Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 887032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10280 Dátum: 2018. Február 23. - 12:56:10 »
Egy csapat nő szolgálja a férfi uralkodót = nősovinizmus...

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10281 Dátum: 2018. Február 23. - 13:01:20 »
Ez volt az érvelés? Köszönjük, Emese :D :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10282 Dátum: 2018. Február 23. - 13:04:55 »
Nem terveztem érvelni, szerintem fölösleges. Fentebb minden érvemet leírtam, és így egyikünk sem pazarol a kelleténél több időt a dologra. :)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 14:28:02 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10283 Dátum: 2018. Február 23. - 13:20:47 »
Szerintem is felesleges lenne.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10284 Dátum: 2018. Február 23. - 14:32:16 »
A kőkemény női gárdista (számomra tényleg hitelesek és vérfagysztóak voltak.) férje extrém nagy rinocéroszokat tenyészt és idomít  :brow:. Ez jobb, mintha csak simán nagydarab erős határozott férjet pakoltak volna mellé a filmbe.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10285 Dátum: 2018. Február 23. - 14:41:10 »
Naná! Sokkal jobb, mivel így a pár mindkét tagja az élet valamilyen területén sikeres, ambiciózus.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10286 Dátum: 2018. Február 23. - 15:01:49 »
Alapvetően iszonyú baromság az egésznek az alapja. Ha x éve szuperfejlett társadalom, akkor hogy lehet az, hogy a legerősebb az uralkodó? Ennyi kell hozzá csak? Mert akkor kiskoromtól edzeni fogok, és én leszek a király. Ha csak az izom döntené el a királyság sorsát, már rég lebomlott volna az egész országuk. Már az apját is rég le kellett volna vernie valakinek (azaz: csak fiatalok lehetnek királyok). Nem beszélve arról, hogy imádjuk az új királyt, de ahogy jön egy betolakodó, aki láthatóan hülye, nem gondolkodunk el egy percre sem az ősi hagyományok értelméről, csak megyünk, és megöljük a jó királyt. Egy futurisztikus világban: lándzsákkal.  :stupid:

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10287 Dátum: 2018. Február 23. - 16:13:50 »
Szerintem alapjában csak a törzsek vezetői hívhatták ki a királyi családot, de mivel azok nem akartak kiállni így ergo T'Challa családjából kerültek ki a királyok. Az apja is volt fiatal, és mikor trónra került vagy nem hívta ki senki vagy legyőzte a kihívóját. Attól kezdve uralkodott haláláig, gondolom míg élt nem lehetett királyi címe után kihívni. (Vagy legalábbis nem volt köteles kiállni) Mikor Killmogner kihívta T'Challát, a többi törzs vezetője kérlelte, hogy ne álljon ki, de ő úgy döntött, hogy vállalja A lándzsákkal lehet hogy az ősi hagyományok miatt küzdöttek, hisz a Párduc erejét is visszavették a kihívások előtt, akkor küzdhetett volna annak birtokában is

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10288 Dátum: 2018. Február 23. - 16:30:22 »
Egyetértek, miközben a törzsi hagyományok átültetése az utópisztikus világra helyenként működött (zene, képi világ, karakterek megjelenése), egyértelmű, hogy nem sikerült olyan új társadalmi szabályrendszert gyártaniuk a filmhez, ami felnőtt volna ehhez.

MarvelFan: Ezt el is hinném, ha nem pont lett volna két párbaj is 2 órán belül, és ha nem lett volna több lelkes követője is Killmonger új rezsimének. Vagyis így hiteltelennek tűnik az, hogy a törzsön belül mindenki teljesen egyetértett az uralkodók irányvonalával. ;) Azt is lehetne mondani, hogy az apja tuti egyszer fiatalon legyőzte a kihívóját, és onnantól az új kihívókkal soha nem állt ki, csak a valóságban egy ennyire tekintély elvű világban egy ilyen király egyszerűen hiteltelen lenne.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10289 Dátum: 2018. Február 23. - 16:52:37 »
Nem gondolom, hogy nem állt volna ki az apja, szerintem csak nem volt kihívója, ahogy T'Challának sem, míg meg nem jött Baku. Legalább is a többi törzs vezetője egyértelműen nem akarta kihívni. Persze minden rendszerben vannak elégedetlenkedők, de ők a filmben nem törzsvezetői (királyi) vér szülöttei így nem volt joguk kihívni, egészen addig míg jött Killmogner, ő sem hívhatta volna ki, mint regnáló királyt, csak T'Challa egyezett bele. Másrészt a Klaw-os incidens erősítette fel az ellentéteket a királlyal szemben

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10290 Dátum: 2018. Február 23. - 17:11:31 »
A lándzsákkal lehet hogy az ősi hagyományok miatt küzdöttek, hisz a Párduc erejét is visszavették a kihívások előtt, akkor küzdhetett volna annak birtokában is
Nem hiszem, hogy létezik ősi hagyomány akkor, amikor le akarom mészárolni a többi embert. Biztos arra is van egy hagyomány, hogy ezt ne tegyük.  :D A kihíváskor tényleg a hagyományok döntöttek, de egy polgárháborúnál nem gondolnám. Ha pedig mégis: a trónbitorlót a legkevésbé sem érdekelték a hagyományok, ő parancsba adhatta volna, hogy egy repülőről leejtett bombával öljenek meg mindenkit, de minimum lézerfegyverekkel, miközben a törzs hagyománytisztelő része jön ellenük a lándzsákkal.
Másrészt a Klaw-os incidens erősítette fel az ellentéteket a királlyal szemben
Számomra ez volt a film második leghiteltelenebb eseménye. Az a valaki megkéri a Párducot, hogy hozza el Klaw-t is, és amikor ez nem sikerül neki, bosszút forral?  :nemtudom: Annyira, hogy amikor Baku megteszi, gondolkodás nélkül annyira átáll hozzá, hogy meg is ölni T'Challát? Ne már!

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10291 Dátum: 2018. Február 23. - 18:44:43 »
Naná! Sokkal jobb, mivel így a pár mindkét tagja az élet valamilyen területén sikeres, ambiciózus.
Én arra gondoltam, hogy ha tud bánni egy orrszarvúval, akkor egy ilyen férfias nővel is.

Nekem az fura, hogy bárki ihatna a lötyiből és szupererős lesz? Ha már van szellemvilág, akkor az erő is vándorolhatna a szerint, hogy ki a király és az erőt a szellemek ruházzák át.


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10292 Dátum: 2018. Február 23. - 19:58:23 »
Amúgy most még egy dolgon gondolkozom. A Fekete párduc mindig a király?
Hiszen legyünk őszinték, nem hiszem, hogy a Civil War eseményei elött a pocakos, kiöregedett, kancsal bácsi húzta magára a jelmezt. És ha M'Baku kihívta őt a beavatásán, akkor miért nem egy-két hónappal (évvel) korábban hívta ki az apját, miért várta meg, hogy az életerős fia átvegye a trónt? Elvégre ha Killmonger megtehette, akkor nem csak a ceremónián lehetett kihívást intézni.
Vagyis ha ez a törzsi rendszer valóban ilyen alapokon nyugodna, akkor félek, hogy nem sok esélye lenne egy királynak tisztességesen megöregedni. :lol:
Ahogyan egy állatfalkában sem a megőszült, elhízott alfák szoktak a csapat élén állni. Bármennyire is lehet jó egy király, hatalomra vágyó, fiatal trónkövetelő mindig akad. ;)
Kiváncsi lennék egy ilyen Battle Royale hogy zajlana le a parlamenti választások idején. ;D :twisted:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 20:04:37 írta Todd »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10293 Dátum: 2018. Március 01. - 12:30:19 »
Újabb random Black Panther megállapítás. Wakandában nem tudom mi van, de minden idősebb embernek le akar folyni a szeme a fejéről. :lol:
Black panther apja (John Kani):

Black Panther tanácsadója (Forest Whitaker):

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10294 Dátum: 2018. Március 01. - 12:58:32 »
 :lol:
A vízben lehet valami. Vagy túltolják a Vibránium kokót.
A papa nagyon para volt. Én inkább csak a jobb szemét néztem, úgy jobb volt. Úgy nézett ki, mintha üveg szeme lett volna, amit utólag cgi-vel megpróbáltak volna kicsi élethűvé tenni...
Forest Whitaker megy csak szimplán idegesít a feleslegességével a filmekben a mellékszerepeivel.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10295 Dátum: 2018. Március 01. - 15:02:47 »
Én csak azt állapítottam meg, hogy a trón örökös főhősök öreg bölcs apja, mindig félszemű. ;D
Amúgy igen Whitaker mindig a semmiből előrángatott bölcs fekete, aki nagyon fontosnak tűnik, de igazából nem tesz hozzá semmit a filmhez (Rogue One).
Amúgy apró fun fact IMDB alapján. Két fura szemű hősünk ifjúkori alakját pedig Atandwa Kani és Denzel Whitaker alakította. Atandwa Kani John Kani fia, Denzel Whitaker ellenben ponthogy nem Forest Whitaker fia, de mindig mindenki azt hiszi róla. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 01. - 15:25:34 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10296 Dátum: 2018. Március 01. - 16:05:18 »
Érdekes!
Törőcsik Mari, pedig nem Törőcsik Franciska ( :iloveyou:)
nagymamája, pedig mindenki azt hiszi.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10297 Dátum: 2018. Március 03. - 09:21:42 »
És játszotta már az unokáját? :D
Remélem egy film producer lecsap erre a lehetőségre, mert gyanítom a fentebbi példa sem volt véletlen. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10298 Dátum: 2018. Március 08. - 21:31:57 »

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10299 Dátum: 2018. Március 10. - 07:54:29 »
Ejh... na... mi lett?

Új egyenruhája (?) lett az Xeknek az új filmben... mi a fene történt azokkal amiket láthattunk az Apo végén...  :-\
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL