Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887108 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10040 Dátum: 2017. Március 01. - 15:08:50 »
De elég jó, egyre jobban várom. :D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10041 Dátum: 2017. Március 02. - 22:41:41 »
Hát srácok... Gyönyörű film lett a Logan! :-[ Nem hiszem, hogy tudják überelni idén bármivel is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10042 Dátum: 2017. Március 02. - 22:42:22 »
Szerintem is baromi jó lett. Az X-sorozatban csak az X2 tetszett jobban nála.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10043 Dátum: 2017. Március 03. - 08:17:40 »
Én ma nézem meg,de az előzetesek alapján egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla,hogy tényleg olyan grandiózus mint azt egyesek mondják. Nyilván a film megtekintése után okosabb leszek, viszont a Kardfoghoz hasonló Logan nemeziseket hiányolom a végső Rozsomák filmből! Na mindegy majd kiderül mennyire lett zseniális vagy épp középszerű...

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10044 Dátum: 2017. Március 03. - 09:16:44 »
Na, tegnap este túl lettem a Loganen... gyönyörű volt a kezdés, mintha nem is egy képregényfilm lett volna, szép, letisztult egyszerű betűkkel lettek kiírva az alkotók , meg a cím, erre a narrátor benyögi a Farkast...  :hehe:  :-\   és sajnos egész film alatt Farkasozták... ennyit még nem is szólították így az összes rész alatt, mint itt most... ahhoz képest, hogy Logan volt a címe...  :hehe:

Hát, őszintén, valamilyen szinten pozitívan csalódtam, számomra, most végre eltalálták Rozsomák karakterét... ez a beszológatos-odamondós rész nagyon eltalált volt, ezt hiányoltam az első X óta... viszont a végén a legyengüléstől már falra másztam... és ez végig zavart... a végére meg leült kicsit a film, aztán a fináléra kicsit felpörgött, de a főellenfél annyira nem jött be... valahol azt olvastam, hogy Liev Schieber is feltűnt a forgatáson, egész végig abba reménykedtem, hogy a ketrecben majd ő lesz... erre elővették a "hasonmás" megoldást...  :'(  aminek a legyőzése szintén... hát, érdekes lett... az Origins jutott róla eszembe, most akkor milyen hatással van rá az adamantium golyó... lyukat üt a koponyáján és törli a memóriáját, vagy ahogy itt is, lerobbantja a fél fejét... és ezt nem élte túl...?
Ami még zavart, hogy kaptunk utalásokat az Xekre, de nem igazán derült ki, hogy mi is lett velük... meg a Fox is belezavarodik a saját idővonalába megint, végig hivatkoztak a szabadságszoborra meg a ketrecharcra, amik akkor elvben meg se történtek...  :roll: (bár erre nincs bizonyíték, de akkor mégiscsak oda fog kifutni ez az új idővonal, amit már láttunk az első 3 részben?)
Valamelyik nap azt olvastam, hogy a Fox inkább szabad kezet ad az alkotóinak, hogy egyedit alkossanak, látjuk mi lesz a vége, hogy ha az elődökre b@$#nak figyelni...
Az R-rated meg kifejezetten jót tett a cuccnak, nálunk rengeteg nő volt, gondolom várták az eddig megszokott nyáladzó, hős szerelmes Hughot, hát az első fej és kéz levágásnál voltak "sikongatások"  ;D  :hehe:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 03. - 09:19:10 írta BuB »
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10045 Dátum: 2017. Március 03. - 10:19:35 »
Én ma nézem meg,de az előzetesek alapján egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla,hogy tényleg olyan grandiózus mint azt egyesek mondják.
Még egy kritikát sem láttam, ahol grandiózusnak mondják, sőt éppen visszafogottnak írják mindenhol, pont ahogyan azokat a trailer és minden hirdeti.
Én vasárnap nézem meg a Corvin mozis rendezvényen.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10046 Dátum: 2017. Március 03. - 10:27:31 »
Todd: A grandiózust nem úgy értettem hogy kvázi Watchmen szintű magasságokba emelkedik. De kb olyan nagy hype-ot kap az egész  mintha legalább a következő X-Men rebootról lenne szó :lol:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10047 Dátum: 2017. Március 03. - 11:01:46 »
Szerintem a Watchmen sem grandiózus, és nem is igazán tekintem túlzottan nagy magasságnak a filmet (pedig amúgy szeretem).
De oké, értem mire gondolsz, csak most ilyen hangulatom van. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 03. - 11:03:49 írta Todd »

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10048 Dátum: 2017. Március 04. - 09:39:41 »
Kérem szépen tengermély tisztelettel, megnéztem a Logant és alapvetően tetszett, kivéve néhány eszméletlen nagy lehetőséget amit kihagytak a filmből. Spoiler rovatunk következik! Már előttem is említették páran,hogy Kardfog még csak említés szintjén sem volt jelen a filmben pedig hát szerves részét képezi Rozsomák életének, ráadásul a Foxverzumban ezek ketten testvérek. A klón Logan jó ötlet volt csak nem túl kreatív. Elég lett volna egyszer elsütni a farmon, viszont főellenségnek kissé túlzásnak tartottam! Úgy értem sehol egy Lady Deathstrike, Daken vagy Rozsomák múltjából jól ismert Weapon X gonosz :roll: A Reavers tökéletes választás lett volna ha nem abban merül ki a cyborg létük hogy van néhány mechanikus végtagjuk. Emlékszem anno a képregényben micsoda kegyetlen brutális bandaként lettek bemutatva, itt meg a fegyvereken kívül mást nem tudtak felmutatni... Rozsi csapnivaló fizikai állapota őszintén szólva a film végére már engem is bosszantott, viszont tetszett és realisztikusnak találtam mikor harc közben nem ugrottak elő a karmai és kézzel kellett rásegítenie. Ez egyszerre volt szomorú és vicces is :lol: Egyébként arra lettem volna a legkíváncsibb hogy tényleg létezik a képregényekben szereplő Éden nevű titkos mutáns menedék,de sajnos se erre se a mutánsok kihalásának okára nem tértek ki a film során. Kár, mert 1-2 gyors flashback jelenetben le lehetett volna tudni,hogy mi történt az ikszekkel, hasonlóan mint az Old Man Logan képregényben! De nem kell aggódni, mert ez csak egy alternatív sztori volt a távoli jövőben és mire az X-Men filmekkel eljutnak 2029-ig, szerintem beiktatnak még vagy 5 db rebootot :hehe: Hab a tortán hogy Patrick Stewart pont tegnap nyilatkozta hogy szívesen szerepelne Deadpoolal egy közös filmben. Ezt mégis hogy rákba fogják kivitelezni,illetve melyik idővonalban fog játszódni még rejtély,de ide a rozsdás bökőt,hogy Hugh-t sem most láttuk utoljára Rozsomák bőrében!
Apropó, nektek volt stáblista utáni jelenet? Mert itt Svédországban úgy ítélte meg a mozigépész,hogy juszt se vetít nekünk semmit és behúzta a függönyt ;D

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10049 Dátum: 2017. Március 04. - 10:32:32 »
Szerintem meg  pont jó volt, hogy Rozsi klónja volt a főgonosz a film szempontjából. Igaz, Karfogú lett volna igazi képregényes  (főleg, ha mint az Ultimate-ben implantáltatja magába a 4-4 adamantium karmot , meg adamantium fogakat), de így Rozsi szimbolikusan megköüzdhetett önmagával, állati énjével, múltjával.  ;) Arra kitértek, hogy a mutánsokat az a tudós irtotta ki az élelmiszerbe és a vízbe kevert, kizárólag mutánsokra ható méreggel. Az X-eket meg a prof nyírta ki  egy roham kapcsán.  :( Tökéletesen lett így összerakva. Erre nem is emlékszem, hogy kézzel húzta ki a karmait.  ;D Amit sajnáltam, hogy az Essex Corp.-nel nem kezetek semmit, mint Sinister létével. Bár a tudós csávó rá hajazott, csak képességek nélkül.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10050 Dátum: 2017. Március 04. - 11:18:34 »
Psycho: Juj, ez több sebből vérzik mint a Flash 2.évada ;D Oké, megmérgezte a Föld összes mutánsát,de mi van az istenszerű képességeket birtokló omega szintű arcokkal mint Apokalipszis? Kötve hiszem hogy kidőlnének egy emberek által létrehozott méregtől. Persze van benne logika csak úgy érzem azért lett ez kitalálva hogy minél gyorsabban letudják a mutáns holokausztot :roll: Nekem baromira tetszett,hogy a Professzor demenciáját a képességein keresztül szemléltetik,de sajnos mint a mutáns méreg, ez sem áll valami stabil lábakon! Tehát Charlesnak egy szép nap rohama lett és emiatt kiírtotta az összes diákot, beleértve az ikszeket is. Aha, és hol volt akkor Jean Grey? No offense, a Prof nagyon erős telepatának számít a Marvel univerzumban, viszont azt erőteljesen kétlem,hogy se Jean se a többi telepata nem volt képes leállítani egy demens, inkontinenciával küzdő vénembert :hehe: Na jó most az egyszer szemet hunyok a film hibái felett, mert ez semmi ahhoz képest amit korábban műveltek a többi X-Men filmben ;D Most hogy mondod a Logan klón tényleg szimbolikus jelentéssel bírt csak hát ahogy fentebb írtam elég lett volna egyszer elsütni, aztán rátérni egy valódi főgenyára mint pl John Sublime vagy Kardfog. Mindent összevetve azért tetszett és remélem ennek hatására több korhatáros szuperhős filmet kapunk a stúdióktól.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10051 Dátum: 2017. Március 04. - 11:28:33 »
Megértem miért nem tetszik neked, de olyan, mintha a kákán keresnéd a csomót. ;D Ha a mutánsok kiirtásáról szólt volna a film, akkor tényleg nem lett volna elég ennyi magyarázat. De ez most Loganról szól. És attól még, hogy nem tetszik a magyarázat, mert itt-ott hiányos, még adtak választ. Abban igazat adok, hogy a végén tényleg jobb lett volna valaki más (mondjuk Kardfogú), és nagyon kiszámítható volt, hogy az adamantium golyóval fogják fejbe lőni. De összességében számomra kiemelkedő film lett a Logan, aminek a hibái, hiátusai felett szemet tudok hunyni. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10052 Dátum: 2017. Március 04. - 12:53:39 »
Szerintem az Éden rendesen el lett "magyarázva". Létezett a képregényben, onnan vették a gyerekek, hogy van egy ilyen, és mindenki odament a megadott koordinátákra, az lett a találkozóhely. Ott felépítették maguknak a kunyhót, amíg mindenki befut. Vagyis megcsinálták maguknak az Édent.
Már nehezebb megérteni, hogy ha már napokat, vagy heteket vártak egymásra, miért nem 8 mérfölddel arrébb volt a találkapont, a határ túloldalán, akkor nem lett volna mitől félni addig sem (de erre talán magyarázat, hogy valaki kontakt mondta, mikor figyelik kevésbé a határt).

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10053 Dátum: 2017. Március 04. - 17:43:02 »
Help!
Nem olvastam bele a spoileres részekbe. Van bónusz jelenet? ma nézem meg.

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10054 Dátum: 2017. Március 04. - 18:16:57 »
Ha a mutánsok kiirtásáról szólt volna a film, akkor tényleg nem lett volna elég ennyi magyarázat. De ez most Loganról szól.

Kiváló okfejtés, és hát valóban nem ez volt a film célja,hogy ezt pontról pontra kielemezze. Habár én azért kíváncsi lettem volna rá :D


Ott felépítették maguknak a kunyhót, amíg mindenki befut. Vagyis megcsinálták maguknak az Édent.

Hasonlóan mint az Ultimate X-Menben mikor a csapat elhagyta Westchestert és Utah-ban megalapították az Utópia nevű mutáns rezervátumot. Ejj pedig abban reménykedtem hogy a film végén majd látni fogjuk a képregényben ábrázolt futurisztikus rejtett várost. De ha nem hát nem, így is remek volt a történet :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10055 Dátum: 2017. Március 04. - 18:23:21 »
Van bónusz jelenet? ma nézem meg.
Úgy tudom, hogy nincs.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10056 Dátum: 2017. Március 05. - 00:02:51 »
Köszi!
Megnéztem. Magam alá csináltam. Minden eddigi filmből hiányzó vérontást bepótoltak egy filmben. Ekkora hentelést! Mintha nem is X-men film lett volna. És Charles, meg Logan viszonya... :O Drámai volt és erős. A klisés jelenetek nem klisés befejezése is tetszett. Kerítésen áthajtás. Vonat előtt még átérés :)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10057 Dátum: 2017. Március 05. - 11:05:35 »
 Nekem az X-24-es ellenség kifejezetten tetszett. Mert nem számítottam rá, vagyon meglepett. Parán náézett ki. Abban  az egy pillanatban amikor azt hisszük Logan szúrja le Charlest az nagyon ilyesztő volt. Akkor azt hittem, biztos álmodik. Aztán kiderült, hogy bakker ennek tényleg kampec. Mint sokaknak a filmben... És szegény öreg az egész azt megelőző szöveget,a szívét egy szörnynek öntötte ki... :o

Mr.Sinister

  • Génmérnök
  • Venom
  • ****
  • Hozzászólások: 2208
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10058 Dátum: 2017. Március 05. - 11:59:55 »
Apropó Logan easter egg: Mikor a fiatal mutánsok kartonját lapozgatták kiderült,hogy Rictor valójában Dominic Petros a.k.a. Lavina klónja ;D

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10059 Dátum: 2017. Március 05. - 13:37:14 »
És tényleg olyan volt a képessége! :) Most akkor X-23 a gyereke, vagy a klónja Logannek?