyfajta stílust (akció és/vagy horror film) és minőséget (nem túl magas). A videojátékok alapján készült filmek ebből ki sem tudtak lépni, remélem egyszer sikerülni fog nekik. :roll: Ellenben a "képregényfilmek" már évtizedek óta kiléptek ebből, mégis mindenki a Marvel-DC-re asszociál a szó hallatán. Miközben a képregények között minden műfaj megtalálható, és szerencsére minden műfajban készültek is már adaptációk.
Vagyis szerintem azért téves ez a meghatározás, mert képregényfilm Az Erőszakos Múlt, a Kárhozat Útja és a Blue Is The Warmest Colour is, pedig alapból ezek egyáltalán nem illeszkednek ebbe a Vasember és egyéb sorokba. És amikor a képregényeket nem ismerő ismerőseimnek felhozom, (mikor mondják, hogy ők mennyire utálják a képregényfilmeket), hogy A Kárhozat Útja is képregényfilm, akkor csak döbbent nézés a válasz.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 15. - 22:03:21 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9997 Dátum: 2016. December 15. - 19:50:10 »
From Hell, V for Vendetta, LXG: League of Extraordinay Gentlemen

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9998 Dátum: 2016. December 15. - 20:01:54 »
Megint mások szerint ez az egész fogalom, hogy képregényfilm teljesen abszurd, (pl. Bayer Antal), elvégre azt a szót sem használjuk, hogy regényfilm.
Jaaaj, Bayer Antal, és az ő meghatározásai...  >:(
A regényekből készült filmeknél is kiírják, bemondják, hogy XY-nak a regénye alapján készült. Minthogy az "igaz történet alapján", stb...
Ezer ilyen kategória van, pont azért, hogy meg lehessen különböztetni, csoportosítani.

Ja, szóval nehogy már ne legyen olyan hogy képregény film.  :lol:
De a SW-re visszatérve, az NEM képregény film, bár kétségtelen, hogy az 1977-es premier után, sokat adtak ki a Marvel/Dark Horse égisze alatt.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #9999 Dátum: 2016. December 15. - 20:05:23 »
From Hell, V for Vendetta, LXG: League of Extraordinay Gentlemen
A from Hell még jó példa.
De az utóbbi kettőt azért nem szoktam felhozni ilyen vitákban, mert ott azért a szuperhős motívum mégha kissé kifacsarva is de felbukkan. ;) Plusz a LXG sajnos sz*r film... :(
Amúgy a V for Vendetta egy zseniális film, és hihetetlen, hogy végülis egy valós mozgalom épült fel rá.
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 15. - 20:12:09 írta Todd »